Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Към коя банка да си направя виртуална дебитна карта?
#51

Чета тук само за ДСК.Пощенска банка също предлага виртуална карта МАСТЕРКАРД.Имам такава от години и съм доволен.Когато правя покупки онлайн я зареждам с необходимата сума иначе няма някаква голяма наличност по нея.
Цитирай
Аксесоари
#52

Малко стара тема, но да попитам все пак относно ДСК. Някой спомена, че при теглене по карта Виза от сайт за залози или от ПейПал, ДСК удържа такса. Това актуална информация ли все още и как се изчислява таксата.? От личен опит мога да кажа, че ПИБ удържа 1% от сумата, а при ЦКБ няма такса.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#53

(2018-01-29, 15:33:49)c4e написа:  anatol06, пестиш от вътрешнобанковия трансфер с втората сметка, но всички сметки имат някаква месечна/годишна такса, така че май не е много рентабилно да поддържаш друга сметка само за интернет плащания. Затова има безплатни виртуални карти, които да ползваш основно за интернет плащания и при пробив в сигурността "да изгърми" виртуалната (обикновено празна), а не реалната. Както стана с купилите OnePlus и не ползвали PayPal.
Аз лично ползвам виртуална карта Revolut - безплатна виртуална VISA карта в EUR. Захранвам я без такса/комисион от моята банка преди плащането, има нотификация в реално време за всеки изходящ трансфер, можеш да я замразиш, можеш да определиш дневен/седмичен лимит и т.н. Управлява се само през телефона, което за мен е удобно и лесно. Това последното като реклама излезе, но може да е полезно за интересуващите се...

Изпратих официално запитване към моята банка (УниКредит) и получих отговор, че превод към сметка на Revolut ще ми струва пари, според това точно какъв е превода и той няма да е безплатен.

Безплатно ще е, ако на сайта на Revolut превеждам чрез дебитната си карта. Но тогава какъв ще е смисъла, като пак ще трябва да си давам данните за дебитната карта в интернет и пак може да ми бъде "хакната". Губи се смисъла от виртуализацията на Revolut.

Ти по някакъв IBAN ли превеждаш...или чрез въвеждане на данните на картата ти? Ако е към IBAN, какъв е той (Български, ЕС, извън ЕС)?
Цитирай
#54

Към основната си сметка имам дебитна и виртуална карта на Виза. Не плащам никакви такси за прехвърляне на пари от сметката към виртуалната карта и обратно. Няма такса и като плащам с нея. Прехвърлям си необходимата сума по виртуалната карта, плащам си поръчаните продукти и това е. Става бързо и лесно

Meizu MX4 -> Meizu MX4 Pro -> Meizu M1 Note  -> Meizu M2 Note -> [b][i]Huawei P8[/i][/b]
Цитирай
#55

(2018-02-08, 16:19:10)gadjet12 написа:  Към основната си сметка имам дебитна и виртуална карта на Виза. Не плащам никакви такси за прехвърляне на пари от сметката към виртуалната карта и обратно. Няма такса и като плащам с нея. Прехвърлям си необходимата сума по виртуалната карта, плащам си поръчаните продукти и това е. Става бързо и лесно

Защото виртуалната ти карта (и съответно нейната сметка) е към същата банка в която ти е основната сметка. В този случай е ясно, че няма такса между лични сметки в една банка.

Горе се говори за институция извън България.
Цитирай
#56

(2018-01-29, 15:33:49)c4e написа:  anatol06, пестиш от вътрешнобанковия трансфер с втората сметка, но всички сметки имат някаква месечна/годишна такса, така че май не е много рентабилно да поддържаш друга сметка само за интернет плащания. Затова има безплатни виртуални карти, които да ползваш основно за интернет плащания и при пробив в сигурността "да изгърми" виртуалната (обикновено празна), а не реалната. Както стана с купилите OnePlus и не ползвали PayPal.
Аз лично ползвам виртуална карта Revolut - безплатна виртуална VISA карта в EUR. Захранвам я без такса/комисион от моята банка преди плащането, има нотификация в реално време за всеки изходящ трансфер, можеш да я замразиш, можеш да определиш дневен/седмичен лимит и т.н. Управлява се само през телефона, което за мен е удобно и лесно. Това последното като реклама излезе, но може да е полезно за интересуващите се...
Аз ползвам виртуална Visa на ДСК. Имам и Revolut, но с физическа карта, която ползвам да тегля пари от банкомат в чужбина до 200 €/месечно или съответната равностойност в друга валута (до тази граница няма такса за теглене). Но Revolut ми необходим най-вече за обмяна на валута и преводи по банкови сметки в чужбина. Нашите банки съдират по десет кожи за преводи в евро или други европейски валути (на държави от ЕС), докато в Revolut са ми без такса, което ми е много необходимо в момента. Само не ми стана ясно как захранваш по банков път от банкова сметка в левове и от коя банка. Аз захранвам с дебитна карта - на ПИБ има такса от 0.25%, а на ДСК няма такса.

Изпратено от моя MI MAX през Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#57

(2018-02-08, 23:03:19)krassiy написа:  Само не ми стана ясно как захранваш по банков път от банкова сметка в левове и от коя банка. Аз захранвам с дебитна карта - на ПИБ има такса от 0.25%, а на ДСК няма такса.
...от дебитна на ПИБ, нямам никакви такси или комисиони при захранване на Revolut-a. Вероятно е заради банковия пакет, който ползвам: неограничено теглене от всеки един банкомат - без такса; неограничено плащане на ПОС в България и чужбина - без такса.
Иначе по тарифата на банката плащането на ПОС в чужбина е 0.25 лв. (комисиона за една трансакция на стойност 100 лв., изчислена по Тарифата на Банката).

Лично мен този вариант, който ползвам, ме устройва напълно. Оказва се, че някои банки в България дори са забранили адреса на Revolut-a и е невъзможно да захраниш виртуалната Revolut карта от бг-сметка. Трябва изрично да поискаш премахването на техния адрес от block-листата им за акаунта ти, за да си дръпнеш пари!
Цитирай
#58

(2018-02-09, 10:01:42)c4e написа:  ...от дебитна на ПИБ, нямам никакви такси или комисиони при захранване на Revolut-a. Вероятно е заради банковия пакет, който ползвам: неограничено теглене от всеки един банкомат - без такса; неограничено плащане на ПОС в България и чужбина - без такса.
Иначе по тарифата на банката плащането на ПОС в чужбина е 0.25 лв. (комисиона за една трансакция на стойност 100 лв., изчислена по Тарифата на Банката).

Лично мен този вариант, който ползвам, ме устройва напълно. Оказва се, че някои банки в България дори са забранили адреса на Revolut-a и е невъзможно да захраниш виртуалната Revolut карта от бг-сметка. Трябва изрично да поискаш премахването на техния адрес от block-листата им за акаунта ти, за да си дръпнеш пари!

В крайна сметка не разбрах...по IBAN ли правиш захранване или чрез дебитната ти карта на ПИБ през сайта на revolut?
Цитирай
#59

^ от дебитна карта. Иначе от сметка е без такса само за 2 превода на месец, след това по Тарифа на банката.
Цитирай
#60

Значи реално пак си вкарваш реалната дебитната в интернет. Къде е смисъла да имаш виртуална?
Цитирай
#61

@GH0STFACE, въпросът ти за смисъла от виртуална карта сериозен ли е!?
- дебитната карта по сметката ти не я "вкарваш" в интернет!!! Тя служи само за захранване на виртуалната. Единствената проблемна точка с достъп през интернет се явява моментът на захранването на виртуалната. Но на практика минаваш през криптировка първо при оторизацията ти в приложенето, след това през защитата на самата банкова система - картов номер + CVV код + 3D парола. Отделно от това всяка операция се следи от Visa/MasterCard (All your card transactions are processed by the Mastercard or Visa network and are protected by Mastercard or Visa rules.) Ако си добавиш виртуалната и в PayPal, получаваш още едно ниво на сигурност. Отделно от това в приложението имаш възможност за лимитиране на брой трансакции/пари за период + възможност за деактивиране на всички движения.
Ако ти пробият виртуалната (която обичайно стои празна), с два клика си създаваш нова, безплатно.
За интернет плащания с директно предоставяне на картовите ти данни (особено за кредитни карти) рисковете са ясни, надявам се...

П.С. защо мнения и цитати от едни теми се местят произволно в други със сходно съдържание, като контекста и поводът за всеки пост е различен!?
Цитирай
#62

Да, сериозен съм. В крайна сметка предоставяш дебитната си карта на Revolut, чиято система също не е безгрешна (има си хакери за всичко) и може да ти изтече някъде картата. Е вярно, дебитната я вкарваш само на едно място, а после виртуалната на всички останали места в които пазаруваш...но ако "имаш късмет" и това едно място подлежи на хакерски атаки и може да цъфнеш.

П.С. Местя ги в тази тема, защото е правилната. Темата за 5Т не е правилното място да разискваме банки и карти Smile
Цитирай
#63

...тия "хакери за всичко" много ги превъзнасяте Tongue . Обикновено се краде често и по малко от пробитите карти
Цитирай
#64

На дск не минаваш през нищо, имаш 3 сметки в онлайн директа на дск, виртуална, спестовна и разплащателна когато местиш пари транзакциите са само вътрешни в системата на банката, това му е хубавото. И по тоя начин не си даваш информацията за дебитната/кредитната карта никъде, а си дърпаш пари директно от сметката в виртуалката.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#65

Не знам защо е нужно да е виртуална картата. Правите си една обикновена дебитна карта. Дебитната карта винаги е свързана с обикновена разплащателна/спестовна сметка. Тази сметка я държите празна. Правите си още една сметка, към която изобщо не си издавате карта и там си държите парите. И когато искате да поръчвате онлайн или да теглите от банкомат, секунди преди това просто прехвърляте колкото пари ви трябват през електронното банкиране. Повечето банки извършват тази операция real-time дори през почивните дни. Става за секунди, ако не за 2-3 минути. Докато вървя към банкомата и прехвърлям през мобилното банкиране и вече са по картата.
И много по-вероятно е да има скимиращо у-во на банкомата отколкото да хакнат някой надежден сайт.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#66

Да ама така трябва да плащаш 2 месечни такси за сметките, а виртуалната карта е безплатна.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#67

Е има банки с по 50 стотинки месечна такса, има разни пакети с безплатни тегления, трябва да се провери кое на кого му е изгодно. Тарифите на всички са публикувани, само малко време трябва.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#68

(2018-02-10, 10:09:44)Legend написа:  Да ама така трябва да плащаш 2 месечни такси за сметките, а виртуалната карта е безплатна.

Да, ама "виртуалната" не можеш да я ползваш за теглене от банкомат.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#69

На нея целта не и е такава, когато имаш сметка в тази банка имаш дебитна/и карти за банкомати и магазини и виртуална за интернет! Просто така е най-сигурно от към кражба през нета. А сигурността през нета на личната ти банкова сметка е хубаво нещо.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#70

(2018-02-11, 20:23:13)Константинов написа:  Да, ама "виртуалната" не можеш да я ползваш за теглене от банкомат.

Да, ама мога да си държа парите в спестовната сметка и да си ги прехвърлм в разплащателната колкото ми трябват и да си ги тегля тогава, а когато са в спестовната дори на каса в банката не може да ги изтеглиш защото касиерката не ги вижда Wink

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#71

Е как в спестовната сметка касиерката не ги вижда. Нещо са бъркаш. Да не са та обрали.
Цитирай
#72

Оня ден ходих до банката на каса трабваше да изтегля пари, тази ми вика няма толкова пари в сметката, викам как няма те са в спестовната и тя вика аз не ги виждам в спестовната, трябва да ги върнете в разплащателната Wink

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#73

Това е много притеснително.
Цитирай
#74

Хич не ми е притеснително, просто касиерката няма права да вижда спестовните сметки, трябва някой по висш да дойде  Smile или както в случая върнах си парите в разплащателната за 10 секунди през онлайн директа и изтеглих на каса, нали за защита ви е зора, това даже ви защитава от грешка на касиерката защото ми се е случвало от мойта сметка да дръпнат пари на клиента след мен, вместо от неговата Wink (не в дск).

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#75

(2018-02-10, 10:09:44)Legend написа:  Да ама така трябва да плащаш 2 месечни такси за сметките, а виртуалната карта е безплатна.

(2018-02-11, 23:44:25)Legend написа:  Да, ама мога да си държа парите в спестовната сметка и да си ги прехвърлм в разплащателната колкото ми трябват и да си ги тегля тогава, а когато са в спестовната дори на каса в банката не може да ги изтеглиш защото касиерката не ги вижда Wink

Последно таксата поддръжка за втората сметка ли е проблем или невъзможността за теглене от виртуалната?

iPhone 14 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)