Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi 2
#26

От Rose Store в Aliexpress 1 gb ram версията е 129$ , а 169 -2 gb. С MIUI има малко свободна памет, сложих си [b]CM 11 и стана 450 мб. свободна от 80 при stock ROM-a. Има български, частично. Ако още ви насича музиката слагате N7 player и активирате Audio proxy buffering в настройките. Помага и приложението Ram manager pro c настройка More multitasking и set at boot, купих си я. Екранът е ярък, камерата прави добри снимки дори от 15 см, светкавицата е силна, доволен съм. Ако ви се изгуби вибрацията при звънене инсталирайте програмата vibration pattern.  За да работи четенето на флашки, инсталираме Usb otg helper, вкарваме флашката в otg кабел, и натискаме mount. Ще се появи грешка, но всъщност флашката е успешно монтирана в /storage/usbotgdrives/ drive1 Такъв кабел е 15 лв в Хенди и 4 лв в Елимекс :-P  *

*заб: Със стоковия MIUI lte върви безпроблемно, с CM 11 трябва да се оправят едни редове в системен файл. Потърсете в Google  "Redmi2 4pda" за повече инфо. При мен веднъж седмично на CM 11 превключва самоволно интернета и обажданията на другата карта, внимавайте.[/b]

Nokia 1.4 Android Go е много лек, така че реално 2гб рам стигат. 


Цитирай
Аксесоари
#27

Да добавя. ако искате да прехвърлите втората карта да ползва 3g/lte, просто в настройките сложете първата на Gsm only.
И още нещо - представянето на FM радиото явно зависи от handsfree -то, което ползва за антена. С turbo-x беше по-зле на NRJ, сега с новото на Altec Lansing(онези, отделили се навремето от JBL) e добре. А пак е 20 лв, само че от Jmt.

P.S. Сега как да си изтрия дублирания пост? ( на Opera на Xiaomi -то съм).

Nokia 1.4 Android Go е много лек, така че реално 2гб рам стигат. 


Цитирай
#28

Hе виждам бутон "редактирай", така че продължавам с новините след около месец .*
Две добри, една лоша
Лошата: Lte отказва да тръгне с която и да е модификация на CM 11 и редакции в build.prop Според някои руснаци ставало с официалния MIUI 6 ROM, според други не, явно е до късмет, не ми се преинсталира пак и то с по-бавен ROM

АКО НЯКОЙ УСПЕЕ ДА ПОДКАРА LTE, c MIUI ИЛ ИЛИ ДРУГ ROM, НЕКА НАПИШЕ КАК, МОЛЯ ВИ!
Visslar 
A сега добрите новини:

1. 64 gb micro sd карта клас 10 на Adata работи екстра - реален капацитет 58.9гб, но тъй е при всички . Най-евтина е в www.Cotronika.com - 48 лв и стотинки, там е и на-евтината 32 гб - 21-22 лв. и 50 ст. Няма значение, че по официални спецификации работи само с до 32. Явно се презастраховат. По принцип защитавам качествените китайски стоки, но не и при паметите и флашките (опит). Затова тайванската Adata e c отлично съотношение цена/качество, на 3 години имам една тяхна в друго устройство 16 - не е мръднала.

2. Имаме обновено TWRP recovery 2.8.6.1 - както знаете, то се управлява с тъч-а, за разлика от CWM
За двата серийни номера съответно - виждат се под батерията, проверете в 4PDa

Nokia 1.4 Android Go е много лек, така че реално 2гб рам стигат. 


Цитирай
#29

XIAOMI Redmi 2 само $98.88 (лв180.25 ) само на 24 часа,Побързайте
http://www.tinydeal.com/xiaomi-redmi-2-4...44567.html

[Изображение: O_M13qWvKx8.jpg]
Цитирай
#30

Вчера ми попадна едно редми 2 с 2/16 памет, бая омазано, та реших да му сложа фастбуут ром. Сложих глобала, последния стабилен, обаче греда. Пиша пина на картата и до там, няма мрежа. Първия линк в гугъл ми даде, че глобала не ставал за 2 гб версията, модема му не бил съвместим и имаше съвет да се флашне модема от другия ром (китайския) така и направих и телефона заработи. Въпроса ми е с ота ъпдейтите дали може да върне модема от глобала и да се омаже или ъпдейтва само другите неща?
Не за друго, ами телефона не е мой, да не се прецака с някой ъпдейт.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)