Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z3 compact (D58xx)

От всичко прочетено до сега - това е моя телефон, понеделник живот и здраве го вземам. Поръчах предварително магнитния кабел и това http://casebg.net/z3-compact/3149--tempe...mpact.html . Въпорса ми е мога ли да си го поставя сам, има ли нещо специфично?

Селянин е духовно състояние.
Цитирай
Аксесоари

(2015-03-20, 18:08:46)dominiko написа:  От всичко прочетено до сега - това е моя телефон, понеделник живот и здраве го вземам. Поръчах предварително магнитния кабел и това http://casebg.net/z3-compact/3149--tempe...mpact.html . Въпорса ми е мога ли да си го поставя сам, има ли нещо специфично?

Можеш и сам да си го поставиш, принципно е доста по - лесно от обикновен протектор. Аз също съм си поръчал такъв и утре трябва да дойде и ще споделя.
Цитирай

Абстрахирай се от марка за стъклен протектор, като това са стъпките по поставянето на такъв вид защита.
Поставяне на стъклен протектор на Xperia Z3 Compact

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Общото взето поръчх първото което видях, тука из коментарите някой беше постнал линк към този сайт. Благодаря Smile.

Селянин е духовно състояние.
Цитирай

Здравейте -

Регистрирах се с цел да помогна на приятелката ми (тя не ме е карала изобщо Big Grin )
Тя има Z3 Compact и преди няколко дни и подарих bluetooth слушалки за него - SHB7150 на Philips. В началото имаше проблеми при pairing-а но след като изчисти датата на bluetooth-а слушалките се здвоиха с телефона и тръгнаха. Един ден по-късно обаче, вчера, без никакво предизвестие проблем и тн. музиката пусната през телефона започна да звучи не през слушалките (свързани), а през самите говорители на GSMa. В същото време разговори през слушалките стават без проблем. Пробвах да чистя данни от bluetooth аповете, да un-pair-вам, да рестартивам слушалките - за сега нищо не помага.
Някой срещал ли е подобен проблем и може ли да помогне?

Поздрави!
Цитирай

Такааа вече е в мен. Важат ли още онези трикове - да изхабя батерията до 10 15 процента и да го заредя еди си колко часа или няма значение? И другото ми питане е - клъцни срежи направих си картата нано, но не мога да вкарам холдера и, проблем ли е без него? Иначе телефона е чук и при разговори няма забавяне, това е на първо четене.

Селянин е духовно състояние.
Цитирай

Разгледай упътването,  което върви с телефона.
Ако е упоменато време за зареждане на батерията,  последвай инструкциите. Всичко друго са митове.
Това за сим държача, не е ли възможно да се постави картата в него и едва тогава да се приплъзне в телефона? 
Все пак той е направен, за да спомага за по-лесното инсталиране или махане на картата.
Всъщност, при проблем със сим картата,  поне ще имаш предложение кое е причината. 

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Не остава място за него - калапаво рязане какво да ти кажа Big Grin. Учудвщо е, че упътването е доста скормно и нищо не е упоменато, само основни точки - кое какво е по хардуера.
п.п Сега забелязвам - явно съм резнал повече , няма ги контактите - амин  Lol

Селянин е духовно състояние.
Цитирай

Здравейте,
някой пробвал ли е, след спукан заден панел, водоиздръжливостта на телефона ? Big Grin телефона ми се спука по продължение на целия диагонал на задния панел и все се чудя какво ще стане ако пробвам дали ще издържи под вода - дали ще извадя късмет или още по-лошо, ще остана без телефон. Споделете.

* Phone: hTC Sensation S-OFF * ROM: ViperS 5.2.0 | Android 4.1.2 | Sense 5 * Battery: Anker 1900 mAh *
* Phone: SONY Xperia Z3 Compact (D5803) * ROOT *
* Phone: HTC 10 *
Цитирай

Защо е необходимо да се правят излишни опити / тестове,  при положение,  че корпуса на телефона,  вече не отговаря на същите условия на ползване и сертифицирането за водо устойчивост, на които е отговарял след излизането си от производство, вече са история?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Така е, и ти си прав, но все пак от пукнатина до пукнатина има разлика, както и от драскотинка и потрошаване на дисплей/панел... До колкото съм запознат има отделна слуда или нещо като "фолио", прикрепено за финното стъкло (задния панел), за да не се пръска на хиляди частици след спукване, та отделен е въпроса, че и панела е залепен към корпуса на телефона, а зад него директно е батерията и кабелната лента.
Въпросът е има ли надежда ? И това някой ако го е правил, да сподели, а не да се хуква да се експериментира, като утре "някой" се обърне и каже "ем останах без телефон" и да има да ме проклина... Виждал съм чисто нови телефони как се потрушават направо без причина. Затова се обръщам, за да знам, все пак затова е темата. Smile

* Phone: hTC Sensation S-OFF * ROM: ViperS 5.2.0 | Android 4.1.2 | Sense 5 * Battery: Anker 1900 mAh *
* Phone: SONY Xperia Z3 Compact (D5803) * ROOT *
* Phone: HTC 10 *
Цитирай

От два месеца и аз се радвам на Z3 compact.Работи перфектно не е дал дефект или нещо друго.Вчера направи и ъпдейт до 5.0.2 обаче въпроса е при мен се появи една звезда горе в лентата до обхвата и немога да разбера за какво е и как да я премахна.Някой от вас колеги наясно ли е с това?

Sony Z3 Compact Firmware 6.0.1
Цитирай

Дай един screenshot.
Цитирай
Photo 

[attachment=2669 написа:mazy pid='1118419' dateline='1428226948']Дай един screenshot.

   

Sony Z3 Compact Firmware 6.0.1
Цитирай

Активирал си режим / профил за спиране на звука. Ако натиснеш бутон за увеличаване на звука и можеш да го премахнеш, като сложиш от Priority  на Sound. 
В настройки |Звук, също може да премахнеш този приоритет на звънене. 

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Благодаря за бързия отговор колега!Сега ми е малко трудно да свикна с новия Firmware,но тук е мястото да си помагаме и да научаваме новите неща.

Sony Z3 Compact Firmware 6.0.1
Цитирай

Има ли начин да се забрани използването на хард бутона за заснемане? Много често неволно го натискам. 



Цитирай

Иди в настройките на камерата и задай натискането да не предизвиква никакво действие.
Цитирай

Започна постоянно само да ми се отваря капачето на USB порта. Вадя го от джоба и висва!! Някакви съвети, смятам да говоря с Сони понеже в Теленор са "безсилни". Специално си купих кабел за магнитно зареждане, за да не си го прецакам както на V-то му го откъснах един път, то пък взе да прави мизерии. От както имам магнитния да съм го отварял най - много 4 пъти да го свържа с PC.

Sony Xperia Z3 Compact 5.0.2 Lollipop + 16GB microSDHC class 10
Цитирай

Обадиха ми се от непознат номер 0895******, след приключване на разговора този номер го нямаше в регистъра ми с обажданията което ме озадачи, по принцип нямам този проблем. Възможно ли е да е използвана някаква програма от този който ме търси ? или просто някакъв бъг на моя телефон ?



Цитирай

Провери дали филтъра ти е за Всички разговори Smile
Цитирай

(2015-04-10, 12:58:15)mazy написа:  Провери дали филтъра ти е за Всички разговори Smile

Да, филтъра е за всички разговори и никога не съм го променял. Ако нямах инсталиран ACR нямаше да знам кой е номера..много странно.



Цитирай

Пичове, помагайте!
Снощи измихме на жената компакта. Цяла нощ е седял, сутринта си го беше цъкала, към обяд пак. Преди половин час тръгна да го отключва и видя, че е угаснал. Включва се, извибрирва, показва на Sony логото, извибрирва 2 или 3 пъти и пак гасне. Според нея има заряд, като го включа в тока светва диода и прави описаните неща и пак изгасва.
Дайте идеи, че не ни се занимава със сервизи!!!
Цитирай

Пробвай repair през PC Companion! Ако не стане, сервиз!
Цитирай

През компа не го намира. Той като цяло е изключен и като му подадеш малко заряд нещо го възбужда и за момент се включва и точно в този момент компът издава звука, че си забол нещо на усб-то и когато пак телът угасне, все едно махаш усб. Май на сетвиз си мирише......
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)