Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какъв автомобил да си взема?
#26

Тука понеже повечето говорят за френските коли на принципа ЕЖК (една жена каза), ще споделя моето мнение, базирано на моя опит. От 3 години карам Пежо 406 HDI 2001, 110 к.с.
Като я купих я обслужих, смених две беалетки отзад и една отпред и един тампон, че се тресеше при гасене на двигателя. От тогава нищо не съм пипнал, освен маслото, разбира се.
Карам я яко - цедя я редовно. Има перфектен, ама наистина перфектен климатроник, ел. седалки, круиз контрол, 4 ел. прозореца, мн. добра фабрична музика и други дребни, но приятни екстри. Има бройки с подгрев на седалки и кожен салон. Седан е моята, но има огромен багажник. За возия, който не се е возил той не е разбрал какво е комфортна возия. Разход - с темпомата на 130 км/ч, тук там газ до към 160-170 - 5/100.
До Гърция и обратно с всички ограничения - 4.6/100.
Съединител + маховик струва 650-700 лева. Не е евтино, но не е и 2000 лв., като на някои японки. Съседа имаше Тойота Авенсис 2001 и лагер главина ми каза, че е 300+ лева. Не знам вярно ли е.
За дизела на Пежо и по-специално HDI ако някой пък каже лоша дума, не знам. Отворете и прочетете поне преди това.
Колата е много просторна и отзад.
Но вече при тези стари коли всичко е до късмет и много зависи как е карана и поддържана.
Това е моят опит без да налагам мнение и да плюя по коли, за които само съм чувал.
Цитирай
Аксесоари
#27

Ей сега кара баща ми тойота ярис 2003 год , просто само се чупи нещо само проблеми .Реши да смени малко тъй като искаше малка и градска кола и малко да гори е купи я и проблеми , но наистина гори малко 4 си ги прави в града наистина икономична .Двигателя е 1.0 . Преди караше само рендаци минал е сигурно всички рендаци като се почне от 11 до клио и от рено лагуна по хубава возия няма особено от 96 , 97 година . Всеки който е карал лагуна ще ти каже ,че вози като лодка . Френските дизели за мен са номер едно на пежака , на рендака .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#28

+1 за 1.9 TDI AHF 110 к.с. Имах такъв двигател в VW Bora, много добра кола. Разхода е уникален, извънградско 5-6, градско 7-8 най-много. По двигателя не съм пипнал нищо за 70 000 км, само ремък и ролки но са част от обслужването. Може би като минус при мен беше само, че спуках картера 3-пъти и накрая сложих желязна кора Big Grin

BTW, смяна на лагер за въпросната кола, преден, заден 30лв. за лагера. Цените им са народни вече Wink

hTC One М9
Цитирай
#29

Аз за френските също говоря от опит, от 6 год. продавам авточасти и всеки колега, който чуе френско се обрива. Голяма част от частите се намират само със сваляне, понеже дава по 2-3 варианта, а реното няма и програма която по рама да ти разграничи частите Smile
Цитирай
#30

Е нормално - гаражните масйтори разбират само от Голф 2 и 3. Big Grin
Каквото съм проверил в сървисбокса по рама никога не е имало проблем.
Както и да е - взимай най-запазената, преглед на ходова част и диагностика и вече какъвто ти късмета.
Цитирай
#31

+1 за Golf или Ауди AHF. Страшно издръжлив мотор, аз съм с голф. Поддръжката е евтина и ми харчи много малко градско и извънградско, малко не е като да не харчи но сравнение с другите, които съм карал тук ми остават пари Big Grin сега ми дава, зимата около 7 градско и 5 извънградско (повече на автопилот, каране, средна скорост 140-130-150) Колата ми е на 400 000 км, докара ми я приятел, който не ми я превърта, преди да ми я продаде. Преди две години я взех за 3500, сега мога да и взема 4500 спокойно, но все пак приятел ми я кара. Кола около тези години 99,2000,01 на по-малко не знам да има. Всичко е превъртано и преправяно. Тук обичат да слагат около 145 000... новички Big Grin Но коли съм виждал и няма кой да ме убеди, че карана кола в чужбина на тези години ще е на по-малко километри... Изключителна рядкост са и е късмет да попаднеш на такава. Тази като за 450к е куршум. Не беше палена поне година, мотора беше клеясал и само и пуснахме ток, като я свалихме от автовоза и запали чакмак. Даже  мърка мотора.
Единственото което пипам на година веднъж е някой друг накрайник. Карам предимно градско. Сменял съм и дребни работи, като тройник за водата (20лв) и разни гумички, лагер на климатик скоро и това е.
Пежото също, но внимавай с мотора, прочети доста преди да се хвърлиш, защото много серии са не сполучливи от към мотор. Говоря за 406. Баджанака взе такова и доста бяхме ровили, и мнения от приятели, които се занимават с коли събирахме за читава версия мотор. Не помня кой, защото не е моя колата и не съм си правил труда да запомня. Нещо 2.0 май беше, но и там имаше някакви опции мисля на 2.0. Взехме това, което препоръчаха познати със сервиз и не сбърка.
Ако вземеш AHF ще ти сложа един темпомат Smile Wink

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#32

(2015-02-07, 21:03:56)arrogant написа:  Е нормално - гаражните масйтори разбират само от Голф 2 и 3. Big Grin
Каквото съм проверил в сървисбокса по рама никога не е имало проблем.
Както и да е - взимай най-запазената, преглед на ходова част и диагностика и вече какъвто ти късмета.

Я ми намери на Рено такава програма, като на пежото и ситроента сървисбокса Smile
Цитирай
#33

Програмата за Рено се казва Dialogys.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#34

Един бърз съвет. Евтин и хубав дизел - НЯМА Wink
Голф 4, Сивик 7генерация (2001-2005) и сеат ибиза от тези години. Това бих ти препоръчал като здрави мотори.
Ако си навит на по-малки двигатели - Пежо 206 1.9 69к.с. - е няма такъв двигателя. Втората кола е такава и какво да кажа - чист дизел, без турбо, шумен, тромав, голям въртящ обем, минава от всякъде и разход с климатика 5/100 градско...
Хонда и Голф са с еднакви двигатели, така че гледай външния вид. На сивика окачването е малко по-лесно за ремонт, амортисьорите са една идея по-скъпи.
За 5000лв на обява... какво да ти кажа - нещо 12-15 годишно ще да е ... на минимум 300 000 - 350 000 реални км.

Powered by PLCNeT DM
The power of dreams...
Цитирай
#35

(2015-02-07, 10:42:29)arrogant написа:  Тука понеже повечето говорят за френските коли на принципа ЕЖК (една жена каза), ще споделя моето мнение, базирано на моя опит. От 3 години карам Пежо 406 HDI 2001, 110 к.с.
Като я купих я обслужих, смених две беалетки отзад и една отпред и един тампон, че се тресеше при гасене на двигателя. От тогава нищо не съм пипнал, освен маслото, разбира се.
Карам я яко - цедя я редовно. Има перфектен, ама наистина перфектен климатроник, ел. седалки, круиз контрол, 4 ел. прозореца, мн. добра фабрична музика и други дребни, но приятни екстри. Има бройки с подгрев на седалки и кожен салон. Седан е моята, но има огромен багажник. За возия, който не се е возил той не е разбрал какво е комфортна возия. Разход - с темпомата на 130 км/ч, тук там газ до към 160-170 - 5/100.
До Гърция и обратно с всички ограничения - 4.6/100.
Съединител + маховик струва 650-700 лева. Не е евтино, но не е и 2000 лв., като на някои японки. Съседа имаше Тойота Авенсис 2001 и лагер главина ми каза, че е 300+ лева. Не знам вярно ли е.
За дизела на Пежо и по-специално HDI ако някой пък каже лоша дума, не знам. Отворете и прочетете поне преди това.
Колата е много просторна и отзад.
Но вече при тези стари коли всичко е до късмет и много зависи как е карана и поддържана.
Това е моят опит без да налагам мнение и да плюя по коли, за които само съм чувал.

Благодаря ти за изказаното мнение. Но нещата са насочени към друг автомобил. 
Цитирай
#36

Един съвет от мен...на която и марка да се спреш гледай да е възможно най-нова като години.Тези 15-16г. коли ръждата ги е захапала както и да изглеждат.Всичко друго се прави, но тръгне ли ръжда няма оправия или струва повече от колата...Успех с избора и най-вече късмет!Smile

Мозъчните гънки не се виждат, но си личи като липсват...
♥LG G2 ♥ HTC 8x ♥ LG G-Watch ♥LENOVO YOGA B6000 3G www.carom3d.org
Цитирай
#37

Марката е избрана - Toyota. Баща ми кара Toyota Avensis 2005 2.2D4D и я обслужва при едно момче(към 30тина години, с около 10г. стаж в Хонда и се занимава само с японски коли). Днеска отидохме при него и му зададох въпроса: Решил съм да взимам кола за 3000-4000лв, моделите са: Хонда Сивик 1.7CDTi, Toyota - Avensis 2.0 D4D/Corolla 2.0D4D/Corolla 1.4VVTi(бензин)/VW Golf 4 1.9TDi... Първите му думи след като му изброих моделите бяха - Тойота. Старата Корола (Е11) - много здрава кола, комбинация с хубав двигател - D4D, ще е много добре. По новата Корола (Е12) - по твърдо вози. За Авенсиса - най -добрия вариант, но по скъп като обслужване и консумативи(съединителя е маховик и струва НЕмалко)!.. Относно Голфа ми каза - "Не си го причинявай!"... Напълно вярвам на момчето, доверили сме се веднъж за кола от 10 000лв смятам и сега да му се доверим.. Баща ми е много доволен от него.. Изборът е Тойота. А какъвто хубав модел има такъв ще взема. Благодаря на всички за мненията!
Цитирай
#38

Само вметка - ако има 10 години стаж в Бултрако, не е критерий... Можеш да влезеш в един друг форум и да пропрочетеш за въпросния сервиз колко доволни има от там. Wink
Голфовете и А3-ките не са лоши - въпроса е, че пазара е залят от такива коли и намирането на читава (110 к.с.) може да се океаже игла в купА сено... Друг вариант с този двигател е Seat Cordoba, ако държиш на по-големите автомобили.

Успех в търсенето и да се похвалиш после! Smile


Цитирай
#39

(2015-02-08, 00:12:21)vorronin написа:  Марката е избрана - Toyota. Баща ми кара Toyota Avensis 2005 2.2D4D и я обслужва при едно момче(към 30тина години, с около 10г. стаж в Хонда и се занимава само с японски коли). Днеска отидохме при него и му зададох въпроса: Решил съм да взимам кола за 3000-4000лв, моделите са: Хонда Сивик 1.7CDTi, Toyota - Avensis 2.0 D4D/Corolla 2.0D4D/Corolla 1.4VVTi(бензин)/VW Golf 4 1.9TDi... Първите му думи след като му изброих моделите бяха - Тойота. Старата Корола (Е11) - много здрава кола, комбинация с хубав двигател - D4D, ще е много добре. По новата Корола (Е12) - по твърдо вози. За Авенсиса - най -добрия вариант, но по скъп като обслужване и консумативи(съединителя е маховик и струва НЕмалко)!.. Относно Голфа ми каза - "Не си го причинявай!"... Напълно вярвам на момчето, доверили сме се веднъж за кола от 10 000лв смятам и сега да му се доверим.. Баща ми е много доволен от него.. Изборът е Тойота. А какъвто хубав модел има такъв ще взема. Благодаря на всички за мненията!

Е браво честито напълни джоба само ,че ще има бая да поправяш или дюшека отдолу .Тия авенсиси така шумат ,че все едно трактор караш .Къде си чувал ти добър японски дизел да има на този свят .И с тоя двигател бая ще ти харче ама честито да е щом си избрал евала . За голф дане говорим колко харчи към 8 ,9 градско гълта като луд.Хубаво се беше насочил към пежака.

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#40

(2015-02-08, 12:24:18)fuckinggood написа:  
(2015-02-08, 00:12:21)vorronin написа:  Марката е избрана - Toyota. Баща ми кара Toyota Avensis 2005 2.2D4D и я обслужва при едно момче(към 30тина години, с около 10г. стаж в Хонда и се занимава само с японски коли). Днеска отидохме при него и му зададох въпроса: Решил съм да взимам кола за 3000-4000лв, моделите са: Хонда Сивик 1.7CDTi, Toyota - Avensis 2.0 D4D/Corolla 2.0D4D/Corolla 1.4VVTi(бензин)/VW Golf 4 1.9TDi... Първите му думи след като му изброих моделите бяха - Тойота. Старата Корола (Е11) - много здрава кола, комбинация с хубав двигател - D4D, ще е много добре. По новата Корола (Е12) - по твърдо вози. За Авенсиса - най -добрия вариант, но по скъп като обслужване и консумативи(съединителя е маховик и струва НЕмалко)!.. Относно Голфа ми каза - "Не си го причинявай!"... Напълно вярвам на момчето, доверили сме се веднъж за кола от 10 000лв смятам и сега да му се доверим.. Баща ми е много доволен от него.. Изборът е Тойота. А какъвто хубав модел има такъв ще взема. Благодаря на всички за мненията!

Е браво честито напълни джоба само ,че ще има бая да поправяш или дюшека отдолу .Тия авенсиси така шумат ,че все едно трактор караш .Къде си чувал ти добър японски дизел да има на този свят .И с тоя двигател бая ще ти харче ама честито да е щом си избрал евала . За голф дане говорим колко харчи към 8 ,9 градско гълта като луд.Хубаво се беше насочил към пежака.
Предполагам нито една от тези коли не си имал? Обикновено такива хора дават такива оценки... които никога не са имали (не карали) такива коли, ги хранят най-много. Д4Д да не е добър мотор... голфа горял като луд... Общо взето се поизложи ми се струва.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#41

Не, той просто оспамва всички теми...

Sony Xperia Tipo >>> Samsung Galaxy S II >>> Motorola Moto G (1st Gen) 8GB >>Lenovo P70-A >>> Samsung Galaxy S5 >>Motorola Moto M XT1662
Цитирай
#42

(2015-02-08, 18:28:38)miglen97 написа:  Не, той просто оспамва всички теми...

МигленЙе не оспамвам темите можеш да погледнЙеш нагоре ,че има също хора против японските дизели и ,че не само аз казвам че са скъпи частите .Чети бЙе младЙеж и тогава коментирай кой какво прави . Smile

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#43

Колега, имам чувството, че или си на 12 или си супер простак, сериозно. Всъщност само ти казаваш, че частите на японските автомобили са скъпи. Та викаш, колко такива смени на ТВОЯ Авенсис? Не ми отговаряй, няма смисъл...
П.с. Аз карам Туран с малкия дизел 1.9/101к.с. Донякъде двигателя ми се струва здрав, но частите са си цифра. Лагер-главина под 300 лв./бр. няма, смяната на нещо по електрониката и електрическата част е нещо като ритуал всеки месец. Най-често гори крушката на задния номер (3 за 2 месеца), не знам защо...

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#44

(2015-02-08, 19:06:26)stiebel написа:  Колега, имам чувството, че или си на 12 или си супер простак, сериозно. Всъщност само ти казаваш, че частите на японските автомобили са скъпи. Та викаш, колко такива смени на ТВОЯ Авенсис? Не ми отговаряй, няма смисъл...

Виждам , че ме следиш незнам защо и какъв ти е проблема с мен , ако не искаш да ми гледаш постовете блок и това е . По горе съм  описал ,че баща ми има тойота от 2 години горе долу и доста често се чупят много неща и когато съм ходил с него да търси части и съм виждал цени, които  са 2 пъти по скъпи от на другите коли . Горе можеш да видиш  още един коментар и ако обичаш както ти казах в един друг пост просто не коментирай това което съм коментирал аз .Ще ти бъда благодарен , ако разбираш от дума и ако си голям чпвек . Smile

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#45

Ми не не те следя, просто така се случва. Интересно ми е защо така фамилиарничиш с колегите от форума и се държиш доста нахъсано. Още по-интересно ми е ти каква кола караш/обслужваш, за да си толкова уверен в думите. Или си от тия, както казаха малко по-горе, ЕЖК и тате ми каза?

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#46

Успех колега ! Дано да случиш на кола и късмет Smile

hTC One М9
Цитирай
#47

Ако продължите с караниците темата директно заминава в коша и не само! Спрете се, тук не сте да се карате и да се чудя как да ви спра обидите!


Виждам че човека си е избрал вече, докато купи и не се похвали с нещо това е положението.
Цитирай
#48

Колега, моето мнение е следното. Кола или почти нова или преди 95. (Пак да отбележа това е мое мнение не го налагам на никого.) Та, ние какво направихме, влезнах в авто форумите на повечето марки и като почнах да им чета проблемите лошо ми стана. Нямаме възможност да плащаме ремонти, чиято стойност е 4 - цифрена сума. Търсехме кола среден клас от рода на Пасат примерно и в крайна сметка взехме един Мерцедес 190 91-ва година.(доста евтино) От както я караме колата (15000км. за 8 месеца) сме сменили едно каре на кардана. Има климатик има хидравлика, кожен салон, ел стъкла и тн. и всичко си работи без проблем. Общо взето сме много доволни от избора. А защо страня от колите след 95, ами моето мнение е, че трябва заплатата ти да е поне 2000лв. на месец за да можеш да поддържаш по нова кола и като се развали нещо за XXXXлв да можеш да го оправиш без да се чудиш от къде ще дойдат тея пари. Пожелавам ти да намериш запазена кола на малко километри и да нямаш проблеми с нея. Успех!

Galaxy S2 + Galaxy Note 3 neo
Цитирай
#49

(2015-02-08, 19:06:26)stiebel написа:  П.с. Аз карам Туран с малкия дизел 1.9/101к.с. Донякъде двигателя ми се струва здрав, но частите са си цифра. Лагер-главина под 300 лв./бр. няма, смяната на нещо по електрониката и електрическата част е нещо като ритуал всеки месец. Най-често гори крушката на задния номер (3 за 2 месеца), не знам защо...

Колега, какви са тези цени? Fag, които се водят най-добрата марка за лагери и главини отпред е под 200лв, отзад е под 170лв. Къде ти казват 300лв?

едит: Колега, моя съвет е да вземеш каквото ти хареса, винаги на всяка една кола ще има част която ще е маса пари...Предната ми кола гледах ангренажи окачване и всичко беше горе долу скъпо, но за този клас кола поносимо.Накрая ми се чупеха неща, които въобще не съм предполагал и гледал, като демферна шайба 1500лв, каре 800лв .... Сегашната ми кола, навсякъде по форуми и т.н. я плуют, че е с калпаво окачване, че няма да смогна на смяна на носачи и т.н. Аз я имам от годинана и половина все още не съм пипал нищо по това окачване, а ми е служебна и по цял ден съм по най-разбитите пътища в и около града.

(2015-02-07, 23:02:04)xn3k написа:  Програмата за Рено се казва Dialogys.

Dialogys по VIN номер работи само аз товарните автомобили на Рено.
Цитирай
#50

(2015-02-09, 09:16:11)climb написа:  
(2015-02-07, 23:02:04)xn3k написа:  Програмата за Рено се казва Dialogys.

Dialogys по VIN номер работи само аз товарните автомобили на Рено.

Трябва да имаш акаунт в Рено, за да ти работи опцията.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)