Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Водоустойчивост - обсъждане и коментари!

(2015-07-22, 09:24:12)freaak1 написа:  
(2015-07-21, 20:02:04)denev87 написа:  Пичове, моята машина също се наводни онзи ден, направих 2-3 снимки в един басейн и изгасна ( беше се замаглила камерата отзад), сега го дадох в сервиза за 3ти път, моят е купен от технополис, 1 път го преинсталнаха, 2рия са зареждали батерията, но явно е разхерматизиран и няма водоустойчивост! Аз предполагам че ще го закрепят и ще ми го върнат, само че така не ме кефи, дали има смисъл да се разправям с Технополис, последния пат като попитах какво да направя, те ми дават тел на сервиза  в София който го поправя! Някъв съвет?!

Директно се свържи според мен  в Сони сервиза в София. Щом е в гаранция ще го оправят. Моят го смениха. Когато изгасна камерата беше направила конденз по същият начин като в твоят случай. След месец ще ти го сменят. Срока е от 3-до 30 дни. Ако е в гаранция няма да има проблем. Бягай от тези Технополис. Те си гледат техният интерес.

за свързването добре, но тела е купуван от технополис и гаранцията ми е към тях, не знам важи ли в Сони и дали те поемат отговорност в такива случаи?
Цитирай
Аксесоари

denev87


за свързването добре, но тела е купуван от технополис и гаранцията ми е към тях, не знам важи ли в Сони и дали те поемат отговорност в такива случаи?

denev87
В такъв случай, каквото пише в гаранцията. По принцип и двете страни и Сони и Технополис трябва да поемат отговорност. Слд като Технополис не могат да ти го оправят телефона са длъжни да се обърнат към ли по скоро към сервиза с който имат споразумение, и ако има проблеми вече там и самият производител. Зависи какви споразумения имат търговец -производител - сервиз при валидна гаранция. Щом са те пратили с координати към сервиз, просто попитай.

Sony Xperia Z3
Цитирай

мда, така трябва да е, сервиза който е с договор с Технополис е ,,Булграм'', дадоха ми един техен телефон, на който никой не отговаря, но дори и да се свържа и да обесня проблема, те си знаят за какво става въпрос, засега чакам да получа отговор: т.е да върнат телефона ми в някакво състояние( тъй като е седмица вече там) или замяна, надявам се!
Цитирай

нещо се бъркате с технополис,те НЕ ремонтират нищо,те пращат дадената техника в оторизирания сервиз който е ангажиран с това,в случая се праща в сервиз на сони както и на мен ми отговориха и казаха че го пращат веднага към сони,технополис имат само една стаичка за прием на дефектирала стока,приемат я,издават ти протокол и до там,това е от тях

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

@mazy, не намерих снимка в нета на Z3, но при него двете лакмусчета са залепени от двете страни на USB порта. Нямам под ръка фотоапарат, за да ги снимам и затова дадох пример с първата Z-ка. Smile

Намерих hi-res снимка на Z3, където се виждат:

/цък за голям размер/
[Изображение: 926ee4742ec60f4b.png]
[/quote]
Цитирай

Днес говорих със Сони център. Свързаха се със сервиза, откъдето им казали, че нямали части за зеления модел и са поръчали, в момента очакват доставка. Ще сменят дисплея. Попитах ги изрично дали това нарушава херметизацията, увериха ме, че няма да има проблем. Очаквам обаждане до около седмица. Срокът от 1 месец изтича в неделя, но тъй като причините за забавяне не зависят от никоя от двете страни, просто трябва да се изчака.

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Е ти пак можеш да си искаш нов. Не е твой проблем,, че те нямат части в наличност....

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай

Искам си зеления, не ща бял или черен. Същата работа, затова чакам.

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Ами можеш да си искаш парите обратно щом не е спазен срока от 30 дни за ремонт или замяна.Само не знам по каква цена ще ти ги възстановят - тогавашната или сегашната.И отиваш и си купуваш нов.Само дето парите ти ги връща търговеца ,а не сервиза.Но не могат да откажат.Кажи им че ще алармираш КЗП

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

Ето как приключи историята за мен:

След 10 дни закъснение от крайния срок ми върнаха телефона със сменен цялостен преден панел, заедно с разни лентови кабели, и което е по интересно, двата говорителя също. Тук трябва да добавя, че с новите говорители телефона е като уредба, преди трябваше да му сложа мод за да свири по-силно, сега е перфектен и без такъв. 
От Сони няколко пъти ми звъняха да ме държат в течение какво става и защо се бави ремонта (от сервиза чакали части от Европа), определено бяха гузни, въпреки че не съм ги заплашвал с КЗП. (имам друг Андроид за оборотен и не съм имал зор). Също така поеха разходите по транспортирането на телефона, защото не съм ходил до София, а го пращах и ми го върнаха по куриер.

Като компенсация за забавянето ми подариха и оригинална докинг станция, което си е миене на очи, при положение, че можех да ги наредя с КЗП, ама здраве да е, няма да я върна Big Grin

[Изображение: 8312535A.jpg]

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Защо да е "миене на очи"? Напротив, много мил жест е от тяхна страна.

Не знам дали някой от вас си е имал работа с КЗП, но функцията на тази комисия е силно прехвалена и преувеличена. Имал съм вземане / даване с тях и общо взето нищо не свършиха. Последно ме посъветваха да си наема адвокат и да заведа дело, защото техните правомощия били много ограничени. Bu Това и без тях си го знаех!  Lol

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Да се поясня, именно затова не исках да се занимавам с КЗП, занимавам се с юридическа дейност и ми е ясно как стоят нещата. Дори не съм споменавал КЗП при цялата комуникация, защото не се е стигало до конфликти. Абсолютно съм доволен от отношението на Сони Център и от подаръка, мисля, че си личи от начина, по който съм описал как минаха нещата. "Миенето на очи" смятам, че е тяхното виждане за нещата, но за мен е нещо, което можеха и да не направят, можеха просто да ми върнат телефона и да си свиркат. Като чета какви проблеми и препятствия имат други колеги с гаранции по оператори и сервизи, мисля че при мен нещата минаха добре, като изключим закъснението, и от Сони се доказаха коректни!

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Аз моя два пъти го носих в Технополис, като последния път го смениха. И в двата случая седях по 7-8 дена без телефон, така че, според мен ако има проблеми то едва ли идват от Сони, а от посредниците.
Цитирай

при мен няма посредници, директно от Сони е купен. Проблема не беше в тях, а в сервиза, където нямаха части за зелената версия и чакали доставка 1 месец.

1+6
9.0 Pie
Цитирай

http://www.xperiablog.net/2015/09/10/son...nderwater/

Честито Smile

<<<Xiaomi Mi6>>>
Цитирай

Ами това всъщност ми се вижда като разумен подход от Сони. Признават, че телефоните им не са толкова безсмъртни, колкото ги представяха преди, така потребителите ще имат едно наум преди да засилят телефона във водата, а от Сони си измиват ръцете за евентуални повреди, причинени от водопропускливост.
Да, обаче! Моят телефон го удавих началото на лятото и тъй като по лакмусите нямаше следи от проникване на вода (демек е изпуснал от другаде) го пратих на ремонт без въобще да обяснявам как се е стигнало до повредата. Просто казах че екрана е отказал и не беше обсъждано потапяне във вода. Та тези, които купуват Сони телефон с идеята да се щракат в басейна, при евентуален проблем пак могат да минат гаранционно, въпреки новите условия, които могат да послужат като оправдание от търговците за отхвърляне на гаранцията.

1+6
9.0 Pie
Цитирай

И вие ли не сте разбрали? Bu  Това се отнася само за Z5 серията. Цял ден го обсъждаме в тази тема:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1179807

Условията за ползване на старите модели не са променени.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Както казах и в темата за Z5, как от сервиза ще докажат, че телефона е бил потопен във вода, а не, че примерно проблема е дошъл след 1ч стоене на дъжда.

Аха, сетих се, ще изследват за дъждовна вода Smile явно и химици трябва да си наемат на работа в сервизите. Ще им препоръчам бившата ми преподавателка по химия, г-жа Пачева.
Цитирай

Хахахахахах, колега аз разбрах.
Мойта Z3ка я пиша сух сезон за сега.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

Както съм писал много пъти, моята я мия всяка вечер на мивката и вече 11 месеца няма никакви проблеми. Smile

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

В линка пише друго, но и само за Z5 да се отнася, пак не противоречи с моето мнение. Та не виждам каква е олелията тука. Моя също го мия от както съм го взел, ама един път влезе в басейна и умря.

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Точно заради това Сони променя политиката. На мивката няма проблеми, но под вода има напрежение и все от някъде ще намери да влезе.
Явно наистина много бройки са занимали...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

Според мен винаги може човек да попадне на дефектна бройка. Познавам четири пет човека, които си топнаха телефоните, единия даже в морето, и няма проблем.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hph...e=569409B4 dsddffSSAd
една снимка и от мене даже не съм си чел гаранцията на телефона но вече ще се замисла преди да го топна в басеина
Цитирай

Имам Z3+ ,сега ще купувам Z5 Compact.Та в тази връзка звънях на Сони съпорт БГ.  Променила се е е единствено рекламната кампания. Не препоръчвали това и онова... Аз питах госпожата
- Има ли Z5 Compact IP 68 сертификат?
Жената каза:
- Да има.
Казах и Благодаря и учтиво приключих разговора.
Продавал съм ел. материали и знам , че IPXX сертификацията е като Господ при защитените ел. уреди. Ако една лампа или кабелна връзка трябва да работят във водна среда, то  IP X7 или над 7 е 100% гаранция че няма да те изпържат 220 V. То ест ,щом дадено изделие е получило IP68 сертификат, то производителя е ДЛЪЖЕН да гарантира покриването на изискванията. А именно - водоустойчивост до 1,5 метра в плътна водна среда  до 1 час. Този стандарт е конкретен и или се покрива или не се покрива. Ако не се покрива - производителят си покрива щетите, ако трябва и по съдебен ред.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)