Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Водоустойчивост - обсъждане и коментари!

вчера потопих моя телефон в морето след като се уверих 2 пъти че тапите са плътно затворени и 10 секунди по късно гейм овър. брикна се.

убеден съм, че тапите не са пропуснали.

Какво може да ме посъветвате? да го нося в Виваком магазин и Виваком да се оправят или да ходя директно в Сони?

телефона е купен от Виваком.

мерси за съветите предварително.
Цитирай
Аксесоари

Според мен където и да го занесеш гаранцията е отпаднала, защото в упътването на телефона изрично е записано да НЕ се използва в солена вода, а тя лесно може да се помирише след като отворят телефона. И все пак първо звънни на Sony и питай как да процедираш.

http://support.sonymobile.com/bg/xperiaz...onditions/

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

ми не е баш така. ето цитат от общите условия на сони

Цитат:Should the phone be submerged in salt water it would need to be washed off in fresh water and if on warranty inspection it was evident that the seals had been damaged by salt/chlorine, warranty would be void.


предполагам, че ще се направят на луди и ще трябва да ги гоня през КЗП да го отремонтират или заменят. супер неприятно. телефона много ме кефи.
Цитирай

Измии го много обилно със сладка вода, носи го в сервиза и стискай палци.
Цитирай

по принцип никъде не се споменава че е соленоводен телефона Smile така че малко си се престарал,не че и аз не съм снимал в морето,но нямах проблеми,но все пак веднага съм го измил обилно със чешмяна вода,носи го в сервиз,но не им казвай къде си го къпал,кажи снимах в басейна и това е,пък каквото стане

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Интересно е, че по реклами телефона се показва потопен в океана, чиято вода е по-солена и от морската, ако не се лъжа.

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Езеро е, ако става дума за тези реклами.



Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

хора,това са РЕКЛАМИ,то имаше и клип как си го пържат телефона заедно с каймата,ама айде някой да опита ако иска,той от собствената си топлина се разлепя,а какво остава в тигана Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Мисълта ми беше именно, че не може да се вярва много много на реклами и спецификации, колега @Sokolchev

Част от тоя маркетинг беше и подводния "магазин" на Сони в Дубай, който е във солена вода, но като се загледах по клипове, хората влизат с телефони, сложени в непромокаеми пликове, ирония...

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Снощи не издържах и го направих водолаз Big Grin всичко точно ама трябваше да чакам поне 2 часа да ми се оправи микрофона и звука от долния говорител. Като изключим това всичко е 6.
Цитирай

много ме кефи телефона. хич не ми се иска да го сменям. обаче съм вече убеден, че слабото място на тоя модел е как са залепени предното и задното стъкло. на много телефони се разминават и хората пропищяха. да не говорим за пукане на заден панел или предно стъкло без да има физическа причина(телефона не е изпускан).

чудя се дали да не си взема един дуъл тройка и да бодна 4Г сим карта на макс телеком. ония ден пробвах една тестова в мола и дигна над 55мегабита, към 7000+кб/секунда. имат планове по 300гига на месец на макс скорост....

някой има ли такъв сетъп с карта за разговори и карта за нет успоредно, работи ли всичко точно? смисъл обаждания от сим1 и само нет от сим 2?
Цитирай

Няма причина да не работи както ти искаш.
Иначе ако си само из големите градове, ще ти е супер с 4g, обаче извън...нали знаеш как е.
Цитирай

Еми днес удавих и моя телефон, екрана почна да премигва и угасна, изгасих телефона, оставих го час да съхне и пробвах да го пусна, екрана светва, телефона си зарежда но след известно време пак почва да мъжди и гаснее. Ако го оставя да съхме до утре например може ли да се оправи или да си търся гаранцията, гледам че индикаторите на тапичките са си жълти още.

1+6
9.0 Pie
Цитирай

За пръв път ли го потапяш?

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай

моя е в сервиза вече. според мен изпусна вода от предния екран поради лошо залепено предно стъкло. тапичките и вътре бяха сухи като го извадих от водата.

дано тия от сервиза не се опитат да ми внушат, че не съм затворил тапичките и затова се е намокрил.

незнаят какво ги чака
Цитирай

Не го мокря за 1ви път. Най редовно го мия с вода, къпал със се с него. Но днес не му беше ден.

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Снимки правил ли си под водата?

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

да, да не е опуснало от бутона?

да дам малко повече информация: телефона съм го мокрил многократно, мил съм го, дъжд го е прал и тн. Не бях го потапял, но след 5 мин. и след няколко снимки в басейна, екрана започна да премигва като на стар телевизор и по-късно умря. След като ден стоя да съхне го пуснах днес и няколко минути работеше без проблем, след което екрана пак умря. Има хептик фийдбек, звук и тн. което значи, че телефона не е умрял, а само екрана. Цвета на индикаторите до усб порта не се е променил (седи си мръсно бял). А и знам, че телефонът беше добре затворен преди да го потопя, уверих се. Видяло се е, че ще си търся гаранцията, която е към Сони Център София. Оттук нататък ако някой желае да ми даде някакъв съвет, слушам. Smile

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Точно, отговора на въпроса ти се намира в обяснението.
Аз така смених 2 сонита. Снимки под вода, оказва се че вода влиза от бутона! Може да го миеш, киснеш, но ако продължително правиш снимки под вода, и заминава!
Моете двата така... първите 5-6 мин в басейна, снимки, и по едно време го гледам взе да мига диспея, докато го обърша в кърпата и замина. Втория по същия начин!
Сега нито го мия, нито го плюмча, никва вода до него! Ако ще да е IP100 защитен. Водата винаги ще си намери отворче.
А и на старите телефони от водата, жака за слушалките се наслой със синя кора. Може би от хлора.
Веднага в офиса за смяна. Ако капачетата са били затворени, няма да имаш проблеми със смяната!

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

Благодаря за отговора, радвам се, че има някой който е бил във същото положение, за да сподели мнение. Моят е купен от Сони Център София, до София няма как да ида, че работа ме чака, но ще търся някакъв телефон за връзка и да им го пращам.

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Значи изводът е да не натискаме копчето за снимане под вода, така ли излиза?  Rolleyes То май под вода трудно може да се натисне дисплея, за да се направи снимка от там, така че снимките май отпадат...?

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай

Колеги,не си къпете телефоните за щяло и нещяло,телефонът не е направен да се ползва под вода,водоустойчивостта му е условна,защитатава го само от инцидентни намокряния.В телефона освен всички чаркове има и въздух,а на всички ви е ясно какво става с газовете при промяна на температурата,свиват се и се разширяват.Препичате се на слънце,става ви топло(както и на телефона)решавате да се топнете ,взимате телефона за гъзария,проверявайки тапите изпускате налягането,затваряте ги и хоп в водата която е поне с 20°С по-студена.Естествено е като се охлади телефона и въздуха в него да се свие,което поражда подналягане.Мембраните на говорителите се вдлъбват,дисплея и задния капак се мъчат да се огънат навътре.Много по лесно прониква вода от там където е възможно.Резките температурни промени не се отразяват добре.Затова ги избягвайте ако искате да не ви се удавят телефоните и разлепят панелите.
Цитирай

аз днес отново си снимах в басейна и нямам ядове,а снимам само с бутона,иначе за който се притеснява си има програмка на сони с която се снима със сензора за близост

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Днес изпратих телефонът към Sony Center, откъдето ще го пренасочат към сервиз. Да видим колко време ще ме въртят и какви кусури ще ми търсят. Ще пиша отново ако има някакво развитие.

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Моя от Технополис го бавиха 6 дена. Резултатът: Няма констатиран дефект. Сменен е софтуера. Вероятно и при теб е същото.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)