Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на LG G3 в Android 5.0
#51

Ами да попитам ти с debloated stock rom ли си или някой модифициран ?
Цитирай
Аксесоари
#52

Аз съм със стоков, само рутнат.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#53

Ясно. А какво по точно си напрвил за да се отървеш от тия приложения които смучат батерия ?
Цитирай
#54

(2015-01-10, 00:27:22)vargala81 написа:  Има някакво грешно отчитане. Аз веднъж я оставих на 18%, след 20 мин. го вадя от джоба и гледам, че е на 22%.

Аз имам G2 и също забелязах, че понякога процентите се покачват! Предполагам, че е софтуерна грешка. 

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#55

(2015-01-13, 15:39:17)Coventry написа:  Ясно. А какво по точно си напрвил за да се отървеш от тия приложения които смучат батерия ?

Ами махнал съм всичко излишно и което не ползвам, оставени са само приложения и процеси за първоначално стартиране които са необходими за нормална и пълноценна работа на телефона, махнати са много от гугълските приложения, оставени само тези които са необходими за синхронизиране на контакти, браузър, gmail, календар и нормална работа на магазина - това са основните неща.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#56

Mhm ясно да, и аз съм ограничил синхронизацията на някой от акаунтите ми, само предполагам че скорои ще рутна за да се отърва от някой други дразнещи приложения Smile)) мерси колега за информацията.
Цитирай
#57

Аз не съм роотвал, изцяло стоков 5.0 - V20F OTA ъпдейт. Като го купих беше с V10L, веднага го ъпдейтнах до V20E и направих Factory reset, като дойде google кръпката с V20F не съм правил reset. Синхронизациите ми са постоянно включени и на google акаунта абсолютно всичко е маркирано и се синхронизира. Локализацията също ми е постоянно включена на висока точност. От стоковите приложения съм деактивирал само тези
[Изображение: QlLnNpu.jpg]


а от център за обновяване само тези не са инсталирани
[Изображение: me5VyzK.jpg]

[Изображение: OUQcirG.jpg]
[Изображение: JHwn1lH.jpg][Изображение: Gjmc3AR.jpg]

Клетъчна готовност ми е с високи проценти, защото на работата обхвата дори на G2 ми играеше м-ду 0 и 3 чертички.

Мой приятел с G3, на който преди 3-4 дена аз му ъпдейтвах от v10h до v10l, v20e и v20f, общо 3 ъпдейта едно след друго и той също няма проблем с батерията.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#58

Pfff това което виждам при теб е фантастичен живот на батерията, найстина нямам представа защо при мене се получава така, вече почвам да си мисля че телефона ми е дефектен. Но това няма как да го докажа в техномаркет за съжаление.
Цитирай
#59

даа и аз му се чудя на батерията на колегата варгала
Цитирай
#60

Мисля утре да руутна и сложа custom rom на clodyg3.... Просто не искам да мисля че може да е хардуерно , защото утре заминавам и 4 месеца няма да съм си тук и няма да мога да се възползвам от това да дам телефона на сервиз все пак е в гаранция. Макар че не знам дали гаранцията може да помогне за нещо.
Цитирай
#61

(2015-01-13, 21:27:30)Zipich написа:  даа и аз му се чудя на батерията на колегата варгала
Не е само моята, има и други колеги с добър живот на батерията. Вижте на siankatabg, той за сега показва най-добри резултати.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#62

нищо лично варгала.чисто приятелски го казах това.би следвало телефоните да не са напълно еднакфи откъм батерия пройзведителност бързина и т.н.едни са по -добри от други просто така са излезнали,поне така си мисля
Цитирай
#63

Аз найстина чисто не виждам някаква обяснима причина в тази голяма разлика. Сменях и батерии , правих factory reset ..... Всичко пробвах. Накрая баща ми предлага аз да зема неговия iphone 6 и да сложа край на мъките хахаха. Поне няма да се занимавам повече с глупости. LG много ме разочароваха тоя път. Имах добри впечатления от г2ката но уви.

Искам да попитам знаете ли каква е разликата между V20A and V20f ? Защото тукощо флашнах стоков имидж на 20а a бях с 20f.....
Цитирай
#64

Флашни 20f, от 20a насам доста неща фикснаха,
Цитирай
#65

Колеги, искам да напомня, че говорим за почти идентични устройства, които работят в напълно различни среди. За живота на батерията има значение обхвата, какви синхронизации са пуснати, колко се говори, дали се ползва навън или в стая (яркост на дисплея, ако е на Auto), 2G или 3G, температура и още куп променливи. Няма как 2 устройства да имат еднакъв живот. Аз съм предоволен от представянето на моя, отдавна бях забравил какво е да не мислиш дали ще се прибереш с батерия или ще те остави някъде по средата.

Относно сравняването с G2 и живота на батерията... G2 е телефон с 2-но по-ниска резолюция и батерия с





[Изображение: attachment.php?aid=452][Изображение: attachment.php?aid=453]


Прикачени файлове Миниатюри
       

HTC Desire -> HTC Evo 3D -> LG G3 -> Samsung Galaxy S8
Цитирай
#66

За мене този живот на батерията почва да се превръща в нещо като мит. Найстина съм дигнал ръце....,
Цитирай
#67

Опитай как ще се държи след ресет без приложения. Изключи NFC, ако не го ползваш често, GPS-а и в Wi-Fi->Advanced Wi-Fi -> Allow Wi-Fi scanning също, ако не си.

ПС. Колега, ако ти се занимава, кажи. Ще изровим какво смуче. Кажи какво си правил до сега и ще помагам със съвети.

HTC Desire -> HTC Evo 3D -> LG G3 -> Samsung Galaxy S8
Цитирай
#68

Деактивирай и всички приложения които не ползваш, тоест които не можеш да деинсталираш.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#69

Мда колеги всичко това което сте изброили вече е сторено. Днес флашнах стоков 5.0 ром чрез Lg flash toola, което е повече от factory reset,защото дори и когато се направи reset , накой от данните остават. Утре ще направя тест на батерията и ще докладвам. В момента съм на версия v20a не ми дава да има нови упдейти, че да ъпгрейдна до v20f.
Цитирай
#70

Е, не прибързвай с ъпгрейд.
Пробвай първо с ъпдейт и проучване какво изтощава батерията - както те посъветва mohaha.
Цитирай
#71

Няма как.....явно като е първи упдейт, има мнг бъгове.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#72

30% са ти LG Health, ако ти е пуснат GPS-a той смуче яко... Ще се повторя. За да пестиш батерия включвай GPS, когато ти трябва. Той Health-а, ако не се лъжа те локализира приблизително по мрежата при изключен GPS. Кажи колко часа са ти на LG Health. Струва ми се, че там е ключа от палатката. Тия 4% на 1ч дисплей много ме съмняват.

HTC Desire -> HTC Evo 3D -> LG G3 -> Samsung Galaxy S8
Цитирай
#73

Здравейте, колеги.

От скоро съм собственик на LG G3 32GB закупен от Теленор и реших да погледна във форума и да потърся малко информация за живота на батерията. Тъй като съм за пръв път имам устройство с Android OS (предишно и единствено iPhone 4) не съм много навътре в everything Android.

След обичайните хватки от продавача в Теленор - "Чакате фабричния заряд да падне, зареждате 12 часа, отново до изключване, отново 12часа и ползвате нормално" - забелязах че батерията не издържа повече от 1 ден.

От както го имам съм сложил една 8GB SD карта, която днес свалих, защото се порових из интернет и тук там се споменава че тази SD карта е възможно да кара галерията да сканира постоянно. Колко е вярно не знам.

Вчера (или може би по правилно днес сутринта в 3часа) си заредих телефона до 100% + обичайното срещано 20-30 минути след зелена светлина и си легнах. След ползването днес това показва Battery usage-a


Интересуват ме няколко неща:
1. Това нормален живот ли е на батерията?
2. Възможно ли е наистина SD картата да влияае по някакъв начин на живота на батерията?
3. Има ли някакъв начин да подобря времето, което издържа телефона?


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#74

Че какво... Всичко си е нормално според мен. 4:30 екран + игрички. Иначе съм слушал за какви ли не аномалии от SD картата, затова ми се струва напълно възможно. Аз съм с 32GB class 10 карта и не усещам нещо странно. А начини да си подобриш живота на батерията - много. Прочети тази тема внея има доста съвети.

HTC Desire -> HTC Evo 3D -> LG G3 -> Samsung Galaxy S8
Цитирай
#75

Първо на колегата батерията е супер ! А пък виж това какво показва, пълен абсурд!!!!!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)