Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на LG G3 в Android 5.0

Нормално е с час игри и 2 часа дата + bluetooth, аз правя 5 часа ама без дата. Ако това ти е първо зареждане с лолипоп, мисля, че след още 2-3 зареждания ще се подобри още малко.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари

Не е първо зареждане, аз и преди бях с лолипоп но ме бях направил чиста инсталация. И доста хора писаха, че след като са направили телефона е по-добре и аз за това направих и наистина е така. Но не мисля, че ще почне да държи повече... След като си сложа и другите апове.
Цитирай

Това колко часа екрана ще направи телефона зависи от много работи, които не са идентични в различните ситуации. (Нещо като разхода на колата е )
Зависи при светещ екран до колко е натоварен процесора, дали ГСМ модула и той консумира и т.н. Все пак има и закономерност, Голям стендбай на телефона - малък резултат на светещ екран и обратно. Както по-горе писах екрана може да свети но пък процесора да дреме, така по този начин пак ще изкараме добър резултат на светене на екрана. Според мен най-малко ще изкара батерията ако играем игри или браузваме през Опера в декстоп режим, използвайки дата (3Г или 2Г). Считам, че ако гледаме видео филм с малка резолюция ще направим голяма продължителност на светене на екрана.
Цитирай

Два бързи въпроса :

1. Приблизително колко цикъла на зареждане-разреждане на нова батерия са нужни, за да влезе в ритъм ?
2. При автоматичната корекция на яркостта, не засича ли постоянно колко е светло в помещението и от там изчислява колко да е яркостта ( т.е. разни сензори си работят едва ли не постоянно ) - ако да, не е ли по-добре просто да се намали яркостта и да се спре автоматичния режим. В крайна сметка за деня имаш да го променяш 2-3 пъти по мои наблюдения и то отнема секунди.
Цитирай

По 1: - смятам, че 4, 5 цикъла са достатъчни.
По 2: - Определено този сензор работи само когато екрана свети и е с почти нулева консумация. Не смятам, че е по-добре да се кара на ръчен режим на яркоста на дисплея, разбира се ако не държиш на ярките и живи цветове на дисплея. На тъмно с автоматичен сензор е тегава работа Smile
Цитирай

Последните няколко дни забелязвам, че като падне батерията от 100 на 50% и отворя да видя колко сот имам винаги е три часа. Мисля, че има подобрение в батерията с последния ъпдейт. Ааа да, ползвам го на 50% авто режим под улумисцентни лампи или на открито при дневна светлина.
[Изображение: 3be738c45a335959b1620d02a89830c6.jpg]

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай

Лично аз съм много доволен от батерията. Всичките ми телефони досега ги зареждах всяка вечер, защото на вторият ден батерията падаше най-късно по обяд. LG-то с постоянно включени мобилна мрежа, Wi-fi И GPS и нормалното за мен ползване си издържа без проблеми по 2 дни.  Cool Cool

[Изображение: 0e29f9130b025987.jpg] [Изображение: 567edba0812e7ccd.jpg]

LG G3 16GB White
Цитирай

Някой може ли да ми каже какво да направя това приложение на "услуги за гугъл плей" да спре да ми яде батерията.  Не съм го пускал , но явно се стартира само и почти винаги е на 1во място по използване на батерията. Джи пи еса ми е изключен ,  но като чукна върху въпросното приложение и ми дава ,че гугъл локейшън сървис е смукал батерия и той.
Синхронизацията ми е спряна и тя , а пише че е работила ?!!!

Дано ме разбрахте какво имам предвид


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung S23+
Цитирай

Услугите на Гугъла отговарят за приложенията на телефона общо взето. При мен го има включено като 3 позиции в приложенията, но в статистиката за батерията не се отразява.

 
Цитирай

Добър ден! В петък си взех телефончето и го заредих за първи път за около 12-15 часа..снощи го заредих и днес средна консумация с мобилни данни и фейсбук ми направи 2часа 16мин и съм на 50%...дали още не е влязла в ритъм? Яркостта ми е на 70% авто но цял ден беше на пестелив режим с 0% яркост...някой може ли да каже нещо по въпроса? Защото ггледам някои по 5-6 часа карат а моя няма и 3 и е на 50%....
Цитирай

Ако ползваш мобилния интернет от оператора ще те изкара по-малко.За мен това е нормална консумация.И няма нужда да зареждаш батерията по 12 часа.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Аз само първия път я заредих за 12 часа, сега съм на 3 часа екран и ми е на 37% ...до 5 часа екран едва ли ще изкара, ама ще го пробвам яркостта пак ми е 70%-авто. Като го сложа да се зарежда ще го оставя с 1 час повече да се зарежда след като светне зелената лампичка...пък ще го видим после как ще се държи батерията ...
Цитирай

Защо така яко свързахте темата с това на кой колко ще му изкара телефона със светещ екран? Това е толкова индивидуално, че няма на къде! Ако си поставя за цел мога а го докарам и на 7 часа екран , а може и за 1 час екран и батерията да е заминала. Разликата ще е че в първият случай standby-ми ще е 7 часа, а при вторият случай ще е 150 часа и повече.
Цитирай

(2015-02-10, 06:09:06)Enigmus написа:  Здравейте. Все още се чудя кой модел на LG да си взема дали да е G2 или G3 заради батерията (цената не ме вълнува) .Мисля ,че на G3 ще харчи по-бързо батерията ,заради супер резолюцията на екрана ,а също така и големината на екрана,но все пак е само мое мнение  .Имате ли наблюдения колко държи батерията  и на двата телефона при еднакво ползване?Ще съм благодарен ,ако споделите мнения и за двата телефона и не само за батерията (може и на лично съобщение ).Предварително благодаря.

Р.S Ако на темата мястото й не е тук ,моля да бъде преместена или изтрита .

От вече месец горе-долу съм с LG G3, първата седмица батерията не беше нищо впечатляващо но от тогава до сега често срещано явление е 4-5 часа екран 3-4 часа игра, фейсбук, интернет и клипове. Издържа от сутрин до вечер. Smile
Цитирай

Как ви се виждат 2 часа разговор по скайп(wifi) , 3 часа на екран около 1 час на Clash of Clans(wifi) и към 40 мин. разговори за период от 39 часа ? Добре или зле . Щото имам съмнения в батерията.

Honor 10
Цитирай

(2015-02-18, 02:33:41)forevera написа:  Как ви се виждат 2 часа разговор по скайп(wifi) , 3 часа на екран около 1 час на Clash of Clans(wifi) и към 40 мин. разговори за период от 39 часа ? Добре или зле . Щото имам съмнения в батерията.

Добре е колега. Съвсем нормално с този stand by. Аз вчера се изумих на 20Н, нямал съм такъв резултат.
 

[Изображение: 6bd6cf4f885efc5c.png]


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

(2015-02-18, 02:33:41)forevera написа:  Как ви се виждат 2 часа разговор по скайп(wifi) , 3 часа на екран около 1 час на Clash of Clans(wifi) и към 40 мин. разговори за период от 39 часа ? Добре или зле . Щото имам съмнения в батерията.
Трябва да направиш фактори ресет, ако не се оправи на сервиз

Nexus 5
Цитирай

Или да игнорираш коментара на @thuggy, защото само троли...


Батерията ти е добре, даже супер, особено ако повечето време е било на 3Г.

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай

Big Grin Big Grin 
[Изображение: 6d50d0716a3e4212.png][Изображение: 187828c2d3f68451.png]

Honor 10
Цитирай

Здравейте-дали си внушавам но има ли значение с коя версия си на андроид 4.4.2 за по-дълга експлоатация на батерията ? Сега съм с V10h-EUR-XX и имам чувството че е по зле в сравнение с друга версия !!!!
Цитирай

Разбира се, че има значение версията на Андроида и на версията на конкретният софтуер за живота на батерията. Сега с кой , колко не мога да кажа.
Цитирай

Колеги, не се сдържам вече, кажете ми ... как го рпавите това с толкова много батерия да изкарвате ????

Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай

След като си извадиш телефона от зарядното, настрой си екрана да не гасне, остави го и виж за колко време ще ти падне батерията, виж и Display Time-а. Въобще колко време ще изкараш с пуснат екран не е показател за това колко ти държи батерията. Аз всеки ден постигам различен Display Time...

HTC Desire -> HTC Evo 3D -> LG G3 -> Samsung Galaxy S8
Цитирай

Всъщност 8те часа който съм показал са от пуснат стрийм (twitch) през Wi-fi и 35% на екрана без авто.При комбинирано ползване игри, социални мрежи, офис програми, интернет брауз, повиквания .. повече от 4:30-5 часа на екран за около 12-13 часа ползване е слабо постижимо.

Honor 10
Цитирай

ДОбре, но аз повече от 3 часа екран на ден не мога да направя, дори и понякога правя по-малко, когато съм на работа и пак ми пада батерията за около 10 - 13 часа. Sad Телефона не е руутнат. Кое приложение мога да използвам, за да видя какво точи толкова мн. батерия?
Откачил съм тел. от зарядното в 7и30 сутринта, за сега съм на 66% и съм използвал екрана по-малко от час...казвам го за ваше сведение, като не съм използвал самия телефон много. Пише, че фб ми е изпозвал 38мин. процесора, демек цитирам "Общо CPU 38м 28с"

Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)