Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Срещани дефекти в Z3
#26

Моя стана на 2 месеца и също няма драскотина, а даже вече успя да падне от бюрото. Телефона все още е като нов.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
Аксесоари
#27

З**би ти всичко сега забелязах на бял фон имам бяло петно. Ужас и от дясната страна на екрана имс синкав цвят.
Цитирай
#28

На бял фон - бяло петно? :unknw:
Цитирай
#29

Добре че не е на черен фон - черно петно, тогава щеше да е лошо.
Цитирай
#30

Да бяло петънце както е фона, но то изглежда по бяло от фона. И лявата част е по синкава на екрана. Паднал съм се на егати боклука.
Цитирай
#31

Или си "паднал" на егати фона... от де го взе, т.е. картинка или ползваш сервизното меню?

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай
#32

dgodev написа:Да бяло петънце както е фона, но то изглежда по бяло от фона. И лявата част е по синкава на екрана. Паднал съм се на егати боклука.
Колега успокой се и пак провери ! Не ми се вярва да си попаднал на точно такава бройка (на бял фон бели петна).Ако (дано да не е) си с дефектна бройка отиди там от където си го купил и съм сигурен,че ще се решиш проблема.Не се вкарвай в филми! Всичко е решимо. Успех!
Цитирай
#33

Вчера огледах мойта бройка, добре изглежда.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#34

predator_v_bg написа:
dgodev написа:Да бяло петънце както е фона, но то изглежда по бяло от фона. И лявата част е по синкава на екрана. Паднал съм се на егати боклука.
Колега успокой се и пак провери ! Не ми се вярва да си попаднал на точно такава бройка (на бял фон бели петна).Ако (дано да не е) си с дефектна бройка отиди там от където си го купил и съм сигурен,че ще се решиш проблема.Не се вкарвай в филми! Всичко е решимо. Успех!

Точно на такава бройка съм попаднал явно. Restart TFT TEST и на Sony теста петното си седи (на бял екран) и дясната част на дисплея синее. Пратих го гаранционно и се надявам да го оправят.

Това не е моят телефон, ама много хора се оплакват. Sony би трябвало вече да работи по въпроса.
Освен проблема с дисплея имам и проблема на снимката, защото стъклото не е изрязано точно. За разликата от снимките при мен не е фатално само няколко микрона.

Ако някой е запознат да каже Sony гаранционно как действат ? Защото съм описал само проблема с екрана за другите неща нямаше място. Не е редно такъв скъп телефон с такива дефекти ако не вземат правилното решение са ....... внимавайте огледал съм още други модели на Sony имат адски много забележки. Много внимавайте при закупването на телефона.

[Изображение: 2exsej6.jpg]

2 http://oi57.tinypic.com/14t52cy.jpg

3 http://oi61.tinypic.com/1zyev74.jpg

4 http://oi60.tinypic.com/205qb5x.jpg
Цитирай
#35

Започнах сериозно да се замислям дали да взема въпросния апарат.
Доста проблеми му се насъбраха и ако дребните проблясъци не ми пречат то проблемите с камерата и отговорите които прочетох от Сони съпорта ме отчайват и отказват едновременно.
Та молбата ми е- колко от вас имат тоя проблем с розовото петно на снимките и ако го имате колко често се появява и при какви условия.
Как стоя въпроса в БГ отностно гаранцията и ако ми се появи проблема приемат ли го(смяна на телефон) или те пращат в трета глуха да псуваш на маса и да пиеш сливова?

Edit Абе май си прав. То жена и техника ---- каквото дойдеSmile. Тия дни ще сменям добрия стар С3, че с много бавен стана и много ме дразни.

Nokia n95 ---Galaxy S2 --- Galaxy s3 ---- Note 4 --- Huawei P9 Titanium Grey----Galaxy note 10 Lite Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#36

Колега,засега като гледам май само ти си с този проблем на камерата,относно всички други проблеми както ти казваш,защото за мен са точно 2 проблема които не са болка за умиране,не виждам да има,има една поговорка,ако търсиш пид вола теле,ще го намериш. Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#37

Проблема с камерата е софтуерен някой хора не го забелязват. При особена светлина в центъра на снимката става нещо като петно, но всъщност това е съвкупност от цветове и когато снимаш на добра светлина се разпределят върху снимката и става доста добра. Това е лична теория не съм сигурен дали е така.
Цитирай
#38

След коментари за здравината на този иначе "крехък" телефон, нека заинтересованите да хвърлят поглед на този линк с видео на тест при изпускане, особено момента около 3:50 мин.

Определено се доказва като здрав телефон, въпреки на пръв поглед крехките хлъзгави стъклени панели.
Къде тогава се крие причината за произволното, самоволно спукване на панелите, коментирани в различни теми, ако действително са безпричинни, съдейки за обратното по поредното видео, относно метода на теста?
Оставям на вас да решите. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#39

Всичко е толкова относително,че чак няма на къде,причината не е в това от колко високо е паднал,а на какво и по какъв начин е паднал,Z2 ми падна от около метър на цемент с чакъл и му нямаше нищо,освен леко наряняване на лайсната,падал ми е от почти 2 метра на ламинат,пак нищо,падна от метър на теракот,пак здрав,сядах върху него,пак нищо,и накрая се пукна в джоба ми Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#40

(2014-12-24, 08:14:25)Sokolchev написа:  Всичко е толкова относително,че чак няма на къде,причината не е в това от колко високо е паднал,а на какво и по какъв начин е паднал,Z2 ми падна от около метър на цемент с чакъл и му нямаше нищо,освен леко наряняване на лайсната,падал ми е от почти 2 метра на ламинат,пак нищо,падна от метър на теракот,пак здрав,сядах върху него,пак нищо,и накрая се пукна в джоба ми Smile

Вследствие на многото падания, конструкцията на телефона се е отслабила и затова после ти се е пукнал в джоба!

Samsung Galaxy S7 Edge, Black Onyx
Цитирай
#41

Не,това си му е дефекта на Z2-само спукване,на Z беше надуване

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#42

Възможно ли е така да се brick-не телефона че да мине гаранционно без проблеми?

Samsung Galaxy S7 Edge, Black Onyx
Цитирай
#43

Вече съм с втори телефон от този модел(първия три пъти ходи на сервиз заради поява на жълто петно на дисплея до входа на sim),и след 5 месеца нормална употреба и много пазене втория,даден ми от сервиза,почва да прави подобен дефект на дисплея,само че сега е различно петно,пак на същото място ама седи по-ярко бяло с лек тъмен контур откъм средата надисплея.Аз ли съм карък,Теленор ли имат бракувана стока не знам ама е много неприятно,ааа и подменения телефон няма никъде нищо на български по кутия или книжки ама е с вградена мелодия на Теленор(очевидно бърникан,първият ми нямаше такава до първото ходене в техен сервиз сервиз)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)