Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Chromecast покупка
#26

Как е със стриймването на фулл хд филми?

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
Аксесоари
#27

E, значи никой не може да ми отговори дали с 3rd party player мога да си загася екрана на телефона, докато стриймвам филм към тв?
Цитирай
#28

С това ще може, но иска root - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1934495
Цитирай
#29

Ако ми остане време довечера ще пробвам. Първо трябва да видя кои плейъри поддържат каста.
Убеден съм, че всеки, който го поддържа, ще работи по този начин.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#30

Най-често ползваните програми за гледане на онлайн филми като popcorn time и show box  поддържат изгасен екран. Може да се ползва телефона за каквото и да е и дори да излезеш от жилището, стрийма ще си продължи. За локални файлове ( на ПС-то) ползвам Plex и при него  екрана също си гасне.
Цитирай
#31

Ще споделиш ли точно как си го настроил този plex за да стриймва към chromecast ?
Цитирай
#32

Plex официално си поддържа chromecast. От https://plex.tv се инсталира plex media server на компютъра ( windows, mac, linux) или NAS. Регистрира се акаунт, и се посочва пътя до медиите ( филми, сериали, музика, снимки). Plex си дърпа метаданните за оформлението. Тук и тук е добре показано. От тук натам се инсталира plex на мобилното устройство ( android, ios, windows) и съответно се влиза в акаунта. Може да се "плейва" и "стриймва" от всички устройства на които е инсталиран и вече няма значение какъв е формата на филма. Смарт часовника също се ползва за управление. Субтитрите трябва да са в папката на филма. От настройките на медия сървъра и рутера може да се даде достъп и извън локалната мрежа.
Цитирай
#33

А затруднява ли се със стриймването на Full HD филми?

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#34

(2015-12-09, 10:23:41)mita6ki9 написа:  А затруднява ли се със стриймването на Full HD филми?

Самото устройство - не, то е създадено с тази цел - да стриймва ХД съдържание. Проблем може да има ако домашната мрежа не работи както трябва (кофти рутер, лош обхват или ако рутера и chromecasta ги делят няколко стени) или интернета е слаб. Пробвал съм всякакви формати и големини ( само за блурей не си спомням - довечера ще дръпна един 40ГБ за проба и ще пиша) и не е имало проблем.
ПС: Междудругото новият chromecast 2 вързан чрез двубандов рутер  на 5ghz е видимо по-бърз от първата версия ( която работи само на 2.4 ghz).

Едит2: Блурей не върви през Plex, с риповете няма проблем независимо от големината им.
Цитирай
#35

Може ли да се гледа vbox чрез устройството, има ли си вграден браузър или друг начин чрез приложение?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#36

alexbg67, може - слагаш си една приставка на хрома и всяко клипче можеш да го пускаш на тв-то. Нямам хромкаст, но съдя по телевизора ми. На самото устройство не се инсталира нищо. Просто му казваш, кое от къде да пусне, чрез телефона или компютъра.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#37

Има Chromecast V2 намален в eMag.

Някой знае ли дали може да се захранва от USB порт на телевизора? Че разклонителя ми е много обременен вече.
Цитирай
#38

Може да се захранва от usb-то.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#39

Сега са "намалени" на 108 лв Smile

Някой знае ли аналог от алито за по-нормална цена ?
Цитирай
#40

Миналата седмица беше 89 лева, ако говориш за €маг. Иначе при теленор е 99 лв. По-ниска цена не намирам обаче Sad
Цитирай
#41

Аз за chromecast 2 гледам, който е по-скъп. Макар, че 1 е с  2GB флаш памет, а 2-ката е с 512МБ
Цитирай
#42

на 1-цата вградената памет е 2гб, на 2-кта е 256 мб

Рамта е еднаква.

По принцип Chromecast е устройство за пренос за звук и картина, а не устройство с памет. От гугъл са сметнали че няма нужда от 2гб

Като цяло 2-ката е доста по-добра поради по-голямата бързина на процесора и по добрата свързаност. Паметта тук не играе роля.
Цитирай
#43

Моята 2ка Не може да се захранва от USBто, не знам на Пляскащия как му се получава номера?..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#44

(2017-01-06, 15:02:19)aladin написа:  Аз за chromecast 2 гледам, който е по-скъп. Макар, че 1 е с  2GB флаш  памет, а 2-ката е с 512МБ

Е аз за двойката говоря. В ем∆г беше 89 лв, а сега в т€ленор е 99. В т£хнополис сердика имаха 1 налична бройка (v2) петък вечер, но ми искаха 125 лв (l o l).

П.с. съжалявам за шльокавицата, но така и не разбрах толерантността тук към конкретни търговци колко е :-)
Цитирай
#45

@alexbg64 , пробва ли през друг порт на тв-то? Моя има един, който пуска повече ток (май) и ми захранва каста без грижи.

Иначе снощи взех последната бройка от сините на цариградско за 99.90 лв, а тази сутрин е на 95 в €маг. Да си знаете, ако някой го търси.
Иначе е уникална играчка това нещо, не очаквах чак толкова мъничко да е. Перфектно е за youtube стрийминг. Play music обаче ме разочарова силно - не каства музика, която не е качена от компютъра в play music. Да разбирам ли, че трябва да си платя абонамент? Засега Rocket Player върши тази работа, ама...
П.с. съжалявам, че пиша предно мнение, но не ми позволява редакция на предишното.
Цитирай
#46

Аз пък се замислям за продажба на моя (първата версия). Новия ми телевизор е с Андроид и се оказва, че май няма нещо, което той да не може, а хромкаста да го може. Събота неделя ще направя един последен тест да видя как изглежда качеството, сравнено на двете, и може би ще освободя един HDMI вход на ресивъра (там съм включил хромкаста) и едно гнездо на разклонителя.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#47

(2017-01-10, 10:00:47)nzim написа:  ........ Play music обаче ме разочарова силно - не каства музика, която не е качена от компютъра в play music. Да разбирам ли, че трябва да си платя абонамент? ......

Не, не е необходимо да имаш само платен абонамент. Просто си качи собствената музика в google play music ( до 50 000 песни) и ще се възползваш от по-голямата част от екстрите на  Play music - подредби, визуализации, офлайн, PC,  chromecast, много устройства и т.н.
Цитирай
#48

Един въпрос към ползващите Google Chromecast. Имам телевизор на две години, който не чете определени формати. Ако си взема Chromecast и пусна филма през него ще тръгне ли? Т.е. кой плеър се ползва, вграденият на телевизора или този на устройството, което подава сигнала?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#49

този на устройството....

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
Цитирай
#50

vlc става, но не винаги излизат субтитрите! Освен от телефона можеш да споделяш и от лаптоп, единственото изискване е да сте в една мрежа. Ако телефона е на мобилни, а хромкаста ти е на рутера с домашната мрежа - няма да стане.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)