Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на LG G3 в Android 5.0

Първо разкарай всички battery saver програмки, повече вредят отколкото помагат.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
Аксесоари

Инсталирал съм ги с надеждата да мога да разбера от къде идва този дрейн на батерията. От както съм го взел, вече около месец продължава най-големия консуматор да е Андроид ОС.
Цитирай

Може да е от синхронизации,локации...
Цитирай

Синхронизациите са изключени, локацията е на режим пестене на батерия, дисплея е 30%. Просто не мога да го използвам пълноценно, като смартфон, понеже и говоря около 2ч. На ден.
Цитирай

Моите лични наблюдения от няколкото телефона, които съм имал с Андроид 5 са, че когато локациите са на висока точност разните му там Google services се държат най-адекватно и точат най-малко батерия. При мен всичко е на ON, и без проблеми си кара цял ден с над час разговори и всичките му там месинджъри и няколко мейл акаунта.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай

Това са резултатите след първото зареждане на телефона мисля, че е добре какво ще кажете вие?
http://picbg.net/img.php?file=abddcf7b2073872c.jpg
http://picbg.net/img.php?file=582b595a10693996.jpg
http://picbg.net/img.php?file=06d26e4f8cf5d263.jpg
http://picbg.net/img.php?file=2ba4e2c02e4904ed.jpg

Samsung Galaxy S9 
Цитирай

След година ползване!

       

         Samsung i9000 Galaxy S------Asus Memo Pad HD 7-------LG G3 16GB TITAN Marshmallow 6.0 [stock 30n+Xceed kernel]
Цитирай

След 9 месеца ползване!
[Изображение: Screenshot_2015-08-14-20-32-251cFUpoB_thumb.png][Изображение: Screenshot_2015-08-14-20-33-13U4NLuKQ_thumb.png][Изображение: Screenshot_2015-08-16-06-51-28VY0Hl2t_thumb.png]


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Незнам как ги постигате тези резултати, ама при мен е много зле покожението. Това е ползване на телефона за интернет, фейсбук, вайбър. Връщах и фабрични, картата памет форматирах и пак същата работа. Отделно и телефона загрява, много често не мога да увелича яркоста на повече от 80-90%(държа я по принцип около 50-60%)?


Прикачени файлове Миниатюри
       

Galaxy S24 ultra 512gb
Цитирай

И при мен е същата работа.  при положение че не ползвам скайп и  вайбър.  средно говоря около час на ден, и не повече от час в интернет. дисплея го държа на 50%  в повечето време е на wi-fi  рядко включвам 3G.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

При теб пак е по-добре. Ще изкараш към 4 часа на дисплей. 
П. С. При мен забелязвам също, че телефона загрява доста при малко ползване. Днес пробвах и UHD видео да снимам,  и за 3 мин ми свали 3-4% като в същото време се нагря много. Започвам да се чудя дали да не го занеса на сервиз.

Galaxy S24 ultra 512gb
Цитирай

Здравейте, аз не го бях преинсталирал 6-7 месеца моя, и сега го направих защото много дрейнваше батерията. Сега се държи по-добре, но Android OS ми консумира доста, примерно дисплей 28% а Андроид 18%. Синхронизацията е пусната. Някакви идеи как мога да го оправя, защото преди не беше така. А съм сложил същия софтуер 5.0 Лолипоп. В Developer менюто има едни 3 опции, които можеш да ги избираш за това как да се затварят прозорците, анимацията и т.н., тях на колко е най-добре да бъдат сложени?
Цитирай

Както намериш за добре, така ги оставяш. Аз лично на 0.5 ги държа.

Galaxy S24 ultra 512gb
Цитирай

Е от тях зависи, колко ток ще дърпа също така...
Цитирай

Ами незнам, аз не намирам разлика. Ако някой има наблюдения да споделя.

Galaxy S24 ultra 512gb
Цитирай

Привет на всички съфорумци Smile Преди 3 дни ми пристигна телефона /G3 - 32GB version , с kit kat / от далечен Китай.Трябва да призная че това е 2-то ЛГ , първото го върнах , защото имаше проблеми с 3G-то, както и да е сега при този ми изниква пък проблем с батерията.Първия ден ми издържа 2-3часа!После го оставих цял ден на зарядно при което издържа около 6часа, вчера намалих дисплея и оставих да е само на 3G mode, инсталирах някаква програмка за пестене и оптимизация  и откара към 12ч но не съм го ползвал почти, тръгнах да чатя през него и батерията почна стремглаво да пада от 34 се смъкна на 8% , малко по-късно бе тотален ... капут.Как бихте ме посъветвали дали да го ъпгрейдвам до близалката или да пробвам да я разтренирам още батерията и да видя колко още може да ми изкара.Вчера гледах и батерии по 4500мач, както и някакви на 7500мач , но те естествено вървят с някакъв крайно извратен тумбест заден панел.Телефонът много ми харесва като визия и цялостно усещане , ако и този го върна мисля, че вече с голямо нежелание ще се насоча към някой ... енисонг.


ПП Надявам се с този пост да не съм спамил , но не видях друга тема за батерия на G3 за киткат версия.
Цитирай

Да ви попитам нещо. След като си руутнах телефона, нещо се случи и батерията взе да свършва много бързо. За това махнах руута с LG mobile tool-a. Да, ама нещо не беше както трябва. Android OS винаги стоеше под най-големия консуматор дисплея. Някой от вас да е имал сходен проблем с моя? Днес изпуках и му направих CSE Flash с последния 20H firmware за моя модел (по IMEI го дръпнах). Надявам се това да помогне, ще споделя в последствие.

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай

Реално роота не би трябвало да влияе на живота на батерията. При мен изкарваше около 3 часа макс екран. С греенефи и по скоро платената му версия успях да спря lg health и сега успявам да изкарам 4 часа.

Nexus S > Moto G > LG G3 > Iphone 6S > Huawei p10 + Sennheiser Momentum 2.0
Цитирай

Ето ги и моите резултати, спрямо вашите, моите не ми изглеждат хубави...


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Здравейте колеги, по въпроса с батерията, искам да питам дали някой си я е сменял с друга и каква си е взел. Моя G3 започна да се самоизключва, горе- долу когато си поиска и с това падаше драстично батерията с около 40%. Изпратих го на сервиз и ми отговориха, че е от батерията. Въпросът ми е дали да си взема оригинална батерия или една от тези китайските с 5300 mАh ( https://www.aliexpress.com/item/2350mAh-...72209.html ). От една страна си искам оригиналната понеже знам как ще работи, но от друга ми се иска малко по- дълъг живот на батерията. Моля дайте някакво мнение относно китайчето и изобщо дали ще си дам парите на вятъра. Благодаря!
Цитирай

С китайска батерия най - много да си прецакаш още повече телефона. До един извод съм стигнал - от оригиналното по - добро няма.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Nexus S > Moto G > LG G3 > Iphone 6S > Huawei p10 + Sennheiser Momentum 2.0
Цитирай

В повечето случаи батериите, поръчани оттам, не отговарят на заявените характеристики - ти си прецени дали ще ти свърши работа.

 
Цитирай

Аз се бях насочил към оригинална и като видях тази реших да попитам за съвет, кой знае, може някой да се е излъгал, да си я взел и да е доволен, но пък шансовете това да е така бяха около 10%, все пак ще ви послушам и ще си взема оригинална. В този дух да питам, дали по пазара има ментаци батерии, които ги продават за оригинални и освен оторизиран сервиз на LG, да предложите някой качествен онлайн магазин. Аз съм от Смолян и в един от тези магазини за телефони ми обявиха 48 лв за батерия, което ми се струва почти двойно. Как мислите?
Цитирай

malakie7ca, проблема с батерията е обсъждан тук https://forum.androidbg.com/showthread.p...400&page=6
Може да видиш и предпоследното мнение (моето), за батериите от DC.bg
По 39-40 лв. бяха, но са абсолютни ментета.
Ако питаш мен, обади се на LG България
0 700 1 5454 и ги попитай от къде можеш да поръчаш батерията.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

(2016-10-14, 05:49:44)vargala81 написа:  malakie7ca, проблема с батерията е обсъждан тук https://forum.androidbg.com/showthread.p...400&page=6
Може да видиш и предпоследното мнение (моето), за батериите от DC.bg
По 39-40 лв. бяха, но са абсолютни ментета.
Ако питаш мен, обади се на LG България
0 700 1 5454 и ги попитай от къде можеш да поръчаш батерията.

Много благодаря за подробното инфо и бързият отговор. Поздрави колега!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)