Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със S4 i9515 - самоизключване
#26

най вероятно ще е за там може и да е за основна платка
Цитирай
Аксесоари
#27

След различни тестове установих че "застиването" на телефона се получава когато се включи САМО Wi-Fi и телефона стои неизползван известно време. За да не ви се крашва просто включвайте винаги заедно Wi-Fi и мобилните данни. Когато са включени едновременно или пък се ползват само мобилните данни телефона не се крашва.

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#28

Така ето какво се случи и при мен за проблема с изключването.Ситуацията се получи пак онзи ден.Бях пуснал Andylog Kmsg и Last Kmsg.За съжаление при Last kmsg не се получи информация, но при Кмсг има доста инфо ,което аз за съжаление не разбирам.Не съм добър с Линукс дистрота.Дано колегата ivkos или някой друг помогне.

Ето log Файла:
https://www.dropbox.com/s/ic7pf626787vq7...9.txt?dl=1
Благодаря и на колегата по-горе,ще наблюдавам как се държи при изключен Wi-fi,дано има подобрение

Samsung Galaxy S4 I9515 Black Edition (BOC3-XEO-Lollipop-5.0.1)
Цитирай
#29

Тествах телефона една седмица само с мобилен интернет ,без да включвам wi-fi. Не се появи това ''застиване'' нито веднъж, телефона работи !!! Как може да се реши този проблем да не се изключва телефона ,когато е само на wi-fi???
Цитирай
#30

(2015-02-04, 21:38:51)sisinio написа:  ...Как може да се реши този проблем да не се изключва телефона ,когато е само на wi-fi???

Като го занесеш за ремонт гаранционно.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#31

(2015-02-04, 17:14:32)dandrv написа:  След различни тестове установих че "застиването" на телефона се получава когато се включи САМО Wi-Fi и телефона стои неизползван известно време. За да не ви се крашва просто включвайте винаги заедно Wi-Fi и мобилните данни. Когато са включени едновременно или пък се ползват само мобилните данни телефона не се крашва.

При мен когато работят едновременно крашва, само като работят мобилните данни нямам проблеми. Sad 

Samsung Galaxy S4 VE GT-I9515 Android 5.0.1
Цитирай
#32

Според мен с ъпдейта към Андроид 5 този проблем ще изчезне.... и С2-ката навремето с 4.0.4 имаше проблеми с WiFi които изчезнаха с ъпдейта към 4.1.2

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#33

За моя изненада вчера ми го врътна тоя номер и с близалката.... беше влязло съобщение на Вайбър-а, диодчето си мига - натискам бутонче и нищо... същото като при Кит Кат-а - трябва да задържиш продължително включването за да се рестартира. За сега го е направил само веднъж. Дано причината да е била друга....

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#34

(2015-05-13, 14:42:17)dandrv написа:  За моя изненада вчера ми го врътна тоя номер и с близалката.... беше влязло съобщение на Вайбър-а, диодчето си мига - натискам бутонче и нищо... същото като при Кит Кат-а - трябва да задържиш продължително включването за да се рестартира. За сега го е направил само веднъж. Дано причината да е била друга....

За съжаление и при мен го направи онзи ден с близалката и то за 2ри път откакто ъпдейтнах на 5.0.1 .... Мисля да го пробвам пак в сервиза и ако нищо не направят тия маймуни от МТел да го засиля в стената Big Grin

Samsung Galaxy S4 VE GT-I9515 Android 5.0.1
Цитирай
#35

Ъпдейтите за Близалката официални ли са? Защото аз още не съм получил такъв? Със I9515 Ve dark edition съм от Технопо*ис.

Samsung Galaxy S4 GT-I9515 Black Edition #Lollipop 5.0.1#
Цитирай
#36

Ако ще и от Австралия да си го купил - всичко зависи от CSC-то (продуктовия код) за страната/оператора, за който е предназначен.
Как да си разбереш CSC-то:

Свързваш телефона с Kies на PC и гледаш в скобите:

[Изображение: b7d0f3d51ef9eb932cdae9f90dcc8f7b_440x124.jpg]

MTL => M-Tel
GBL => Globul
VVT => Vivacom
BGL => България "чиста" версия, която не е към никой оператор

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#37

При мен също се получи и то цели 3 пъти това застиване и изключване. 4 месеца нямах проблем с киткат и тъкмо си казах проблема се е оправил и наистина го бях забравил и откакто ъпдейтнах до 5.0.1 вече 3 изключвания. Проблема може би не е софтуерен както и аз мислех и други колеги.  Жалко, това е първия ми самсунг и ме разочарова тотално, надявам се и последния. После Айфона бил лош - по-скоро си е супер освен леко завишената цена, ама натам ще ме отвее вятъра, когато изкарат 7-цата.
------
Направо извиках дявола. Отдеве излязох за 30 мин до магазина и изключих wifi даже от менюто. Звъннах на един номер, като бях навънка и прибирам се оставих тела на масата, пуснах тв-то след това хванах смартфона и той изключил, направо умрял Bu Bu Bu
Цитирай
#38

(2015-05-17, 17:50:17)centur написа:  Ако ще и от Австралия да си го купил - всичко зависи от CSC-то (продуктовия код) за страната/оператора, за който е предназначен.
Как да си разбереш CSC-то:

Свързваш телефона с Kies на PC и гледаш в скобите:

[Изображение: b7d0f3d51ef9eb932cdae9f90dcc8f7b_440x124.jpg]

MTL => M-Tel
GBL => Globul
VVT => Vivacom
BGL => България "чиста" версия, която не е към никой оператор


Изписва ми, че съм с вивакомски фърмуер, но не ми дава ъпдейт. Според този сайт ( http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9515/ ) има ъпдейт до Лолипоп за виваком, но може би не ми дава защото аз съм с Black edition. И защо съм с вивакомски фърмуер, след като телефона е купен от технополис?


П.с. Пиша тук, за да не отварям нова тема.

Samsung Galaxy S4 GT-I9515 Black Edition #Lollipop 5.0.1#
Цитирай
#39

Ще дойде колега - не се притеснявай. По различно време идват просто.
Иначе е много бърз телефона след този ъпдейт! Само ме е яд че при звънене стои направо зелена лента отгоре - преди докато не вдигне отсрещната страна седеше прозрачна лента, като отговорят - зелена и при завършване оранжева. Но това да му и проблема...

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#40

Колеги и аз съм със същия 9515. Имам идентичен проблем, като това което съм забелязал е, че след изключването индикацията на батерията е различна. Ако отворите подробния индикатор в настройките съм почти сигурен, че ще забележите рязък спад след включването. Изключително фрапиращо беше днес защото батерията беше паднала на от 58% на 0%, което не се беше случвало до сега. Изключително склонен съм да вярвам, че е масов дефект в батериите. Утре го връщам в Мтел за сервиз и се надявам да го оправят за по-малко от 1 месец. Иначе купих телефона Декември 2014 като от тогава ми е правил този проблем 10-ина пъти като на 2 пъти не ми звънна алармата заради него и си имах проблеми.
Цитирай
#41

(2015-05-26, 09:19:13)10isun написа:  Колеги и аз съм със същия 9515. Имам идентичен проблем, като това което съм забелязал е, че след изключването индикацията на батерията е различна. Ако отворите подробния индикатор в настройките съм почти сигурен, че ще забележите рязък спад след включването. Изключително фрапиращо беше днес защото батерията беше паднала на от 58% на 0%, което не се беше случвало до сега. Изключително склонен съм да вярвам, че е масов дефект в батериите. Утре го връщам в Мтел за сервиз и се надявам да го оправят за по-малко от 1 месец. Иначе купих телефона Декември 2014 като от тогава ми е правил този проблем 10-ина пъти като на 2 пъти не ми звънна алармата заради него и си имах проблеми.

Мисля, че проблемът не е в батерията, защото аз пробвах с друга - от 9505 и пак имаше същия проблем. Има нещо общо с WiFi-то по мои наблюдения, защото при дълга връзка с някоя мрежа тогава гасне при мен. Още с купуването ми угасна дори без да съм слагал сим карта, но тогава си помислих, че заряда е бил малък на батерията и се е изтощила просто, но уви - НЕ Sad И аз ще го нося в мтел и ще им обясня какви са ми наблюденията, но съм почти на 100% сигурен, че няма да има резултата Sad

Samsung Galaxy S4 VE GT-I9515 Android 5.0.1
Цитирай
#42

P.S Някой може ли да ми каже горе-долу как работят в сервизите. Интересува ме по колко време ги държат, справят ли се с дефектите и най-вече правят ли това "профилактично преинсталиране", което е любимо на повечето сервизи за телефони в БГ. 
Цитирай
#43

(2015-05-27, 10:31:31)10isun написа:  P.S Някой може ли да ми каже горе-долу как работят в сервизите. Интересува ме по колко време ги държат, справят ли се с дефектите и най-вече правят ли това "профилактично преинсталиране", което е любимо на повечето сервизи за телефони в БГ. 

На мен в МТел ми го държаха около 10-тина дни ако не се лъжа, правили са "профилактично преинсталиране", което и аз го бях направил 2-3 пъти преди това и в крайна сметка не били установили никаква повреда.

Samsung Galaxy S4 VE GT-I9515 Android 5.0.1
Цитирай
#44

Направих factory reset, пуснах смартфона и за 3 часа 2 пъти ми се изключи. Е явно и това не помогна. С киткат имах рестарти, но изчезнаха и последните 3 месеца беше добре. След 5.0.1 тела почна да изключва сам и като натисна хоум бутона тръгва да зарежда.
Вече тотално се обърках, софтуерен или хардуерен е тоя проблем.
-------
В понеделник излита към Мтел. Ако не го оправят ще дават нов и без това си отрових живота 6 месеца с тоя телефон.
Цитирай
#45

Имаш ли карта памет?

Чекна ли Phone Bootloader Update в Один когато го преинсталираш?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#46

Нямам карта с памет  и никога не съм имал. А за тези неща - чекване, Один и т.н въобще не знам какво представляват. т.е смартфона е с официален андроид и никога не съм преинсталирал. 
Технически не съм грамотен с тези термини Один ...... Просто си купих S4 и исках да го ползвам за разговори, скайп, вайбър, фейс, булсат и още 5,6 такива приложения за музика, но явно с този самсунг проблема е глобален.
-------------------
Помня как миналата година говорехме, че е софтуерен проблем. Аз се надявах, че с 5.0 ще се оправи, то взе че стана по-зле поне при мен.
Няма оправия. Чудно ми е тези в сервиза как ще го оправят, ако не е хардуерно. Батерията ми не е надута, ама пък знае ли човек.
Благодаря ви за опитите за помощ, но нищо не помага.
Цитирай
#47

Преинсталирай си телефона и задължително чекни Phone Bootloaeder Update като точно преди инсталацията направи ресет от рековъри, а не след това. Ето тема за ориентир >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#48

За сега освен зависимостта на изключването от WiFi намирам и зависимост от това, че това застиване става когато батерията е под 30%.
Ето скрийншотове на батерията - вижте по време на блокажа каква черта отбелязва на потреблението......
Засега забелязах че става след разговор, когато е включен WiFi и батерията е под 30%....
Убитият да влезе както се казва.  Bu


Прикачени файлове Миниатюри
           

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#49

Колега това за 30% не е вярно. При мен ми е изключвал на 80, на 50% така , че не влияе. А вчера тъкмо го бях сложил да се зарежда, стана 100% светна зеления индикатор. Махнах кабела, плъзнах пръста за отключване и хоп изгасна целия на 100%.
Върви към Мтел имам гаранция да се оправят. Ако ми го върнат и пак направи тия номера пак ще им го нося.
---
Благодаря и на колегата за съветите, но не искам да рискувам. Най-много да омажа нещо, пък и да загубя гаранцията. Ще пиша , ако има развитие.
Цитирай
#50

В сервиза ще ти направят същото което ти предлагам, само където ще чакаш няколко седмици Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)