Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z3 (D66xx)

Колега ти направо си си без антена на телефона , в момента в София на Мтел стойностите  на моя телефон са  около 60db - 26asu.  Телефона работил ли ти е нормално от както си го закупил или винаги си е бил в това състояние.
Аз като закупих моята Z3ка правеше подобен проблем и даваше подобни стойности на твоя , проблема се реши след  като го занесох в сервиза на Сони и му смениха един кабел вътре ,  който свързва антената с дънната платка на телефона , явно е бил дефектен, от тогава нямам никакви проблеми, ремонта се поема гаранционно така ,че няма какво да го мислиш , връщай им го да си го оправят.
Цитирай
Аксесоари

Телефона го купих втора употреба преди 2 3 дена направил съм пост.само че е сменвн дисплея, ще признаят ли гаранцията

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
Цитирай

@unrealizable, Ти така и не разбра къде точно е сменян дисплея. В сервиз на Сони или не.
Ако е бил или е в гаранция, защо дисплеят да не са го сменили гаранционно в оторизирания сервиз?
Спомена, че продавачката ти е казала за смемения дисплей, но не и къде и защо и откъде знае това.
Ако има гаранционна карта, документи, няма ли го описано някъде това?
Ако дисплея е сменен в страничен от оторизиран сервиз, вероятно гаранция вече няма и не би имало вариант да отстранят пореден проблем гаранционно.
Ако е сменен на правилното място и телефона няма допълнителни външни, козметични забележки, които да са дело на собственика, както и ако имаш реална гаранция, е редно този проблем да бъде отстранен гаранционно.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравейте,
Обмислям да мина от Z3 на Z5 Compact, като главната причина за смяната е размерът на телефона. Като характеристики гледам обаче, че Z3 е с по-добри параметри. Rolleyes От друга страна си мисля, че на по-малък телефон не му трябват същите характеристики, за да работи отлично. Споделете мнение - как мислите, Z5C по-добър ли е от Z3 и оправдана ли е смяната?

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай

Като работа, бързина и усещане Z5C може да е малко по-добре. Смяна си заслужава само и единствено обаче, ако Z3 ти идва голям и искаш нещо по-малко. Изключвайки размера на екрана, няма причина да искаш ъпгред към Z5c, освен, че ще получи по-нова версия на Андроид официално.
Цитирай

(2016-09-29, 08:17:03)GH0STFACE написа:  Като работа, бързина и усещане Z5C може да е малко по-добре. Смяна си заслужава само и единствено обаче, ако Z3 ти идва голям и искаш нещо по-малко. Изключвайки размера на екрана, няма причина да искаш ъпгред към Z5c, освен, че ще получи по-нова версия на Андроид официално.

И по-добри камери.

hTC One M8, Sony Xperia Z3, Samsung Galaxy S8
Цитирай

колеги,ако се смени батерията на телефона ще остане ли водоустойчив? и друг въпрос  - ако съм купил телефона от онлайн сайт , мога ли да го закарам директно за ремонт в оторизираните сервизи на Сони или трябва да го предам първо на онлайн сайта

Sony Xperia Z3 6653 Copper Android 6.0.1 --- LG G6 H870 Astro Black --- Xiaomi Mi 9T --- Xiaomi Redmi Note 10 Pro Bronze
Цитирай

Дали ще остане водоустойчив...божа работа.

Би трябвало да можеш директно в Сони магазин, като има носиш документа за покупката (можеш, ако е произведен за ЕС).
Цитирай

как се разбира за къде е произведен

Sony Xperia Z3 6653 Copper Android 6.0.1 --- LG G6 H870 Astro Black --- Xiaomi Mi 9T --- Xiaomi Redmi Note 10 Pro Bronze
Цитирай

@Fatall1ty, Ако имаш в предвид информация за самото устройство, а не само софтуера за кой регион е, вероятно най-точен отговор би трябвало да получиш от кол центъра за поддръжка, след представяне / диктуване на IMEI номера на закупения телефон:
http://support.sonymobile.com/bg/contactUs/
Иначе информацията за софтуера и неговия персонален номер за регион, това е налично като 8 цифрен код (Customisation ХХХХ-ХХХХ) в сервизното меню или в зависимост от версията на Андроид, може да се види и в Настройки/ Всичко за телефона/ Диагностика / Факти.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

благодаря за инфото

Sony Xperia Z3 6653 Copper Android 6.0.1 --- LG G6 H870 Astro Black --- Xiaomi Mi 9T --- Xiaomi Redmi Note 10 Pro Bronze
Цитирай

Здравейте,
в следствие от изтърване ми се появиха няколко черни точки по самата лайсна на телефона. Какво бихте ми препоръчали за да замаскирам точките и да се върне почти първоначалният вид?
Изключвам възможността да си закупя нови лайсни и да ги сменя, просто защото е дълга процедурата, отделно нямам нужните инструменти и най-вече заради възможността от недобро залепяне от моя страна на лепилото (което всъщност може да се разлепи и да стане голяма гадория). А да си пратя телефона до сервиз на Сони малко нелепо ми се струва за едни точки и по-скоро заради парите, които биха ми взели за смяна, за материалите + транспортни разходи ( кой знае каква ще стане..)
Какво бихте ме посъветвали? Надявам се някой да ми предложи добро решение, ако има въобще такова, защото не ми се струват много възможните варианти..
Цитирай

здравейте, шрифтът на иконите които са на дисплея е много голям и дразнещ, а на часовника и батерията е нормален. Търсих в настройките font size и въпреки че е нагласен на normal, пак е голям
Цитирай

@sonyxperiaz3, Провери ли настройката  за големина на иконите в менюто за  "Началния екран"?
Задържане на празно място върху дисплея,  след това кликване върху появилата се икона долу в дясно Настройки, а след това избор на големина за икони.
Менюто от снимката по-долу :


Прикачени файлове
.png sketch-1480188648287-432x768.png Размер: 313.41 KB  Сваляния: 23

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

@Monipeev как сложи Меню бутона долу в дясно?

Samsung Galaxy S4
Цитирай

@pavelcheto, Меню бутона е с опция за добавяне в настройките на съответния къстъм софтуер, който използвам, като това, а и всяка допълнителна възможност конкретно в моя случай, е предложена от автора на този софтуер.
По принцип има много предложени варианти само за промяна на навигационни бурони и или добавяне на допълнителни бутони, както и разместването им по желание, но всяка подобна манипулация, изисква обикновено налични руут права над софтуера.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Може и да си въобразявям, ми се струва че единия говорител свири по силно от другия...при вас как е?
Още нещо...при входящо повикване се чува много тихо...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай

(2016-11-27, 20:28:42)RiseOfTheLycan написа:  Може и да си въобразявям,  ми се струва че единия говорител свири по силно от другия...при вас как е?
Още нещо...при входящо повикване се чува много тихо...

Вижте тук https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=76474

SONY XPERIA Z2+Z3,Huawei P9+P10Plus+Mate30Pro
Цитирай

Моля за съвет. Имам z3 compact. Телефона много ми хареса, но вече ми омръзна, година и нещо.
За пореден път му се разлепя дисплея и пак ще ходи в бокса. Като цяло се чудя с какво да го сменя,
като един от критериите ми беше да е под 5инча. Тъй като избора е малък (бюджета също е фактор 300-400лв, може и втора ръка)

Та се чудя на Z3-ката. По-голям е, надявам се да свикна с него, с което по-лесно ще си харесам нови телефони, защото повечето са над този размер.

Това, което ми харесва много в компакта е - размера, батерия, бързи процесор, има рут за 6.0.1
Това, коет НЕ - контраста на дисплея (трябва да е поне на 70% за да се вижда нормално)
като цяло звука е тих - говор, звънене, аплкации.
Чуплив - за една година ходи три пъти в серзив, сега четвърти. Два пъти за екран, преди време имах проблеми с разговорите.
Много лошо ме чуваха, сега някак си се закрепиха нещата, но не е звук като на айфоните.

Как е големия спрямо малко в това отношение ?

Мисля, че основната разлика, е че екрана е fulldh и "големия" няма бързо зареждане.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

@nikolae Проблемите, които изброи ги имам и аз при Z3. Екрана 2 пъти се отлепи, 1 път пожълтя. И при всяка смяна на екран имаше и смяна на говорители, защото дори при само разговори, слушалката почва да кънти след няколко месеца.

Samsung Galaxy S4
Цитирай

Да си купя втори z3 compact също не върви много много.
X-a ми харесва също така, но е скъпичък ми идва.
Като цяло май се води по-хубав от Z3, но е с по-слаба батерия.
Направо не знам, тези сонита екраните им се отлепят като хартиено тиксо или тези в сервиза така го лепят.
Направо не знам какво да си купя...

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

Масово екрани се отлепят на този модел независимо дали е z3 compact или Z3. На големия имаш по-голяма резолюция, по-голяма батерия, повече рам, по-голяма гъстота на пиксели. Не че нещо, но не виждам причина да се метнеш на по-лош телефон (т.е XA). Средните класове или ниските са орязани от към функции.

Нагледно сравнение между трите модела:
www.phonearena.com/phones/compare/Sony-Xperia-XA,Sony-Xperia-Z3-Compact,Sony-Xperia-Z3/phones/9987,8744,8764

Моят се оказа читава бройка или просто аз не го тормозя толкова много - не играя игри, не разцъквам докато се зарежда телефона и т.н, все неща които водят до голяма топлина и по този начин разлепват лепилото явно. Мисля, че също от нея става жълт екрана.
Няма как да ти препоръчам телефон след като не съм ползвал друг нов след Sony Z3. Мисля, че като алтернатива, втора ръка Z5 compact ще ти свърши работа (малък, хубав, high end) , но не съм наясно как стоят нещата при него.
Цитирай

Имах предвид Xperia x, а не xa
Просто го членувах X-a.
Чудя се за z5 compact към 450лв е.
Z3 от друга страна може да се вземе хубав
за 300-350 в гаранция и получавам премиум телефон.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

Аз пак да досадя малко, но не съм наясно. Когато получавате входящо само долния ли говорител звъни или и двата? Понеже при старото ми HTC 820 звъняха и двата...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай

На мен ми писна с тоя отлепен екран сложих капчица от дясно на диода, посредат и долу за лявата част говора. Зее яко и незнам как не са влизали боклуци ся немърда

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)