Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Водоустойчивост - обсъждане и коментари!

Не знам, в сервиз е, чакам да ми се обадят идните две седмици. При мен тъча отказа. Отчита, но не навсякъде, бях качил скрийншот от теста, където се вижда, че е счупен.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
Аксесоари

днес ми звъннаха, 3 седмици беше в сервиза. Дадоха ми чисто нов. пише irreparable - water damage...

евала, че не се направиха на интересни а го смениха директно.

сега ще го продам и взимам дуъл варианта. Z3+ го мислих ама е голяма каша там. страшен автогол с това загряване. батерията изкарва до средата на деня....

чудя се да го взема ли от обикновен магазин за 950 или от Технополис за 1150...

тия 200 лева спестени може ли да ми изядат главата в даден момент?
Цитирай

и двете глави ще ти изядат,най малко с евентуалната подмяна с нов ако се наложи отново

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

поръчах го от Емаг, Бял дуъл за 1050 кинта. даже бонус пръчка за селфи. хехе
Цитирай

е от емаг ще хапнеш не само пръчката,ами и дръвцето,дано не ти се налага сервизиране

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

е стига бе, тия са големи .. не би трябвало. Ти имал ли си проблем с тях?
Цитирай

И аз за тях само лоши отзиви съм чувал. Не съм пробвал лично, де, не са им толкова неустоими цените.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай

е от кога са големи?не съм и нямам интерес да имам нещо общо с тях,но до сега освен лошо друго не съм чувал,сервизите им са в румъния защото и фирмата е румънска,но дано да си взел сполучлива бройка

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

е Румъния не е дивия запад. на виваком като им е в софия сервиза пак ми го държаха почти месец...

ако не го върнат ремонтиран до 30 дена, имаш право да си поискаш директно парите. Ако се направят на интересни, отиваш в КЗП и духат супата. това хоро съм го играл няколко пъти.

не ги защитавам или нещо. въпрос на късмет. моя си беше екстра 5-6 месеца докато изведнаж не пропусна вода от корпуса. едно е ясно. повече потапяне във вода няма да има...
Цитирай

И моят Z3 го държаха точно месец Вивакомците. След като на последният ден  на месеца ми се обадиха да го замеят с нов, но БЯЛ тъй като изтичали 30 дни от срока, понеже моят беше черен. Нямали в наличност черен. Та викам:  "Ако искате розов пращайте искам телефон!!!.." цял месец - бахти... с една чупена Нокия оборотна- кошмар! Преписвал съм на листчета контакти, понеже не мога да го синхронизирам с акаунта си гугълския.. хаха като бабичките.. Smile 
Телефона  го взех от Виваком и на втория месец след големи вайкания и проверки на всички тапи и четене по форуми за правила "до колко метра" бля бля "в каква вода" и прочие... взех че го потопих за 10 сек за една снимка и угасна хайвана безпомощно. 
Доволен съм от СОНИ, но както при теб и аз нямам намерения да го ДАВЯ вече, макар че заслужават едно хубаво оплакване в КЗП след толкова голяма реклама за БЕЗСМЪРТНАТА им серия подводни телефони Smile

Sony Xperia Z3
Цитирай

интересно ако се беше запънал и им беше казал, че си искаш черен на всяка цена, дали щяха да ти върнат парите...
Цитирай

хмм.. За парите малко вероятно да върнат, но със сигурност щчх да чакам още месес, докато го доставят в наличност...Smile

Sony Xperia Z3
Цитирай

Пичове, моята машина също се наводни онзи ден, направих 2-3 снимки в един басейн и изгасна ( беше се замаглила камерата отзад), сега го дадох в сервиза за 3ти път, моят е купен от технополис, 1 път го преинсталнаха, 2рия са зареждали батерията, но явно е разхерматизиран и няма водоустойчивост! Аз предполагам че ще го закрепят и ще ми го върнат, само че така не ме кефи, дали има смисъл да се разправям с Технополис, последния пат като попитах какво да направя, те ми дават тел на сервиза  в София който го поправя! Някъв съвет?!
Цитирай

първите два пъти за какъв дефект е носен в сервиза? 

стисай палци да ти го сменят. ма няма да е за 1-2 седмици. по- скоро 3-4 ще отнеме.

ако го залепят и ти го върнат, носиш си една пластмасова чинийка и голяма бутилка минерална вода, потапяш го пред тях като се увериш, че тапите са добре затворени и гледаш сеир.

тия от технополис а и от техномаркет са много нагли. може да се опитат да ти пробутат неща от сорта: "мен закона не ми дава да го приема" или "нашите адвокати мислят еди как си.."

няма да им се връзваш. атака яко. да гният с тъпото си отношение.
Цитирай

(2015-07-21, 20:02:04)denev87 написа:  Пичове, моята машина също се наводни онзи ден, направих 2-3 снимки в един басейн и изгасна ( беше се замаглила камерата отзад), сега го дадох в сервиза за 3ти път, моят е купен от технополис, 1 път го преинсталнаха, 2рия са зареждали батерията, но явно е разхерматизиран и няма водоустойчивост! Аз предполагам че ще го закрепят и ще ми го върнат, само че така не ме кефи, дали има смисъл да се разправям с Технополис, последния пат като попитах какво да направя, те ми дават тел на сервиза  в София който го поправя! Някъв съвет?!

Директно се свържи според мен  в Сони сервиза в София. Щом е в гаранция ще го оправят. Моят го смениха. Когато изгасна камерата беше направила конденз по същият начин като в твоят случай. След месец ще ти го сменят. Срока е от 3-до 30 дни. Ако е в гаранция няма да има проблем. Бягай от тези Технополис. Те си гледат техният интерес.

Sony Xperia Z3
Цитирай

@freaak1, то хубаво е да се обърне към сереиза, но мисля, че те не са.длъжни да спазят законовия срок от 30 дни. Спокойно може да откара 2-3 месеца ако не им се занинава и не им се дава зор.

Mi 11 Lite 5G
Цитирай

Моя го пратих в Сони и ми казаха по закон до 1 месец, в практиката - около 2-3 седм. В гаранцията също го пише, до месец!

1+6
9.0 Pie
Цитирай

колеги, имам мерак да си купя z3 , но не мога да разбера едно.. и в коментарите не го намерих - само към сладка вода ли е устойчив телефона(басейни,чешми) или може да се потапя и в морето примерно?

Sony Xperia Z3 6653 Copper Android 6.0.1 --- LG G6 H870 Astro Black --- Xiaomi Mi 9T --- Xiaomi Redmi Note 10 Pro Bronze
Цитирай

значи не си чел достатъчно колега,само и единствено в сладка вода,правено е експерименти както и аз в това число да го къпя в морска вода,но след това съм го измивал старателно и не съм имал проблем,но все пак не е препоръчително

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

@stiebel в гаранцията си има правила, както казаха колегите..официални и то и те са длъжни да ги спазват, както и ние техните. Да не са ги писали, ако не могат да ги спазват. Ако не отиваш в КЗП и ще стане ясно кой е прав и кой - не. Все пак това е телефон, който Сони го обявяват за крайна цена  близо 1000 лв. Друг е въпроса реално колко струва..... та не си купуваш домати от пазара...

Sony Xperia Z3
Цитирай

@freaak1, ти май не разбираш, че търговските отношения са с търговеца, а не със сервиза. Ако повредената стока не бъде поправена от търговеца в 30-дневен срок, тогава имаш право да искаш обезщетение и да си търсите правата. Ако обаче отидете направо в сервиза, правилото за 30-дневния срок не важи, защото вие не сте купили стоката от сервиза, а от търговеца. Съответно сервизът няма с вас никакви търговски отношения и може да задържи за ремонт вашата стока колкото си иска, без да понесе последствия за това. Сещингс?

Mi 11 Lite 5G
Цитирай

Колеги не, че нещо злорадствам но не смятате ли, че малко си надценявате устройствата по отношение на водоустойчивостта. Браво на Сони, че са направили такъв апарат, който според мен гарантира, че устройството няма да се повреди при случайно поливане и евентуално измиване под течаща вода на устройството. Ако сте дори и грам любители на подводни снимки този апарат не става за това! Устройството не позволява да се потапя под вода повече от 1,5 метра по спомен, а това е крайно недостатъчно за направа на подводна снимка да не говорим, че апаратът не трябва да се ползва в солена вода. Има си устройства които се справят с тази подводна задача, телефоните са за ало, ало и разцъкване в нета Smile.
Цитирай

@stiebel


...както имаш потребителски права към търговеца, такива са и към самата марка производител. Нали за това са гаранциите. Прав си да. Най-вероятно е така. Сервизът е средство, което има сключени споразумения и с двете страни, както с определената марка, така и с търговеца. При всички положения има гаранция на самият апарат. По- добре човека и да чака по-дълго време от даденият срок... от колкото да мълчи и да гризне дървото. 

Отностно оплакването в КЗП. Прават може да си търсиш, както от търговеца за самият неизпълнен срок примерно, в които трябва да ти върнат парите, така и от Сони за евентуална НЕ ЗАМЯНА или ремонт от тяхна страна. Естествено, че сервизът е "черната работа" ...Все пак трябва да си търсиш правата по един или друг начин. Капиши ти Smile ?

Sony Xperia Z3
Цитирай

ivanov_km,колега,метър и половина си е съвсем достатъчно за да направиш снимка под вода,все пак говорим за снимка на олигофренска физиономия която не се нуждае от дълбочина Smile няма да снимаме морските корали,и все пак като се рекламира телефона за воден и броим маса пари за него,значи е логично че се взима именно и за снимаме под вода,иначе ако ми е за едното АКО,имам си никоя с фенерче на която да си викам АЛО,просто като всичко китайско и сони не са по назад от калпава изработка за сума пари

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Идеята е, че повечето сервизи на реномираните марки(Сони, Самсунг, HTC и т.н.) дори ако човек се обърне директно към тях, гледат да оправят проблема по-бързо от 30 дни. Явно не искат да им се мотае много техника без да има смисъл, ако могат да го оправят бързо де...

Mi 11 Lite 5G
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)