Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт

А аз не четох нищо и направих ъпдейт. Може ли да върна 5.1.1?
Цитирай
Аксесоари

@ccc77, Можеш да се върнеш, но с предварително свален софтуер за твоят модел телефон и програмата Флаштул.
Защо не помислиш да изчакаш следващия ъпдейт, като при него са предполага, че ще са изчистени проблемите от текущата версия?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравейте,

Тъй като съм нов тук, моля за извинение, ако не "поствам" в точната тема. Проблемът ми е свързан с ъпдейт, който направих и затова си позволявам да пиша тук, а не искам да дублирам питането си в секция "Проблеми...".


Накратко: Закупих телефон Sony Z3Compact преди около 3месеца. Всичко вървеше нормално докато не хванах някакви вируси. Въведох заводските настройки, съответно направих и ъпдейт до 6.0.1. Забелязах, че батерията започна да пада много по-бързо от обикновено. Спрял съм авто ъпдейтите на Google Play. Днес се сетих, че преди реза като натисна върху иконата на батерията се появяваше меню със stamina и ultra stamina mode и ми показваше и колко време на батерията остава. Сега ми се появява само Battery usage без възможност за активиране на стамина и т.н. Потърсих в телефона, но такова меню не намирам - нямам и power management както съветват в клипове в тубата. Опитах се да намеря решение във форума, но не успях. Рових се в тубата - нищо. Моля Ви за помощ.

Благодаря ви предварително и успешен ден!
Цитирай

При ъпдейт до 6.0.1 няма стамина мод(поне за сега) не го търси. Андроид 6 си има вградена опция за пестене на батерия. Трябвало е да направиш заводските настройки след ъпдейта до 6.0.1, препоръчвам ти сега да направиш връщане на заводските настройки ще ти помогне.
Цитирай

Factory reset done и заредих батерията до 100%. Сега ще засека колко ще издържи. Дано да има положителен ефект. Благодаря за съвета.
Цитирай

В момента изтеглям системна актуализация 196,3МБ. 23.5.A.0.575 - Явно първия ъпдейт на 6-ицата.



Цитирай

Каква е разликата между 23.5.A.0.570 и 23.5.A.0.575?
Цитирай

(2016-05-20, 13:11:27)tishotch написа:  В момента изтеглям системна актуализация 196,3МБ. 23.5.A.0.575 - Явно първия ъпдейт на 6-ицата.

Телефона от наш оператор ли е взет? Появиха ли се Stamina режимите?  Моя е от Мтел и към момента нямам такъв наличен ъпдейт.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

За нашите оператори все още няма ъпдейт 575, както и все още няма стамина в този ъпдейт.
Цитирай

(2016-05-18, 16:07:48)Monipeev написа:  @ccc77, Можеш да се върнеш,  но с предварително свален софтуер за твоят модел телефон и програмата Флаштул.
Защо не помислиш да изчакаш следващия ъпдейт, като при него са предполага, че ще са изчистени проблемите от текущата версия?
Телефона го извадих от кутията и веднага го ъпдейтнах, но за щастие съм останал на 5.1.1. Не мисля да ъпдейтвам повече в близките няколко години. Батерията за мен е от първостепенна важност, сега вечерта към 20ч е на около 10%, което е отличен резултат. Ако малко нещо се обърка ще трябва да зареждам през деня
Цитирай

Все още съм на: 1288-4954 Customized UK 23.4.A.1.264-R10C FTF Unknown

Мога ли да инсталирам друг фърмуер, при положение, че телефона не е руутнат и не съм отключвал буутлоудъра? Или е по-добре да си чакам официално да се появи 23.5.A.0.570 или 23.5.A.0.575 директно през телефона?
Цитирай

Можеш да инсталираш друг фирмуер без проблеми за целта трябва да прочетеш важните теми.
Цитирай

От къде да изтегля темата xperia която беше на андроид лолипоп,че на 6 чата много гадни цветовете.
Цитирай

Здравейте! Има ли вече 6.0 за Виваком? Пращат ми от поддръжка на Сони 2 имейла, които гласят, че има актуализация, налична при това, обаче при мене няма нищо. Като вляза в настройки->актуализация има само някакъв досаден amazon, който не ща въобще. По-нов софтуер няма. Някакви идеи?
Цитирай

Хайде честито, от днес Теленор пуска официално новия дългоочакван ъпдейт на Андроид 6.

От Сони получих имейл че имам ъпдейт, но все още не ми излиза на телефона. Явно има малко забавяне от Теленор.
Цитирай

@kstoichev, През самият телефон ако не излиза, през Pc Companion или Xperia Companion пробвал ли си?
Би трябвало да е наличен евентуално там., версия 23.5.А.0 575

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Не,но като се прибера довечера от работа ще пробвам. И аз си мисля че би трябвало да ми излезе.
Цитирай

На 9-ти май си ъпдейтнах андроида от 5.1.1 до 6.0.1. след съобщение от Сони и ... жестоко съжалявам! Телефона ми летеше и беше удоволствие да го докосваш дори. След ъпдейта ме нападнаха вируси( при отключването на телефона веднага се активират някакви сайтове с досадни известия за печалби или пък съобщение за наличие на вирус в телефона). При игрите звука е дразнещ, стържещ, не работи ми вече приложението за записването на разговорите( не се чува нищо при възпроизвеждането след това). При диагностиката-тест-високоговорителят и говорителечето не преминават теста( неуспешен). Като добавим и това, че са премахнали и ултрастамината и стамината...а бе Лолипоп си беше приказка. Направих през Сони ПС Компанион рипеър и първоначално нещата се оправиха и теста беше издържан, но кратка беше радостта ми, защото веднага се върна краша! Върнах и към заводски настройки, но нищо не се промени! Жалко! Обадих се на Сони на 0800 18 778 за информация, телефонът е безплатен, жените са много учтиви, но за съжаление не могат да помогнат много със съвети.Просто ми казаха, че са уведомили Сони за проблемите специално при z3 compact и трябвало да имаме търпение до следващия ъпдейт. Но това може да отнеме и ГОДИНА! Така, че не пипайте Лолипоп, Маршмелоу не си струва, напротив-ще се разочаровате!
Цитирай

Е не може ли да си върнеш 5.1.1 и да продължи да е ОК?
Кое е това приложение за записване на разговорите ?
Цитирай

Не може да се върне 5.1.1 или ако има някакъв труден( втори начин), то ти отпада гаранционното обслужване! Приложението е за записване на обаждания. Има ги доста в Гугъл Плей стор, но сега нито едно от тях не работи, защото не е в ред високоговорителчето.
Цитирай

Подвеждащо е да се счита, че не може, както и, че ако потребител си върне неофициално предходната версия на Андроид, гаранцията ще  отпадне.
Ако се възстанови именно тази версия по номер на персонализация или регион за устройството, дори и да обърне внимание сервизния служител на конкретното меню с номера, то ще види този номер, който отговаря на съответния оператор или страна, към която е принадлежал софтуера и преди това връщането му към предходна версия на Андроид.
Например, потребител решава, че не му се чака дадена актуализация от неговия оператор,  защото софтуера му с номер 1279-1599, се бави по една или друга причина и инсталира софтуер за неговия модел телефон,  но за друг регион, съответно и с друг номер, например 1350-1780.
След време решава да си върне неговия софтуер с  номер на персонализация същия ( 1279-1599), който отговаря на неговото устройство при закупуването и инсталира отново именно този желан софтуер.
Така телефона бива приведен към абсолютно същия софтуерен вид, в който е бил преди преинсталирането на "чуждия" софтуер за същия модел устройство.
В общи линии, това е подробното обяснение на тази ситуация.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Не искам да давам телефона си в сервиз, защото няма нужда. Просто ще чакам подобрението в софтуера с новия ъпдейт. Освен всичко друго ми омръзна до гуша да почвам наново настройки и персонализирам устройството си, досадно е и отнема време. Ако има някой обаче с моите гореспоменати проблеми, моля нека сподели. Между другото в 6.0.1. има и нещо хубаво-на празно място между иконите можеш с 2 бързи почуквания да изгасиш екрана си, само, че след нощния пореден рипеър( който отново не оправи проблема) не мога да открия откъде точно се активираше тази опция. Помогнете!
Цитирай

Задържаш върху екрана на празно място, трябва да ти се покажат опции/ икони, едната да е Настройки.
Избираш я и една от следващите опции в менюто под нея, ще е именно тази, която те интересува.
Двойно почукване за гасене на екрана / Double tab to sleep.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Оооо, много благодаря Monipeev!
Цитирай

Защо нямам все още ъпдейт до 6.0 Marshmallow ? На Vivacom съм ? Проверих и от компютъра и пак няма ? Някой може ли да ми каже горе долу кога ще ми пуснат ъпдейта ? Всеки ден проверявам и то от доста време и няма и няма...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)