Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo A8/A806 4G Общи дискусии
#76

Добра вечер.От няколко дена леновото ми почна постоянно да тегли и изпраща данни и при всяко светване на екрана се появяват реклами за изтегляне на приложения.Купен е от аирекспрес китаи и това го има като иконка на панела ама неможе да се деинсталира защото казва че не е инсталирано.Какво може да е това което постоянно пуска реклами на приложения за телефона и постоянно обменя данни свърши ми безплатния нет за 2 дена.Има ли начин да се блокира това.Върнах телефона до заводски настройки и след 20 минури работа докато настроя фейса и нета на телефона и това пак започна да рекламира.Направо телефона става неизползваем.Дано помогне някой.Весела вечер.
Цитирай
Аксесоари
#77

Здравейте,
Имате ли някаква информация за ъпдейт на A806. В нета като търся за Marshmallow ROM-ове излизат разни неща, но нищо не ми вдъхва доверие. Дали е стоков или custom rom за мен няма значение. В момента съм със оригиналния 4.4 с който дойде и всичко над него би било подобрение Smile
Понеже съм руутнал телефона не ми дава да ъпдейтна по стандартния начин.

Човек е жив докато се учи!
Цитирай
#78

Здравейте , имам телефона повече от 2 години , супер доволен съм и до сега не съм имал проблем. Не е рутван нито е със сменен ром , най малкото защото не знам как става , но и проблем със сегашния софтуер нямам... Докато , не ми се накложи да ползвам Блуутута си - зарежда... зарежда и офф , зарежда зарежда и офф... така и не тръгва . Идеи някакви ? Вече пробвах с ресет на телефона но не се оправи този проблем....

Дограмата ми хлопа!
Цитирай
#79

Привет,
Подобно на genko7 и моят А808 се напълни със приложения за сайтове,което не мога да деактивирам,голите каки също са налице.В момента е на сервиз казаха,че това си е проблем на тези телефони и ще се опита още веднъж,но нищо не обещава....чакам да ми се обади.После потърсих инфо тук и ако не помогнат в сервиза,започвам сама,надявам се с ваша помощ да се оправя...освен това много загрява и когато някой ми звъни,просто не се появява тъч панела за да вдигна Smile ....
Цитирай
#80

Здравейте,

пиша за съвети и помощ. Леново А806 (на сина ми) има проблем с тъч скрийна. В левия и десен край не работи тъча, по-скоро работи, но много трудно, натиска по много пъти докато напише 0 примерно, или l. Oт къде може да идва този проблем? Другото, което исках да попитам е за препоръка за нов РОМ- надежден и тестван за този модел. Много ще съм благодарна за съветите и мненията ви.
Цитирай
#81

(2015-01-07, 14:16:40)morden написа:  Има ли някой да използва този телефон? Може ли да споделите вашите впечатления от телефона? Smile

Аз си позволох наглостта да си го поръчам от Китай, най-вероятно ще е и последният телефон с марката Lenovo, който някога ще ползвам!

От както притежавам телефона само проблеми. На вторият ден блокира и отказа да се стартира. Ресет не помогна... Стоеше си забил на loop (стартиращото лого на lenovo). Та наложи се да му сменя ром-а, или по-точно да флашна оригиналният на ново, затри се IMEI кода и трябваше да го вмъквам ръчно, имаше проблеми с Wi-Fi-a или по-точно с nvram папката, която телефона не искаше да приеме като системна... В крайна сметка го оправих , но вчера ми изписа "unfortunately notification center stopped working" и то без да съм правил нещо с него, само отключих екрана и ме заля със ерор, който изскача през 1 секунда. Рестартирах го и отново видях старият забил loop на lenovo логото...


Вчера няколко часа се рових и не открих един читав ром! 
Теглих един Vibe UI v2.0 най-читав ми се вижда из всичките осакатени и некадърно скалъпени ром-ове.

Реших да направя архив с ром-а, IMEI, nvram папка и да го споделя...
https://mega.nz/#!NZwFmKCT!fwsx3GTlqmfJo...S8kdLi4sAc

Та казано на кратко  от към хардуеър телефона си е 6+ но Софтуеъра е под сякаква критика...
Цитирай
#82

Здравейте, с коя програма успяхте да рутнете телефона?

Благодаря.

Благодаря! Smile
Цитирай
#83

Здравейте!
Имам Lenovo A806, закупен от MiniDeal.
От 3 дена започна да ме атакува нешо като вирус. Постоянно иска да се инсталират разни неща. Антивирусната програма не хваща нищо.
Направих Factory Reset. Но нещата не се оправиха.
Предплага, че нещо е сработило от вътрешния китайски ROM.
Мисля, че единственото възможно е да му сменя ROM-a.
Не съм го правил това.
Някой може ли да ми помогне с кой ROM и с как да го направя най-лесно.
В пост #42 ув. Dikas е посочил SP_Flash_Tool_v5. Постът е от 2015г. дали всичко в актуално.
Искам ми се ROM-a да е с български език.
Благодаря предварително!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)