Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с камерата при инсталирани skype или viber
#26

(2015-01-17, 23:30:23)nikolov89 написа:  С коя версия си на плеърите,имаш ли им инсталираните кодеци,какво си пробвал?Ако пуснеш клип със стоковия плеър или BS Player има ли звук?

Инсталирах bs player и нещата се оправиха.
Цитирай
Аксесоари
#27

От точно 1 месец съм с телефона и мога да кажа, че за тия пари е отличен.Нямам проблеми с камерата, нито с тези , които се появяват при поставяне на слушалките.Всеки ден слушам музика и няма нищо нередно.Единствения проблем е загряването в долната 1/3 от смартфона.
Цитирай
#28

Това не е проблем колега.Все пак там се намира процесора на телефона и е нормално да загрява Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#29

Междудругото и на мен ми прави впечатление за загряване когато слушам радио в продължение на около час и сякаш при слушане на радио дърпа повече батерия от колкото старото ми Галакси S2 Plus.
Колкото до проблемите с рестарт при вкарани слушалки - да чукна на дърво не съм имал такъв проблем.
А що се касае до проблема с камерата която не иска да се включва ми го направи на втория ден от както бях купил телефона, но след един рестарт се оправи и за около месец не съм имал този проблем. Но да отбележа, че не ползвам Вайбър, макар и когато ми го направи това да имах инсталиран и Скайп и Вайбър. И по отношение на камерата не знам дали аз си вношавам, но сякаш S2 Plus правеше по-хубави снимки. Там може би разликата е в лещата. Спомням си, че на слънце зеленееше а тази сивее или синее нещо такова. На пръв поглед тва намирам като разлика без да коментирам функциите на двете камери. Също липсата на макро режим е малко кофти.
Но проблема със снимките се решава с цифров фотоапарат, а греенето не е болка за умиране. Аз лично съм повече от доволен все пак не съм си купил телефона заради камерата му Smile

Samsung S2 Plus -> Samsung S3 Neo + Sony Xperia E1 -> Samsung S5 -> Lenovo A6000 -> Samsung S4 -> Samsung J7 (2017) -> Redmi Note 9 Pro

Цитирай
#30

(2014-12-05, 23:10:28)gab4oto написа:  Здравейте,

Колебая се при избора между S4 мини и S3 Нео. Попаднах на коментари за проблеми с камерата на неото при инсталирани skype или viber. Също така и че неото много загрява дори и при неголеми натоварвания. Моля ползващите телефона да споделят имат ли проблеми със споменатите приложения. Кой от двата бихте препоръчали?

Благодаря.

Здравей, купих си S3 и да ти кажа че още на 3 месец ми се появи  проблема с камерата а и си загрява и не знам и аз какво да правя сега,но имам доста колеги с този модел а на тях не им дава дефект камерата така че е въпрос на късмет!


Здравейте купих си S3 НЕО и на 3 месец ми се появи проблема с камерата  и мисля че не е  нито във viber  нито в skype или каквото и да е защото имам колеги и си имат и viber и skype а те си нямат проблеми с камерата и си мисля че е някакъв дефект и отивам да го връщам че е в гаранция!

(2014-12-07, 18:36:26)cvetti123 написа:  Здравейте и от мен ! Преди 4 месеца си купих самсунг галакси С3 нео работи си перфектно но от 2-3 седмици ми показва и на мен  Failed to initialize camera и изобщо не я отваря след като рестартирам се оправя но за кратко  Cry . Четох по форуми и изчистих кеша направих дори фактори рисет. Посъветвайте ме какво да правя: той е в гаранция да го отнеса ли направо във виваком (от там си закупих само устройството но иначе ползвам глобулска карта..) или ? Отчаяна съм..

Здравей искам да те попитам какво направи с телефона защото и аз имам същият проблем и е само на 3 месеца а си мисля че не е проблема от viber или skype защото много колеги го имат а те си нямат проблем с камерата и си мисля че е дефект и не знам какво да правя,благодаря ти предварително!

(2015-01-17, 09:53:47)varnahack написа:  Имат ли още такъв проблем с камерата, защото съм на път да се сдобия с NEO

И  аз имам проблем с камерата а е само на 3 месеца така че добре си помисли дали да си го вземеш!
Цитирай
#31

Току що ми направи проблемс с камерата.
След рестарт се оправи.

Omnia 1, Sony Ericsson Satio, Omnia 2
 Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S4, Prestigio pap4044, Samsung Galaxy S3 NEO, SGS S5
Цитирай
#32

S3 Neo лично мен много ме разочарова камерата е супер зле съответно и снимките на 100% мога до потвърдя написаното по-горе че S2 Plus прави по-качествени снимки, просто съм разочарован има и проблем със skype и viber телефона е пъти по-зле и бъгав от чистия S3 имам чувството че S3 и S3 Neo са различен клас телефони
Цитирай
#33

За параметтрите които има, машинката е страхотна и няма никакви забележки. Единствено проблема с камерата си остана, но това да му е кусура.

Omnia 1, Sony Ericsson Satio, Omnia 2
 Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S4, Prestigio pap4044, Samsung Galaxy S3 NEO, SGS S5
Цитирай
#34

Bu За пореден път изтървах точния момент на снимане заради не работещата камера което почва да ме вбесяваSad Bu До като пусна рестарт и до като се активира камера ,то вече няма смисъл да снимаш,защото си изпуснал момента. Bu

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#35

Попаднах на временно решение из чуждите форуми:
За руутнат телефон - Забранява се ползването на камера от Viber с Permission Manager и се рестартира телефона. Казват, че работи и освен, че оправя проблема с Camera Failed, се оправя и проблема с точенето на батерия от процеса mm-qcamera-daemon.

Друго, доста по-просто решение е да деинсталирате най-новата версия на Вайбър (в случая 5.2.2) и да сложите по-стара, която няма видео разговори(те са опция от версия 5.0 нагоре). Аз сложих 4.3.3 и забраних ъпдейта. За момента нямам проблеми с камерата.
Цитирай
#36

А как и от къде да си изтеглим по стара версия на viber.Аз изтрих наличния който беше инсталнат на телефона и после го инсталирах на ново ,но пак се инсталира с новата версия. Rolleyes

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#37

(2015-03-17, 15:35:36)milfox написа:  А как и от къде да си изтеглим по стара версия на viber....

От 4PDA след регистрация на сайта им.

 
Цитирай
#38

(2015-03-17, 15:35:36)milfox написа:  А как и от къде да си изтеглим по стара версия на viber.Аз изтрих наличния който беше инсталнат на телефона и после го инсталирах на ново ,но пак се инсталира с новата версия. Rolleyes

От официалната страница на Viber: http://viber-free-calls-and-messages.en....ndroid/old

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#39

Благодаря Ви!
Сега си го инсталнах и да видим дали ще има промяна с камерата.

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#40

Аз сложих  френския ром от 2014 ноември и проблема го няма вече! Стана 1 месец всичко е ок!
http://www.sammobile.com/firmwares/downl...FANK1_XEF/

-= REDMAGIC 9 Pro 16/512 =-


Цитирай
#41

Само за инфо да ви кажа ,че след като си сложих по стара версия на вайбър преди която не ползва камерата за видео разговори ,вече няма никакви проблеми с камерата на телефона.За 1 месец нито един проблем не ми е създала камерата ,а преди през два дни ми правеше проблем.Благодаря за помоща!

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#42

(2015-04-27, 11:01:16)milfox написа:  Само за инфо да ви кажа ,че след като си сложих по стара версия на вайбър преди която не ползва камерата за видео разговори ,вече няма никакви проблеми с камерата на телефона.За 1 месец нито един проблем не ми е създала камерата ,а преди през два дни ми правеше проблем.Благодаря за помоща!

И аз също мога да потвърдя това. Сложих стар Viber и вече камерата е без забележка !

Samsung Galaxy S3 Neo - 4.4.2
Asus NEXUS 7 2012 WiFi - 5.1.1  
Цитирай
#43

Здравейте. На всички, които искат да си купуват Самсунг Галакси SIII NEO искам да кажа следното: Съществуват два вида - единия е с камера на Сони, другия с камера на Самсунг - съответно и фърмуерите са различни. Натиснете зелената слушалка и наберете следната комбинация: *#1234# Ако ви се появи следното нещо
AP: I9301IXCUANJ4
CP:I9301IXXUANF2
CSC: I9301IOXXANI3
- имате късмет, и Вайбър и Скайп работят без проблем т.е. камерата е о.к., но ако ви се появи:
AP: I9301IXXUANH1
CP:I9301IXXUANF2
CSC: I9301IVVTANG1
сте прецакани, като мен. Камерата не е съвместима с Вайбър и трябва да се лишим от тази програма. Който е с този фърм и има инсталиран Вайбър има и уникално гадния процес mm-qcamera-daemon, който източва батерията и общо взето телефона не става за нищо. Надявам се да съм бил полезен и да успея да предпазя някого, преди да си купи боклук.
Цитирай
#44

Колега това ти е софтуера и като си сложиш друг софтуер няма никакви проблеми Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#45

Здравейте. Някой може ли да каже каква е разликата между Френския РОМ, който се инсталира заради процеса mm-qcamera-daemon и тези два фърмуера? И защо при този френски ром го няма процеса mm-qcamera-daemon?
AP: I9301IXCUANJ4
CP:I9301IXXUANF2
CSC: I9301IOXXANI3
- имате късмет, и Вайбър и Скайп работят без проблем т.е. камерата е о.к., но ако ви се появи:
AP: I9301IXXUANH1
CP:I9301IXXUANF2
CSC: I9301IVVTANG1
сте прецакани, като мен. Камерата не е съвместима с Вайбър и трябва да се лишим от тази програма. Който е с този фърм и има инсталиран Вайбър има и уникално гадния процес mm-qcamera-daemon, който източва батерията и общо взето телефона не става за нищо. Надявам се да съм бил полезен и да успея да предпазя някого, преди да си купи боклук.
Цитирай
#46

Колега и защо пишеш еднакви неща ?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#47

Нека хората които ползват вайбър и не са имали проблем с въпросния процес  mm-qcamera-daemon ,да споделят с кой фърм са.

XIAOMI MI 9T
Цитирай
#48

(2015-03-24, 16:54:51)DeCkard написа:  Аз сложих  френския ром от 2014 ноември и проблема го няма вече! Стана 1 месец всичко е ок!
Не знам колега от къде си си купил телефона, но моя е от Виваком и с нито един Ром, различен от този който е за Виваком (говоря за официални ромове) камерата ми изобщо не тръгва, а с оргиналния Ром с окончание VVT (въпросния проблемен) няма проблеми? Пробвах не само френския, а и немския, гръцкия и другия български с всички едно и също. А тоя процес mm-qcamera-daemon с какво го откривате, някаква програма или в диспечера на приложенията?
Цитирай
#49

Аз нямам проблеми с камерата. Smile Използвам вивакомския ром.

Чернaта версия, имам приятел който наскоро си взе синията, пак от виваком с вивакомския ром и той има проблеми с камерата.
Цитирай
#50

Колеги, в 4pda прочетох за евентуално решение. Прехвърлят си вайбъра на сд картата и казват, че няма проблем. Дано помогне.
Аз лично не ползвам вайбър, само скайп и да чукна на дърво нямам проблем. Smile моя само грее. Вивакомски син. 

Nokia 8
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)