Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на LG G3 в Android 5.0
Photo 

Аз имам Г3 от няколко дена и в момента постижението ми е следното:

Не е особено впечатляващо... Играл съм малко Asphalt 8 и Dungeon Hunter 4, съвсем малко ютюб и браузване.

Какво мога да направя за по-дълъг живот на батерията? Като програми имам няколко игри инсталирани, Power AMP, Viber, G+ и каквото е дошло с телефона. Ползвам 50% auto brightness и location-a ми е напълно изключен, както и NFC.


Прикачени файлове Миниатюри
           

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
Аксесоари

Колега, аз съм с абсолютно същия живот на батерията ... Все едно аз съм я поствал тази снимка. Имаш ли играта клаш оф кланс, мисля че падането на батерията се дължи на тази игра, но това е само предположение.

Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай

Здравейте, от няколко месеца съм с телефона и не съм доволен от батерията.Като е на stand by( с изключен GPS и мобилни мрежи) и имам 60 % примерно и за един час пада с 6-7 процента докато ми е в джоба.. това го нямаше със стария ми Самсунг С4.Някой друг с такъв проблем?А и има ли начин да се оправи лага на оригиналния лънчер, че сега използвам Апекс? LG G3 16Gb,Android 5.0

Sony Ericsson T230>Siemens C65>Zte Blade>LG Optimus Black>Lg Optimus 3D>Iphone5>Samsung S4>LG G3 16GB
Цитирай

(2015-02-07, 14:32:15)DeStorm91 написа:  Здравейте, от няколко месеца съм с телефона и не съм доволен от батерията.Като е на stand by( с изключен GPS и мобилни мрежи) и имам 60 % примерно и за един час пада с 6-7 процента докато ми е в джоба.. това го нямаше със стария ми Самсунг С4.Някой друг с такъв проблем?А и има ли начин да се оправи лага на оригиналния лънчер, че сега използвам Апекс? LG G3 16Gb,Android 5.0

Това с батерия ти не е нормално , при мен(G3 16Gb) на стенд-бай почти не мърда с включен GPS и Wifi , даже разговорите почти не се отразяват , това , което ми яде батерията  осезателно е дисплея , макар , че след последния ъпдейт до 20Н май и започна по-малко да хапва .
С новия ъпдейт и лаг м/у менютата не забелязвам , но си чистя кеша и мултитаскинга редовно , защото като се позапълни се получава понякога лек лаг .

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай

(2015-02-05, 20:13:43)vargala81 написа:  Не, с 20Ф е и никакви магии не му правя, дори не е рутнат  Big Grin 
Снощи в 24:часа ми остана на 25% и реших за първи път да не го слагам на зарядно и да видя дали ще ме изкара батерията докато се прибера от работа. Изкара ме, даже повече и имам повече от час екран днес.
Като гледам и на G2 вече му държи  горе долу по толкова батерията, като излезе се хвалиха с по 7-8 часа екран, а сега с 5-6.


6 часа са с игри Wink Ама и къстъм ром и кернел де Smile
Цитирай

Е браво, аз с 1 час игри докарвам към 5 часа екран. Дано и след 1 год. ползване да е пак толкова.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

(2015-02-07, 07:02:46)marmota написа:  Колега, аз съм с абсолютно същия живот на батерията ... Все едно аз съм я поствал тази снимка. Имаш ли играта клаш оф кланс, мисля че падането на батерията се дължи на тази игра, но това е само предположение.

Не, нямам Clash of Clans. Това, което съм инсталирал е: Asphalt 8, Dungeon Hunter 4, Blood Brothers 2, The Gate, Anomaly Defenders, Kingdom Rush: Origins и Snow Party. Като цяло на всяка игра, която има опция да се махнат известията съм ги махнал. Ако имаше проблем от игрите, щеше да се вижда и в battery stats в менюто

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай

(2015-02-07, 16:37:46)vargala81 написа:  Е браво, аз с 1 час игри докарвам към 5 часа екран. Дано и след 1 год. ползване да е пак толкова.

Защо да не са толкова? Батерията би трябвало да издържи на нормална експлоатация 1000 зареждания. През ден или дори всеки ден да се зарежда това са едни близо 3 години. Но пък понякога са 3 месеца или както и падне да се скапе Smile
Цитирай

Ами от както имам G3, на денонощие се зарежда почти винаги по 2 пъти. Второто не е пълно зареждане, правя си сметката да ми стигне докато си легна и да го включа пак в зарядното. А и според почти всички с G3, живота на батерията в 4.4.2 е бил по-добър - аз не съм го ползвал с 4.4.2 и не знам. Та нищо чудно след ъпдет до 5.1 или там който ще е следващия, батерията да започне да държи още по-малко.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

@vargala81 - по колко екран правиш? По-рано в темата се хвалеше, че прави по 6 часа екран на ден. Това включва ли игри?

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай

А не, с игри няма как да ги направя. С час игри правя по 5-5:30 часа горе долу. 5:30 е много трудно.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

а браузър ползваш ли в това потребление, или примерно чат/тапаталк? Защото при браузване май пак точи стабилно много

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай

И на мен ми е чудно, как стават тия 6 часа екран? При мен 3 часа с постоянно с вкл. wi-fi ,мобилни данни, социални мрежи и около 2 часа игри. Максималното ми е 4:30ч. през които около 1:30ч. гледане на клипове в youtube,vbox
Цитирай

На вифи с нормален обхват браузването или чат не точат толова много като игрите
Цитирай

Основно ползвам телефона за браузър и да, във всяко едно потребление което съм публикувал тук има поне 2 часа браузър. Не знам защо, но съм гледал по 3 часа видео, а никъде не се показва в потреблението, показва се някакъв медиа сървър с някакви нереални 10-20 мин. за 2-3 часа видео.
edit: Мобилни данни почти не ползвам.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

В момента съм на 1ч50м екран, 45мин игри и батерията ми е на 43%. Използване на батерията 27ч.58мин. Интересно ми показва вифи 1 ден и 3 часа а facebook 10мин.,а трябва да е поне 30.
Цитирай

(2015-02-07, 23:10:57)vargala81 написа:  Основно ползвам телефона за браузър и да, във всяко едно потребление което съм публикувал тук има поне 2 часа браузър. Не знам защо, но съм гледал по 3 часа видео, а никъде не се показва в потреблението, показва се някакъв медиа сървър с някакви нереални 10-20 мин. за 2-3 часа видео.
edit: Мобилни данни почти не ползвам.


Може би част от разковничето е именно тук. На Wi-Fi особено с добър обхват потреблението на ток е значително по-малко спрямо мобилния нет.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Съвсем нормално е на wi-fi батерията да държи повече,независимо от обхвата. Аз също почти съм само на wi-fi и правя по 5 часа SoT без много гимнастики. Съответно съм на 2Г,защото няма смисъл от 3Г,при наличие на wi-fi. Над 6 часа вече ми е доста трудно. Трябва да се направи оптимизиран кернел и по-лек РОМ. Може би тогава вече батерията ще е идеална.




[Изображение: 4f854fb7bdc806c9.png]


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

Всичко включено джипиес на висока точност wi fi и мобилни постоянно екрана е на 80% на ауто.

Синхронизациите са включени имейла е нагласен през 5 мин. да опреснява това е с 20h


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

При мен издържа от сутрин до вечер.С лолипоп е 32гб.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай

Здравейте. Все още се чудя кой модел на LG да си взема дали да е G2 или G3 заради батерията (цената не ме вълнува) .Мисля ,че на G3 ще харчи по-бързо батерията ,заради супер резолюцията на екрана ,а също така и големината на екрана,но все пак е само мое мнение .Имате ли наблюдения колко държи батерията и на двата телефона при еднакво ползване?Ще съм благодарен ,ако споделите мнения и за двата телефона и не само за батерията (може и на лично съобщение ).Предварително благодаря.

Р.S Ако на темата мястото й не е тук ,моля да бъде преместена или изтрита .

Sony Ericsson X8 White - Android 2.3.7 GingerDX-v029 > HTC Desire X Black - Android 4.1.1 > LG G2 Black
       Попитай Google преди да задаваш глупави въпроси!  ...надпис на тениска
Цитирай

Колко по-бързо да я харчи, на G3 ako са ти останали вечерта например 10/15% а на G2 да са 30%, нека са 40, така или иначе пак ще е на зарядното защото няма да изкара до другата вечер, та мисълта ми е, че изкарва ли до като се докопаш до зарядното значи отговора е ясен.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

Ако си купиш G2, ще решиш да сложиш CloudyG2 2.2 рома за да прилича на G3 и батерията ще ти държи почти колкото на G3. Някои дори се оплакват от голям теч на батерията и за 15 часа с час и нещо дисплей им е исмукана, като за тия 12-15 часа е стоял буден 7 часа. Аз лично съм доволен от батерията на G3, снощи в 24:00 го оставин на 70% и тази сутрин в 6:30 като изключвах алармата падна на 69%.Това е на 2G и с включен GPS.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

       

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай

Здравейте. Нека и аз да споделя какво направих и какви бяха резултатите. След като сложих лолипоп, батерията държеше 2.5 до 3ч. Флашнах го на чисто и сложих последния ъпдейт "h" който е. Източих батерията докато се изключи телефона и я заредих до 100% като изчаках още 20мин защото се зарежда повече знаете. Резултата беше доста добър аз съм доволен. Ще видите на снимките по долу. Само където не знам други колеги как успяват да издържат по 5+ часа аз не успях Sad През цялото време съм бил на wifi като съм ползвал и няколко часа Дата. Доста голяма част от времето съм гледал видео, слушал сам около час на блуутут слушалки музика през дата, нямам много разговори... Играх една лека игра около час, браузване и т.н., а бе като цяло не сам го жалил много. Сравнение с други колеги не е кой знае колко добре, но разликата наистина беше много голяма. Също така телефона е много по-бърз, няма никакъв лаг когато си отварям хоум екрана или менюто и т.н. вярно че в момента нямам почти никакви програми, но ще ги слагам постепенно всичките си апове и се надявам резултата да се задържи. Също така и uber съм ползвал около 20-30 мин на включен gps естествено... Но наистина останах доволен от резултата, макар че ми се искаше поне 5 часа да ударя без проблеми. Надявам се да съм бил полезен за някой. А ако някой има някакъв коментар или съвет за мен може да го добави ще бъде благодарен. А и забравих да кажа, че се зарежда по-бързо батерията...

   
   
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)