Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации / Ъпдейти
#76

@kostadink, това, което аз виждам:
- населеното място, в което се намираш, е много зле откъм покритие или клетката е претоварена в по-голяма част от времето. В резултат радиомодулът ти постоянно сканира, за да си наличен в мрежата. Това LTE, с което операторите те плакнат, ти върши работа само ако сваляш/качваш/браузваш тежки страници. Предвид ужасния ти сигнал, вероятно радиото ти постоянно върти между LTE и 3G/2G. Тук имаш нежелан разряд.
- Имаш пуснат bluetooth. Ако го ползваш, ОК. Ако не го ползваш, просто го спри. Малко, но хаби докато претърсва за налични устройства или проверява връзката със сдвоения дивайс.
- Нямаш deep sleep, защото някое приложение държи свой сървиз постоянно активен. Вижда се пуснат Вайбър, може да е той, може да е някой от "любимците" - facebook, twitter, hangouts... (виж за всяко от тях автоматичните им актуализации). Поиграй си със Settings >> Apps >> Battery Optimization.
- имаш и активен GPS. Ако не е от навигация, то някое приложение го ползва, за да те локира. Пробвай да го спреш и него, ако не го ползваш...
Цитирай
Аксесоари
#77

Благодаря за съветите! Вчера флашнах "ръчно" ОТА-то на майския ъпдейт и за сега спи нормално.
Цитирай
#78

Кой флашна, MOB или MMB? Тази сутрин получих MOB30I ОТА.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#79

При мене проблема остава, дори след майския ъпдейт

Pixel 8 Pro
Цитирай
#80

Вчера се занимавах с един Samsung Galaxy S6 Edge на един приятел. Много му греел в последно време и батерията падала бързо. Та при него FB приложението оставаше да работи на заден план и дори му държеше процесора натоварен на почти максималните честоти. И при него не минаваше в дийп слийп, а на светнат екран, температурата на чипа стигаше до 65-70 градуса. Така че хубаво разгледайте кое приложение го държи буден. Ако не ви се занимава да инталирате детектора, влезте в developer options и от там пуснете CPU usage и се опитайте да видите кое приложение е активно постоянно.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#81

(2016-05-12, 08:20:54)e34v8 написа:  Кой флашна, MOB или MMB? Тази сутрин получих MOB30I ОТА.

MMB30G. От тогава не се е появявал проблема!

edit:
След "профилактичен" рестарт вчера, от тази сутрин след сваляне от зарядното проблема отново се появи!
Цитирай
#82

Android N-официално на 08/09/2016г ???
Дали няма да видим поне едно Nexus устройство до тогава ??

Edit

Току що получих съобщение(докато пишех) за налична актуализация на софтуера...Става въпрос за Developer  Preview 4 .
Цитирай
#83

Nexus устройствата ще бъдат представени заедно със новата версия на андроид, както винаги!
Цитирай
#84

След като се записах и инсталирах Android N, батерията умира прекалено бързо. Пробвах фактори ресет и т.н., винаги Android System е keep awake 9+h. Демек държи буден телефона непрекъснато. Само при мен ли го има този проблем?

Nexus 6
Цитирай
#85

Не и при мен е така, писал съм по–горе, мисля в тази тема, проблема го има още от април и няма оправия, не е само при нексусите а при всички. Рестартираш след всяко сваляне от зарядното ако искаш да спи. Аз също съм със анроид Н и има дни в които батерията заминава за норматив, има дни в които държи добре, смятам че е нормално за бета софтуер.
Цитирай
#86

Ще го оправят за финалната версия. Както казвате, нормално е за бета. Аз за това се върнах на 6.0 където няма никакви проблеми. Иначе и на мен много ми хареса N.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#87

От днес сутринта съм с последния билд и проблема вече го няма...Телефона спи като бебе....Поне за сега....Smile

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Цитирай
#88

Аз днес го сложих, че вчера не остана време... Направи ми впечатление, че нямаше Optimizing applications, което принципно отнема страшно много време. Ще видим колко ще изкара.

Nexus 6
Цитирай
#89

И моя за сега спи, ще видим до кога...!
Цитирай
#90

Проблема със "спането" засега се оправи.Но се появи друг проблем.Понякога не ми дава да изключа premission acsess на някои приложения/cameraFV5 за местоположение,solid explorer за телефон и акаунт

Pixel 8 Pro
Цитирай
#91

И аз сложих 7, направо с ОТА върху 6.0 без ресет. За сега всичко е 6+ и няма проблеми. Ще чакаме официалния.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#92

Някой да е получавал нещо..... https://twitter.com/phonemike/status/816889711356563456

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#93

https://developers.google.com/android/images
Да, чакайте ОТА, имаме официално 7.1.1.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#94

Някой получи ли тази ОТА? При мен винаги пристигат 2-3 седмици по-късно от останалите...
БТВ странното е, че моя build number е NBD92D, което е уж само за АТТ. Плесио от къде ли са взимали тея телефони Big Grin.

Nexus 6
Цитирай
#95

Аз си качих 7.1.1 ръчно .И от тогава никакъв ъпдейти не е идвал .А пък има пуснат мартенски за 7.1.1.

Xiaomi Mi10t pro, Honor View 20 ,Iphone 7 Nexus 6 ;LG G2  ;HTC Desire X ;HTC Desire;
;Nokia 6130 ;Motorola E1000;
Цитирай
#96

Google казаха че няма да поддържат официално 7.1.1 rom-a. Ще има security update само за 7.0 базирания rom. И че хората качили 7.1.1 image-а ще получат 7.0 ъпдейт през OTA.
Явно толкова е български бъгав 7.1.1 Рома на този телефон че са се отказали Sad

Изпратено от моят Nexus 6 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#97

@georgekodinov, това , което си написал, не е вярно!!! Има официална поддръжка от Google и за 7.1.1 >> Ето го рома с априлския security update за 7.1.1 (N6F26Y, Apr 2017)
Няма ОТА ъпдейти за 7.1.1, само за 7.0. И бъговете са основно в Android Pay, нещо което на нашата територия е неизползваемо... като уж се работело по отстраняването им.
А и с nexus устройство в джоба, не е никакъв проблем да се флашне къстъм 7.1.1 ром. Аз лично съм с такъв и съм очарован от поведението му.
Цитирай
#98

Значи да слагам 7.1.1 ръчно...

Nexus 6
Цитирай
#99

Който е качил 7.1.1 ръчно нека сподели има ли съществени разлики спрямо 7.0, има ли напр. промяна в изгледа на менютата и т.н. 10х

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай

Не ми се връща на 7.0, за да го твърдя със сигурност, но мисля че няма и в 7.1.2 също няма.7.1.1 е може би малко по-мазен от 7.0.0.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)