Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Play Music вече и в България
#76

Но има функция да запазиш песента на телефона, ако нямаш интернет или не искаш да го хабиш. И за твоята качена музика, и за пълния достъп.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
Аксесоари
#77

И аз се поразрових из програмата и доста ми хареса. Това ми спестява времето за сваляне на музика и прехвърлянето. Сещам се за песен, адвам е към плейлиста. Бързо, лесно, вкусно ... Както каза колегата по-горе, трябва да се отучим от навиците, стига да е в разумни цени. Тази цена изглежда разумна в момента.

hTC One М9
Цитирай
#78

bobyn написа:Ограничението е 20000 песни. Доколкото си спомням, може да се качи всичко наведнъж, не е песен по песен.

EDIT: Днес забелязах това: Music purchased from the Google Play store or added from All Access doesn't count toward limit

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#79

При положение, че мога да си качвам музика безплатно от компа, не виждам смисъл да купувам песни

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#80

Да, няма смисъл, щом един път си купувал песните, които са ти на компа.
Цитирай
#81

GH0STFACE написа:Да, няма смисъл, щом един път си купувал песните, които са ти на компа.

Абсолютно! Но замисляли ли сте се какво става, ако песните са пиратски от торент и тн... Дали пък на един етап след време, когато и у нас има адекватен закон за пиратство, това няма да стигне до компетентните органи? Smile Само споменавам като възможност Smile

Аз ползвам услугата за музика на гугле от доста време (може би 2 години). В началото бях супер зарибен от идеята - качваш песен и след това навсякъде си слушаш твоята музиката. На телефона обаче ми генерираше някакъв зверски трафик от слушането, а на компютрите с web player-а си беше жива мъка Sad Тогава се отказах да ползвам услугата и си изтрих песните от параноична гледна точка Smile Сега като видях, че вече може и да си купуваме официално музика (9 долара на месец реално не са много, за хора които са силно музикални любители) се замислих, но като видях че нито web player-а са променили, нито мобилния апп Sad Малко ми стана тъжно и ще позачакам да поотлежи Smile
Честно казано повече се надявам да пуснат филмите, там вече ще е интересно Smile
Цитирай
#82

Дори и да се приеме такъв закон, (а в нашата държава шанса е за пра-внуците ни) той ще важи за новите качвания, а не за старите. Моля, ви се не изпсихясвайте, ДАНС си имат достатъчно работа, че да ти хлопат на вратата, че си качил някви песни и то за твое ползване. Реално и в момента съществува закон, който ти забранява да разпространяваш неща с авторско право. А иначе специално по темата, Гугъл се е произнесъл, че не го интересуват от къде са песните. А също така, ако песента, която качвате Гугъл я продава, то реално само ви я добавя в списъка, а не я качва.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#83

naskox написа:Дори и да се приеме такъв закон, (а в нашата държава шанса е за пра-внуците ни) той ще важи за новите качвания, а не за старите. Моля, ви се не изпсихясвайте, ДАНС си имат достатъчно работа, че да ти хлопат на вратата, че си качил някви песни и то за твое ползване. Реално и в момента съществува закон, който ти забранява да разпространяваш неща с авторско право. А иначе специално по темата, Гугъл се е произнесъл, че не го интересуват от къде са песните. А също така, ако песента, която качвате Гугъл я продава, то реално само ви я добавя в списъка, а не я качва.

Съгласих се! Smile

Като цяло натам отиват нещата. Подобен род услуги ще навлизат все повече в ежедневието. Удобно е да си "носиш" музиката навсякъде с теб - колата, телефона, мп3, таблета, на работа, компютъра вкъщи, пералня, миксер, душ.......
Цитирай
#84

bobyn написа:
bobyn написа:Ограничението е 20000 песни. Доколкото си спомням, може да се качи всичко наведнъж, не е песен по песен.

EDIT: Днес забелязах това: Music purchased from the Google Play store or added from All Access doesn't count toward limit

Колеги, май не ме разбирате.
Според мен това означава, че по време на този пробен период може да си свалите каквото и колкото искате от предлаганата в Google Play музика (за мен това означава All Access) и след изтичане на пробния период тези песни/албуми си остават "ваши". Да не говорим, че не попадат в лимита от 20000 песни, т.е. са над тези 20000.

"С Пълен достъп слушайте всякакви жанрове, песни, албуми и изпълнители, когато вие пожелаете и без реклами. Добавете която и да е песен или албум към фонотеката си с едно кликване."

Нека някой, ползващ услугата, ме поправи, ако греша.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#85

След приключване на Пълен достъп, остават само песните, които си качил и песните, които си купил, като вторите не се броят в 20те хиляди. Ако се замилиш, това което ти си си помислил, няма логика за Гугъл. Много лесно ще си запазиш половината музика в гугъл плей, и какво после ще си я слушаш без пари ли?

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#86

Колеги, едно въпросче. Ползвам All access от първия ден от както го пуснаха в Англия, но от както го ползвам на Нексус 9 с андройд 5.0 забелязвам, че за един ден приложението ми трупа повече от 2GB data! Преди това не съм го забелязал. Та нормално ли е това? Защото като изтрия датата и ми изтрива профила, после трябва да се логвам от ново.

Nexus S, Galaxy  Nexus, Nexus 4,Nexus 7,Nexus 7 2013, Nexus 10, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 9, 5х, 6p
Цитирай
#87

Ами най-вероятно си кешира песните. Разгледай настройките. Най-вероятно има някакъв лимит за кеша.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#88

mita6ki9 написа:Ами най-вероятно си кешира песните. Разгледай настройките. Най-вероятно има някакъв лимит за кеша.
Кеша си е ок ама датата расте това е за час и половина слушане над 500mb. Може и преди да е било така просто 9ката е само 16GB и се забелязва по осезаемо.


ПРАВ СИ БИЛ! ИМА ОПЦИЯ КОЯТО СЕГА ИЗКЛЮЧИХ. ЩЕ ВИДИМ КАКВО ЩЕ СТАНЕ.
МЕРСИ

Nexus S, Galaxy  Nexus, Nexus 4,Nexus 7,Nexus 7 2013, Nexus 10, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 9, 5х, 6p
Цитирай
#89

ulrih78 написа:Колеги, едно въпросче. Ползвам All access от първия ден от както го пуснаха в Англия, но от както го ползвам на Нексус 9 с андройд 5.0 забелязвам, че за един ден приложението ми трупа повече от 2GB data! Преди това не съм го забелязал. Та нормално ли е това? Защото като изтрия датата и ми изтрива профила, после трябва да се логвам от ново.
Има отметка в настройки да кешира песните които слушаш online. Можеш да махнеш отметката и няма да трупа повече. Имай в предвид че кешираните песни при повторно слушане не генерират повече трафик, т.е. преслушана вече плейлиста няма да дърпа от data-та втори път. Сега за чистенето: Чистенето на общия кеш на телефона от setings/storage НЕ премахва кешираните песни. Те се чистят от самото приложение - от настройки. Това чистене от своя страна НЕ трие песните/плейлистите с отметка "offline", на които трябва да се махне отметката за да се изтрият. Ако слушаш повече музика на най-високото качество е нормално да прави 2ГБ на ден.
Цитирай
#90

Първия безплатен албум: https://play.google.com/store/music/albu...7rlohztrpy

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#91

То файда че има музика като всичко се плаща...
Цитирай
#92

Иска ми карта ,а е безплатен албума ( Просто нямам карта... ) Sad
Цитирай
#93

Иска карта, защото реално трябва да ти издадат касов бон, "доказателство", че те са ти дали оригинална песен(албум) и ,че ти притежаваш, нищо страшно. @N3xus94 попринцип нищо на този свят не е безплатно, но били се основал какво точно всичко се плаща? Плей музика работи по 2 начина, купуваш си песен или албум, който си остава завинаги твоя (докато не фалира гугъл) или плащаш месечен абонамент и имаш достъп до целият им каталог, който е около 30 млн. песни вече.



Както знаете, оняден гугъл представиха Youtube Music Key , който ти превръща Youtube в Google Play и ще струва 9 лева заедно с Пълния достъп на Плей Музика. Остава само да го направят достъен в България.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#94

Извинявам се за лаишкия въпрос ама това няма радио като спотифай, нали ?
Има някакви инстантни миксове, но е само с моята музика.
Цитирай
#95

georgekodinov написа:Извинявам се за лаишкия въпрос ама това няма радио като спотифай, нали ?
Има някакви инстантни миксове, но е само с моята музика.
Ако искаш радио като Spotify, трябва да имаш абонамент за пълен достъп, ако нямаш - прави радиостанция само на твоята музика.
Цитирай
#96

Даа, така и предполагах. Благодаря че потвърждаваш. Ще се седи на спотифай заради безплатното радио явно.
Цитирай
#97

Втора вълна безплатни албуми: https://play.google.com/store/recommende...qY&c=music

Забележка: Тези албуми, ако сте вкарали дебитна/кредитна карта ще ви струват безплатно и си остават за вас завинаги, дори и да не сте абонирани за Пълен достъп. Christmas

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#98

Някой знае ли как стоят нещата със свалените песни? По точно заради нексус 6цата ми пуснаха за 6 месеца безплатно Full Access и скоро може и да сваля половината плей стор на телефона ама като изтекат 6те месеца песните остават ли или ще трябва да се плаща за да ги слушам въпреки че са свалени ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#99

Много ясно, че ще трябва да плащаш, на теб в момента е платен 6 месечен Пълен достъп. Ако си качиш ти песен си остава за теб, но ако си ги добавш (сваляш, както ти казваш) няма да можеш да слушаш. Има 3 вида песни, 1 които ти си качваш (пиратски примерно), които винаги може да слушаш, без значение платил ли си или не. Втория е купени от Плей Стора, те са твои докато не фалира Гугъл (демек пак може да си ги слушаш без абонамент) и третия вид е песни, които си си добавил по време на пуснат Пълен Достъп, до тях нямаш достъп освен ако не си го платил. Демек плащаш Пълен достъп = слушаш всичко, не плащаш= слушаш само каквото си качил или купил от Плей стора.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай

Аха ясно Wink Абе за сега 6 месеца ще ползвам пък после дали ще плащам кой знае Smile Аз като цяло не съм някакъв фанатик на тема музика и може един път в седмицата да си пусна 1 песен която ми харесва ама тука в Америка всичко е болно на тема музика. 98% меко казано от младите хора са всички със слушаки в ушите. Със слушалките са на работа, на разходки, в къщи а предполагам и в тоалетнат също. Май само в банките служителите не ползват ДОКАТО РАБОТЯТ разбира сеSmile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)