Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт

Можете ли да правите screenshot чрез задържане на home бутона?

Sent from my D5803 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Скрийн шот се прави от пауър бутона.

Изрод
Цитирай

Дали и за z3 compact ще има стамина или ще е само за z5?

Sent from my D5803 using Tapatalk
Цитирай

(2016-06-04, 01:08:32)Monipeev написа:       @luckancho, Не си уточнил какъв линк точно искаш и за какво.
Ако е за фърмуер с 5.1.1, погледни тук и намери за точно твоят модел устройство :
http://forum.xda-developers.com/showpost...ostcount=2
След това използвай инструкцията от този пост,  за да съумееш да го флашнеш:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid216931

Monipeev, благодаря ти, не зная дали ще се справя( дай Боже)! Телефонът ми е D5803, Ти кой фърмуер точно ще ми препоръчаш и ако има значение от коя държава? Ето и скрийншот от: настройки-за телефона.
Цитирай

@luckancho, Няма разлика в софтуера за различните региони или поне не дотолкова, че да се търси по-добър такъв.
Може да се ориентираш към фърмуер за твоят модел телефон, който не е обвързан с оператор (unbranded)
Например Central Europe CE1 или който друг ти допадне.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2016-06-06, 07:49:54)Markiz_DeSaD написа:  Приятелю надявам се, че съм те разбрал Big Grin

Има такава опция, като дръпнеш щоричката - води се "Завъртане на екрана"
Също така можеш да я намериш в: Настройки > Дисплей >  Завъртане на екрана (версия на Андроид 6.0.1)

Говоря зa ето тaзи нaстройкa нa нaчaлния екрaн (не е от същия телефон, но не успях дa нaмеря по-подходящa):

.jpg tmp_7165-google-app-auto-rotate-1736007925.jpg Размер: 47.8 KB  Сваляния: 58


Въпросa ми е дaли се зaвъртa дисплея нa ето тези местa в снимките по-долу:

       

#TeamPixel
Цитирай

(2016-06-06, 12:31:45)zlinaka написа:  Скрийн шот се прави от пауър бутона.
Знам добре стандартните начини за направа на screenshot. Попитах дали някой може да прави такъв само с home бутона-функция, която би трябвало да е налична в новата версия.

Sent from my D5803 using Tapatalk
Цитирай

@Mazy, Това става след активирането на опция в Settings / Google/ Search and Now след това активираш Now on Tap., след което задържиш върху екрана когато пожелаеш и ще ти се появят долу на екрана 4 икони.
"Сподели", е тази, при която се отваря възможност за споделяне на снимката на екрана.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Приятели, моля Ви кажете само при мен ли говорителите не издържат диагностиката при теста? Момичетата от Сони ( тел.0800 18 778) ми казаха, че проблемът не е само при мен и да не давам телефона на сервиз, а да изчакам новият фикс на софтуера! При повечето игри и приложения, свързани със високоговорителя звукът е ужасен, накъсващ и дразнещ! Чудя се на Сони мобил защо ни поднасят софтуер, който е дефектен!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

@luckancho, Не е само при теб, като това е познат на Сони, софтуерен проблем, който оказва влияние при провеждане на тест, а иначе има наличен звук през говорителя и слушалката.
Проявен е и при други модели на Xperia с Андроид 6, което поне при не ми е направило впечатление с влияние върху качеството на звука, но действително се касае за софтуерен пропуск.
Източник:
https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z3...865/page/2

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2016-06-06, 22:30:23)Monipeev написа:  @Mazy, Това става след активирането на опция в Settings / Google/ Search and Now след това активираш Now on Tap., след което задържиш върху екрана когато пожелаеш и ще ти се появят долу на екрана 4 икони.
"Сподели",  е тази, при която се отваря възможност за споделяне на снимката на екрана.

Много странно, въпросната функция е налична само ако езика на тела е на английски(поне при мен на Z5)

Sony Xperia Z1 Comapct Black
Sony Xperia Z5 Green
HUAWEI P20 Midnight Blue 
Цитирай

Ще има ли стамина и за z3 или ще е само за z5?

Sent from my D5803 using Tapatalk
Цитирай

@lebronrz, Вероятно ще има стамина режим след някоя от следващите актуализации, което до някъде се разбира и от това, че се реализира като опция в бета версиите за Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z2 и т.н, както и това, че е твърде желана опция от потребителите, които споделят коментари в сайта на Сони.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Благодаря за бързия отговор.

Sent from my D5803 using Tapatalk
Цитирай

Doze-то не върши ли същата работа ?
И ако се появи стамина, предполагам doze-то ще изчезне ?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

Ами мисля, че има разлики, а и щом хората искат да се върне стамина, значи има.
Например при мен сега с doze изкарвам 7 часа на екран, но само на wi-fi, а преди ъпдейт изкарвах по 8 - 8:30 и то смесено 4г + wi-fi. [Изображение: 7048a51eeba0b7c7ee5967f3d9133c94.jpg]
Имам и въпрос, защо винаги ми показва активирана мобилна мрежа? Пробвах и repair и ресет, но без ефект. Други идеи?

Sent from my D5803 using Tapatalk
Цитирай

@nikolae,  Всъщност Doze е интегриран като опция за подобряване на така наречения спящ момент на устройството, която опция не може да бъде изключена, както и не може да манипулираш нищо около този режим.
При Стамина обаче,  както знаете имаше опция за списък, в който да се определи, кои приложения са ни приоритет и да работят при изключен дисплей и на заден план, като имаше и опция за ограничаване на мобилен трафик в покой на устройството.
Надявам се с въвеждането отново на този режим,  възможностите от предходните версии поне да се запазят, ако не и увеличат.

@lebronrz, Под мобилна мрежа, имаш в предвид,  че индикатора "H" е постоянно наличен,независимо дали си свързан с мрежа на оператора или не, както и това което се вижда на снимката, че при активирана безжична мрежа, индикатора за мобилна мрежа продължава постоянно да е на екрана?
Само с текущата версия на софтуера с който си в момента ли го прави или и преди това?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Да точно така. От както е с андроид 6 ( вече е с *.575) го има това.

Sent from my D5803 using Tapatalk
Цитирай

Колеги, да ви кажа честно след като си ъпдейтнах телефона с Андроид 6,не съм много очарован. Първо- за режим Стамина вече всички знаем че липсва.Второ-Самият телефон изобщо не се държи както с Андроид 5 Лолилуп-тоест на моменти имам чувството че зацикля. Трето-когато включа камерата и започна да снимам видеоклип,след като приключа със записа,много трудно си връщам позицията за снимки.Тоест от клип,към снимка. Нещо се получава и забива при мен. Четвърто-вече не ми работи приложението за записване на разговорите. И още много други малки и незначителни проблеми.Но в един момент като се събират повече отрицателни неща,положението хич не е розово. Сега остана само да му дам Резет на телефона,че след актуализацията не му направих.Дано да има някакво подобрение, ако ли не,остава само да се моля по бързо да излезе следващия фикс на Андроид 6.Това е моето виждане за сега, ако има нещо -Споделяйте.
Цитирай

Горе-долу във всяка тема, където става въпрос за актуализация се препоръчва да се направи хард ресет.
Според мен ще останеш доволен.

Аз пък чета из хда, че .575 едва ли не е по-бъгав от предната версия (.570 ако не бъркам)

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

Колеги малко помощ-Иска ми някакъв пин код за да направя резет,тоест да върна фабричните настройки.Какъв е тоя пин код?Помагайте.
Цитирай

Аз пък съм много доволна от. 575. Хем като флашнах си запазих данните и всичко е повече от супер. Много ми харесва как двукратното натискане на power бутона стартира камерата и самото меню на камерата ми е много по-удобно от преди.

Sent from my D5803 using Tapatalk
Цитирай

Преди 3 дена ми излезе 6.0 Marshmallow най накрая !!! Доста е готин и е супер оптимизиран Smile 6 часа на екран при нормално ползване на автоматична яркост Smile 10 разговора на ден + ровене с 3G , музика , снимане , вечер на wifi , фейса , разглеждане на обяви и ровене из настройките някой път и из менюто Smile Мисля че е добре като цяло Smile За сега всичко е перфектно
Цитирай

Мен лично ме дразни след ъпдейта това, че след като отключа екрана телефона веднага и при всеки път ми набира някаква интернет страница( мисля, че е руска-може би е вирус, вижте снимката). Не зная откъде дойде това, смених какви ли не браузъри, докато инсталирах Free Adblocker Browser, вече страниците не се набират, но все пак винаги се опитва, което е банално и много дразнещо. Някой да даде съвет как да се справя с проблема. Така и така вече се отказах да връщам 5.1.1, просто защото не съм сигурен, че ще се справя. Иначе, обръщам се към mazy, телефона при 575 минава ли ти теста с високоговорителя и говорителчето?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Като гледам какви приложения си инсталирал, най-вероятно е от някое от тях. Бих започнал с махането на clean master може и да не е от него, но със сигурност няма никаква полза от това приложение(дори обратното). Да ти отговоря и на другия въпрос: и при мен не преминава теста за високоговорител и слушалка, но телефона си работи напълно коректно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)