Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Камерата на Z3
#51

Хм Visslar

Всеки сам да си направи изводите. Tooth


Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
Аксесоари
#52

Някак при снимките на Самсунга снимките имат по - голем контраст, но пък жълтеят по някакъв ужасен начин, докато при Сонито са си с по - реални цветове.
Цитирай
#53

Направих 3 нощни снимки на 8Мп Night Scene Mode. Детайлите са изключителни дори на максимален ЗуУм
[Изображение: b7b96a451be71104.JPG]
[Изображение: 58a801809e1a9f19.JPG]
[Изображение: eac5a40568d4232a.JPG]

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#54

(2015-03-11, 22:53:57)xn3k написа:  Хм Visslar

Всеки сам да си направи изводите. Tooth

На 1:06 в отражението на емблемата може лесно да се види, че Z3 е всъщност Iphone 6. Big Grin

Galaxy S6 Gold Platinum
Цитирай
#55

(2015-03-11, 22:59:36)pavlinstoyanov написа:  Някак при снимките на Самсунга снимките имат по - голем контраст, но пък жълтеят по някакъв ужасен начин, докато при Сонито са си с по - реални цветове.

Единственото нещо което все още немога да настроя така,че нощно време да ми харесват снимките.
Как ги изкарвате толкова добри тези снимки незнам.Пробвах с различни ISO и пак и пак не ми се получават така добре както тази на колегата.
Пробвах на ръчен така и на автоматичен.HDR,немога да го пусна незнайно защо.
Някакви съвети.
Цитирай
#56

HDR ти е наличен при 8МП. Както и режимите за снимане. Пробвай да снимаш на 8МП на Нощна сцена.
Цитирай
#57

(2015-03-12, 02:32:33)Crevasse написа:  На 1:06 в отражението на емблемата може лесно да се види, че Z3 е всъщност Iphone 6. Big Grin

Някой следи xda от близо Cool
Доста се разшумя покрай това клипче и в крайна сметка, наистина се оказва, че е супер фалшиво Smile
Цитирай
#58

Ето една на 15.5 на мрачно време[Изображение: 7706db4265a1632313ce2c6e0baf04af.jpg]

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#59

(2015-03-11, 22:53:57)xn3k написа:  Хм Visslar

Всеки сам да си направи изводите. Tooth
Как хитро прекрили Iphone логото! хаха Smile

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#60

(2015-03-11, 22:53:57)xn3k написа:  Хм Visslar

Всеки сам да си направи изводите. Tooth


На 1:06(емблемата на тойота) се вижда логото на епъл. това не е Z3, а Iphone 6Smile
Цитирай
#61

(2015-03-12, 13:41:27)rabik написа:  На 1:06(емблемата на тойота) се вижда логото на епъл. това не е Z3, а Iphone 6Smile

Добре, защо прекопираш поста на колегата Crevasse. Той го каза абсолютно същото.

От друга страна, може пък и iPhone 5 да е!
Цитирай
#62

Човека е отговорил на нападките:

[Изображение: 0e0e3a82adcf0fc9.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#63

Абе тоя майка си ли е седнал да лъже.

Ще си купи Z3...и ще му сложи стикер на Ябълка?

Ееее пред такова нещо и боговете мълчат.
Цитирай
#64

Луди хора има всякакви.  Lol А в ebay наистина има безумни неща!  Lol

[Изображение: %24(KGrHqIOKo8FIh)ipb(jBSMigEKvmg~~60_12.JPG]
[Изображение: %24T2eC16R,!)!FIdT),nysBSMibGo3TQ~~60_12.JPG]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#65

Ааа.. Тоз втория е за бургаски "батки" Big Grin
Да не се обиждат колегите от Бургас, щото са си много хубави хора Tongue
Цитирай
#66

(2015-03-12, 07:24:29)pavlinstoyanov написа:  HDR ти е наличен при 8МП. Както и режимите за снимане. Пробвай да снимаш на 8МП на Нощна сцена.

След отговора ти и тестването,нещата са доста по-добре.Въпроса е да уцеля точната настройка за нощно снимане.
Благодаря отново.
Цитирай
#67

Когато включиш режим настройки неможеш да правиш Wink

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#68

Лично замен единственото нещо което не е на "топ" ниво в Z3 е камерта. Преди седмица си взех  Note 4, трябва да призная, че неговата камера е доста по- добра. Много по-добър фокус, по-малко шум, по-голяма рязкост между детайлите. И всичко това особенно силно си проличва на нощни сцени когато трябва да се ползва  светкавица. Тогава сони-то издиша яко.
 
Според мен проблема на светкавицата, е че не е правилно изчислен момента на заснемането и при ползването и. Светкавицата святка и камерата снима в същия момент, което при близки сцени води до преосветяване на обекта и нищо не излиза, а за далечни тя така или иначе е слаба и не достига.
Нота снима няколко милисекунди след като проблесне светкавицата и в центъра, където е фокуса не се преосветява както при сони-то, а  изпъква, докато в страни остава тъмно, като така  се получава висока рязкост между контурите на отделните детайли.

Миналата година по това време имах Note 3, Z2 и  SGS5. Всичко на самсунгите им беше по-добро, освен сглобката и качествените материали. При тези два сегашни флагмана на марките нещата ( поне за мен) са коренно променени - единственият по-качествен компонент на нот-а е точно камерата, всичко останало е в полза на Z3.

И за да не съм офф качвам следният пример


 


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#69

(2015-03-14, 12:52:38)rumo написа:  Лично замен единственото нещо което не е на "топ" ниво в Z3 е камерта. Преди седмица си взех  Note 4, трябва да призная, че неговата камера е доста по- добра. Много по-добър фокус, по-малко шум, по-голяма рязкост между детайлите. И всичко това особенно силно си проличва на нощни сцени когато трябва да се ползва  светкавица. Тогава сони-то издиша яко.
 
Според мен проблема на светкавицата, е че не е правилно изчислен момента на заснемането и при ползването и. Светкавицата святка и камерата снима в същия момент, което при близки сцени води до преосветяване на обекта и нищо не излиза, а за далечни тя така или иначе е слаба и не достига.
Нота снима няколко милисекунди след като проблесне светкавицата и в центъра, където е фокуса не се преосветява както при сони-то, а  изпъква, докато в страни остава тъмно, като така  се получава висока рязкост между контурите на отделните детайли.

Миналата година по това време имах Note 3, Z2 и  SGS5. Всичко на самсунгите им беше по-добро, освен сглобката и качествените материали. При тези два сегашни флагмана на марките нещата ( поне за мен) са коренно променени - единственият по-качествен компонент на нот-а е точно камерата, всичко останало е в полза на Z3.

И за да не съм офф качвам следният пример


 

колега,за два дни как го разбра че ноте е по добър,аз ги ползвам и двата от доста време,и не знам кое по точно да ми хареса на ноте 4 при снимки-не реалните цветове ли?да светкавицата е по силна,но до там.сони прави абсолютно точна реална снимка,няма как да ги сравня просто,самсунга е с години на зад,както и с доста от техниката която е с дисплей и снимане,демек ТВ,камера... с най не реалните цветове са продуктите на самсунг

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#70

Нали не сравняваш снимките гледайки дисплеите на телефоните? Щото Амолед дисплея силно изкривява цветовете, на компа обаче е друго ...преди време си бях казал мнението за камерата на Сони и получих камара негативни отзиви Smile
Цитирай
#71

И аз не съм доволен от камерата, очаквах много повече... Чакам с нетърпение S6. Но пък от друга страна, батерията.. няма такава. Ъпдейтите, не искам да ги коментирам, че не му е мястото тук.
Цитирай
#72

(2015-03-15, 12:37:50)stangen написа:  Нали не сравняваш снимките гледайки дисплеите на телефоните? Щото Амолед дисплея силно изкривява цветовете, на компа обаче е друго ...преди време си бях казал мнението за камерата на Сони и получих камара негативни отзиви Smile

не,гледам ги на 55 инча 4К тв Wink

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#73

Ето снимки от двата телефона на едни и същи обекти. На мен лично тези от Note4 ми червенеят прекалено много и ми изглеждат малко мътни. Определено снимките на Z3 ми харесват повече, но това си е въпрос на вкус и очи. Smile 

XPERIA Z3
[Изображение: gsmarena_001.jpg]

GALAXY NOTE4
[Изображение: gsmarena_002.jpg]

XPERIA Z3
[Изображение: gsmarena_002.jpg]

GALAXY NOTE4
[Изображение: gsmarena_001.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#74

Условията са различни, снимките са правени в различни дни при различна осветеност. Така човек не може да си направи реална представа. Иначе да, на Сони изглеждат малко по-добре.
Цитирай
#75

(2015-03-15, 12:09:58)Sokolchev написа:  
(2015-03-14, 12:52:38)rumo написа:  Миналата година по това време имах Note 3, Z2 и  SGS5. Всичко на самсунгите им беше по-добро, освен сглобката и качествените материали.

При тези два сегашни флагмана на марките нещата ( поне за мен) са коренно променени - единственият по-качествен компонент на нот-а е точно камерата, всичко останало е в полза на Z3.




 

колега,за два дни как го разбра че ноте е по добър,аз ги ползвам и двата от доста време,и не знам кое по точно да ми хареса на ноте 4 при снимки-не реалните цветове ли?да светкавицата е по силна,но до там.сони прави абсолютно точна реална снимка,няма как да ги сравня просто,самсунга е с години на зад,както и с доста от техниката която е с дисплей и снимане,демек ТВ,камера... с най не реалните цветове са продуктите на самсунг
Колега аз ли не се изразявам добре или ти четеш наобратно.

Виж пак болднатият текст какво пише.


@[b]stangen[/b]
Тая миниатюра дето съм я качил само аз ли я виждам? За какви цветове и дисплеи говорим? Като натиснеш върху нея ми кажи там в ограденото поле от снимката на Z3 можеш ли да прочетеш нещо, докато при самсунг-а всичко се чете идеално.

Снимакта е правена на почти тъмно, с много мижаво осветление от около 2 метра, след което е зумната на 100% и изрязана в центъра.
Както писах по-горе на свтело разликите са минимални, но ако и там ги зумна на 100% пак в снимката на сони-то ще има повече шум и по-малкоо фокус.

Като гледамимаш и ЛГ Г2, което е с отлична камера - направи едно сравнение и го качи да го видим.
Аз имам снимки от G2, но са от преди повече от година и макар да снимам същият обект ще има някаква разлика 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)