Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какъв автомобил да си взема?

То с такова масло на 30к и отгоре км (да не говорим за годините му, също важен фактор), 1км изминат ти се равнява сигурно на 5, 10, че и повече с "прясно" масло Big Grin, да не говорим за смазочните му свойства. Така че както тези 150км могат малко да му съкратят живота, така могат тотално да му пре*бат животеца. Аз такива масла за по 30к ги знам, особено с качеството, предлагано тук и горивата ни. 10к сменям масло, пък каквото ще да е, ако искат и 50к да го водят.
Цитирай
Аксесоари

(2018-07-03, 18:41:02)xn3k написа:  Човека търси нещо по-евтино от 20 лева, колкото струват транзитните номера. Това ме навежда на мисълта, че автомобила е в същия град. Фирмата, която аз ползвам служебно репатрира колите с фиксирана цена от 40 лева в рамките на града. Е, не си ли струват 20-те лева отгоре ако си спестиш двойната процедура в КАТ?
Ако колата е в друг град - тогава ОК, наистина не си струва.
Няма как да е за същия град и да пита за транзитни номера си мисля. За транзитни номера пак трябва да закараш колата до КАТ. Както и да е, зависи от разстоянието и дали му се кара без да е обслужена колата.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай

Не прочетох целия спор за временните номера, но аз вадя такива по 3-4 пъти в годината. Отивам с документите в КАТ и ги вземам на момента. Не знам защо трябва да се кара превозното средство и никога не са го искали.
За София става въпрос.
Цитирай

(2018-07-03, 18:43:23)Andon0v написа:  10к сменям масло, пък каквото ще да е, ако искат и 50к да го водят.

Бих добавил и на една година, понеже има хора, които правят тези км. за две години Wink

#TeamPixel
Цитирай

Колата е в София, момчето е от Пловдив. Та си има едни 150-160 км.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

(2018-07-03, 19:19:23)vargala81 написа:  Колата е в София, момчето е от Пловдив. Та си има едни 150-160 км.

Щом е така, репатрака не си струва.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Колеги, бях попитал, защото не знаех реалната цена на транзитните номера. Бяха ме подвели и мислех, че цената им е около 100лв. Ще бъде с транзитни, понеже като погледнах цените за платформа се хванах за главата Big Grin Колата ще бъде обслужена в сервиза, от който я взимам и след това потегля към КАТ.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

Здравейте ,
имам проблем с заключването и отключването когато колата е пред блока !?
Като е в гараж или някъде на паркинг или на друга улица проблеми не съществуват с отключването и заключването на колата.
Някой ако знае какво мога да направя пак да си заключвам и отключвам колата пред блока ,моля да сподели .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Звучи ми като че нещо смущава/заглушава сигнала на дистанционното. Знаеш ли на каква честота работи системата?

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай

Не нямам си и на идея ,но със сигурност някой е сложил някой тапа или Jammer както го наричат.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Каква е колата?
На моята като паркирам по-близо до близкото РПУ и става по същия начин Big Grin

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

Opel Mokka .
Вече подадох сигнал Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Предстои ми да подменя настоящия автомобил BMW E39 525d. На този етап съм се спрял на Citroen C5 2.0 HDI 2009-2010 или Renault Laguna 2.0 dci пак около 2010. Колата задължително ще бъде автоматик и комби. Някой ако има преки наблюдения относно двата автомобила ще се радвам да сподели.

Изпратено от моят Mate 10 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай

Карал съм ги и двете за по малко! Почти еднакви са!Като плюс за лагуната мога да кажа,че мотора е по тих или има по добра изолация купето. Управлението на ситроена е по добро в града.Погледни и пежо.+1 За лагуната!
Цитирай

Стой далеч от френско, италианско ако си цениш паричките
Цитирай

Като цяло съм карал всякакви по народност коли и това с френско, немско, италианско винаги е било без значение. Важно е как е била гледана колата преди това. Сега, като карам немска кола да не би да е нещо повече от предното Рено Лагуна което карах или от по предната Ланчия...

Изпратено от моят Mate 10 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай

Точно, и в подкрепа на това ще споделя на ауди и шкода, за да се смени филтъра на маслените пари се сменя целия капак на клапаните! А той си е сума. Иначе аз карам и френски и немски автомобил. Всичко е до поддръжката на предния собственик.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Това с немско, фрнско, японско е такава отживелица че няма до къде! Малкият дизел (а и от скоро безнизновят 1,3) на мерцедес е рено и го слагат на датчия, механично: баничарката на мерцедес е рено, форд ка е фиат панда,опел споделя една камара части с ситроен/пежо , тойота супра е бмв, фиат спаидер е мазда ,ламборджини е 70% ауди и така до безкрай! Най важното е пордъжката а не страната производител!
Цитирай

Харесай си нещо /да ти хване окото на дизайн/, после си търси читав екземпляр. Разбира се като съобразиш екземпляра с твоите критерии, като гориво, обем, мощност и екстри. И да знаеш, цвят кола не кара!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Аз бих заложил на японско от типа на Тойота, Хонда, Субару или Мазда в краен случай, лично мнение
Цитирай

(2019-08-12, 14:21:24)user32 написа:  Това с немско, фрнско, японско е такава отживелица че няма до къде! 
Вземи си една дачийка пък после ще говорим.
Цитирай

Няма лоша марка. Има лошо състояние и лоша поддръжка.
Цитирай

Определено производителите ползват части по между си като например новата Супра няма нищо общо с Тойота или че вече повечето компании ползват автоматични трансмисии от Тойота(Aisin), както и примерно свещи от AC Delco. В една кола двигателя и трансмисията са най-важни, следва окачването, където много от френските и италианските автомобили куцат. Иначе основните им модели като Корола, Кемри, Сивик при Хонда и т.н. са си напълно тяхна разработка с минимално използване на части от трети производители.
Цитирай

Аз също в скоро време мисля да сменям колата и като гледам около 2008-2012 година си струват ЗА МЕН лично Citroen C5, Peugeot 508 и Skoda Octavia/Superb. Говорим и като визия и като здравина. Ако не успея да намеря Суперб сигурно ще взема C5 или 508, зависи кое е по-запазено. Говорим само за дизел и то само за Евро 5. Препоръчвам ти да търсиш 2.0 hdi 163 коня. По-нов е моторът, харчи почти като 140 коня, но има повече сила.
Цитирай

(2019-08-12, 23:31:42)anatol06 написа:  Вземи си една дачийка пък после ще говорим.
На базата на какъв опит с датчия го казваш? Имам приятел който си купи две преди около 5-6 години за  него и жена му.Имам преки наблюдения върху колите.  Може още сега да говорим. Датчия се продава много добре. Имат все повече клиенти.Бих си взел с удоволствие една.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)