Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Към коя банка да си направя виртуална дебитна карта?
#76

Ами проблем е естествено, защо трябва да ти набиват 2 такси ? И защо да мъкна 2 карти с мен ?!
През ДСК това е най защитения начин. Всичко държите в спестовната, когато искате да плащате през ПОС или да теглите от банкомат си прехвърляте в разплащателната, когато искате да плащате в нета с виртуалната си прехвърляте във виртуалната и това е. И най важното всички преводи са вътрешнобанкови, не си давате данните на никого! Аз к'во правя, ако имам 10к в сметката държа 500-600лв. разплащателната другото в спестовната и така Wink

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
Аксесоари
#77

И в коя банка касиерката не ти вижда парите в спестовната сметка. Би ли споделил.
Цитирай
#78

Банката е дск. И аз се учудих, но факт.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#79

(2018-02-12, 13:20:11)Legend написа:  Ами проблем е естествено, защо трябва да ти набиват 2 такси ? И защо да мъкна 2 карти с мен ?!
През ДСК това е най защитения начин. Всичко държите в спестовната, когато искате да плащате през ПОС или да теглите от банкомат си прехвърляте в разплащателната, когато искате да плащате в нета с виртуалната си прехвърляте във виртуалната и това е. И най важното всички преводи са вътрешнобанкови, не си давате данните на никого! Аз к'во правя, ако имам 10к в сметката държа 500-600лв. разплащателната другото в спестовната и така Wink
Така де и защо изобщо ти е виртуалната карта в този случай?
Искаш да теглиш - прехвърляш. Искаш да пазаруваш онлайн - прехвърляш по същата карта.
Касиерката може да ти прехвърли пари, разбира се. Тези, които нямат електронно банкиране как мислиш си прехвърлят парите?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#80

SGBANK дали имат виртуална карта, защото нещо не намирам в сайта им (може и да съм сляп)
Цитирай
#81

ДСК не е най-добрата банка, но от гледна точка на сигурност е най, най. Това с виртуалната карта е най-доброто за мен от гледна точка сисгурност. Аз имам сметка там заради виртуалната карта. Моето решение е такова, вашето - не знам. Лично аз препоръчвам виртуална карта към ДСК. За доста години с плащане в нета не съм имал проблеми за разлика от колега в райфайзена.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#82

То и аз за 10 години съм нямал проблеми с карти на Пиреос, Сосиете, Булбанк и Пощенска. А съм похарчил хиляди за онлайн покупки.
Защото знам как да ги ползвам.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#83

В редките случаи, когато купувам онлайн, го правя директно с дебитна ОББ, нито прехвърлям пари, нито имам виртуална. Проблем не съм видял. Важи и за пощенска банка.
На много места, на които пише only credit card accepted се приема и дебитна. Така исках да си купя premium-а на Sygic Navigation, и ми изписа only credit. Ударих номера на дебитната и покупката беше успешна, макар, че е дебитна. Кредитна нямам.
И така.

NFC не ползвам, в онлайн покупки ти се иска номер на картата и защитен номер. Не купувам от миндилски сайтове, а от реални и официални такива , последната покупка ми беше пък на TomTom. Дойде ми SMS за транзакцията, всичко е точно. За съобщенията не се и заплаща. Таксата за покупка ми беше 30 ст. , колкото е тегленето от банкомат на друга банка.
Перфектно.

Отделно ползвам и мтелското разплащане през google play , което е перфектно, но е до 25 лв. на покупка, а TomTom беше 42 лв. и се наложи с дебитна.
Цитирай
#84

Може и да звучи странно но когато пише Credit Only се визира и Debit. В Щатите съм забелязал че хората не използват Debit за Debit, а за всички видове карти просто им казват Credit, като термин покрива всички видове карти. Разбира се ако им кажеш Debit ще те разберат но всичко под един знаменател се слага Credit. На този принцип е и в онлайн магазините, странно е но факт. Така е прието.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#85

Явно да, забелязах го това. Подобно объркване имах и при Apple Music, когато имах 4S с 8.4, която въведе Music в 4S. Искаше Credit, ударих дебитната и се абонирах. Ама прекъснах абонамента на втория месец, защото продадох телефона , а си беше с 3 месеца trial и нищо не ми беше удържано.
Американците явно на всичко му викат credit card.
Цитирай
#86

Късно влизам в темата, но сега ми се появи проблем с пей пал. Значи досега 5 години си пазарувам с виртуална карта от ЦКБ, но те прекратиха услугата -  виртуални карти. Регистрирах дебитна - виза електрон, но не мога да я верифицирам - потвърдя. Изписва ми - "грешна информация". Нещо да ме посъветвате? Благодаря предварително.
Цитирай
#87

Консултирай се със служител на банката.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#88

Здравейте! Банката, която ползвам, не предлага виртуална карта, а ми се ще да си направя такава, най-вече за покупки в интернет. Какви варианти имам, без да сменям банката? Гледам, че Revolut, които никога не съм ползвал, предлагат такава услуга, какво мислите за тях?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#89

Revolut става погледни и Curve.
Цитирай
#90

(2023-11-14, 12:33:59)iwan33 написа:  Здравейте! Банката, която ползвам, не предлага виртуална карта, а ми се ще да си направя такава, най-вече за покупки в интернет. Какви варианти имам, без да сменям банката? Гледам, че Revolut, които никога не съм ползвал, предлагат такава услуга, какво мислите за тях?
А защо не е вариант PayPal или gpay? Все повече онлайн магазини приемат плащане през gpay.
Цитирай
#91

Не открих тема за тъпи въпроси, но днес получих странен СМС от банката ми че съм заплатил 19.99лв с кредитната карта, към apple . com / bill
Блокирах, но не се сещам да съм се абонирал за нещо на тази стойност.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#92

(2023-11-14, 20:04:42)p_v_a написа:  А защо не е вариант PayPal или gpay? Все повече онлайн магазини приемат плащане през gpay.
Пейпал и гпай не те предпазват, ако си направиш глупав абонамент към дадена услуга, напротив, започват да те чарджат от другите ти начини за разплащане вкарани там. Единсвените сигурни и евтини варианти са Revolut, Wise, Monese и т.н. Правиш си нова виртуалка за 0 лева/евро плащаш и блокираш, до следващият път когато искаш да платиш. Ни хляб искат, ни вода, а и могат да се използват при нужда от евтин превод от/за чуржбина. Всякакви други тъпотии с български банки, са за идиоти.

Sent from my 22081212UG using Tapatalk
Цитирай
#93

(2023-11-14, 12:33:59)iwan33 написа:  Здравейте! Банката, която ползвам, не предлага виртуална карта, а ми се ще да си направя такава, най-вече за покупки в интернет. Какви варианти имам, без да сменям банката? Гледам, че Revolut, които  никога не съм ползвал, предлагат такава услуга, какво мислите за тях?

Phyre също имат виртуална карта.Аз ползвам и Revolut и Phyre.И двете са много добри/имаш IBAN сметка,физическа и виртуална карта,които можеш да заключваш/като недостатъка на Revolut e,че контакта с поддръжката е ужасен и много муден,но все пак осъществим,докато при Phyre,всичко се случва веднага при запитване към тях.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#94

Revilut имат виртуална за еднократна употреба , след като платите нещо с нея се изтрива и създава нова.
При мене комбинацията е ДСК , сметка без карта към нея , и сметка с физическа и виртуална карта към нея.
От едната към другата колкото трябват , и после според зависи. Но като цяло пътя е ДСК-Револют-Curve .
Цитирай
#95

(2023-12-06, 00:35:11)joring написа:  Пейпал и гпай не те предпазват, ако си направиш глупав абонамент към дадена услуга, напротив, започват да те чарджат от другите ти начини за разплащане вкарани там. Единсвените сигурни и евтини варианти са Revolut, Wise, Monese и т.н. Правиш си нова виртуалка за 0 лева/евро плащаш и блокираш, до следващият път когато искаш да платиш. Ни хляб искат, ни вода, а и могат да се използват при нужда от евтин превод от/за чуржбина. Всякакви други тъпотии с български банки, са за идиоти.

Sent from my 22081212UG using Tapatalk

Wink Мерси за комплимента!
PayPal и българска банка. Big Grin Blush

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)