Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на LG G3 в Android 5.0

Всичко, което можеш да се сетиш е спряно. Дори съм restrictnal background data на google services.
Все същото си е. Вчера му направих пак хард ресет.Всичко си настроих наново, но пак си е така.
Цитирай
Аксесоари

(2015-04-06, 14:20:04)ievtimov написа:  Всичко, което можеш да се сетиш е спряно. Дори съм restrictnal background data на google services.
Все същото си е. Вчера му направих пак хард ресет.Всичко си настроих наново, но пак си е така.
Може да опиташ с префлаш на стоковия РОМ. Изтегли си 20н версията и флашни с LG Flash Tool 2014.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

Заложи на по стара версия от 7.последните чист гугъл сървиз май са 5.9.. и 6.1..
Цитирай

От както съм с 5.о и при мене така. Гугъл сървис винаги е с най много консумация , но това е ако телефона е бездействал
Ако почнеш да го товариш слиза надоло
При мен батерията кара 3 дена спокойно с 1 и 1/2 разговори , постоянно включен ви фи и 3джи и през това време екрана ми е над 3 часа
Аз доволен

Samsung S23+
Цитирай

И мен батерията като време си е ОК.Просто ми се струва, че това е бъг нещо в battery statistic.
В момента е 23 часа и 12 мин on battery.
Screen - 1h 36min
Voice Calls - 20min
и има още 72% батерия, което е бомба.Дори си разреших Background data-ta на google services - с него и без него все същото.
Всичко това с 2G и понякога wifi.
Цитирай

(2015-04-06, 22:11:14)ievtimov написа:  И мен батерията като време си е ОК.Просто ми се струва, че това е бъг нещо в battery statistic.
В момента е 23 часа и 12 мин on battery.
Screen - 1h 36min
Voice Calls - 20min
и има още 72% батерия, което е бомба.Дори си разреших Background data-ta на google services - с него и без него все същото.
Всичко това с 2G и понякога wifi.
Колега сега се загледах по обстойно в горния ти пост и е нормално google play да е на първо място, ако телефона е бил дълго време неактивен. Видях че събуждането е само 1мин и няколко секунди, явно за да ъпдейтне нещо- Keep awake - 1m29s, CPU Total - 17s. Нямаш много wake-ве. Така, че няма нищо притеснително в това. Ако използваш телефона по-активно, гугъл изобщо няма да излезе в статистиката. Опитай да "помачкаш" телефона за 1 ден и кажи дали изобщо ти се появява.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

Да, ако го поровя, сигурно ще падне надолу в статистиката, но имам/имал съм и други телефони и там като не го ровя - Phone Idle е на първо място.Но пък не са Lollipop.
Явно с Lollipop променят нещо.
Колега, който си ползва телефона подобно на мен - Phone Idle му е най-горе, но това е Nexus 4 със SlimROM KitKat.
Но както и да е, батерията си е ОК за мен, просто статистиката нещо не е както трябва.

btw...
Някой може ли да сподели колко процента му пада батерията от вечерта до сутринта, да сравним горе долу.От колко - до колко.
Знам, че зависи кой какво е инсталирал но приблизително...поне

ето тука има нещо , на който му се чете http://forum.xda-developers.com/moto-g-2...y-t3026138
Цитирай

0-1% със спрени синхронизачции
Цитирай

(2015-04-07, 11:50:27)oxy2 написа:  0-1% със спрени синхронизачции

И при мен е така. Понякога 2% ако евентуално забравя да си изчистя процесите преди да си легна , примерно. Вечер спирам всичко-ГПС, синхронизации,wifi, чистя си background процесите. През деня е имало случай по 6-8 часа не съм го пипал телефона изобщо и не са ми мърдали % на батерията.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

Интересно, при мен със всичко спряно от 12 вечерта до 7 сутринта - 2 % ги няма
Цитирай

Мисля че 2-3 процента на нощ са нищо потребление с тази готовност за включване на екрана с потупване
Цитирай

(2015-04-07, 13:57:25)ievtimov написа:  Интересно, при мен със всичко спряно от 12 вечерта до 7 сутринта - 2 % ги няма
Макс толкова. Нормално +- 1% не е нищо. Случвало ми се е и 3%, но това са единични случай. Например ако забравя браузъра отворен вечерта. За 5 мин и ми точи 1%.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

Значи всичко си е ОК Smile
Цитирай

(2015-04-07, 14:33:25)ievtimov написа:  Значи всичко си е ОК Smile

Абсолютно нормално си е. Smile

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Така , лек ъпдейт...
Снощи в 12 го махнах от зарядното , и го рестартирах с включен WiFi и го оставих с него(прочетох го от "чужбински" форум).
В 4-ри сутринта всичко си беше както трябва в Battery Usage - най-горе си беше Phone Idle с 37 %, и после другите неща.Google Play Services беше най-долу или даже май го нямаше.Обаче батерията от 100% беше паднала на 98%(за 4-ри часа) - в Battery Usage - WiFi беше 10%.Изключих Wifi-то и след 3-5 мин Google Play Services изскочи най-горе в потреблението Smile
Дозаредих го пак на 100% изключих WiFi, рестартирах го за всеки случай и от около 4:30 сутринта досега(10:40) батерията си е 100% с 5мин разговор и 4мин дисплей.
Google Play Services си е най-горе в статистиката на потреблението със 71%.
Извода е поне за мен е, че има някакъв бъг който бърка статистиката и user-те се шашкат, но реално консумацията си е ОК.Или просто така вече е при Lollipop.Собствениците на Nexus-и и Мото-та се оплакват от това по чужбински форуми.
Почти съм убеден, че това се случва при голяма част от устройствата с Lollipop просто повечето собственици ги ползват стабилно и тогава Google Play Services почти не излиза на преден план Smile
Написах това за да не се шашкат други, на които им направи впечетление този "бъг" ли не знам какво е .
Иначе телефона е чуден, ако беше 5 инча и Full HD вместо това "чудовище" QHD щеше да е още по-добре(поне за мен).Много лапа ток тоя екран, ама много, а ползите са малко съмнителни Smile

Поздрави
Цитирай

[Изображение: 2b6c271a6dee99d4.png] [Изображение: a5a93bbcdeeb0bcc.png][Изображение: a60696aa60953cbb.png][Изображение: b101e4fdfe0e48bf.png]

Добре си е батерията, за тази резолюция. Това е на стоков 5.0 20Н .


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

http://https://app.box.com/s/fb3zpz5719x...xoh23b0tqf
https://app.box.com/s/2nykcito46mhfdvn5rsarijpox92h598
https://app.box.com/s/g8xtmxof39mnxislptmanpqfp5ywxvf4

Здравейте колеги. От доста време имам този проблем с андроид систем. Можете ли да ми препоръчате решение?

Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай

Колеги ето едно мое постижение  Big Grin  + 30мин. разговори и 35мин. chrome 


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай

Хора, батерията почна да ми пада прекалено бързо. Sad имали някой подобен проблем?

Nexus 5 ----> LG G3 , 32 GB ----> iPhone 6s, 128GB ----> Moto Z---->Moto One Vision ----> Lenovo Z6 PRO----> Huawei P40 Pro
Цитирай

Не! Пусни скрийншот да видим кое изтощава батерията. На първо време ако имаш някакви последно инсталирани приложения ги махни и виж как ще е без тях.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

(2015-04-29, 16:04:50)tda написа:  Не! Пусни скрийншот да видим кое изтощава батерията. На първо време ако имаш някакви последно инсталирани приложения ги махни и виж как ще е без тях.

Не update? Ами инсталирани така ли? Ами трябва да видя какво съм исталвал... Като цчла само updates .... Ама сега като го каза това , се сетих , правеше ми го с instagram докато бях с Nexus 5. Махнах го и тогава се пооправи положението

Nexus 5 ----> LG G3 , 32 GB ----> iPhone 6s, 128GB ----> Moto Z---->Moto One Vision ----> Lenovo Z6 PRO----> Huawei P40 Pro
Цитирай

Ами не, колегата имаше предвид да влезнеш в настройки ->> общи ->> батерия ->> използване на батерия и там да направиш скрийншот на приложенията.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

И аз чух, че има някакъв проблем с батерията, идващ от Инстаграм. Аз не го ползвам, но ако го имаш, може да пробваш без него Smile

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай

Този лолипоп направо ми скапва батерията
Цитирай

Направи първо няколко цикъла на зареждане на батерията, докато се нормализират нещата с новия кернел. Нали върна фабрични настройки след флаша?


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)