Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 4.78
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nоте 4 - Живот на батерията.
Shocked 

Не знам и аз какво става с тези телефони/батерии. Моя Ноут 4 започна да прави проблема с рязко падане на батерията и губене на обхват преди около 2 месеца, когато телефона стана на година и малко. Съответно пробвах какво ли не, фактори ресет, ъпдейт, сим карти, почистване, друго зарядно, накрая и нова батерия от дайс, която прави абсолютно същия проблем като оригиналната ми, просто на различен процент гаси телефона...около 30%. Носих го и на сервиз разбира се, тествали го всичко му е наред според тях, само че, ако ви кажа как тестват смартфон от такъв клас - изключват мобилни данни, wi fi, gps, екрана се слага на минимум осветеност и след пълен ресет....и казват ето всичко работи Smile Така че, от сервиза нищо. Сега си мисля дали да не си взема една батерия на Anker, доста хора с подобни проблеми казват, че с тях си работят нормално...да видим.
Цитирай
Аксесоари

@Forza84, имаш ли гаранция - можеш да я смениш значи.

 
Цитирай

Да разбира се имам гаранция но до сега не ми е създавала проблеми, дори се държи прилично като изключим снощи
Цитирай

(2016-05-27, 20:16:15)thuggy написа:  ... Често след 12 13% телефона почва да лагва супер много не мога да отворя нищо и след 2мин батерията е паднала и се изключва. Вчера го сложих на зарядно на 12% и за 30сек въпреки че се зарежда батерията падна до 4%..Без да пипам нищо само го наблюдавах и се чудих дали ще се изключи при положение че е на зарядно.. Дано да е от батерията, ...

Имам подобен проблем и се чудя дали да купувам нова батерия. Телефона е на 6мес. При вас и с двете батерии ли се държи така?

Samsung Galaxy S III Mini White >> Samsung Galaxy S4 Black Mist Android 5.0.1 >> Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C stok
>> Xiaomi Poco X3 Pro >> Xiaomi Poco F5
Цитирай

Здравейте,
Харесал съм си следното зарядно за батерия. Ако някой го има, или е ползвал такова, моля да сподели впечатления.

http://www.technomarket.bg/zariadni-za-t...s-09144181

Samsung S24U § Apple iPhone 15 pro max-Apple iPhone 14 pro max-Apple iPhone 13 pro max-Samsung Z Fold3 § Apple iPhone 12 pro max§Poco F2 pro-Apple iPhone 11 pro max-Samsung G Tab4-Apple iPhone XS max - Samsung Note 9 - Apple iPhone X - Apple iPhone 7 Plus - Apple iPhone 6s Plus -Alcatel Idol 3 (4.7) - Samsung Galahy Note 4- Samsung Galahy S ІV (White) § Samsung Galahy Note N8000 §-Samsung Galahy Note-HTC Desire HD - Sony Ericsson Vivaz pro-Nokia N95-Sony Ericsson Z600-Siemens SL45


Цитирай

Ами с новата "оригинална" батерия е една идея по-добре. Със старата си батерия го правеше примерно от 20-30%. Според мен е от батерията, но нямам време да ида до дайс пък и не съм сигурен, че там не са същите китайчета Smile

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Nexus 5
Цитирай

(2016-05-30, 17:31:51).gog написа:  Здравейте,
Харесал съм си следното зарядно за батерия. Ако някой го има, или е ползвал такова, моля да сподели впечатления.

http://www.technomarket.bg/zariadni-za-t...s-09144181

Имах го същото. Продадох го защото беше много обемно. Правеше три пълни заряда на батерията.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

@tonus, това не е ли зарядно за резервна батерия ? Или само ми прилича на такова
Цитирай

Това е външна батерия с която да си зареждаш твоята в движение. Моята беше 11300 mAh и беше бяла а на тази никъде не са и написали характеристиките.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Според мен е от андроида, не може на всичките батериите да са заминали. Аз реших проблема с дрейна като изключих Google backup и сега телефона спинка както трябва.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
Photo 

Да попитам норамлно ли е на 75% заряд да ми пише time remairing 8h 46m ? Като се има в предвид че обхвата ми е на 0 или макс на първата чертичка и няколко часа не съм спирал да ровя в телефона, но все пак мисля че е малко това време на готовност на батерията при положение че е на 75%


[Изображение: 27357536586_8ec976902b_h.jpg]
Цитирай

(2016-05-18, 18:16:33)falio написа:  @GT ако префлашнеш андроида пак ли показва същите цикли ?

Колега след префлашване пак си показва същите показатели, дори с руут показва и колко пъти е изваждана писалката. Wink

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Определено има проблем с "незаспиване" на телефона, след като преминах на 6.0.1.
В момента Android System ми е топ консуматор с 16% (при 50% оставащ заряд на батерията) и ми показва 15 h на Stay awake...

Някой да е решил проблема, без да се спира Google Backup?
И всъщност каква ни е файдата от Google Backup?
Цитирай

Спри архивирането както си разбрал, после >> изтрий кеша, данните и актуализацийте от Диспечер на приложенията на Google Play services и на Play Store. После рестартираш и след един час си пусни архивирането от Архивиране и нулиране и би трябвало да се оправи.

След тази процедура по препоръка на Радо положението е много по добре

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Viber предизвиква този дрейн . След деинсталирането му , няма 40% ОС Андроид .
Цитирай

Вайбъра е най-омразната програмка, която е правена някога. До сега на който и телефон да съм е слагал все му е е*****а майката. Тук при Нот 4 не направих тази грешка и не съм е инсталирал. Считам, че за всяко необичайно поведение на телефон се крие едно скапано приложение.
Цитирай

Аз пак имам некви драми Smile
Някой има ли идея как да хвана кое приложение ми държи нон-стоп телефона БУДЕН ?
Направих настройки на WiFi,забраних сканирането,всичко е както в скрийншота,вайбър съм му задал да ползва настройките на апарата,но пак ми остава буден постоянно...
Хелп ?


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy  S8+  
Samsung Galaxy S7 Edge
Huawei Watch W1  
Huawei MediaPad M3 10''

Цитирай

Така де , след преинсталация на Вайбър вече не е постоянно буден .
Не беше така в началото на бонбоните , явно нещо леко се е бъгнало .
Към момента всичко е наред .
Цитирай

Едно приложение може да се омаже и след актуализация. Аз лично съм имал такъв случай и доста зор видях докато хвана кое е приложението за час ми смъкваше по 10% батерия, а в същото време наблюдаващите програми не го показваха в статистиката. Там яко се вдигаха процентите на андроид сиситема.
Цитирай

Wakelock detector трябва Wink да фанеш кое го буди и колко пъти. При мен на 6.0.1 блутута ми беше будил телефона към 12 хиляди пъти за 2-3 дена. Без да съм го пускал тоя блутут. Изобщо много е зле тов андроид


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

Андроида не е виновен просто някой път самите приложения не са написани както трябва. Във всяко нещо има изключение.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Четири часа след зареждане , 5 мин. Вайбър = - 1% бтерия - 99%
Никакъв дрейн / идеален дийп слийп
Ако някой има инсталиран спорт тракер да го ограничи във фонов режим - държи буден телефона
Цитирай

По метода, предложен от GT, вече втори ден нямам никакъв дрейн, телефонът си спинка качествено!
Благодаря!

Що се отнася до Viber, при правилна настройка няма никакъв проблем. При положение, че го ползвам усилено, изключително рядко ми е сред топ консуматорите (само ако съм провел над 30-минутен разговор примерно).
Цитирай

Вчера ми пристигна новата оригинална батерия от dice.bg. Не намерих никакви разлики на външен вид със старата ми. До момента е на две пълни зареждания, но разликата е видима. Вчера получих и не малък ъпдейт за Полския РОМ, така че той може да е подобрил също нещата.

За мен най-важното е, че телефона отново започна да си изкарва без проблем деня на мобилен нет. Бях почти готов да си взема S7 edge, но с новата батерия спокойно мога да изчакам до есента и тогава да избирам между новия ноут, новия нексус или S7 edge.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай

(2016-06-08, 17:09:40)bbaev написа:  По метода, предложен от GT, вече втори ден нямам никакъв дрейн, телефонът си спинка качествено!
Благодаря!

Що се отнася до Viber, при правилна настройка няма никакъв проблем. При положение, че го ползвам усилено, изключително рядко ми е сред топ консуматорите (само ако съм провел над 30-минутен разговор примерно).

При мен не... Bu 23% OS, но батерията е много по-добре от преди ъпдейта: от 8,30 да 20,40- остана заряд 34%

SAMSUNG Galaxy Note IV 32GB, GREY, 32 GB SAMSUNG SDHC Class 10, S-View Cover case, ММ 6.0.1 
Samsung S 7 EDGE GOLD 32 GBSamsung EVO+ microSDXC 64GB UHS-I Class 10            
Samsung Galaxy NOTE 8, Gold 64 GB + microSDXC 128GB Class 10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)