Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Списък с налични ROM-ове за GEN2

Нова версия на CM10 ROM-а на daemond, вече имаме работещо радио !!!
[box]
[DEV][ROM][26.2.] CyanogenMod 10 (Continuation of KonstaT's work)

2013-02-26

fix corruption in Trebuchet's icon label rendering
add and improve FM radio support
libpower tunings
update KGSL from CAF, fixes GPU out of memory issues (i.e. white textures and the like)

[/box]

Pixel 7
Цитирай
Аксесоари

може ли да дадете някакъв съвет кой ром да си сложа на моито ZTE на които не се изключва хотспота когато се заключи телефона.. благодатя предварително... :confused:
Цитирай

Мисля, че в CM10 го оправиха това. Иначе тази програма също може и да ти реши проблема.
Цитирай

благодаря ще го пробвам първо ромчето.. и ако нестава програмката.. Tooth
Цитирай

Ъпдейтнат списък с ромове, дано някой да го сложи в централния пост. Моля някой колега да ми поеме функциите на ъпдейтващ тази тема откъм информация за нови ромове отсега нататъка. Оттеглям се поради наложеният ми бан за изказване на лично мнение Smile

Орязъл съм списъка до най-добрите според мене варианти в момента.

!!! Всички изброени ROM-ове са за GEN2 устройства !!!


Android 4.2 (Jelly Bean):
  • [FM] CyanogenMod 10.1.....................................(линк) (инфо) 24.03.2013
  • [FM] ParanoidAndroid Blade 3.15/AOSPA........... (линк) (инфо) 25.03.2013
  • [FM] PAC-man ROM v22.0.1................................ (линк) (инфо) 26.03.2013


Android 4.1 (Jelly Bean):
  • [FM] CM 10 (Continuation of KonstaT's work).....(линк) (инфо)18.03.2013
  • [FM] PAC-man ROM v19.5.0................................(линк) (инфо)19.03.2013
  • [FM] ParanoidAndroid 2.8.0................................(линк) (инфо) 19.03.2013


Android 4.0 (Ice Cream Sandwich):
  • [FM] Eco CM9......................................................(линк) (инфо) 24.03.2013
  • CyanogenMod 9 - KonstaKANG...........................(линк) (инфо) 31.10.2012


Android 2.3 (Gingerbread):
  • Eco CM7.....................................................(линк) (инфо) 27.01.2013
  • Micro7........................................................(линк) (инфо) 30.01.2013
  • Swedish Snow RLS7..................................(линк) (инфо) 13.04.2012

Recovery:
  • Clockwork 6.0.2.7......................................(линк) (инфо) 11.01.2013
* - Популярен
* - Обновен наскоро
FM - Работещо радио + Effem радио app
Цитирай

Довечера (надявам се да не забравя) ще ги добавя - сега ми е неудобно от таблета.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай

Благодарим на колегата aonobg за ъпдейтите. Smile

Напълно подкрепям, че изброените ROM-ове са актуалните и които си струва да се пробват. Може да се добави FM таг (без effem app) и към Swedish Snow (той има FM защото е базиран на стоков ROM, за разлика от CM7).

Иначе за ъпдейтите, ще поствам от време на време информация поне за Eco CM9, CM10 & CM10.1 (които са най-използваните), ако излезе някой ъпдейт.
Цитирай

Благодаря ви сърдечно колеги, добавих и линк към Recovery, поне това което аз най-много харесвам - последното на KonstaT.
Цитирай

Темата е редактирана. Позволих си да направя някоя и друга козметична редакция, а старите ROMове са в архива.

@aonobg, сега обърнах внимание - в Modaco ли си баннат? Защото тук със сигурност не си, не те намирам в списъка с банове.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай

Един от другите модератори ме беше баннал за дадено време.
Цитирай

Здравейте, преди време бях теглил от тази тема един ром 2.3.7 Konsta Kang със софт бутони, но сега не го намирам, бихте ли ми дали линк, от където да го дръпна. Благодаря.
Цитирай

Опция за софтуерни бутони (в долната част на екрана) имат всички ROM-ове от 4.0 нагоре, препоръчвам ти CM10. Иначе и в Swedish Snow (2.3.5) има подобна опция, но бутоните са в status bar-а.
Цитирай

elrond_bs написа:Опция за софтуерни бутони (в долната част на екрана) имат всички ROM-ове от 4.0 нагоре, препоръчвам ти CM10. Иначе и в Swedish Snow (2.3.5) има подобна опция, но бутоните са в status bar-а.


Благодаря, но от всички тествани ромове 4.0.4 , 4.1, 4.2 най-много ми допадна точно този, който търся.
С този ром нямах абсолютно никакви проблеми, а в момента съм сложил временно CM 10 (Continuation of KonstaT's work) и не ми харесва колко лагаво върви всичко, дори най-елементарното писане на смс е мъчително, за това още утре намирам първия 2.3.7 и го слагам.
Цитирай

При мен си върви доста добре, ако искаш виж Eco CM9 - при някой хора е най-бърз (а при мен най-бърз е точно CM10, който спомена). Нямам представа защо се получава така - при всеки различно (но и с един друг колега с Blade коментирахме същото).
Цитирай

Реших все пак да поддържам отвреме навреме темата.

[box]
[27/03/2013][ICS] Eco CM9 - aiming for stability and battery efficiency

27.03.2013

Updated Effem (FM Radio application) (by Daemond)
Fix FM off when other streams are active (by Daemond)
Add sd-ext directory (thanks to C3CO)

[/box]

[box]
[DEV][ROM][29.3.] CyanogenMod 10.1 (Android 4.2.2)

29.3.2013 changelog:


updated Effem and other FM related updates (thanks to daemond)
possible fix for texture corruption on some rare occasions (thanks to daemond)
increase PIE controls trigger area and allow PIE controls without enabling expanded desktop
change default cpu governor to smartassv2
more Ad-Hoc changes
compiled using AOSP gcc 4.7 toolchain

[/box]

[box]
[DEV][ROM][28.3.] CyanogenMod 10 (Continuation of KonstaT's work)

2013-03-28


fix graphical glitches in navbar/statusbar
limit number of hidden apps
fix switching off FM audio in some cases
update Effem (bugfixes, in-call muting)

[/box]
Цитирай

Тъкмо мислех дали ще ми се скарат, ако постна 2-ри пореден пост с ъпдейтите. Big Grin

Мерси за ъпдейта. :thumbup:

Ще помоля колегите модератори да не се престарават и в такива по-рядко посещавани теми да позволят последователни постове, за да се вижда, че има нови мнения. Всички само това гледаме и никой няма да посети темата, ако няма такива. Smile
Цитирай

Offtopic Аз съм "за" и няма да наказвам за т.8 в тази тема, надявам се и другите колеги от екипа да ме подкрепят.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай

Еми със сигурност един от колегите ти Шейд не е с такова мнение, точно за това бях предупреден, и след това наказан, че в друг пост се оплаках, а не в "официалната тема за целта".


[box]
[ROM][CM10+AOKP+PA] PAC-man ROM v19.6.0 for ZTE Blade [Updated 31/3/13]

31.03.2013

Fix graphical glitches in navbar/statusbar
Fix switching off FM audio in some cases
Update Effem (bugfixes, in-call muting)
(thanks to daemond for the above)
Limit number of hidden apps
Merged few CM pending commits which were not merged to the old PAC framework/base.

[/box]

[box]
[ROM] ParanoidAndroid 2.81 CM10 4.1.2 [Updated 31.3.2013]

31.03.2013

Fix graphical glitches in navbar/statusbar
Fix switching off FM audio in some cases
Update Effem (bugfixes, in-call muting)
(thanks to daemond for the above)
Limit number of hidden apps
Added CM File Manager

[/box]
Цитирай

Здравейте. Сложих Есо СМ9 рома, на телефона на сестра ми, но не мога да местя всичко на сд картата с s2e. Направих и партишън на картата но ми дава да местя само кеша на приложенията. Преди когато ползвах телефона бях с конста канг см9 и си местех всичко. Не съм много в течение с актуалните ромове, ако може да ме посъветвате кой е най-стабилен като цяло и s2e да сработва на него. Благодаря предварително.

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай

Би трябвало да работи, поне доколкото знам. Пробвай с Link2SD, с нея избираш на коя програма какво да преместиш (така може по-важните да ги оставиш на вътрешната памет). А иначе най-добър ROM според мен е CM 10 (Continuation of KonstaT's work). Но при някои CM9 им върви по-бързо (при мен - не), трябва да пробваш.
Цитирай

forbidden8 написа:Здравейте. Сложих Есо СМ9 рома, на телефона на сестра ми, но не мога да местя всичко на сд картата с s2e. Направих и партишън на картата но ми дава да местя само кеша на приложенията. Преди когато ползвах телефона бях с конста канг см9 и си местех всичко. Не съм много в течение с актуалните ромове, ако може да ме посъветвате кой е най-стабилен като цяло и s2e да сработва на него. Благодаря предварително.
Трябва да я инсталираш през clockwordmode .
Изключваш тела, после го включваш с натиснат бутон за намаляване на звука и като влезеш в менюто му даваш install zip from sd ,избираш файла с2е и го инсталираш, след това ще те пусне да си местиш приложенията. Дано да съм помогнал.Успех.

Poco F4 GT 12/256
Цитирай

[box]
[DEV][ROM][19.4.] CyanogenMod 10.1 (Android 4.2.2)

19.04.2013

rewrite device settings
add option to disable button backlight
included total of two wallpapers (AOSP and CyanogenMod default wallpapers)

[/box]
Цитирай

" [DEV][ROM][19.4.] CyanogenMod 10.1 (Android 4.2.2) " При мен върви много зле рома , бавно зарежда , забива , супер бавен трансфер към картата . Globul Z3
Цитирай

Пробвай с CM10 (Continuation...). Малко по-стабилен се води и при мен всичко върви гладко с него.
Цитирай

Здравейте,
Как се справяте с battery drain-a на CM10? При мен е ужасяващ. Преди със същите настройки на Swedish Snow(да ползва GPS и мобилните мрежи за локация) нямах никави проблеми. Само като имаше нужда тогава си включваше GPS. Нямах проблем със дълбокия сън. Ако имате идеи споделете, но така, че да не спирам локацията.

HTC Touch - ZTE Blade/Globul Z3/ - LGE Nexus 4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)