Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Списък с налични ROM-ове за GEN2
#51

Темата трябва да се сложи като важна! Поздравления за Nike :thumbup:

Zte Blade SS RC7; Sony Xperia J, Sony Xperia Arc S, Zopo 810, Huawei Ascend P7-L10
Цитирай
Аксесоари
#52

Край !!! Махам го тоя Blue Ginger вече. Не мога да чакам да излезе версия 3! Контактите ми се изтриха, пропуснатите повиквания остават в нотификейшън бара , докато не вляза в стоковия диалер да ги видя !!! Засега за мен 3та най -добри рома са Swedish Spring Rls5, Androidbg на колегата Shadee и Cyanogen Green V5 !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#53

Аз от "шведската пролет" съм много доволен засега.Преди три дена си калибрирах батерията и вече всичко си работи на 6.Барнах си една темичка и заспа. Big Grin
Иска ми се да пробвам и някой 2.3.х Ром,ама въобще не ми се занимава с калибриране,бакъп-и...пък и засега май напълно стабилен такъв за Блейда няма.Или бъркам? Rolleyes

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#54

forbidden8 написа:Аз от "шведската пролет" съм много доволен засега.Преди три дена си калибрирах батерията и вече всичко си работи на 6.Барнах си една темичка и заспа. Big Grin
Иска ми се да пробвам и някой 2.3.х Ром,ама въобще не ми се занимава с калибриране,бакъп-и...пък и засега май напълно стабилен такъв за Блейда няма.Или бъркам? Rolleyes

И да качиш 2.3.х ром какво очакваш да получиш освен надписчето 2.3.4 в setting>about phone. Нито телефонът ти ще стане по-бърз, нито ще подкараш кой знае какви нови полезни приложения. Стой си на 2.2 и си го ползвай, важното е да ти върши работа , другото е зарибявка !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#55

Не знам...може би си прав.Единствено Theme Chooser-а ме блазни.Обичам да сменям визията често, че за това.

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#56

Пробваш лаунчери , а за тях има теми ! И theme chooser-a не е незаменим !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#57

Истината е че от 2.3.4 версиите наистина GREEN V 5 е наи стабилен и наистина си заслужава жалко че точно неговото развитие приклучи Cry
Цитирай
#58

Dimitrov_88 написа:Истината е че от 2.3.4 версиите наистина GREEN V 5 е наи стабилен и наистина си заслужава жалко че точно неговото развитие приклучи Cry
Не плачи Lol :rofl: Lol Lol автора ще работи и върху v6, просто чака да излязат стабилни nigthly-та, за да ги ползва като основа на рома !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#59

globetrance написа:Край !!! Махам го тоя Blue Ginger вече. Не мога да чакам да излезе версия 3! Контактите ми се изтриха, пропуснатите повиквания остават в нотификейшън бара , докато не вляза в стоковия диалер да ги видя !!! Засега за мен 3та най -добри рома са Swedish Spring Rls5, Androidbg на колегата Shadee и Cyanogen Green V5 !

Аз с него нямах проблеми, днеска изпробвам всичките ROM-ове за моя "китаец" :cheers:

Едит: С Ginger Stir Fry Beta 9 имам проблем с Андроид магазинчето, не ми разпознава телефона, но и без това не ме кефи.

Verizon Samsung Galaxy S4 SGH-I545 with Eclipse TW 4.4.2
Цитирай
#60

Сега ще сложа Ginger Stir Fry да го пробвам. Изглежда обещаващо.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#61

Здравейте колеги,

От 2 седмици съм с Swedish_Spring_RLS5 и като цяло съм доволен, батерията държи 2 дена може и повече ако не ръчкаш много.
НО имам един голям проблем, Блутута все едно го няма никакъв. Здвоих го със колата, но никога не се е закачал автоматично, дори като го закача ръчно след 2-3 мин се откача сам.
Друго което забелязах е че не се закача и към wifi мрежи автоматично, на който вече съм въвел пароли и т.н. , глобулския ром се закачаше без проблем за wifi-тата и доста често но не винаги за блутута на колата.
Заради блутута махнах стоковия глобулски, обаче шведския е гола вода относно блутута.

Има ли човек който да ползва блутут в колата си, аз и тема бях пуснал когато бях със стоковия, но там с едно приложение от маркета горе долу вързах гащите, но това приложение все едно не работи на шведския.

Намерих едно приложение в маркета и в описанието му пишеше, че автора има същите проблеми като мойте и затова написал някакъв БТ фиксер, но и той не помогна.

Въпросът е от изброените ромове има ли човек който да е ползвал БТ си нормално и да е нямал проблеми, какви ли не приложения ползвах за БТ и никакъв успех ?

CyanogenMod 7 N156 - 2.3.5 - ZTE Blade - изгубен\ HTC Desire - AMOLED
Цитирай
#62

От снощи съм с Cyanogenmod Green V5 - 2.3.4.
Като цяло доста по-добре е графичната реакция на този РОМ, няма циклене при анимирани движения на менютата.
Днес сутринта нещо ми се прееба wifi-то, но си мисля че защото се опитах да възстановя с Титаниум бакъп едни системни настройки за мрежите и Блутута още снощи, а бях с 2.2 версия когато е направен бекъпа.
Опитах да рестартирам и увисна на зеленото човече Tongue
Нова инсталация както си му е реда и днес ще тествам това което ме интересува, wifi, bluethooth и като цяло дали е стабилен този РОМ.

От предния пост ми остава въпроса за читав РОМ с постоянно ползване на bluethooth, като и това ако съм в обсег на позната wifi мрежа да се закача автоматично, защото шведа нейскаше да се закача и трябваше ръчно да го правя.

Дано да съм олучил РОМ-ът вече, защото интерфейса ми харесва повече от стоковия и шведския :cheers:

CyanogenMod 7 N156 - 2.3.5 - ZTE Blade - изгубен\ HTC Desire - AMOLED
Цитирай
#63

За проблеми с уифи-то пробвай Blade wi-fi fix от маркета ! Досега проблеми с моя бутуту не съм имал, но по-късно ще се разровя да видя хората от модако !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#64

globetrance написа:За проблеми с уифи-то пробвай Blade wi-fi fix от маркета ! Досега проблеми с моя бутуту не съм имал, но по-късно ще се разровя да видя хората от модако !

Благодаря за съдействието!

Изглежда ми читав този РОМ, одеве сдвойх колата пак с БТ и пробвах да видя дали ще се закачи автоматично.
Закачи се автоматично, но след спиране на БТ на колата, не се разкачи и се наложи ръчно разкачане, но след това се закачи пак автоматично без никви допулнителни приложения.
Това ме обнадежди Smile , но тестовете продължават, ще пробвам няколко пъти без никви допулнителни приложения, а после и с въпросното което на стоковия горе-долу ставаше.

WIFI-то се активира автоматично при светване на дисплея и виждам някакво проложение че се стартира за да съживи WIFI-то, явно става въпрос за същия фиксер който говореше, вече не е проблем wifi-то.

Забелязах че от някой директорий на Дропбокса неможе да изтегли *.апк файл за да го инсталира, въпросния файл беше IGo, който на версия 2.2 се инсталираше без проблем, ще се тества и това, че без ГПС за къде.
Един друг файл който също беше тестван на 2.2 за ИГо инсталирах, но той даде грешка на Българската карта при първоначално стартиране: Fatal error: map\Bulgarian_map...... и приложението запецна.

Да не би за версийте 2.3 да трябва друго Иго ? :O

CyanogenMod 7 N156 - 2.3.5 - ZTE Blade - изгубен\ HTC Desire - AMOLED
Цитирай
#65

nestor написа:
globetrance написа:За проблеми с уифи-то пробвай Blade wi-fi fix от маркета ! Досега проблеми с моя бутуту не съм имал, но по-късно ще се разровя да видя хората от модако !

Благодаря за съдействието!

Изглежда ми читав този РОМ, одеве сдвойх колата пак с БТ и пробвах да видя дали ще се закачи автоматично.
Закачи се автоматично, но след спиране на БТ на колата, не се разкачи и се наложи ръчно разкачане, но след това се закачи пак автоматично без никви допулнителни приложения.
Това ме обнадежди Smile , но тестовете продължават, ще пробвам няколко пъти без никви допулнителни приложения, а после и с въпросното което на стоковия горе-долу ставаше.

WIFI-то се активира автоматично при светване на дисплея и виждам някакво проложение че се стартира за да съживи WIFI-то, явно става въпрос за същия фиксер който говореше, вече не е проблем wifi-то.

Забелязах че от някой директорий на Дропбокса неможе да изтегли *.апк файл за да го инсталира, въпросния файл беше IGo, който на версия 2.2 се инсталираше без проблем, ще се тества и това, че без ГПС за къде.
Един друг файл който също беше тестван на 2.2 за ИГо инсталирах, но той даде грешка на Българската карта при първоначално стартиране: Fatal error: map\Bulgarian_map...... и приложението запецна.

Да не би за версийте 2.3 да трябва друго Иго ? :O

Не, пробвай това Igo, което е качено в раздел GPS на форума, аз не ползвам ГПС(само ме обърква), но съм го пробвал на 2.3 ром и работи.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#66

Ето три скрийна от Ginger Stir Fry Beta9 Smile Според мен е много добре, а и ROM-а е перфектен за ежедневна употреба.
[Изображение: 86a90906b621187c.png][Изображение: adb2629eb6066343.png][Изображение: 7ae32cbf3e23e4ce.png]

PS: Излезнал е Blue Ginger V3
PS2: Не съм калибрирал батерията. Трябва ли да го направя?

Huawei P20 with Android 8.1
Huawei MediaPad M3 with Android 7.0
Huawei Watch
Цитирай
#67

Nike написа:Ето три скрийна от Ginger Stir Fry Beta9 Smile Според мен е много добре, а и ROM-а е перфектен за ежедневна употреба.
[Изображение: 86a90906b621187c.png][Изображение: adb2629eb6066343.png][Изображение: 7ae32cbf3e23e4ce.png]

PS: Излезнал е Blue Ginger V3
PS2: Не съм калибрирал батерията. Трябва ли да го направя?


Как,се държи,има ли бъгове че мисля да го слагам понеже четох добри мнения.
Цитирай
#68

Както споменах в някой от предишните постове - за мен това е най-добрия РОМ. От две седмици си житкам с него и досега не съм забелязал никакви бъгове, и всичко си върви както трябва. Игри не играя много и за тях не мога да ти кажа нищо. С lite версията, която е изчистена от всички излишни неща, които не ползвам и имам много свободно място да си инсталирам каквото пожелая.
Някой може ли да ми препоръча добър часовник с прогноза за времето за Home скрийна. Ако може и да не точи много батерия, ще е супер Tongue

Huawei P20 with Android 8.1
Huawei MediaPad M3 with Android 7.0
Huawei Watch
Цитирай
#69

Аз от два дена съм с Fancy Widget Pro.Не знам дали точи батерията ама ми харесва как изглежда и има много опции за персонализиране.
https://market.android.com/details?id=co...ancywidget
[Изображение: image1.png]

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#70

Хайде,излезе новия Ginger Stir Fry Beta 10.Пробвайте и коментирайте.
Цитирай
#71

А за този widget има ли от къде да намеря теми? Във форума най-вероятно има, но и вие кажете Tongue
Цитирай
#72

Отваряш уиджета>Appearance settings>Weather skin/ Clock skin и си теглиш каквото ти хареса.

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#73

Забелязвам, че при Cyanogenmod Green V5 отвреме на време се омазва сам и като пробвам да рестартирам става трагедия.
Рестартира се и забива и пак се рестартира и пак забива в цикъл....
Ако успея да му кажа "Shut down" после при пускане няма проблеми. Но при рестарт накакъв лънчер нещо се омазва.
Случвало ли се е на някой ?
Забелязах, че това се случва през ноща и си мисля че някое приложение е искало да си ъпдайтне инфото в моя случай Weather Bug и тогава се е омазало. И преди ми се случи, но тогава нещо със WiFi-то беше проблем, тогава го флашнах пак и от тогава не съм имал проблем.
Само да отбележа, че съм си оразмерил партишъните и ползвам S2E вградената в рома, има и някаква за бързина на СД картата, но нея не съм базикал.

Мога да кажа, че Бутута вече си бачка нормално, сам си се закача без допълнителни приложения, но сега пък това със рестартирането в цикъл Sad

CyanogenMod 7 N156 - 2.3.5 - ZTE Blade - изгубен\ HTC Desire - AMOLED
Цитирай
#74

Махай го този гаден ром,Cyanogenmod Green V5 според мен,не става за нищо.Сложи си Ginger Stir Fry Beta 10,ще видиш разликата,аз сега съм този ром и съм доволен и мисля поне за ся да остана вече с него.
Цитирай
#75

dizell написа:Махай го този гаден ром,Cyanogenmod Green V5 според мен,не става за нищо.Сложи си Ginger Stir Fry Beta 10,ще видиш разликата,аз сега съм този ром и съм доволен и мисля поне за ся да остана вече с него.

Ти ме вкара в размисъл Big Grin , тъкмо мислех да не префлашвам на всеки 3 дена вече и понастройх всичко така както ми харесва и Блутута и wifi-то ми работят стабилно и ми постави черна дупка.

Стабилна ли е, преоразмерил ли си партишъни, батерията как е ?
Гледам че има бета 11, ти откъде дръпна 10-ката ?

С Cyanogenmod Green V5 бил ли си ?

CyanogenMod 7 N156 - 2.3.5 - ZTE Blade - изгубен\ HTC Desire - AMOLED
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)