Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт

@ayo1337, Под пояснението, че си на дадения оператор, то използваш негова карта или телефона е закупен от там?
Иначе за номера по регион, към който приспадат устройствата от този оператор, все още няма освободена актуализация до Андроид 6.
Става въпрос при теб за регион Central Europe CE1, ако телефона е закупен от оператора.
Тук се публикуват актуалните версии за различните региони към момента и може да следиш за пореден излязъл:
Актуализации по време на излизането им.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари

Телефона не е купен от Vivacom а просто ползвам този оператор Smile Телефона е купен от Технополис
Цитирай

@ayo1337, Значи както за оператора, което в случая няма отношение към теб, защото сим картата няма значение, така и за тези от техно веригата, все още не е освободена актуализацията.
Това е обяснението за забавянето.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Ето че при мен се яви ъпдейта, но след всичко изчетено за него изобщо не ща и да си помислям да го инсталирам.
Въпросът ми е има ли как да махна досадната нотификация за System Update, която стои в падащото меню. Спрях свалянето на пакета, като изключих ВиФи-то, а съм забранил ъпдейти през мобилната мрежа, но знам че като се прибера у дома, апарата ще си намери домашната мрежа и пак ще си го свали сам.
Та има ли лек за тази болка?
Съжалявам ако повтарям въпроса, но от четене в темата, придобих представа само за лошите впечатления от Marshmallow ...

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай

@apeneff, опитай с Изключване /disable на Ъпдейт Център в Настройки / Приложения / Всички.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

До колегата  apeneff  и всички които искат да си изключат нотификациите за ъпдейт на Андроид.

-Изключвате wi-fi,
-Изключвате мобилни данни.
-Изчиствате нотификейшъните за актуализации.

-Отивате от настройки на приложения, от там избирате всички и намирате приложението Актуализация на софтуер (settings/apps/all/software update).
След като сте отворили приложението Актуализация на софтуер/Software update избирате изчистване на данните/clear data. По някога това приложение си се ъпдейтва само, ако се е случило това избирате деинсталиране на ъпдейтите/uninstall updates. При мен андроид 5.1.1 приложението е с големина 5.13 МБ, след това се актуализира до големина 5.21 МБ, веднъж се ъпдейтна до 8 МБ.

-Следващата стъпка продължава при изключени данни и wi-fi, а именно избирате настройки/за телефона/ актуализация на софтуера/ горе в дясно на точките кликвате и избирате настройки, и от там избирате да не се ъпдейтва автоматично. (settings/about phone/software update/горе в дясно settings/do not update automatically).

-След тези стъпки си пускате мобилни данни и wi-fi.

Забележка: метода работи безотказно и е най добрия който съм открил до сега, НО от време на време пак се появяват нотификейшъни за ъпдейт и се прави пак процедурата. Това е за андроид 5.1.1 (23.4.А.1.232)

Xperia L, Android 4.2.2 stock
Xperia Z3 Compact, Android 5.1.1 stock
Цитирай

@hubavito
Идеално свърши работата така, както е описано! Благодаря!
Сега обаче ми е интересно дали ще трябва да ъпдейтвам ръчно отделните апп-ове, или те ще се актуализират сами?
Или приложението което току що изчистих отговаря само за операционната система на телефона?

редакция - след около 12 часа пак се появи..., ще го оставя да си седи там горе и да ме дразни. като ми писне, пак ще го разкарам за няколко часа да мирясам и така, докато не стабилизират шестицата.

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай

И при мен дойде.
Някой който е update, какво ще препоръча?
Да го инсталирам ли или да го оставя?

Samsung Galaxy S7
Цитирай

И на мен тези дни актуализациите ми се появяват постоянно ! Изчиствам ги. Това приложение отговаря и за ъпдейтите на приложенията и предполагам че когато излезе нов ъпдейт за някое приложение и излиза известие. Аз лично не ъпдейтвам приложенията, защото си вървят добре, а и ъпдейтите на приложенията са за новия андроид, който аз не съм ъпдейтнал. Това е проблема, до сега не съм открил начин самите известия за ъпдейт да не се появяват въобще, но при горната описана операция не се допуска да се ъпдейтне андроида. Rolleyes

До mcrady ако сте доволен от сегашната работа на телефона, моя личен съвет е да не ъпдейтвате, 95 % от хората се оплакват след ъпдейт, аз имам опит с 2 телефона преди този. В чуждоезичните форуми също има твърде много оплаквания.

Xperia L, Android 4.2.2 stock
Xperia Z3 Compact, Android 5.1.1 stock
Цитирай

Аз лично го инсталирах, направих му фабрични настройки.
Телефона работи перфектно много по добре от преди, батерията е същата и не виждам никакви проблеми.
Лично според мен Sony няма да правят updeiti който да развалят телефона и да създават главоболия на притежателя.
Просто като го дигнете, направете Нулиране.

Samsung Galaxy S7
Цитирай

Разбира се, винаги има някои софтуерни недостатъци,  но в крайна сметка за това са и следващите фиксове, които са следствие от мнения на потребителя.
Актуализациите също са възможност за интегриране на софтуерни нововъведения, в полза на използващият устройството.
Когато разработчиците са информирани за даден проблем в софтуера, се предполага и бъдещ фикс на това.
Малко несериозно звучи, да се твърди и да се втълпява мнение върху потребители, против актуализациите.
Всеки би трябвало да преценява за себе си, дали и как да се възползва от предлаганата в случая актуализация.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Инсталирах си ръчно теленорския 575. Вярно, няма стамина режимите, но Doze си върши работата и нямам никакви проблеми с батерията или с работата на телефона. Всичко си работи перфектно, дори ми прави впечатление, че приложенията се отварят една идея по-бързо. Ето и 2 скрийншота, показващи състоянието на батерията след интензивно ползване на телефона.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Здравейте,

Бих инсталирал ъпдейта ( 23.5.А.0.575 - харесват ми отзивите) само ако някой от Вас ми потвърди, че след ъпдейта му работи приложението за запис Call Recorder!

.jpg 1.jpg Размер: 3.88 KB  Сваляния: 301


При мен (Теленор) сега записва отлично разговорите и чувам двете страни (всички оператори) много добре и от телефона, и със слушалки и с блутуут!
Цитирай

След обновяване на Marshmallow от Теленор,мислите ли че това е нормално?    
Цитирай

Пробвай другия път след зареждане до 100% да направиш рестарт. На доста марки и модели го има този бъг.
Цитирай

Имах малка надежда, че няма да е страшно без стамина мод, но и тя умря - 1 ден живот с мъка. Пълен провал.

Селянин е духовно състояние.
Цитирай

(2016-05-30, 16:39:09)Catalunec написа:  След обновяване на Marshmallow от Теленор,мислите ли че това е нормално?

Здравейте, и аз съм на Теленор.

Помня когато си го купих (Z3 compact) въпреки използването (без "стамини" ) в началото ми показваше, че ще работи още 10 дни, но с нарастването броя на приложенията се и използването им и включен Интернет 10 часа на ден се "нормализираха" нещата до 3 - 5 дни (без ползване на GPS).

А ако въпроса Ви е защо процентите използвани от системата (66%) са толкова - явно трябва да спрете някои процеси / приложения, които са пуснати от самата система без Вие да ги използвате. Гледах в ревюта, че може да забраните доста приложения и даже да им промените настройките за работа и достъп на желаните от Вас параметри както желаете. Направете горното и ще Ви се увеличи времето за работа с телефона по Ваш избор.

Моля дайте мнение на моето питане Smile
Цитирай

(2016-05-31, 06:34:28)dominiko написа:  Имах малка надежда, че няма да е страшно без стамина мод, но и тя умря -  1 ден живот с мъка. Пълен провал.

Angry абсолютно , много е зле без стамина  . няма ли начин да се инсталира някак
Цитирай

@PANDOV, Няма начин или поне не на стоков софтуер без руут права, иначе са излезли някои модове от разработчици, които са го портнали от последната бета версия на Андроид 6. Очаква със следващата актуализация, вече да е наличен и този режим.
Има обаче коментари на потребители, които са го инсталирали неофициално и се оказва, че няма така наречения Бял лист,  в който вмъкваш приложенията,  които искаш да не са засегнати от стамина режима.
Ако наистина е така, то това го разбирам като подобие на DOZE режима, наличен по подразбиране и сега в Маршмалоу.
Скоро ще разберем със сигурност какво е положението.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Един въпрос към всички който смо питате за стамината: ползвате ли оптомизирането на батерията? На жената телефона и с 5-та и с 6-та и кара по два дена.

Sony Xperia Z1 Comapct Black
Sony Xperia Z5 Green
HUAWEI P20 Midnight Blue 
Цитирай

Аз използвам стамина, тя е постоянно включена както на сегашния z3 compact, така е постоянно включен на стария ми Xperia L. Z3 compact ме е изкарвал и по 4 дни зависи колко говоря.

Xperia L, Android 4.2.2 stock
Xperia Z3 Compact, Android 5.1.1 stock
Цитирай

Ехх, с тези разрешения, екранни наслагвания и непрекъснати настройки, дето ги изискват направо са се олели хорицата с тази версия! Искам си Лолипоп 5.1.1. Ако някой ми даде линк, за да си го върна - черпя!
Цитирай

@luckancho, Не си уточнил какъв линк точно искаш и за какво.
Ако е за фърмуер с 5.1.1, погледни тук и намери за точно твоят модел устройство :
http://forum.xda-developers.com/showpost...ostcount=2
След това използвай инструкцията от този пост, за да съумееш да го флашнеш:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid216931

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

       
Рaзгеле Smile 1288-5506

Дa попитaм, понеже не съм дaвaл ресет след ъпдейтa, дaже от 4.4 още не съм дaвaл, понеже нямaх проблеми, имa ли зaвъртaне нa дисплея в менюто с приложениятa и нa нaчaлния екрaн, че не можaх дa нaмеря тaкaвa нaстройкa. Някой който е дaл ресет дa сподели дaли му се зaвъртa дисплея, че екрaнa ми е пукнaт отгоре и зa дa дръпнa щоричкaтa с бързите нaстройки трябвa дa влезнa в някое приложение, зa дa се зaвърти дисплея.

#TeamPixel
Цитирай

(2016-06-04, 11:20:00)kumbeto написа:  Рaзгеле Smile 1288-5506

Дa попитaм, понеже не съм дaвaл ресет след ъпдейтa, дaже от 4.4 още не съм дaвaл, понеже нямaх проблеми, имa ли зaвъртaне нa дисплея в менюто с приложениятa и нa нaчaлния екрaн, че не можaх дa нaмеря тaкaвa нaстройкa. Някой който е дaл ресет дa сподели дaли му се зaвъртa дисплея, че екрaнa ми е пукнaт отгоре и зa дa дръпнa щоричкaтa с бързите нaстройки трябвa дa влезнa в някое приложение, зa дa се зaвърти дисплея.

Приятелю надявам се, че съм те разбрал Big Grin

Има такава опция, като дръпнеш щоричката - води се "Завъртане на екрана"
Също така можеш да я намериш в: Настройки > Дисплей >  Завъртане на екрана (версия на Андроид 6.0.1)

<--
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)