Оценете темата:
  • 20 гласа - средно 4.55
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S5 (SM-G900F) Android 5.0 Lollipop

(2015-12-30, 09:41:13)Freakylol написа:  Аз искам да питам как се грижите за телефона си та да не лагва и крашва и т.н.? Моя има в момента 6,14гб (от 16) свободна памет в телефона и 26гб в карата (от 32) и все пак телефона е супер лагав и дразнещ и често крашва при някой приложения. Например искам както си играя и да я минимизирам и да си пусна камерата за бърза снимка и да се върна.. еми това ми отнема сигурно 5 мин. Първо чакам да реагира после чакам да я свали после да зареди камерата и така и това е супер дразнещо. Ползвам андроид вече 5та година и S5 цата е най-хубавия андроид който съм имал, но пък смятам, че S3 Neo-то ми работеше по-добре и плавно което не смятам, че трябва да е нормално. И двата са с оригиналния си софтуер и не са руутнати. Почвам да си мисля, че проблема е при мен и не се грижа за телефона правилно. Преди ползвах Clean master, а сега ползвам вградения Smart manager (но гледам, че пак е от clean master) и това са ми грижите като цяло. Гледам да не го пълня с игри и приложения, имам само 1 игра която играя и това е.

Пробвай няколко дена без картата памет. Възможно е проблемите да са от нея. Ако и без карта памет положението е същото - ресет. 

PS: Всички приложения като Clean Master, които уж почистват и ускоряват, освен да вредят на телефона, друго не правят.

D_coffee
Цитирай
Аксесоари

(2015-12-30, 10:54:59)mitko1pr написа:  Пробвай няколко дена без картата памет. Възможно е проблемите да са от нея. Ако и без карта памет положението е същото - ресет. 

PS: Всички приложения като Clean Master, които уж почистват и ускоряват, освен да вредят на телефона, друго не правят.


Това реших да правя, да. Направих си Dropbox акаунт и ще го ползвам като карта памет временно и ще направя ресет на тела да видим. Като цяло Dropbox надеждни ли са, щото по принцип съм скептичен към такива "облаци" , но пък и нямам голи снимки на Анджелина Джоли или секретна информация на НАСА все пак за да го мисля много.

Искам да попитам дали имаме опция катл ябълката когато някой ти пише в messenger да светва екрана и да си чета съобщението на заключения екран?
Цитирай

http://www.sammobile.com/2015/12/27/andr...galaxy-s5/

Някой да е получил ъпдейт ?
Цитирай

Всички ще го получим,когато излезе официално Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай

Аз получих от Мтел 270 мб .. днес.

Samsung Galaxy S5 ---> Samsung Galaxy Note5
Цитирай

Да мтел пуснаха ъпдейт на рома си от BOJ1 към BOL3,както пояснихме вече в другата тема за "Нов ъпдейт",но колегата питаше за андроид 6.0.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай

Искам да попитам понеже съм със Samsung Galaxy S5 Active SM-G870F дали ще излезне по едно и също време андроид 6.0 както и за обикновенната S5-ца? Опитах се да потърся информация в други сайтове но без успех. Благодаря ви предварително.
Цитирай

Мисля че " Active " серията остава малко встрани откъм ъпдейти !!!

Samsung Galaxy S7 edge -- Black,Onyx --32GB + Samsung Gear 2 Neo !!!
Цитирай

Защо така мислиш? Някъде си го прочел ли?
Цитирай

Да разбира се че съм го чел , за него идват ъпдейтите и ако дойдат въобще много по късно , пък и провери сам в Гоогъл и ще видиш каквото те интересува !!!

Samsung Galaxy S7 edge -- Black,Onyx --32GB + Samsung Gear 2 Neo !!!
Цитирай

(2016-01-11, 16:25:21)Rodshild написа:  Искам да попитам понеже съм със Samsung Galaxy S5 Active SM-G870F дали ще излезне по едно и също време андроид 6.0 както и за обикновенната S5-ца? Опитах се да потърся информация в други сайтове но без успех. Благодаря ви предварително.

Koлега за сега от Самсунг обявиха официално,кои телефони ще получат ъпдейт до 6.0.От S5-ците това са S5,S5 Neo и S5 LTE-A.Може и Active-а да го получи,но определено ще е на по-късен етап от обикновения S5 Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай

Samsung galaxy S5 който е роотнат може ли да се преинсталира през один без да се маха роота и запазва ли се след това? Незнам точния модел на телефона за сега понеже е на приятел, но до колкото знам е с андроид 5. Благодаря ви.
Цитирай

Инсталираш ли с Один после пак трябва да го рутнеш Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Не ще да се инсталира последния мтелски ром от саммобайл. Три пъти пробвах и винаги дава грешка - недостатъчно място. върнах си предишния английски ром и всичко е ОК. Явно пак са качили повреден ром за мтел.

Samsung Galaxy S7Edge  Black
Цитирай

Bu Да , и при мен е така . Сега качвам английския водафон да видим . Иначе и аз сложих друг и няма проблеми .

edit: И с английския същата работа .

Storstark
Цитирай

Последния мтелски може ли да се инсталира от саммобайл в смисъл дава ли грешка ? Някой който го е инсталирал може ли да каже от къде го е свалил? Кой последен официален ром да сложа ако няма вариант за мтелския, но да си има бг меню?
Цитирай

Ами двама колеги по-нагоре казват,че е повреден.Иначе всички европейски ромове си имат бг меню.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай

Мога ли да кача оригинален ром през один с кабел от друг телефон? Оригиналния кабел се прецака и няма друг под ръка. Буксата защо е по широка на този модел? До сега не съм се сблъсквал със самсунг затова не ми е ясно. Благодаря ви.
Цитирай

По принцип не би трябвало да има проблем да използваш друг кабел. А буксата е по-широка, защото телефона е с Micro USB 3.0.

D_coffee
Цитирай

(2016-01-21, 11:12:10)nikolov89 написа:  Ами двама колеги по-нагоре казват,че е повреден.Иначе всички европейски ромове си имат бг меню.

Ами не разбирам какво става , защото и с английския става същото . С друг нямам проблеми .

Storstark
Цитирай

Английския ром не искаше да се тегли при мен от саммобайл за това го дръпнах от линка дадеш във важната тема. След инсталирането ми иска актуализация.

G900FXXU1BOC7 - Великобритания

Google.Drive >> https://drive.google.com/file/d/0B_WkQyK...NMc2s/view

А иначе мтелския ром, който уж е най-нов го теглих 2 или 3 пъти и явно найстина е повреден понеже го разархивирах и с winrar и с 7-zip и в двата случая тръгва инсталацията с Один но вместо да изпише накрая PASS, пише FAIL. Първият път като ми го направи това се оплаших да не съм си прецакал телефона.

Samsung S2 Plus -> Samsung S3 Neo + Sony Xperia E1 -> Samsung S5 -> Lenovo A6000 -> Samsung S4 -> Samsung J7 (2017) -> Redmi Note 9 Pro

Цитирай

Здравейте

Ползвам Samsung S5 mini и още не съм получил lollipop по въздоха макакар че мой приятели със същия модел го получиха преди 20 дена.Моля за съвет
Цитирай

Модела е G800F
Цитирай

Предполагам сте на различни оператори.

Мен взе да ми писва от лагвания и мисля да вляза в бартер за iPhone 5s, дали си заслужава?
Цитирай

Пичове имам следният проблем. От известно време не мога да си свържа телефона с фейсбук в смисъл контактите. Преди даден контакт го свързвах с фейсбука и направо ми излизаше информация за даденият човек плюс снимка. Върнах заводските настройки и от тогава не мога да го свържа. Досадно ми е на всеки да слагам снимка по отделно а и от самият фейсбук ми излизаха доста номера на хората които са си написали номера там. Имате ли някаква идея как да ги свържа. Влизам в указатела в настройки, контакти, акаунти и ми е свързан с google, messendger, samsung account, skupe, viber, what up и отдолу има + добавяне на акаунт - натискам и там липсва връзката с фейсбук в смисъл да го добавя и да ги свържа. Помагайте ако имате идеи. Благодаря Ши предварително
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)