Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коментари за издръжливостта на батерията на Z3

@Sipx, Ако започне да го прави системно, изтрий и без това ненужното приложение Clean Master и опитай без него за известно време.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари

Аз знам,че е излишно,но пък по лесно се чисти през него,а и с новия ъпдейт незнам как да чистя рам паметта или кеша.
Цитирай

Кеш се чисти от Settings>Storage>Internal storage > Cached Data Цъкаш върху него и се изтрива, а телефона си управлява рам паметта доста добре дори и наблъскан до горе с приложения, не ми се е налагало да я ползвам цялата или да усещам липсата на такава. Такива приложения само мизерии правят и бавят телефона ненужно.

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай

Според вас батерията прецаква ли се,ако не се зарежда до 100%,а например го включиш за 20%?
И според вас нормално ли е за 3-4минути във фейсбук да ми падне батерията с 1%?
Също така някои проценти падат по-бързо,други по-бавно.
Имам чувството,че понеже свързвах телефона с компютъра и така поне 4,5 пъти се изключваше и включваше зареждането,дали да не се е прецакала батерията или аз си внушавам,че пада по-бързо?
Предварително благодаря.
Цитирай

Не би трябвало да представлява проблем непълното зареждане, стига да не е системно и постоянно. Модерните батерии се влияят все по-малко от такива фактори. Дали ти пада бързо батерията зависи от много фактори (яркост, фонови приложения и т.н.) Нормално е да ти падне за 5 минути с 1% ако си срещнал гореспоменатите параметри и не е болка за умиране. При постоянна работа с телефона съм изкарвал около 4 часа on-screen което за мен си е доста добро постижение. И надали ти се е прецакала батерията от това че го зареждаш през USB, просто тогава се зарежда по-бавно. Но ако самото USB прекъсва контакта и спира зареждането постоянно, избягвай да го ползваш.

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай

Попринцип го зареждам в контакта просто го преинсталирах.
Да попитам,попринцип мога ли да си сменя батерията и да ми залепят телефона като хората?Струва ми се,че не държи толкова батерията вече.
Цитирай

(2017-02-21, 16:05:55)Sipx написа:  Попринцип го зареждам в контакта просто го преинсталирах.
Да попитам,попринцип мога ли да си сменя батерията и да ми залепят телефона като хората?Струва ми се,че не държи толкова батерията вече.

Предполагам официалния сервиз на Сони в България може да го направи. И аз се интересувам от смяна, ако я смениш моля напиши колко струва услугата, ако не е проблем.

Samsung Galaxy S4
Цитирай

Ами за сега не мисля.Ако някой е сменял да каже.
Цитирай

Стига де , няма как да ви умират батериите за такъв срок. Нещо ви яде тока, вижте го кое е вместо да сменяте батерии
Цитирай

Аз нали затова питам дали е нормално да пада така,както съм описал,защото ми се струва,че пада по-бързо,откакто като го ресетвах се включваше и изключваше,но ме съмнява от това да е станало.Все пак стана няколко пъти около 5 не е да кажеш всеки ден да го правя.Какво може да ми яде батерията според теб,ако е така? Sad
Допитвам се до форума,защото немога да преценя.Аз откакто го взех,като играя много или правя нещо ми се струваше,че не държи батерията достатъчно или както от Sony казват-2 дни.Но то няма как да играя и да правя разни неща по цял ден и да държи 2 дни и все пак батерията тогава е била по-добре.
Между другото,за колко време ви се зареждат телефоните от 30-100?
Цитирай

(2017-02-21, 11:01:36)Sipx написа:  Според вас батерията прецаква ли се,ако не се зарежда до 100%,а например го включиш за 20%?
И според вас нормално ли е за 3-4минути във фейсбук да ми падне батерията с 1%?
Също така някои проценти падат по-бързо,други по-бавно.
Имам чувството,че понеже свързвах телефона с компютъра и така поне 4,5 пъти се изключваше и включваше зареждането,дали да не се е прецакала батерията или аз си внушавам,че пада по-бързо?
Предварително благодаря.

Нищо и няма , е не знам постоянно ако зареждаш така как ще е ама най вероятно инцидентно зареждаш така.
Фейса ползвам през браузър- Долфин най ме кефи защото крия софт. бутоните и ползваш цял екран. Сега тествах през приложението и на мен ми яде по процент за няколко минути. Ползвай браузър.
Няма да се сдуха от тия 4-5 пъти включ- изключ.
На мен батерията ми държи по два дни но не играя игри. Няма как да държи ако поиграеш , всички игри ядат ток. 
Е и всеки ден да зареждаш това не е проблем. Вечер слагай на зарядното и сутринта си като нов.
Сега съм на 30% и включвам, ще пиша за колко ще зареди ориг. зарядно
Цитирай

    Ами да слагам,но сега го заредих и брат ми игра и падна до 95 и каза,че като играл на баща ми на айфон 6с играл повече и е паднала до казва около 90.Нямам идея какво може да харчи повече батерия,нещо на фонов режим.
Сега пробвах и аз на subwaysurf за около 5 минути-2% айде 3,че сигурно сег аще паднат.
Цитирай

Така: Зарядното е оригиналното, хубав магнитен накрайник, почвам от 30%
0т 30 до 50% за 20мин
30 до90% за 60мин
30 до 100% 80 мин.

Няма как да сравняваш различни системи, хардуер и батерии за производителност и разход на ток. Зависи и от играта. 
Игрите гълтат ток. Не може да изкараш два дни с игри.
Цитирай

Интересно. При мен с оригинално зарядно и усб кабел от 30 до 100% 2 часа и малко.

Samsung Galaxy S4
Цитирай

Батерията ти се държи нормално, не се филмирай. Беше казал че ползваш Clean Master и тем подобни приложения, които са съвсем ненужни, отърви се от тях и си ползвай телефона със здраве... Лично аз като съм активен цял ден, не ми стига батерията до вечерта, но говорим за Facebook, Messenger, Viber, Whatsapp, Skype, G+ и още доста приложения които работят на заден план. Случвало ми се е и ако е изваден от тока към 7 часа, в 13 да ми трябва зарядно. Всичко зависи от това как го ползваш. Ти не описваш някакви крайни загуби в батерията, така, че си мисля че напълно нормално се държи и твоята. Поздрави!

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай

А някой знае ли колко струва смяната на батерия в официалния сервиз със запазване на водоустойчивостта?

Samsung Galaxy S4
Цитирай

(2017-02-22, 00:37:08)pavelcheto написа:  Интересно. При мен с оригинално зарядно и усб кабел от 30 до 100% 2 часа и малко.

Странно да. Ще пробвам пак на следващо зареждане. Смени зарядното си и тествай и ти. През Usb миля че по бързо зарежда. Включена ми е опцията за щадене на батерията и сигурно ми зарежда под 100% въреки че показва до горе
Цитирай

При мен не е пуснато пазенето на батерията. Ползвам си и зарядното от S4-ката, същото време е. До колкото знам европейския модел няма Fast Charge, а другите имат. Да не би случайно да имаш друг? Но при мен спада на живота на батерията е от тази зима и е значителен. Не съм променил нищо в употребата, трябва да е батерията.

Samsung Galaxy S4
Цитирай

От Плесио е купуван. Трябва да е ЕУ
Цитирай

От къде се спира пазенето на батерията?
Какво по-точно представлява,защото ми е пуснато и на мен.
Цитирай

@Sipx, Провери в Настройки / Всичко за телефона / Статус / Щадене или Оптимизиране на батерията.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

[Изображение: 8612a6b0de4ffaf7dde09380e4ca3f7e.jpg][Изображение: e97ab32d9abaad3b3e5606446f9bc07a.jpg]
Добре ли е батерията според вас?Струва ми се,че държи малко.

Изпратено от моят D6603 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Епа малко си е, ама с това антуту си го уморил май Big Grin
Цитирай

Здравейте.Смятам,че има немалка разлика по отношение издръжливостта на батерията като нов и сега и желая да сменя батерията на телефона,но незнам къде.От Пловдив съм.Според вас къде мога да намеря оторизиран сервиз на сони,в който да не ми повредят телефона и да го херметизират,както трябва.
Предварително благодаря.
Цитирай

Там е работата, че в Пловдив няма официален партньор на Sony...а лично аз, не мога да ти препоръчам в Пловдив някой.
По-добре го изпрати с куриер до София.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)