Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коментари за издръжливостта на батерията на Z3

изписва че инстаграм и фейсбук са били активни, а аз ги затворих преди да си легна и всякакъв интернет било то мобилен или не беше изключен за през нощта. Изтрих всички приложения които не ползвам толкова често, заредих го наново сега е на 100% ще видим какво ще се случва за напред. Как да пусна стамината? по принцип досега винаги автоматично като стигне 15% ми изписва battery saver is on - това ли е въпросната стамина ?
Цитирай
Аксесоари

Настройки > Управление на захранването > Режим Stamina (Settings>Power Management>Stamina Mode) Има обяснение как работи може да я изключиш за определени приложения ако искаш и т.н. В стенд бай като влезе вечер до сутринта ми гълта около 5 % батерия, което за мен е супер. Но ако си с Android 6.0+ мисля че я няма опцията вече налична. 

Все пак кажи един скрииншот на консумацията да видим за какво иде реч. Снимай и дисплея колко време е бил пуснат, радио клетката и общата картина кое е харчело най-много. Поздрави !

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай

с андроид 6.0.1 съм и опцията за стамина за жалост я няма, в момента го заредих и е на 96% относно скрийншота ще изчакам до утре понеже в момента изписва само че екранъте включен и е харчил 46%, преди да направя чистката на приложенията изпсиваше че инстаграм и фейсбук са активни, но сега явно щото ги изтрих нямам проблем и батерията си стои на 96% или е било нещо инцидентно и в тях е бил проблемът или е било някое от вече изчистените приложения. Ще изчакам няколко дни и ще видим какво ще се случи с батерията, чудя се само дали мога да изтрия приложенията които си дойдоха със самия телефон от рода на ebay, amazon kindle, vodafone и т.н аз не ги ползвам и отгоре на всичкото са на немски, който не разбирам, а и ме дразнят
Цитирай

Ако имат опция за деинсталиране В Настройки / Приложения / Всички - намираш съответното приложение, тогава ще можеш, иначе ако няма тази опция, можеш да видиш дали имат опция за изключване / Disable поне.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Повечето имат. Благодаря за съвета, не я знаех тази опция Smile
Цитирай

Колеги защо този кернел смуче така от батерията?

[Изображение: d48433c9ae9a4c61ea0c87e7bf4fb636.jpg]

[Изображение: f7b734e7d26b06d2540ad7d119e099d3.jpg]

[Изображение: 29bb34399516de2c2430ac8bc8107cf4.jpg]

Sent from my D6603 using Tapatalk
Цитирай

Извинете ме ако има вече такава тема но искам да знам живота на батерийте при вас какви са, защото за 2 часа ровеве падна, а на старото леново за 200 лв Big Grin цяла вечер до 7 издържа ровичкане, а този телефон с по силна батерия едвали не ще се представи по зле

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Има цяла тема за издръжливостта на батерията по-надолу, там ще намериш достатъчно информация.

hTC One M8, Sony Xperia Z3, Samsung Galaxy S8
Цитирай

Еми не си извинен. Във всеки раздел на телефони има дискусия за батерия, както и за аксесоари, актуализации и прочие..
Доколкото батерията - Днес съм направил 5 часа екран, като последно съм го зареждал преди повече от 2 дни и половина и там уж с включен GPS, но само уж (въобще не отчита в използването от батерията, че се е включвал).

Какво имаш предвид "цяла вечер до 7"
Цитирай

@Нещо караш ли ми се колега Big Grin, ако търсачката не търси теми от преди 3 - 4 години ок

Търсих целия раздел за Z3 явно не съм я видял, ще ти дам шот на търсачката ако искаш да видиш че не намира тая тема,

По темата: В миналата страница belovodski e написал че е много зле батерията при ММ, някой да е забелязал същото на ММ ?

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Не, не го приемай като каране, само споделям а и няма как да се приеме като извинение.
Принципно и аз съм на същото мнение. Някак си не може да изкара толкова много батерията. В смисъл тя пак ще си издържи 5 часа екран, но сякаш държеше повече.
Минах на 5.0 - еее, то друга ракия там. Сега съм си с него и не мисля да ъпдейтвам до 5.1
Стамината си е стамина... дозето на 6.0.1 го ползвах с greenify + руут и платена версия, xposed. Сякаш не се усещаше така както със стамина. Но нека споделят и други, не се хващай само за моето мнение
Цитирай

(2016-09-10, 20:34:16)BGDropche написа:  @Нещо караш ли ми се колега Big Grin, ако търсачката не търси теми от преди 3 - 4 години ок

Търсих целия раздел за Z3 явно не съм я видял, ще ти дам шот на търсачката ако искаш да видиш че не намира тая тема,

По темата: В миналата страница belovodski e написал че е много зле батерията при ММ, някой да е забелязал същото на ММ ?
Да и при мен е така. Обаче с глобулския софт е малко по добре., от колкото с мтелския. По наблюдения.

Send from my Xperia Z3 using Tapatalk
Цитирай

Незнам, няма да го връщам на 5.0 ако има начин, даже мисля да пробвам 7.0 beta

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Интересно нещо се случи при мен..
Зареждам си телефона последните няколко дни с магнитното зарядно (с андроид 6.0.1 +руут +xposed) и забелязвам, че телефона става на 100% докато индикатора свети в червено. Викам си" Ба*и китайския кабел, вече постоянно показва червен цвят". Така докато днес пак забелязах същата работа и си разровичках из телефона и ми дойде на ум да сменя режима на зареждане (новия, който се препоръчва) и да мина на традиционния, с цел да видя дали ще се смени цвета на индикатора, понеже може новия режим да продължава да зарежда малкичко батерията и затова да стои в червен цвят. Та смених го и ми се рестартира телефона заради изискванията на опцията. Включи се тела и гледам 91% заредена батерията. Пак реших да включа режима (пак се рестартира) и хоп 100% заредена батерията. Викам си "аа, к'во става тука, батерията ми за калибриране ли е, уж я калибрирах..". Пак повторих същите процедури. При изключена опция и рестарт показва 91%, а при включена и рестарт - 100%.
Сега го оставих да "дозареди" 100-те % с включена опция за специалния режим на зареждане и вече кабелът показва синя светлина (след +15 мин.)
Какво ви е мнението колеги и при вас наблюдава ли се същото нещо? На практика излиза, че съм си ползвал телефона с 91% последните дни..
Цитирай

Има логика, защото новата опция прави точно това...да не зарежда батерията докрай.
Цитирай

Тази опция от къде се спира?

Samsung Galaxy S4
Цитирай

^ Настройки -> Всичко за телефона -> състояние -> Оптимизиране на зареждане.
Цитирай

Здравейте, взех си нов Z3 16 GB 3 GB RAM от М**L. Дойде с Андроид 4.4. но с 3 ъпгрейда се качих до 6.0. Телефонът се държи перфектно и е супер бърз, но имам странен проблем с калибрирането на батерията - от 100 до 30 % се държи нормално, но после пада за секунди до 0% и се изключва.

1. Какъв може да проблема ? Има ли шанс да хардуерен и да се занимавам с гаранции... ?
2. Wipe cache / Hardware reset ще оправи ли нещата ?
3. Някакви други идеи ?

Благодаря предварително и весели празници на всички !

Кирил

Motorola Moto G
Цитирай

Пробвай с ресет след актуализацията на системата.

 
Цитирай

Здравейте.Нормално ли е за около 3мин.,дами падне батерията от 43% до 41/40?На wifi,максимална яркост във фейсбук и месенджър.На тези проценти реших да засеча.Попринцип мисля,че държат различно.Всеки процент не пада за еднакво време.
Телефона го пускам попринцип да се зарежда на около 30%.И да попитам дали ича значение по колко пъти на ден го зареждам?
Предварително благодаря.
Цитирай

Напълно нормално....предвид,че е на максимална яркост.Няма значение,колко го зареждаш,предполагам не го слагаш през 5 мин на зарядно :Д

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не не го слагам през 5мин.Гледам да ае зарежда до 100%.
Имате ли идея какво прави това оптимизиране на батерията?
Цитирай

Под оптимизиране на батерия, опция в Настройките от менюто за батерията, се има в предвид това, че приложения, които са в списък под значението неоптимизирани, няма да бъдат изключени от операзионната система след бездействие на устройството и обратно, приложения, които са в списъка оптимизирани, ще бъдат спрени на заден фон, ако устройството не се използва.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Благодаря за мненията. Smile
Цитирай

Да ви питам.Днес докато ми се зареждаше телефона от power bank,на около 92% ми изписа да затворя капачетата,но си помислих,че е нещо старо,но след това като го извадих да го изключа лампичката не ми светеше,отключих го(с clean master е телефона и го отключвам първо на това тяхното дето излиза и след това както си се отключва)и пак светна лампичката и пишеше,че се зарежда.Според ако нещо се е включил и изключил на 100% и тогава на 92% може ли да се прецака нещо батерията?
Предварително благодаря.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)