Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo A8/A806 4G Общи дискусии
#26

(2015-03-22, 21:58:12)Dikas написа:  
(2015-03-20, 15:33:35)1124 написа:  Пробвах ресет, нов софтуер,  калибрация на батерията и ефект няма. Ще видя да поръчам нова оригинална батерия,  че купих една уж от високо качество,  но пък тя не кара никак повече. Дори и с повторно дозареждане. Купих я, защото недогледах,  какво пише в инфото,  че не е оригинална.

Колега, при мен също падаше бързо тока, но забелязах,че някакво приложение (Network Location) ми мачка батерията яката.Та това нещо се спира, като влезеш на WLAN -> меню бутона и избираш РАЗШИРЕНИ -> и след това там където пише Сканирането е винаги налице махаш чавката от квадратчето.Периодично проверявай тази настройка, защото някой приложения я активират и започва да смуче.


Дано да съм помогнал и ако не е проблем сподели от къде търсиш батериите, и доста съм любопитен дали батерията на P70 модела е със същия размер като на нашето А806 ? 

Махнах я. Ще виим как ще е. Батерии има в aliexpress.
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте!
Въпрос към притежателите на Lenovo A806. Този телефон вижда ли Wi-Fi мрежи на 5 Ghz, а не само на 2,4 GHz. Моят телефон не ги вижда. А евтини и обикновени "китайци" нямат проблеми в двата банда. Нищо, че в характеристиките са еднакви като Lenovo.
Мисля си да не би с някое приложение да съм забранил този обхват. Някаой може ли да пробва това и да напише мнение?
Цитирай
#28

(2015-04-03, 07:23:46)vank написа:  Здравейте!
Въпрос към притежателите на Lenovo A806. Този телефон вижда ли Wi-Fi мрежи на 5 Ghz, а не само на 2,4 GHz. Моят телефон не ги вижда. А евтини и обикновени "китайци" нямат проблеми в двата банда. Нищо, че в характеристиките са еднакви като Lenovo.
Мисля си да не би с някое приложение да съм забранил този обхват. Някаой може ли да пробва това и да напише мнение?

Колега, аз лично не съм имал проблеми.Евентуално да пробваш с друг ром .....

LeNoVo A8(806)_root / А3000_root
Цитирай
#29

Благодаря! Дали има програма, която да вижда и управлява Wi-Fii, да управлява обхватите?
Цитирай
#30

От няколко дена съм с този ром и съм доволен. Проблеми не е правил. Инсталирах го през TWRP, че през recovery забиваме когато чисти кеша.
http://www.needrom.com/download/lenovo-a...-80-1_dev/
Цитирай
#31

(2015-04-11, 11:08:10)1124 написа:  От няколко дена съм с този ром и съм доволен. Проблеми не е правил. Инсталирах го през TWRP, че през recovery забиваме когато чисти кеша.
http://www.needrom.com/download/lenovo-a...-80-1_dev/

Този дето си посочил го пробвах, но имах проблеми с разхода на батерията, все имаше някакво системно приложение дето да смуче тока.От 7-8 дена съм с ТОЗИ  VIBE UI 2.0 1508 ST DEODEX, и за сега всичко е нормално.Инсталирах през CWM спазвайки инструкцията за инсталиране и не съм имал проблеми, всичко си премина гладко.Направи ми впечатление, че в девелопер менюто, вече има пълен набор от настройки и по голяма част от секрет кодовете на Lenovo работят.

Ако имам някакви ядове ще споделя Wink

!!! забележка : посочената версия от мен няма БГ меню !!!

LeNoVo A8(806)_root / А3000_root
Цитирай
#32

И този по спомен го пробвах, но нямаше бг меню и затова сложих другия. Странно, че при мене батерията се държи нормално. Вчера даже за цял ден без да го ползвам беше паднала само с 3%.
Цитирай
#33

Добър вечер. Незнам какво се случи днес, но днес на обяд телефона започна буквално да откача и да си 'работи' сам. Неможеше да се използва тъча и постоянно издърпваше отгоре менюто. От какво може да е това, и как може да се оправи? Също така възможно ли е да си сменя ОС, защото е на VIBE UI 4.4.2 и ако да как? (не съм на ти с телефоните за това ако е възможно да ми се обясни.)

Благодаря предварително и лека вечер.
Цитирай
#34

Брей,а този телефон мислех,че го имам само аз понеже като питам в някой магазин за калъфи и аксесоари за модела те даже не са го чували.Имам един въпрос значи телефона ми дойде рутнат и имаше инсталирана антивирусна програма махам я с titanium backup приложението и понеже си знам,че като актуализирам приложенията от google play след това трябва да го рестартирам.Правя го и след рестарта антивирусната се връща и настройката за достъпа до местоположението ми се променя и трябва ръчно да си ги оправям след всеки рестарт отделно на някой неща в настройки като искам да ги отворя и ми казва приложението настройки спря да работи и въпроса ми е на какво може да се дължи това на некачествен руут и скапан ром или нещо друго?
Цитирай
#35

(2015-04-11, 11:08:10)1124 написа:  От няколко дена съм с този ром и съм доволен. Проблеми не е правил. Инсталирах го през TWRP, че през recovery забиваме когато чисти кеша.
http://www.needrom.com/download/lenovo-a...-80-1_dev/

Потвърждавам ,че с този РОМ  няма проблеми. Телефона направо лети . От седмица съм с него и нямам забележка. Ако излезе нещо по-добро ....споделяйте Smile
Цитирай
#36

Някой има ли го този проблем като запише човек в контакти и после човека като му звъни да го изкарва като не записан номер ?
Цитирай
#37

При мен няма такъв проблем, всичко си е нормално, но аз съм с къстам РОМ.

LeNoVo A8(806)_root / А3000_root
Цитирай
#38

И аз да се включа в темата. Имам А806 от около месец и имам следните проблеми:
1. Грее доста, Mortal Kombat X върви перфектно например, но грее. Днес малко ми заби на Angry Birds GO, но на 15% батерия.
2. Батерията е сууупер зле, по 2-пъти на ден я зареждам. При първоначалното зареждане я спрях за малко след 3 часа зареждане, но едва ли е от това.
3. Theme Center и Power manаgеment не бачкат, хич.
Чета и тук и по принцип, че това са често срещани проблеми за модела. Някакви идеи?! Мерси предварително!
Цитирай
#39

И при мен така - батерията пада много бързо и загрява стабилно при натоварване,но уви решение май няма. Мисля да си поръчам една нова батерия даже ,но вероятно ще е същия хал

Но като цяло съм много доволен от тела.изключително бърз е с теа 8 ядра. Откакто сложих новия ром смятам че е по-бърз от S5-ата на жена ми Smile
Цитирай
#40

(2015-06-11, 13:59:15)blasterion написа:  И при мен така -  батерията пада много бързо и загрява стабилно при натоварване,но уви решение май няма. Мисля да си поръчам една нова батерия даже ,но вероятно ще е същия хал



Но като цяло съм много доволен от тела.изключително бърз е с теа 8 ядра. Откакто сложих новия ром смятам че е по-бърз от S5-ата на жена ми Smile

Може ли малко хелп как го инсталира този ром,че в recovery-to ми казва instal failure ако може да опишеш подробно стъпките ?
Цитирай
#41

Някой може ли да напише подробно как се инсталира нов ром ?
Цитирай
#42

m_a_r_t_1_n, препоръчвам ти първото флашване да го направиш през PC. За целта ще са ти необходими 4-5 неща и по точно SP_Flash_Tool_v5 , LenovoUsbDriver , usb_driver_SW_Rom_MTK65xx и РОМ който е за инсталиране през PC  с помощта програмата SP Flash Tool v5  ето и КЛИП как се работи с нея (клипчето е за точно този модел телефон) гледай го ВНИМАТЕЛНО  Wink

1 - Влизаш в настройките на телефона и най-долу където са "опции за разработчици" слагаш чафка(маркираш) на "USB debugging"
2 - Инсталираш LenovoUsbDriver или ако е необходимо, оказваш пътя към липсващи такива в Usb Drive SW Rom MTK65xx
3 - Гасиш телефона и вадиш батерията за 10-20 секунди, и пак я слагаш !! ЗАБЕЛЕЖКА - НЕ включваш телефона !!
4 - Стартираш SP Flash Tool програмата от exe-то в папката където си разархивирал преди това, а то е (flash_tool.exe). Пускаш си  клипчето и настройваш 1/1 както е показал човека  Buga 
5 - Много важен момент е закачането към USB-то и той е, че трябва да натиснеш бутона Download на програмата преди да извибрира след като си го закачил.

Инсталирането трае 3-5 мин. и след това първия старт на телефона е малко по-продължителен, но ще имаш - custam rom + root + custam recovery - което ти е необходимо за инсталиране на следващите ромове през MicroSD карта на телефона (по принцип е по удобно  Wink )

Искам да помоля, ако съм пропуснал нещо, колеги да ме поправят или да допълнят!

!!! УСПЕХ и дано да съм помогнал !!!

LeNoVo A8(806)_root / А3000_root
Цитирай
#43

Гледам в aliexpress има уж по-силна батерия от 3200mha.Струват по 9-10$, но колко са чотави, не знам.
Цитирай
#44

Някой ако иска да си махне Lenovo Security-то нека да използва DELETE SAVECENTER, инсталира се през recovery (използвал съм TWRP) за CWM не мога да кажа, нека някой да пробва Wink

Също ако някой иска да подобри качеството на звука в слушалките си може да инсталира DOLBY ATMOS, аз лично съм доволен, инсталира се през recovery (използвал съм TWRP).

LeNoVo A8(806)_root / А3000_root
Цитирай
#45

Да питам и тук...:
Някакъв проблем има с Леново А8 Голдън Уориър на приятелката ми. Подозирам, че китаеца го е пратил с инсталирана гад, защото си инсталира самоволно разни неща, които се появяват като иконки в "контакти". Иконките са на голи каки. Пуснах някаква антивирусна, но не намира нищо. Това се случва при рестартиране, иначе проблем няма или не се появява. Четох по чуждите форуми, че такъв проблем се среща и при други марки и модели, но никъде не намерих еднозначно решение. Препоръчват reset, но тогава ще загубя Плей Стор-а и нормалните езици, та не ми се ще.
Някой да има идея, какво да се прави?
Не съм много навътре с материята, та ако може, обяснение като за прост юзър.
Цитирай
#46

Колега, влез в SECURITY приложението и след това цъкни на УСКОРЯВАНЕ(ускорител), след това търси нещо което е свързано с автоматично стартиране на приложения (auto-start app) нещо подобно Wink влизаш и МАХАШ(демаркираш) всичко което ти е пред очите (всичко ще си работи нормално, просто няма да ти се стартират с зареждането на ОС-а) също така се намаля разхода на енергия.

Съжалявам, че ти нахвърлям така нещата, но от няколко дена съм с MIUI v7 (друга версия на КК 4.4.2) и не мога да ти окажа точните наименования на функциите.

Ако това не помогне, изтрий всички приложения познати и не познати - имах подобна ситуация, след като инсталирах BLACK MARKET, пуснах някакви ъпдейти на Google MAPS и се натика някаква шитня която ме жулна 2 SMS-а х4 лв. Ситуацията беше подобна на твоята, премахнах MARKET-а спама си остана , след като премахнах ъпдейта на MAPS-а всичко се оправи.

Следваща стъпка хард ресет и на края инсталация на друг ром.


Успех и весело посрещане на празниците !!!

LeNoVo A8(806)_root / А3000_root
Цитирай
#47

Инсталирах нов РОМ (този, който е препоръчан малко по-горе). Беше голяма битка, защото филмчето на турчина за инсталацията вече го няма в тубата, та беше по откъслечни описания от тук и там, но след 3-4 опита успях и засега няма проблеми.
Само ме е яд, че на китаеца му сложихи 100% позитив фийдбак когато дойде телефона, а не заслужаваше нищо, ама здраве да е!
Цитирай
#48
Wink 

Здравейте, някой ще може ли да ми съдейства за смяна на РОМ-а  че 806-цата започна пак да забива и хард ресет не върши работа. Общо взето нямам много познания и едва ли ще съумея да го сменя сам , затова искам някой ако има желание да удари едно рамо  [Изображение: wink.png][Изображение: wink.png][Изображение: wink.png]
Цитирай
#49

Аз инсталирах този, който е препоръчан малко по-горе. Мнението на Dikas. Проблем е, че филмчето на турчина вече не работи и намерих някакво видеоупътване в chinadevices. Общо взето, стана от трети-четвърти път, но това е защото ползвах различна версия на SP_Flash_Tool и все забравях да чекна нещо. Засега телефончето се държи добре, но много яде батерията. Два дни преко сили и то ако не го ръчкаш. Иначе, всеки ден се зарежда, което е тъпо, сравнено с другия телефон в къщи - Redmi Note 2, който изкарва четири дни без ръчкане, че и oтгоре.
Цитирай
#50

Здравейте,
бихте ли качили няколко снимки направени с телефоните.

SGS III Pebble Blue 4.4.2 + Samsung micro SD Card 32GB Class10
SGS II Noble Black 4.0.4 XWLPT
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)