Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какъв custom rom ползвате?

Е супер! Имайте предвид портнатите приложения. Силно вероятно е да имате проблем с тях. Не казвам, че е със сигурност, но е възможно.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
Аксесоари

Аз ползвам XCam. Ще избера портнатия вариант и ако не ми допада и само това е проблема, ще си ползвам пак XCam, а проблемното ще замразя.

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай

Засега установените проблеми били, че не работи ръчния режим на новата камера и имало припокриване от уведомленията и центрирания часовник

★+AndroidNow+HD+14.0+★

Xiaomi 12
Цитирай

Този часовник нали може да не се слага в средата? Смисъл мога да си го оставя да ми е като стоковия?


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

Хм, май може или в средата или вляво

Xiaomi 12
Цитирай

Лошо тогава! Аз определено исках да е като сток, както искам и стоковата камера.
Stiix благодаря за ъплоуда, дано е полезен за другите колеги, които искат пробват на по-късен етап и разработчика реши пак да си затрие РОМ-чето


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

[Изображение: 4MpDlbF.jpg]

От 100% до 90% 1 час и 7 мин дисплей с androidnow 14.0. Ще го видя как ще е следващите дни. Порта на камерата от G4 не струва. Файловия мениджър също има бъг- при отваряне статус бара става бял. За мен друг минус е, че не може да си оставиш часовника стоков, а можеш да избираш само IOS или center clock. За сега това открих в тази версия.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

И на мен не ми допадна камерата. Файловия мениджър го изтрих и си сложих от предишна версия. Часовника му свикнах да е в средата. Не ми харесва отново иконата на батерията. При зареждане, ако не е сложена отметка да показва процентите на батерията не можеш разбра колко се е заредил. В момента е на 52% и се зарежда, а в кръгчето показва от 60 нагоре. Това е в общи линии което не харесвам.

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай

Колега може ли да ми дадеш мениджъра, ако не ти е проблем.
Иначе и този файлов мениджър не е лош, но малко дразни това с белия статус бар.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

От тук го свалих

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=23902

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай

Календара също има бъг - като отвориш настройките, не можеш да си избереш кои календари да ти показва. И още нещо, неприятно за мен - при инсталирана Camera FV-5 не ми работи задната камера, а само предната...

Xiaomi 12
Цитирай

@rosko73 много ти благодаря. Това дразнене вече отпадна. Махнах мениджъра със system app unintaller и сложих този, който ти ми даде.
@stiix има още какво да пипне seven, но като цяло ROM-a е стейбъл. На мен също не ми харесват иконите за батерията и wifi в статусбара, но ще го преглътна. Типчето вчера писа, че работи по фиксване на бъговете. Дано ги оправи.

И още една новина, мисля че е обещал (неофициално) порт на G4 след като го пуснат на пазара.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

Аз например сигурно 100 пъти го преинсталирах вече и все не мога да сменям иконите на часовника и останалите от падащото меню - все ми ги изкарва едни и същи, каквото и да задам. Някой пробвал ли е различни икони ?

Xiaomi 12
Цитирай

Аз съм със стокови на падащото меню. Първия път зададох някакви от другите и ми ги инсталира.
Обаче изобщо не ми харесаха. Стоково най-ми допадат.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

А можеш ли да сложиш Camera FV-5 за проба, че да съм сигурен дали в мен е причината?

Xiaomi 12
Цитирай

Да, разбира се... веднага я инсталирам и след малко ще докладвам.
Колега и при мен е черен екрана с това приложение. Не е явно при теб проблема.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

Кофти...това сериозно ме разколебава засега за този РОМ

Xiaomi 12
Цитирай

Пробвай с друга версия на приложението или xcam LG.
Така или иначе севъна писа, че работи сега по РОМ-а и ще има ъпдейт скоро.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

Качих един LiquidSmooth v4.0 и не мога да намеря Gapps за него. Помагайте. Някой да каже към днешна дата кой са водещите разработки на тея къстъм ромове да пробваме някой друг вариант.

П.П. Защо не мога да му подкарам мрежата на тоя Ликуид?

LG G3 White 32Gb Android 6.0 Marshmallow
Цитирай

Има по-нова версия - 4.1 от 06.10.
LiquidSmooth v4.1 - d852/d855 - 10|6|15

Там по-долу има и Slim Gapps

Xiaomi 12
Цитирай

Благодаря за линка!

LG G3 White 32Gb Android 6.0 Marshmallow
Цитирай

Преди бях с Resurrection Remix, но разработчика си продаде телефона и съответно спря с развитието му. В момента има един пич, който уж го доразвива, ама нещата се случват бавно. Затова минах на BlissPop, който към средата на лятото не ми допадна, но поради липса на препоръчана друга алтернатива наскоро го качих пак и останах доволен. Оправили са всичко - от батерията, през камерата до проблема, който имаше при мен - не ми четеше sd картата. Камерата на Resurrection Remix и старите версии на BlissPop много наподобяваше тази на Google, но с малко поорязани функции. Бях я преглътнал предвид настройките, които ми даваше Resurrection. Не съм търсил инфо какъв софтуер я управлява в момента при BlissPop, но работи бързо, коректно и има много опции в реално време като ефекти и настройки. Според мен снима като със стоковия софтуер на LG. Може и да има някакви минимални различия в качеството, но не съм задълбавал. Който иска перфектни снимки така или иначе следва да използва фотоапарат, не телефон (поне на този етап). Видео снима на 1080, което също е добре. Не виждам причина, поне в личен план, да снимам на по-висока резолюция. Ето и нужните линкове:

BlissPop в XDA
Официалната страница на BlissPop
Директен линк за сваляне на последната стабилна версия за D855
GAPPS за BlissPop - различни пакети са, всеки има описание какво съдържа, аз ползвам Pico варианта
Цитирай

Трябва ли да е роотнат телефона за да мога да сложа custom- rom ? и ако Да.. трудно ли е да се роотне телефон? понеже аз забравих да си направя гаранция и не мисля,че ще изгубя нещо ,като го роотна.
Цитирай

Да, трябва да е руутнат телефона. Ето тук може да погледнеш как става>> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72583 . Внимателно прочети темата преди действаш.
Виж и тази тема >> https://forum.androidbg.com/showthread.p...650&page=3


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

Досега съм флашвал само сток базирани ромове и при всички има едно забавяне при отговор на входящо повикване, т.е. аз отговарям,но отсрещната страна започва да ме чува с 2-3 секунди закъснение.Дали съществува същият проблем при CM , AOSP ромовете?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)