Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ПРОЧЕТИ ПЪРВО! ★ FAQ ★ ZTE Blade - въпроси и отговори
#26

Незнам защо не ми запаметява контактите в sim картата , а в телефона и някаде другаде в neta
Цитирай
Аксесоари
#27

Запаметява ти ги в Google акаунта. Така няма да ги загубиш при смяна на телефона. Не знам обаче как да ти помогна, защото в момента съм с Android 2.1

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#28

Искам да попитам...телефона съм си го взимал от Гърция...има ли начин да стане с Бг меню, тъй-като липсва ?!
Някъкъв ром ли да прасна какво?
Дайте некоя идея плс!!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#29

dingila написа:Искам да попитам...телефона съм си го взимал от Гърция...има ли начин да стане с Бг меню, тъй-като липсва ?!
Някъкъв ром ли да прасна какво?
Дайте некоя идея плс!!

Ще трябва. Ако е Gen2(не конвертиран, а така купен), спокойно можеш да инсталираш стоковия Globul Z3 ROM. Ако не - Cyanogenmod според мен ще ти реши проблема.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#30

shadee написа:
dingila написа:Искам да попитам...телефона съм си го взимал от Гърция...има ли начин да стане с Бг меню, тъй-като липсва ?!
Някъкъв ром ли да прасна какво?
Дайте некоя идея плс!!

Ще трябва. Ако е Gen2(не конвертиран, а така купен), спокойно можеш да инсталираш стоковия Globul Z3 ROM. Ако не - Cyanogenmod според мен ще ти реши проблема.

Този Cyanogenmod има вграден БГ език в него така ли да разбирам ? С ген2 съм да...така съм го копувал от тука .
Ако е Globul Z3 Rom - ще има БГ в него но ще трябва да го рътвам пак нали...а с Cyanogenmod какво е предимсвото?
Сега съм с Swidish Spring и съм много доволен !..., но няма БГ то и преди си нямаше де Smile

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#31

Предимството на Cyanogen Mod е, че е основан върху по-нова версия на Андроид, 2.3, за разлика от швендския ром, който е основан върху Андроид 2.2. Cyanogen има повече екстри, освен това има българско меню, което на теб ти е нужно. Дълго е за обяснение. Направи си бекъп, опитай го, ако не ти хареса, върни си стария ром. И не забравяй да си инсталираш Clockwork Recovery, за да не си брикнеш телефона.
Цитирай
#32

ldlalov написа:Предимството на Cyanogen Mod е, че е основан върху по-нова версия на Андроид, 2.3, за разлика от швендския ром, който е основан върху Андроид 2.2. Cyanogen има повече екстри, освен това има българско меню, което на теб ти е нужно. Дълго е за обяснение. Направи си бекъп, опитай го, ако не ти хареса, върни си стария ром. И не забравяй да си инсталираш Clockwork Recovery, за да не си брикнеш телефона.

Ссичко добре...БЛАГОДАРЯ за инфото !!!
Но аз съм с 2.2 как да отида на 2.3 или направо да си праскам този който ми казваш по нормания начин по който съм си сложил и други ромове така ли ?

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#33

dingila написа:
ldlalov написа:Предимството на Cyanogen Mod е, че е основан върху по-нова версия на Андроид, 2.3, за разлика от швендския ром, който е основан върху Андроид 2.2. Cyanogen има повече екстри, освен това има българско меню, което на теб ти е нужно. Дълго е за обяснение. Направи си бекъп, опитай го, ако не ти хареса, върни си стария ром. И не забравяй да си инсталираш Clockwork Recovery, за да не си брикнеш телефона.

Ссичко добре...БЛАГОДАРЯ за инфото !!!
Но аз съм с 2.2 как да отида на 2.3 или направо да си праскам този който ми казваш по нормания начин по който съм си сложил и други ромове така ли ?

Направо слагай. Естествено, че слагайки друг ROM, ще си обновиш версията до 2.3

Аз в момента съм с CyanogenMod 7.1.0 и е много добре.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#34

shadee написа:
dingila написа:
ldlalov написа:Предимството на Cyanogen Mod е, че е основан върху по-нова версия на Андроид, 2.3, за разлика от швендския ром, който е основан върху Андроид 2.2. Cyanogen има повече екстри, освен това има българско меню, което на теб ти е нужно. Дълго е за обяснение. Направи си бекъп, опитай го, ако не ти хареса, върни си стария ром. И не забравяй да си инсталираш Clockwork Recovery, за да не си брикнеш телефона.

Ссичко добре...БЛАГОДАРЯ за инфото !!!
Но аз съм с 2.2 как да отида на 2.3 или направо да си праскам този който ми казваш по нормания начин по който съм си сложил и други ромове така ли ?

Направо слагай. Естествено, че слагайки друг ROM, ще си обновиш версията до 2.3

Аз в момента съм с CyanogenMod 7.1.0 и е много добре.


Май успях да си брикна телефона...така Smile
Направих всичко по описния начин по горе...само че вместо да натисна бутона за намаляне натиснах за усилване...и почна нещо да върти някакви проценти стигна до 100 тела запали по друг начин с некви китайски писници и сега седи на някакв странен език и иска някакав ПИН за сим картата...пък тя не е заключена с пин...като я сложа на друг телефон си тргва от раз...не мога да влезна и в рековъри мод...с две думи ?!!!

КАКВО ДА ПРАВЯ !!! Smile Посъветвайте ме плссс!!!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#35

Мисля, че пост №6 от тази тема ще разреши проблема ти. Само замести стоковия ROM с който и да е Gen2 ROM.

Надявам се телефона ти да е Gen2 и да е закупен така, а не конвертиран.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#36

Да с ген2 съм...
Оправих се Smile...всичко е наред Smile
Пак съм на път да пробвам CyanogenMod 7.1.0 , но имам няколко въпроса... защо няма маркет този мод? Кои са му най-големите плюсове?

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#37

dingila написа:Да с ген2 съм...
Оправих се Smile...всичко е наред Smile
Пак съм на път да пробвам CyanogenMod 7.1.0 , но имам няколко въпроса... защо няма маркет този мод? Кои са му най-големите плюсове?

Google Apps (в които влиза и маркета) се инсталират с отделен zip, който се сваля пак от сайта на Cyanogenmod. Инсталира се по познатия начин чрез рекавъри, без wipe.

Download: цък

Инфо: http://wiki.cyanogenmod.com/index.php?ti...oogle_Apps

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#38

Интересно защо не давате да ги инсталира след като се въведе акаунта за гугъл при първото пускане пита кой искаш да инсталираш. Поне аз така слагам тези който ми трябват.
Цитирай
#39

tteodor написа:Интересно защо не давате да ги инсталира след като се въведе акаунта за гугъл при първото пускане пита кой искаш да инсталираш. Поне аз така слагам тези който ми трябват.

Пита, но след като сложиш и архива с Google Apps. И пита за приложения от Market, които не са само на Google. Дори и първоначалното приложение (което пита за Google акаунт) е в този архив. Така че е необходимо да се инсталира, но само при Cyanogenmod.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#40

Точно при Cyanogenmod никога не съм го инсталирал това.При първото пускане и след въвеждането на акаунта ти дава да си избираш кой приложения да сложи(youtub,gmail,map и тн.) А маркет си има Cyanogenmod, вчера конвертирах един телефон от gen1 на gen2 и точно така ги сложих. E според теб след като не съм го инсталирал как ме е питало какво да инсталира и как го е инсталирало?
Цитирай
#41

tteodor написа:Точно при Cyanogenmod никога не съм го инсталирал това.При първото пускане и след въвеждането на акаунта ти дава да си избираш кой приложения да сложи(youtub,gmail,map и тн.) А маркет си има Cyanogenmod, вчера конвертирах един телефон от gen1 на gen2 и точно така ги сложих. E според теб след като не съм го инсталирал как ме е питало какво да инсталира и как го е инсталирало?

Предполагам си ползвал Cyanogenmod Green или друга custom версия на CM. Официалната няма маркет, както и другите apps. Свали от cyanogenmod.com, инсталирай и ще видиш че това, което казвам, не са измислици...

http://wiki.cyanogenmod.com/index.php?ti...oogle_Apps

CyanogenMod Wiki написа:Due to licensing restrictions, these apps cannot come pre-installed with CyanogenMod and must be installed separately. CyanogenMod does not require Google Apps to function properly, however, to take full advantage of the Android system, Google Apps are recommended.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#42

Първо с CM7.0.2_GEN1_GEN2_TPT_Image, след като се рестартира го изключих и инсталирах cm_blade_full-222.zip.
Цитирай
#43

1.Телефона изглежда добър, но батерията сякаш е много слаба.. някакви отзиви?
2.Откаде мога да си намеря чисто нов такъв (в глобул не съм засичал) и колко горе доло ще излезе?

Благодаря!

Xiaomi RedMI Note 4

Samsung Galaxy SIII Neo stock
Цитирай
#44

tWic3 написа:1.Телефона изглежда добър, но батерията сякаш е много слаба.. някакви отзиви?
2.Откаде мога да си намеря чисто нов такъв (в глобул не съм засичал) и колко горе доло ще излезе?

Благодаря!

Тук пише, че го има, ама доколко е вярно незнам.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#45

Здравейте искам да попитам дали има някаква програма за отваряне на кейген защото ми го дава под въпросителен някой ако може да помогне!! Мерси
Цитирай
#46

как може да се провери какъв е дисплея на OSF?

Опс Big Grin открих

имам си OLED Tongue

Mi Mix 2/Mi Pad
Цитирай
#47

Ginger Stir Fry Beta 19 при слагане, изтрива ли се всичко от телефона?
[box]Пиши на кирилица!!! Ако се наложи пак да ти поправям пост ще го изтрия директно.[/box]
Цитирай
#48

Zte Blade написа:Ginger Stir Fry Beta 19 при слагане, изтрива ли се всичко от телефона?

Ко речи? Само ако дадеш wipe data ще се изтрие всичко от паметта на ТЕЛЕФОНА.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#49

Здравейте!Имам проблем,когато звъня и си сложа телефона до ухото,се заключва и не се отключва докато разговора не завърши,следователно,аз не мога да затворя и трябва да чакам човека от одсрещната страна да затвори.Преди,още като нямах ZTE,бях мяркъл някъде че,има и други хора с блейд,които имат същия проблем.Мисля че,проблема беше в сензора за движение(или както се нарича там).Някой знаели някъкво решение?
Цитирай
#50

С кой РОМ е телефона? Трябва да се калибрира сензора и ще се оправи. А за да те опътим по-точно как става, ми трябва да знам с кое "Цигане" си :rofl: .
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)