Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на LG G3 в Android 5.0

(2015-02-25, 12:24:25)marmota написа:  ДОбре, но аз повече от 3 часа екран на ден не мога да направя, дори и понякога правя по-малко, когато съм на работа и пак ми пада батерията за около 10 - 13 часа. Sad Телефона не е руутнат. Кое приложение мога да използвам, за да видя какво точи толкова мн. батерия?
За да видиш детайлно потреблението на батерията ти трябва руут и gsam battery monitor примерно. Аз винаги правя повече от 4 часа с игри,но на wifi,ауто контраст, 2g, поне 1:30-2:00 часа разговори на ден. С lollipop съм 20Н.
3 часа ако си на 3g и играеш игри не е толкова зле


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
Аксесоари

Да, на 3г съм и единствената игра, която играя е clash of clnas, по цял ден съм на 3г мрежа и слушам и музика поне 1 2 ч от тел, яркостта на екрана е на автоматичен режим на 50%, добре ли са тези 3 часа? Не искам да руутвам заради руут каунтъра.Не знам дали после мога да фо нулирам

Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай

Дай една графика на батерията от 100 до към 10% с процентното използване батерията от Екран, Адройд системата, неактивен телефон и т.н. Само така ще се види до колко е нормално и до колко не е. Лично за мен нормалното попада в границите от 2 часа до 6 часа екран. Над 6 часа е напълно постижимо но се касае единствено за постижение целящо точно това.
Цитирай

(2015-02-25, 13:59:02)marmota написа:  Да, на 3г съм и единствената игра, която играя е clash of clnas, по цял ден съм на 3г мрежа и слушам и музика поне 1 2 ч от тел, яркостта на екрана е на автоматичен режим на 50%, добре ли са тези 3 часа? Не искам да руутвам заради руут каунтъра.Не знам дали после мога да фо нулирам

До колко процента го чакаш да падне? Ако го включваш на 15-20% нормално толкова да кара (аз моя до 2% обикновенно). Добре са 3 часа екран,но може и по-добре, clash of clans e тежка игра,а и 3Г не е щадящо батерията. Така,че не изглежда чак толкова лошо. Зависи и ако си пуснал синхронизации на мейли и разни разнообразни Big Grin


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

[Изображение: K5Bb0Go.jpg]


Ползвал съм го както обикновенно изкарвам по 6 часа дисплей. Този път е 7 часа, защото гледах на него Американски снайперист 2014 - 02:13 часа с HD 720p качество и клипчета от YouTube към 30 мин.
WIFI и синхронизации са били постоянно включени и в 95% от времето е бил свързан към домашния ми рутер. На 2G без мобилен интернет, 2-3 кратки разговора с Viber и 1 кратък телефонен разговор. Всичко друго е браузване във фейсбук и форума.
С тази консумация, със стария ми LG Optimus 4XHD щях да изкарам най-много 03:20 часа дисплей, без видеото, само браузър - 02:40 часа.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Здравейте,искам да попитам нормално ли е телефонът да се зарежда по два часа и половина без да го докосвам а ако правя нещо по него това време се удължава. И другото което искам да попитам е : защо един път батерията държи 16 часа, а друг път по 6 часа? Благодаря Ви предварително! Забравих да спомена,че съм нов във форума и се ннадявам,че съм писъл на правилното място и съм задал въпроса си правилно.
Цитирай

Smile Да нормално е батерията да се зарежда различно време, ако не пипаш и пипаш телефона. По вторият ти въпрос не те разбрах, по принцип всяко разреждане на батерията е с различно време и то зависи от начина на използване на мобилното устройство. Този телефон може да изкара от 6 часа до 6 дни.
Цитирай

Питам защото на скоро ми се случи при зареждане на изгасен телефон времето на зареждане беше от 18:30 до 23:00 което за мен не е нормално
Цитирай

(2015-03-11, 15:00:08)fafi1979 написа:  Питам защото на скоро ми се случи при зареждане на изгасен телефон времето на зареждане беше от 18:30 до 23:00 което за мен не е нормално

Ако е бил изгасен, а не просто оставен да се зарежда без да се ползва, то е нормално да се зарежда бавно. Поне на старото ми Evo 3D беше така.

HTC Desire -> HTC Evo 3D -> LG G3 -> Samsung Galaxy S8
Цитирай

Изгасен да - изключен.
Цитирай

Здравейте ! И аз бях от тея бройки с "проблемните батерии" , дето едвам издържаха с по 1 час юсидж на екрана.Сега ще ви дам насоки за резултата, който аз постигнах с харчене на батерията до 50% ( евентуално по-късно тази вечер ще ви сложа и снимки на изцяо изразходена батерия).Та:
1.Влезнете в този сайт : http://lg-firmware-rom.com/ , въведете си IMEI-а и цъкнете нa Download,а не Enter.След като изтеглите този стоков фърмуер, префлашнете с LG Tools-а.
2.След като сте преинсталирали ROM-a, си изключете базисните енергоемки процеси (GPS, тикчетата в Advanced Wi-Fi и прочие).
3.Махнете си преходните анимации от Менюто за разработчиците.
4.Тази точка мисля,че е най-важната  и ми реши всички проблеми - Влезте в скритото меню чрез DialPad-а на телефона ( 3845#*855# за International версиите , за Sprint 5689#*990# и за Веризон : ##228378 + send. След като влезнете в съответното СКРИТО меню на телефона, потърсете High Temperature Property OFF, сменете го на ON, рестартирайте телефона и изчакайте поне 30 секунди след рестарта  и тогава го отключете.Повторете процедурата с влизането в тайното меню и след това намерете Thermal Daemon Mitigation OFF и го сменете на ON ! Повторете стъпките с рестарта и изчакването на 30 секунди.Лагът ми намаля значително,както и батерията се подобри.Ето и снимките :
https://drive.google.com/file/d/0B84S19q...sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B84S19q...sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B84S19q...sp=sharing

П.С : Телефонът е със сгрешен юсидж, сутринта го рестартирах и явно се е забърсал.Към 23:00 вчера го изключих от зарядното,цъкал съм го около половин час и цяла нощ е стоял с включен Wi-Fi и на стенд-бай не падна и с 1 процент до 11:00, когато го рестартирах и тръгнах за лекции.


Цитирай

А тези опций, които препоръчваш да се променят, какво правят? Нещо "опасно" ли е? Все пак ЕлДжи са решили да не ги пускат по условие

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай

Видях го от китаеца от AndroidAuthority. Той обяснява,че тия функции помагали на телефона да намаля яркостта си, когато е в критична температура, което реално е безполезно.


Цитирай

Здравейте,аз съм с AOSP ром na darkobas,днес реших да тествам как е батерията и да споделя с вас.Направих 4 часа дисплей с 40мин. игри през 3g около 30 мин. браузване и 30 мин. разговори всичко това е на 3g защото нямах wifi,3g-to не го спирам никога и всички синхронизации ми работят яркост на 45%.
Цитирай

И при мен както и по-горе един колега се е оплакал - Най-много ми точи Google Play Services, което е много странно.
Изклчил съм Wifi, 3G, NFC, Location, както и historyto.Спрял съм и Auto Sync.
Гледам, че някой е писал за проблема http://forum.xda-developers.com/lg-g3/ge...h-t2885111 , но иска roo
Тепърва ще се образовам по проблема, тела го имам от два дни и тепърва ще го ровя, но някой ако може да даде насока ще съм благодарен..

Поздрави
Цитирай

На мен google play изобщо не ми излиза в статистиката. Пробвай да му изчистиш кеша.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

ievtimov написа:...


Влез в Настройки ->> Мрежи ->> WIFI, натисни в горния десен ъгъл трите точки за опции и избери Разширен WIFI ->> махни отметката от Разрешете WIFI сканиране.
После можеш да влезнеш в Настройки ->> Общи ->> Местоположение ->> Google История на местоположенията и я изключи.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

(2015-04-04, 20:18:05)vargala81 написа:  
ievtimov написа:...


Влез в Настройки ->> Мрежи ->> WIFI, натисни в горния десен ъгъл трите точки за опции и избери Разширен WIFI ->> махни отметката от Разрешете WIFI сканиране.
После можеш да влезнеш в Настройки ->> Общи ->> Местоположение ->> Google История на местоположенията и я изключи.

Да това съм си го направил.
Сега зачистих кеша на Google Play Services, както и целия кеш apps през Storage.Иначе като го взех е бил предполагам с 20h, защото се ъпдейтна с 89MB ъпдейт.Веднага след това му направих Factory reset и започнах на чисто да го настройвам.Сега е с 20f
В момента го зареждам и ще видя после как е.
Приложенията, които ползвам са малко и са проверени.Същите си бяха и на предния ми Samsung S4 и Nexus 4.Там нямаше такива драми, така че няма да е от приложенията тоя drain.

П.С
Много бързо зарежда , нормално ли е това !? Huh
Цитирай

Да с оригиналното зарядно зарежда много бързо. За около 2 часа от 2% до 100%.А последната налична версия е 20h.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

(2015-04-04, 20:40:53)tda написа:  Да с оригиналното зарядно зарежда много бързо. За около 2 часа от 2% до 100%.А последната налична версия е 20h.

Абсолютно си прав, горе съм го объркал, имал съм предвид обратното... Smile
Цитирай

(2015-04-04, 20:18:05)vargala81 написа:  
ievtimov написа:...


Влез в Настройки ->> Мрежи ->> WIFI, натисни в горния десен ъгъл трите точки за опции и избери Разширен WIFI ->> махни отметката от Разрешете WIFI сканиране.
После можеш да влезнеш в Настройки ->> Общи ->> Местоположение ->> Google История на местоположенията и я изключи.

Няма файда,иначе проблема при мен е от седмица
Цитирай

(2015-04-04, 22:01:13)oxy2 написа:  
(2015-04-04, 20:18:05)vargala81 написа:  
ievtimov написа:...


Влез в Настройки ->> Мрежи ->> WIFI, натисни в горния десен ъгъл трите точки за опции и избери Разширен WIFI ->> махни отметката от Разрешете WIFI сканиране.
После можеш да влезнеш в Настройки ->> Общи ->> Местоположение ->> Google История на местоположенията и я изключи.

Няма файда,иначе проблема при мен е от седмица

Т.е преди си е било ОК, така ли да разбирам?

Снощи телефона се зареди на 100% , изчаках го още 30-на мин. и го махнах от зарядното около 23:30.
Последно го видях пак на 100% към 0:30 мин.Сутринта към 7:30 пак си беше на 100% като Phone Idle беше най-с най-голям % от батерията, както и би трябвало да бъде.Google Play Services даже не помня дали беше някъде въобще като %.
Видях обаче, че съм бил забравил включен Wi-Fi и той беше с около 5-8% консумация.
Изключих го , след час, час и половина проверих какво е положението и Google Play Services беше дошъл най-отгоре с около 40% процента Battery Usage, Keep awake - 1m29s, CPU Total - 17s .Направо не знам как да ги тълкувам тези данни.
Може би нещо тела се бърка със статистиката.....
Цитирай

Преди си беше идеално,сега гугъл нещата ми е 30-40%
Цитирай

Снощи телефона се зареди на 100% , изчаках го още 30-на мин. и го махнах от зарядното около 23:30.
Последно го видях пак на 100% към 0:30 мин.Сутринта към 7:30 пак си беше на 100% като Phone Idle беше най-с най-голям % от батерията, както и би трябвало да бъде.Google Play Services даже не помня дали беше някъде въобще като %.
Видях обаче, че съм бил забравил включен Wi-Fi и той беше с около 5-8% консумация.
Изключих го , след час, час и половина проверих какво е положението и Google Play Services беше дошъл най-отгоре с около 40% процента Battery Usage, Keep awake - 1m29s, CPU Total - 17s .Направо не знам как да ги тълкувам тези данни.
Може би нещо тела се бърка със статистиката.....
Цитирай

Пуснат ли ти е Location с висока точност? Може да е от там, изключи си GPS-а изцяло и виж как е.

HTC Desire -> HTC Evo 3D -> LG G3 -> Samsung Galaxy S8
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)