Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Play Music вече и в България
#51

FXTG написа:Кой не се е разбрал с Гугъл ? Нещо ми убягва. Гледам, че ми иска дебитна карта за да можело да има запаметена разплащателна система. Епа ако някой утре ми открадне acc-to ко праим Big Grin

Ако някой ти открадне гугъл акаунта, значи ще е дошло времето да се преселяваме на Марс, освен ако не те притесняват самите гугъл. По темата, за да бъдат достъпни филмите и подобните, трябва договор със фирмата праводържател на правата за дадената услуга, за музиката това е Музикаутор (може и профом), за филми Филмаутор, и за книги нещо друго, което не завършва на аутор Big Grin . Така, че явно не са се разбрали гугъл с филмаутор за филмите, но съм сигурен, че при следващата експанзия, сигурно в началото на догодина,а защо не и за Коледа Big Grin да ги пуснат. Иначе как се справяте, тези които са си пуснали Пълен достъп? Гледам из мойте приятели доста комични ситуации намирам. Едни си слушат превютата (които се оказаха по над минута някои), други качват песни. Има надежда да ни махнат етикета "Рай за пиратството" някой отказал се от спотифай заради пълния достъп, като мен?

EDIT: Ето законовата част, който се интересува: http://goo.gl/a958y3. ЕАЗИПА точно не знам за какво отговарят, ама знам, че преди зимаха от хората, които дефакто трябва да плащат на Мюзикаутор, тъй че по-скоро са създадени да цоцкат пари.

И още една приятна изненадка: [Изображение: 7706022n.png] , остава да "отключат" сивата иконка за Плей, в момента не знам точно как я добавих. Музиката и преди ми даваше да я ползвам.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
Аксесоари
#52

Има ли вариант музиката да се слуша с друг плеър или е само с зададеният :listen:

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#53

http://gmusic.codeplex.com/ Това, но е доста старичко.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#54

naskox написа:http://gmusic.codeplex.com/ Това, но е доста старичко.

Благодаря, но аз имах предвид дали мога да използвам плеър който съм си инсталирал ( някъде от настройки да му дам с какво да пуска ) ? Cool

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#55

Не, ако го имаше, щеше тарикати да ползват без пари стрийма.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#56

Чакайте и аз като лаик да питам,
къде точно да си кача музиката,и да я слушам през гугъл плея???
и това,че ми иска номера на кредитната ми карта (за безплатното ползване) значи ли,че после сами е си удържат пари?

Демек,за тези които са ме разбрали,искам да разбера само,как да си кача музика от компа и да я слушам на телефона,без да плащам...
Благодаря предварително.

HTC Wildfire,Desire X,626G,U Play
Цитирай
#57

Веднъж иска карта за да активира самата Гугъл плей (качването) и вече ако искаш иска втори път за пълния достъп, като реално ти се абонираш за пълния достъп и 1 месец след датата, приемрно ако днес се абонираш на 5 декември ще ти удържат 7,99 лв (8,99лв. след 7 януари 2015). Първото ще направи таксуване от 0,00 лв. , а второто ще те таксува по 7,99 (или 8,99) докато не се откажеш. Качването е лесно, след като активираш услугата, ще видиш огромен оранжев бутон, "Добавяне на музика" и натам лесно.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#58

За тези които не са достатъчно наясно и някой неща им убягват, Google Help е доста подробен по темата.

PS: Тези които ползват Chromecast и Google music all acces, да си проверяват хромкаста за бонуси. Аз намазах 90 дни пълен достъп.

[Изображение: 7706368w.jpg]
Цитирай
#59

И аз се сетих, че имаше промоция, а наскоро си взех хромкауста, ама мисля, че ще е само за САЩ, може ли линк, че не мога да намеря страницата?

EDIT: Тази специална оферта е валидна само за новите абонати на Пълен достъп.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#60

Някой има ли идея как се пуска радиото?
Цитирай
#61

Имайте в предвид че радиото при google play music не е точно радио в смисъла на радиостанция. То се води персонализирано радио. Има готови предложени от Google по жанрове, има препоръчани, както и "мой станции". Най-вече идеята (и може би най-хубавата част) е да си правиш собствени радиостанции. Харесваш си песен и и даваш да ти направи на нея радио. Това ще рече че получаваш един вид безкрайна ( или поне толкова дълга че никога не стигам до края) плейлиста с песни с подобен стил и жанр ( не смесва рок с чалга Confusedtupid: ) избрани основно на следните принципи:
1. Твоя история на слушания в google music - колкото повече, толкова по-добър подбор.
2. Харесвания в google music
3. Подобни листи на хора харесващи същата музика.
Забелязал съм че връзва и търсенията и в youtube и google search. Колкото повече се ползва, толкова по-персонализирани и по-добри радиостанции прави.
Може да се ползва и със собствената музика, ако няма пълен достъп, но си трябва повече музика за качествено радио.
За разлика от Spotify може да се превъртат и напред и назад песните. Веднъж създадени радиата остават в профила. Ако искаш нов подбор на песни на същото радио се ползва бутона "опресняване на станцията". Песните могат да се преместват на различни позиции и ръчно.
Цитирай
#62

Има ли как да махна тая глупост? И защо постоянно работи ?

Xiaomi Mi9 T 6/64 Blue
Цитирай
#63

Пауза и "дърпаш" от notification бара. Smile

OnePlus 7 Pro
OnePlus 3T
LG Nexus 5
Samsung Galaxy Nexus
Цитирай
#64

Пуснах си Full Access trial, изключих следващия пеймънт за декември. Като цяло много е приятно, всичката музика на една ръка разстояние. Само дето за нашите стандарти, както сме научени да не си плащаме за такива работи си е някак грях да даваш пари. Готиното е, че няма да сваляш музика и прочие, все едно пускаш от тубата но не бави щайгата. Принципно не слушам много музика но забелязах, че дори има песни от родните ритми Big Grin

hTC One М9
Цитирай
#65

Obi-GeSh написа:Има ли как да махна тая глупост? И защо постоянно работи ?

Разбира се че можеш - руут задължително и с титаниум или нещо подобно го деинсталираш. Ако ти е платен титаниума може да го замразиш Wink


Няколко въпроса от мен - понеже не ми се слага тая боза само за теста - имам над 200GB музика която има бекъп само на дискове иначе ми е на харда - как се качва - песен по песен или може да хвана цялата папка и да кача на един път всичко? И ще качи ли всичките, в смисъл има ли ограничение? Или да си купя един външен хард за още един бекъп и да не се занимавам с това?
Цитирай
#66

Ограничението е 20000 песни. Доколкото си спомням, може да се качи всичко наведнъж, не е песен по песен.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#67

Поне само за бекъп ще свърши работа. Друго важно - качеството запазва ли се? Флак може ли да се качва и подобни формати? Коверите на обложките качват ли се и те, защото някои от моите са с високо качество? Много въпроси ама наистина не ми се занимава да тествам и да се окаже че е било напразно Smile
Цитирай
#68

Както писа @bobyn ограничението за собствена музика е 20 000 песни на акаунт. Всеки файл може да бъде до 300МБ. Поддържаните формати са: MP3, AAC (.m4a), WMA (.wma), FLAC (.flac), OGG (.ogg), AAC (.m4p) и ALAC (.m4a). Най-лесно се качват с "Музикален мениджър" - задава се кои папки да синхронизира и може да се качи цялата музика наведнъж.
Ако песните имат ID Tag-ове google си ползва собствена metadata tags и си ги подрежда в албуми, изпълнители, жанрове и им слага обложки. Ако нямат "тагове", песните/албумите могат да се редактират и вече качени в облака с наименования и собствени обложки.
Edit: При FLAC - файловете се преобразуват в .mp3 файлове със скорост 320 Кб/с.
Цитирай
#69

Значи все пак Lossless форматите ми ще им се разкаже играта. Не са много голяма част поне Smile
Цитирай
#70

FXTG написа:Пуснах си Full Access trial, изключих следващия пеймънт за декември. Като цяло много е приятно, всичката музика на една ръка разстояние. Само дето за нашите стандарти, както сме научени да не си плащаме за такива работи си е някак грях да даваш пари. Готиното е, че няма да сваляш музика и прочие, все едно пускаш от тубата но не бави щайгата. Принципно не слушам много музика но забелязах, че дори има песни от родните ритми Big Grin

Не е ли време да се отучим от това, че нещо като го има безпари, значи било грях да се плаща за него? Още повече в нашия случай. Промените трябва да станат отвъре навън, няма кой да ни оправи, ако не се променим самите ние, иначе ставаме област на друга държава.

degman написа:
Obi-GeSh написа:Има ли как да махна тая глупост? И защо постоянно работи ?

Разбира се че можеш - руут задължително и с титаниум или нещо подобно го деинсталираш. Ако ти е платен титаниума може да го замразиш Wink


Няколко въпроса от мен - понеже не ми се слага тая боза само за теста - имам над 200GB музика която има бекъп само на дискове иначе ми е на харда - как се качва - песен по песен или може да хвана цялата папка и да кача на един път всичко? И ще качи ли всичките, в смисъл има ли ограничение? Или да си купя един външен хард за още един бекъп и да не се занимавам с това?

degman написа:Поне само за бекъп ще свърши работа. Друго важно - качеството запазва ли се? Флак може ли да се качва и подобни формати? Коверите на обложките качват ли се и те, защото някои от моите са с високо качество? Много въпроси ама наистина не ми се занимава да тествам и да се окаже че е било напразно Smile

Всичките ти въпроси ги има тук: https://support.google.com/googleplay/to...ic=2952998, поне това няма да е напразно. Тази музика, ако е до 20 000 песни става. За флак мисля, че можеш, но провери в помощния център, качеството се запазва, стига да не е по-високо от 320 kbits/sec. Ако е, то тогава го ограничават до 320. Относно качването, пише го на прост български:
[Изображение: 7707915V.png]

За ковърите, ако всички метаданни са ти наред, всичко се качва, за качеството ще те излъжа, но има голяма вероятност да го ограничават до някакъв нормален лимит, защото ако всеки тръгне да качва обложки по 3-4k резолюции ще изпушат сървърите. Като цяло ми изглежаш, на музикален меломан, а тези услуга са за далеч по традиционните потребители, дето им е все тая 4k или sd им е обложката, още повече на слушалки бийтс от илиенци за 4,99 с ддс, дали ще е 320 kbit/s Или 120 kbit/s разликата ще е точно 0.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#71

Аз просто искам да ползвам услугата за бекъп, който да е някъде, но не и в моя компютър. Мерси на всички за отговорите Smile

Флаковете и другите подобни дори и компресирани при качването пак ще е добре да ги кача че после поне ще знам какво съм изгубил.

И ще ми свърши работа като цяло, лошото е че са малко над 20К файла. Но ще поорежа някои неща явно и няма да качвам всичко Smile
Цитирай
#72

Ограничението при обложките е 512 х 512 пиксела, но е хубаво, че качеството се запазва каквото е било. Даже и ръчно да се добави hi-res обложка, сървъра я преоразмерява, без да увеличава компресията. Алгоритъма е много добър. :thumbup:

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#73

В прав текст ми отговориха, след като не предлагат хромкаст официално, оферрата не била валидна... :angry: :wall:

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#74

Може ли и аз да попитам два глупави въпроса.
1. Ако се активира безплатния период от 1 месец и после се спре следващото плащане за декември значи, че от декември не можете да правите нищо с този Google play, дори да слушате и собствената си музика. Така ли е?

2. За да слушате каквато и да е музика дори и собствена Ви трябва WI-fi нали така, Предполагам с мобилния интернет няма смисъл да се слуша защото ще го изцеди за нула време ( поне високо скоростния, аз съм със 750 мб на Ментел) и после с т.нар неограничен дето не става за нищо не може да се ползва или бъркам?

HTC Wildfire S, HTC ONE M7, Asus Transformer Infinity TF 700, ONE+ 3T
Цитирай
#75

Steker написа:Може ли и аз да попитам два глупави въпроса.
1. Ако се активира безплатния период от 1 месец и после се спре следващото плащане за декември значи, че от декември не можете да правите нищо с този Google play, дори да слушате и собствената си музика. Така ли е?

2. За да слушате каквато и да е музика дори и собствена Ви трябва WI-fi нали така, Предполагам с мобилния интернет няма смисъл да се слуша защото ще го изцеди за нула време ( поне високо скоростния, аз съм със 750 мб на Ментел) и после с т.нар неограничен дето не става за нищо не може да се ползва или бъркам?
1. Може да се слуша собствената музика независимо дали се плаща абонамент или не.
2. Може да се слуша и с мобилния нет, но зависи от качеството и скоростта му. На 128 К бавна скорост съм ползвал по 1-1,5 ГБ за музика. Не знам как го правят, но ако се пуска песен след песен индивидуално, времето за буфериране е 10-15 секунди на ниска скорост, а ако се слушат плейлисти или радио, няма никакво забавяне между песните.
Ако се слуша през WiFi, по подразбиране е включена функцията за автоматично кеширане.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)