Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на LG G3 в Android 5.0

Аз бих посъветвал колегата да вземе през LGMobile Support Tool и да сложи последната версия на lollipop след което веднага да направи един хардрезет. След него да не качва нито една програма и да види дали ще има промяна с издръжливостта на батерията. Да не би да има някое приложение което качва което да точи така яко батерията. Аз съм имал такова което за час ми буташе батерията с 10% и то приложение което се скапа при ъбдейта му.
Цитирай
Аксесоари

Колега иванов и това съм пробвал без никакъв резултат. Имам качен wake detector и въпреки това не отчита никакво приложение да дърпа нередно батерия. Телефона е на един месец. Бях сменил батерията с чисто нова защото познавам един фр който работи в виваком. Колкото да направя тест , но резултата си е същия, вече почвам да се съмнявам в устройството.
Цитирай

Екрана на колко яркост ти е? Сигнала добър ли е където се намираш? В андроид систем колко ти държи будна телефона?

Nexus 5
Цитирай

50 procenta auto brightness постоянно и сигнала е добър. Андроид система не е проблемен. Забелязал съм че само когато екрана е вклчен батерията пада драстично. Standby time е добър.
Цитирай

И как разбра, че не е проблемен? Седи ти на 12%. Моя е на 6% а скрийн ми на 50% с 54% оставащи батерия и 2ч дисплей използвани. Значи имаш готино приложение дето ти зависва и точи батерия.

Nexus 5
Цитирай

Прочетох в един YouTube клип следното:

"I'm pretty sure some of the batteries for the LG G3 have 2610 mAh instead of 3000. The says 3000 on the battery itself but when you test them externally, they show up with less mAh.


Not all of them, but some. An LG customer service rep even told me so.

That would explain why some people have good battery life and others don't."


На кратко - някои батерии са с по-малък капацитет (2610), нищо, че пише че са 3000 мили ампера. Възможно е да си попаднал в такъв случай @Coventry Smile

Обмислям тези дни да си взема и аз Г3 - версията 32Г. Как ви се струва екрана, достатъчно ярък ли е (не светъл, ярък)? Идвам от С3, който е с AMOLED-а (очевидно) и тази технология си е с перфектна яркост.

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай

Това звучи правдоподобно. Дали има начин да докажа тояа и от гаранцията да ми я сменат.
Цитирай

Да бе, и е тествал с чисто нова и пак същото. Българина си ги обича конспирациите, и никога той не е виновен и останалите нищо не разбират. Ама сигурно някоя извънземна сила смуче тока на батерията.

Nexus 5
Цитирай

(2015-02-01, 04:13:02)miromir2217 написа:  Прочетох в един YouTube клип следното:

"I'm pretty sure some of the batteries for the LG G3 have 2610 mAh instead of 3000. The says 3000 on the battery itself but when you test them externally, they show up with less mAh.


Not all of them, but some. An LG customer service rep even told me so.

That would explain why some people have good battery life and others don't."


На кратко - някои батерии са с по-малък капацитет (2610), нищо, че пише че са 3000 мили ампера. Възможно е да си попаднал в такъв случай @Coventry Smile

Обмислям тези дни да си взема и аз Г3 - версията 32Г. Как ви се струва екрана, достатъчно ярък ли е (не светъл, ярък)? Идвам от С3, който е с AMOLED-а (очевидно) и тази технология си е с перфектна яркост.

Определено не е ярък като AMOLED , но не вярвам S3 ката да я гледаш на 100 % яркост, дисплеят си е достатъчно добър стига да не ги сложиш един до друг двата телефона Big Grin

[Изображение: mohax87.smart.jpg]
Цитирай

(2015-02-01, 11:48:35)MoHaX написа:  
(2015-02-01, 04:13:02)miromir2217 написа:  Прочетох в един YouTube клип следното:

"I'm pretty sure some of the batteries for the LG G3 have 2610 mAh instead of 3000. The says 3000 on the battery itself but when you test them externally, they show up with less mAh.


Not all of them, but some. An LG customer service rep even told me so.

That would explain why some people have good battery life and others don't."


На кратко - някои батерии са с по-малък капацитет (2610), нищо, че пише че са 3000 мили ампера. Възможно е да си попаднал в такъв случай @Coventry Smile

Обмислям тези дни да си взема и аз Г3 - версията 32Г. Как ви се струва екрана, достатъчно ярък ли е (не светъл, ярък)? Идвам от С3, който е с AMOLED-а (очевидно) и тази технология си е с перфектна яркост.

Определено не е ярък като AMOLED , но не вярвам S3 ката да я гледаш на 100 % яркост, дисплеят си е достатъчно добър стига да не ги сложиш един до друг двата телефона Big Grin
Не съм съгласен с предния коментар.Аз също минах от S3 на G3 и мога да кажа,че дисплея на G3 е доста по-ярък.Не е ярък ,само
когато е с включен автоматичен режим,който според мене или не работи правилно или е оптимизиран за пестене на батерия ,но като се изключи направо ме заслепява дисплея.
Цитирай

@thuggy Не знам какво имаш впредвид, но аз си говоря истината, няма за какво да си измислям. За какво ми е да си губя времето хаха. Когато съм платил за нещо , очаквам да работи според обещаното.
Цитирай

Ами казах ти да ни качиш целите батери статс не само това което ти мислиш, че е..

Nexus 5
Цитирай

Това ако е добър живот на батерията, здраве му кажи.....


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай

Да определено тук има някакъв сериозен проблем, не е нормално всичко това. Занеси телефона в сервиз като опишеш по подробно проблема. Няма как на този телефон да му свърши батерията за 8 часа и то само с малко над час използване на дисплея.
Цитирай

Е щом си пробвал с нова батерия значи не е от нея,пробвай с този мод http://forum.xda-developers.com/lg-g3/de...y-t2951327
Цитирай

Ами ще опитам като го настроя и моя кърнъл така, защото вече съм с chupachups. Относно сервиза, телефона е в гаранция и няма как да го дам на друг сервиз, а пък как да обедня на технонаркет тоя проблем като те ше ми се исмеят и кажат да си ходя.
Цитирай

Отиваш казваш, че батерията пада за отрицателно време.. Но за мен андроид ос точи много. Ти естествено пак не показваш конкретните статистики за андроид ос. За мен някое приложение ти точи здраво батерия. Пробвай с greenify и ограничи всичко.

Nexus 5
Цитирай

Колега, не е приложение. Няколко пъти вече съм пробвал на чисто инсталиран ром без никакви програми за няколко дена и пак резултата е същия.
Цитирай

Послушай тогава каквото са те посъветвали - занеси го в сервиза или в техното, там каъдето ти е гаранцията. Обясни много добре че се съмняваш в хардуерен проблем със самия телефон и че си пробвал нова батерия и всичко каквото ще ти предложат там. Може наистина нещо от дъното да е заминало или просто телефона е дефектен.
Цитирай

Да да естествено, че ще го направя. Просто съм в чужбина от два месеца вече и чак след още един ще се връщам в България, тогава ще се заема и с това : ) Исках преди това да съм сигурен, дали случайно не е от софтуера но уви.
Цитирай

(2015-02-03, 11:19:56)Coventry написа:  Да да естествено, че ще го направя. Просто съм в чужбина от два месеца вече и чак след още един ще се връщам в България, тогава ще се заема и с това : ) Исках преди това да съм сигурен, дали случайно не е от софтуера но уви.

Ти като си в чужбина, да не би да е случайно някъде в Америка/Азия? Питам, понеже ако телефона ти е направен за източна Европа, то е нормално да имаш по-малък живот на батерията в "чуждестранна" мрежа.

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай

Мне, в Европа съм. Но дори и в България като си бях паки имах същия проблем. Просто нямах достатъчно време да отреагирам.
Цитирай

6:32 часа екран за 36 часа използване на батерията.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Представям си ако някой барне малко кернела. Може да скочи поне още с час нагоре. Big Grin Visslar
Това с 20Н вeрсията ли е? Правиш му някакви магии на тоз телефон. Big Grin Angel


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

Не, с 20Ф е и никакви магии не му правя, дори не е рутнат Big Grin
Снощи в 24:часа ми остана на 25% и реших за първи път да не го слагам на зарядно и да видя дали ще ме изкара батерията докато се прибера от работа. Изкара ме, даже повече и имам повече от час екран днес.
Като гледам и на G2 вече му държи горе долу по толкова батерията, като излезе се хвалиха с по 7-8 часа екран, а сега с 5-6.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)