Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo A8/A806 4G Общи дискусии
#51

Здравейте! Може да ви се стори глупаво въпросчето ми, но съм нова и във форума, и с Леновото... Smile Та, поръчах си от Китай а806, преди няколко дни пристигна и всичко беше уж добре. След първото зареждане още ми направи впечатление, че батерията пада много бързо. Изключих го от зарядното на 100% точно преди да легна. На сутринта като станах, батерията беше вече на 89%. Нямаше работещи приложения, нито пуснат wi-fi, нищо...И от тогава все така, батерията не изкарва и ден. Видях, че най много точи Android System и Notification Center. Ще може ли да ми каже някой дали мога да направя нещо, за да огранича потреблението на тези неща?
Цитирай
Аксесоари
#52

Здравейте! Пробвам да инсталирам по описания начин, но нищо не става. С уиндоус 8.1 съм. Дали няма проблем с драйвърите, макар че съм инсталирал LenovoUsbDriver от линка, който е даден в темата? В дивайс мениджъра си излиза като модел, т.е. lenovo A806. Подготвям SP_Flash_Tool_v5.1408.00 , и веднага след като включа usb-ито на телефона натискам и бутона Download. Сложил съм чавка на "USB debugging" и на DA DL... в програмата. Къде може да е проблема? Благодаря!
П.С. Инсталирах най-новите адб драйвъри и инсталацията тръгна.

Huawei mate 50 pro / samsung galaxy Z fold 3/ Samsung Galaxy S24 ultra 
Цитирай
#53

Geniy, според това което си направил мисля, че ти липсва МТК65хх драйвер.
Виждам, че не са активни линковете към драйверите !

МТК65хх - ТУК (има две папки би трябвало да са с еднакво съдържание - пробвайте последователно)
LenovoUsbDriver - ТУК
SP Flash Tool v5 - ТУК v3 - ТУК
ROM за PC - ТУК
ПОДРОБНО видео за инсталирена "ром" през PC - ТУК (на видеото се вижда всяка една стъпка и всеки един файл който трябва да се монтира за да се подготви програмата за инсталиране)

За напреднали RECOVERY CWM v6.0.4.4 -ТУК Видео - ТУК (знаете какво да правите след инсталиране на къстъм recovery  Wink )


Цитат:1 - Влизаш в настройките на телефона и най-долу където са "опции за разработчици" слагаш чафка(маркираш) на "USB debugging"
2 - Инсталираш LenovoUsbDriver или ако е необходимо, оказваш пътя към липсващи такива в Usb Drive SW Rom MTK65xx
3 - Гасиш телефона и вадиш батерията за 10-20 секунди, и пак я слагаш !! ЗАБЕЛЕЖКА - НЕ включваш телефона !!
4 - Стартираш SP Flash Tool програмата от exe-то в папката където си разархивирал преди това, а то е (flash_tool.exe). Пускаш си  клипчето и настройваш 1/1 както е показал човека  [Изображение: buga.gif] 
5 - Много важен момент е закачането към USB-то и той е, че трябва да натиснеш бутона Download на програмата преди да извибрира след като си го закачил.

Инсталирането трае 3-5 мин. и след това първия старт на телефона е малко по-продължителен, но ще имаш - custam rom + root + custam recovery - което ти е необходимо за инсталиране на следващите ромове през MicroSD карта на телефона (по принцип е по удобно  [Изображение: wink.png] )
    
!!! УСПЕХ !!!

LeNoVo A8(806)_root / А3000_root
Цитирай
#54

Dikas, благодаря! Вече се оправих. Проблема беше в ADB драйвърите.

Huawei mate 50 pro / samsung galaxy Z fold 3/ Samsung Galaxy S24 ultra 
Цитирай
#55

(2016-01-09, 18:46:58)stefani.v. написа:  Здравейте! Може да ви се стори глупаво въпросчето ми, но съм нова и във форума, и с Леновото... Smile Та, поръчах си от Китай а806, преди няколко дни пристигна и всичко беше уж добре. След първото зареждане още ми направи впечатление, че батерията пада много бързо. Изключих го от зарядното на 100% точно преди да легна. На сутринта като станах, батерията беше вече на 89%. Нямаше работещи приложения, нито пуснат wi-fi, нищо...И от тогава все така, батерията не изкарва и ден. Видях, че най много точи Android System и Notification Center. Ще може ли да ми каже някой дали мога да направя нещо, за да огранича потреблението на тези неща?

Стефани, когато работиш със телефона задръж хоум бутона и изчиствай приложенията преди да го оставиш. Това помага много при мене, и аз попринцип като си го остая от 100% вечерта до сутринта е на 97% или 96% (но моя е вече на година..). Телефона е пушка, във момента във алиекспреса е за 180 лева а е със характеристики на самсунг с4. Както казаха във началото на темата, единствения проблем е във дисплея че не е със горила, аз дори вече успях да му прееба тъч сензора, не съм му счупил екрана ама сега една линия от горе до долу не бачка на тъча хубаво.(и това става 2 седмици преди да ми дойде стъкления протектор..) Както за всички други телефони, главния проблем е батерията. На новото антуту прави 30000 мисля.
Цитирай
#56

От първото зареждане си чистя приложенията, но резултатът е същият...Ако продължава така, явно ще трябва да пробвам с нова батерия. Благодаря все пак! Иначе телефончето наистина е екстра, аз също съм много доволна за сега Smile Аз го взех от tinydeal за 160 преди няколко седмици, а за параметрите му цената ми се струва направо смешна на фона на това, което се предлага от операторите тук Smile
Цитирай
#57

Телефона наистина е много добър за парите си . Моя почна да забозва помалко но аз просто съм го напълнил с какво ли не. Играя много игри и тем подобни и според  мен има нужда от смяна на ром. Но като цяло е супер бърз тела с 8-те ядра. 
Аз сега се оглеждам за 5.5 инчов екран . Не са лоши Vibe p1 pro  , също А 7000  и А 7010 . И този Shot  много ми допадна като дизайн но е 5 инчов
Цитирай
#58

Колеги ще има ли Lollipop за нашите А8-ци ???
Цитирай
#59

Едва ли...
Цитирай
#60

Здравейте,
надявам се на помощ или съвет от вас.
Купих на сина ми този модел телефон(от братята Китайци), преди 4 дни му го подарих.
Проблемът е, че от вчера нещо му става...просто гасне екрана. Като натисна старт/офф бутона от страни има лека вибрация и нищо. Като го набера в този момент ми го дава изключен. Докато не махнем батерията и не я поставим отново не се включва. Това се случи вече 3 пъти. Веднъж пък ми излезе съобщение...андроид процесът спря, или нещо подобно, не го запомних. Пак трудно тръгна.

Въпросът ми е какво му е? Да го пращам ли в Китай за ремонт> Или ще се орпави и тук? Ако е в андроида проблем ми се вижда по-лесно, но ако е дефектен самият апаарт???
Моля ви за мнения.
Цитирай
#61

@kolevamaria, връщане до заводски настройки, ако не помогне, е за смяна, но има ли някаква гаранция устройството?

 
Цитирай
#62

Като върна заводските какво да очаквам? Страх ме е да не стане всичко на китайски, тогава ще е интересно Big Grin
Ако проблемът е в системата предпочитам тук да го оправям, ако е в апарата да го върна.
Цитирай
#63

(2016-01-26, 14:44:59)NoMaD написа:  @kolevamaria, връщане до заводски настройки, ако не помогне, е за смяна, но има ли някаква гаранция устройството?

6 месеца е гаранцията, не съм запозната как става изпращането, за първи път имам проблем с телефон.
Много се надявам да е от системата, а не от апарата.
Вие как мислите? Подобни проблеми имал ли е някой?
Цитирай
#64

В повечето случаи ресет на телефона оправя повечето бъгове в случая.

 
Цитирай
#65

(2016-01-26, 14:48:44)kolevamaria написа:  Като върна заводските какво да очаквам? Страх ме е да не стане всичко на китайски, тогава ще е интересно Big Grin
Ако проблемът е в системата предпочитам тук да го оправям, ако е в апарата да го върна.

Колега , ресетвай смело, ако се наложи ще навигираме са слагаш ром с БГ Ge меню Wink

А до колкото за връщане в рамките на гаранцията ще ти коства м/д 50-100долара, ако се замислиш оскъпяването на устройствата в България са с горе долу такава ценова разлика в зависимост от класа си.

LeNoVo A8(806)_root / А3000_root
Цитирай
#66

Благодаря ви, момчета!
Направих ресет преди 3 дни, за сега не се е появявал отново този проблем Smile всичко си работи идеално.
Цитирай
#67

Здравейте , имам нужда от помощ . Lenovo A8/806 се ъпдейтна и стана само китайски , трчбша да му се смени рома , изгуби и гугъл плей , ако някой знае какъв е най добрият ром за модела молч да пише, и също ми се иска някой да го смени благодаря ви предварително.
Цитирай
#68

Драго, видях ти ЛС-а, но първо пробвай с ТОВА сваляш и инсталираш като нормално приложение, после ще видим Wink

LeNoVo A8(806)_root / А3000_root
Цитирай
#69

Свалих и инсталирах ама не се получи !!!!
Цитирай
#70

(2015-01-18, 18:49:58)Drago79 написа:  Здравейте искам да получа за тоя телефон малко повече инфо за Lenovo A8/A806 , интересува ме откъде е закупен и всичко наред ли му е има ли Goole play

ми не маняк android телефон сигурно няма google play  Lol Lol

(2016-02-02, 00:02:54)Drago79 написа:  Здравейте , имам нужда от помощ . Lenovo A8/806 се ъпдейтна и стана само китайски , трчбша да му се смени рома , изгуби и гугъл плей , ако някой знае какъв е най добрият ром за модела молч да пише, и също ми се иска някой да го смени благодаря ви предварително.

фабрични настройки или хард ресет, не е трудно да се сетиш стига да не те мързи Big Grin
Цитирай
#71

С фабрични несе получава това беше първото коетро сторих Wink
Цитирай
#72

Здравейте приятели. Обръщам се към вас, заради следния проблем: инсталирах си viber на телефона, но когато заспи и ми се обадят не звъни. Предполагам е някаква настройка при заспиване се спира интернета до програмата. Ако някой може да ми помогне ще съм благодарен. Smile
Цитирай
#73

Здравейте, купих си Lenovo A 860 и не мога да ползвам мобилни данни, не превежда цялото меню и полето на APN е празно, незнам какво да направя, ако знае някой моля да помогне, благодаря предварително
Цитирай
#74

Обади се на оператора си да ти ги изпратят.

 
Цитирай
#75

Здравейте!
Имам Lenovo A806.
Започна да ми отказва тъч панела. Знаете ли, дали може някъде да ми се ремонтире?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)