Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на LG G3 в Android 5.0
#76

При мен обикновено само дисплея хаби батерията, другите са на 1/2/3 процента, в този случай и Popcorn е дръпнал повече - гледах филм на телефона. За  мен батерията за този телефон с този дисплей е повече от добра.

[Изображение: 965a58e80f68234b.png]

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
Аксесоари
#77

Аз сега ще ъпгрейдна до v20f понеже ми излезе като наличен упдейт и се моля това да реши всичките ми проблеми
Цитирай
#78

Колега, показва ти какво ти харчи батерията, а 30% от нея отиват за Health-а. Опитай как ще се държи ако го спреш. Кажи след v20f как е.

HTC Desire -> HTC Evo 3D -> LG G3 -> Samsung Galaxy S8
Цитирай
#79

Mда но локацията е спряна и единственото което прави тази програма е да ми измерва стъпките с помоща на акселометъра предполагам. Въпреки това, сега го упдейтвам и ще видим какъв ще е резултата. Smile))
Цитирай
#80

Това е от мен засега. Не зная до колко може да се смята за добре. Мисля, че е окей. Ще изкара още доста дисплей тайм с останалите проценти.


Прикачени файлове Миниатюри
           

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#81

(2015-01-15, 18:09:00)kri4o написа:  Здравейте, колеги.
Интересуват ме няколко неща:
1. Това нормален живот ли е на батерията?
2. Възможно ли е наистина SD картата да влияае по някакъв начин на живота на батерията?
3. Има ли някакъв начин да подобря времето, което издържа телефона?

1. Зависи колко време си разцъквал тази игра, ако е около и над час - да, нормален живот на батерията.
2. Форматирай картата и я слагай, няма да имаш никакъв проблем. Иначе е възможно това с постоянното сканиране, ако има някакви повредени, не на цяло изтеглени, от друг телефон някакви файлове, или такива с големина 0 kb. Затова ти казвам, форматирай я или просто я изтрий от Настройки ->> съхранение и няма да имаш проблем.
3. Има.
(3.1) Прочети цялата тема.
(3.2) Изключвай интернет, bluetooth, NFC, GPS когато не ти трябват.
(3.3) Превключвай на 2G когато не ползваш мобилни данни.
(3.4) Деактивирай стоковите приложения които не ползваш и позволяват деактивиране. Тези които могат да се деинсталират ги деинсталирай.
(3.5) Спри синхронизациите от google акаунта на нещата които не ти трябва да се синхронизират.
(3.6) Изключи историята на местоположение от настройки на google.
(3.7) Намали яркостта на дисплея или го сложи на авто.
(3.8) Изключи Разрешено WIFI сканиране от Настройки ->> WIFI ->> Разширен WIFI.
(3.9) Не се сещам за друго.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#82
Thumbs Up 

^ Благодаря колега и на всички останали за помощта също! Smile
Цитирай
#83

Ей туй стана до тази вечер.


Прикачени файлове Миниатюри
       

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#84

Methical на колко процента ти е дисплея ? Как ги правите тия 5:30часа аз дори 4 не мога да стигна... Цъкал ли си в нета поне?
Цитирай
#85

50% автоматичен режим. Даже играх My Tom и рових в нета. Накрая изкара толкова.


Прикачени файлове Миниатюри
   

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#86

Не знам дали е плацебо ефект или найстина има подобрение но от 4 часа е на батерия с 2 часа screen on time и до сега не съм получавал такъв резултат. Като 60 процента консуматор е екрана.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#87

Ами това не е кой знае какво... Ако не си го товарил с нищо друго 2ч на екран за почти 50 процента е нормално
Цитирай
#88

Ами играх малко клаш оф кланс, малко браузване, социални медии, текстинг, музика през блутут на колонка. И май това е
Цитирай
#89

(2015-01-16, 15:34:34)Coventry написа:  Не знам дали е плацебо ефект или найстина има подобрение но от 4 часа е на батерия с 2 часа screen on time и до сега не съм получавал такъв резултат. Като 60 процента консуматор е екрана.

Провери ли си нещата с LG Health както те посъветва друг колега?
Ползвам често това приложение и наистина при включена опция за локация батерията заминава бързо.
Обичайно обаче изключвам опцията, което води до дребни неудобства - напр. не мога да променя типа движение - от ходене в бягане (това става автоматично, но само при включена локация) и така не отчита коректно пробяганото от мен разстояние (заради дефинираната дължина на стъпката), но това не ми е важно.
Примерно, в момента виждам ползване на батерията от 27ч.50мин и оценка за оставащи 17ч.39мин. Основната консумация е екран 26%, разговори 22%, гугъл услуги 14%, андроид система 9% и т.н. LG Health е 1%. Само за сведение, телефонията днес ми е над 3 часа.
И това е нормална практика при мен - спокойно изкарвам по два работни дни с едно зареждане. С често включен и респ. ползван wi-fi и обмен на данни, но изключени обичайно зъбче, местоположение, нфс и (когато съм в чужбина, като сега) синхронизации - когато преценя и имам нужда, тогава ги активирам. Мейлите в България си се синхронизират и получават с минимален интервал, а в странство периодично ръчно актуализирам входящата поща.
Няма как да имаш над 1 % за здравното приложение и да не си с ГПС и/или локация - впрочем, може да си махнал гпс, но да определяш местоположението през клетките, респ. отново да трейсваш маршрут и т.н. Това отново води до дрейн - обърни внимание!
И моля те, не се сърди, но избягвай думичката ъпгрейд за софтуер.
Цитирай
#90

Не аз не се сърдя ни най-малко, защото няма за какво. Думата ъпгрейд я бях използвал много на място и нямам представа за какво говориш. "Upgrading is the process of replacing a product with a newer version of the same product. In computing and consumer electronics an upgrade is generally a replacement of hardware, software or firmware with a newer or better version, in order to bring the system up to date or to improve its characteristics." - Wikipedia.
Та сега относно LG health, аз не го ползвам и след като ЪПГРЕЙДНАХ на версия v20f въобще го нямам като консуматор, сега най-големия си остава екрна и съответно другите програми, гугъл сървиз и системни приложения. Проблема обче според мене си остава и аз все така получавам рязко спадане на батерията по вече незнайни причини.
Цитирай
#91

Smile
OK, успех с тоците, упдейтите и ъпгрейдите!
Найстина неприятна ситуация.
Цитирай
#92

Ами честно казано позчвам да се отказвам. Чудя се дали да не флашна kdz на стоков киткат ром. Но вече найстина ми писна само с това да се занимавам вместо да използвам телефонна. Чудя се дали няма друг начин по който да намеря каква е причината. Защото главно батерията пада докато екрана е включен,а аз съм на автоматина яркост 50 процента
Цитирай
#93

Има начин. Връщаш се на Кит Кат, рутваш телефона, флашваш бъмп рековери, флашваш през рековери 20f, след това флашваш SuperSU 2.40 за да руутнеш Лолипопа. И чак тогава слагаш някоя програма за батерията и следиш какво точно ти точи батерията. Това е.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#94

Да обмислях този вариант, но нямам вече време да се занимавам....Ще карам така с по 3 часа времен на екран и така. Като се освободя малко може и да пробвам.
Цитирай
#95

Това е най-доброто което можах да истискам след хиляди разправи, и дори пак ми е малко :-|


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#96

И аз по принцип съм доволен от батерията. Ето какво постигнах.


Прикачени файлове
.jpg Screenshot_2015-01-18-12-31-41.jpg Размер: 46.74 KB  Сваляния: 74
.jpg Screenshot_2015-01-18-12-32-03.jpg Размер: 55.42 KB  Сваляния: 75
.jpg Screenshot_2015-01-18-12-32-17.jpg Размер: 45.31 KB  Сваляния: 80
.jpg Screenshot_2015-01-18-12-32-25.jpg Размер: 30.27 KB  Сваляния: 72

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#97

[Изображение: 8e770576e4e9b9b3.png]
[Изображение: 5fec0e7d98059805.png] Около два часа игри.
Цитирай
#98

Някой има ли идея защо, или по-скоро, какво кара Клетъчната готовност (Cell Standby) да точи много батерия? При мен днес беше 17%. Чичко гугъл казва че това се дължи на загубата на сигнал, но като вляза в информацията пише 0% загуба на сигнал.
Цитирай
#99

Това долкото знам е защото телефона ти е бил през повечето време във Standby режим и е нямало толкова голяма консумация от страна на екрана.
Цитирай

При слаб сигнал пак хаби повече батерия и пише, че не си бил без сигнал (което е вярно).

HTC Desire -> HTC Evo 3D -> LG G3 -> Samsung Galaxy S8
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)