Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какъв автомобил да си взема?

Я дайте няколко български форума, че хората по-скоро гледат в руските форуми.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари

(2020-07-13, 15:07:23)hazART написа:  Я дайте няколко български форума, че хората по-скоро гледат в руските форуми.


Повечето са конкретно за дадена марка коли,примерно Mercedes Benz,Audi,BMW Opel Fiat да не изреждам ..!
Примерно
https://www.opelclub.bg/index.php?act=idx
http://forum.opelclub-bg.net/
Много рядко да попаднеш на някой форум който е общ за всички марки и модели въобще ако има пак ще е нещо.
А случайно някой ако знае или е попадал на такъв Форум да драсне 2 реда.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2020-07-13, 16:06:19)Compare написа:  Повечето са конкретно за дадена марка коли,примерно Mercedes Benz,Audi,BMW Opel Fiat да не изреждам ..!
Примерно
https://www.opelclub.bg/index.php?act=idx
http://forum.opelclub-bg.net/
Много рядко да попаднеш на някой форум който е общ за всички марки и модели въобще ако има пак ще е нещо.
А случайно някой ако знае или е попадал на такъв Форум да драсне 2 реда.
Има общ форум за всички марки и модели, но е на немски. Има много теми и много инфо, полезен за тези, които знаят немски:
motor-talk . de

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Цитирай

Мерси, Немските ги знам ,търсят се български такива

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Здравейте, колеги! В момента карам астра г 86 коня ; 1,6 стария двигател, преди екотек. Колата е желязна, никакви проблеми за 3 години, само нормалното обслужване. Понеже пътувам много и тия 86 коня са ми малко, изпреварва се със зор, особено пък тировете. Оглеждам се за кола, като бюджета е 10 000, най-добре да е по-малко дори( 8500-9000) Отделил съм и пари да я обслужа. Мисля да се метна към японските коли, изискванията ми за колата са ЗДРАВИНА, да не се чупи постоянно и да не и мисля мега скъпите части, то че ще има ремонти е ясно, но да не е с мега скъпи части, да е над 100 коня. Като цяло това е, автоматика е за предпочитане, но не е задължителен. Бензин задължително, газовата е плюс. Това ви го пиша, защото очаквам предложения и от вас.
Но ще сте най-полезни ако изкажете мнение за следните коли : Мицубиши Лансър 2006-2010 бензинов двигател 1.8 143 коня CVT автомат ( знам, че тоя автомат е за избягване, но искам и мнение от собственик ) Хонда сивик 8-ма генерация, бензиновия, който е 140 коня, Хонда акорд 2004-2008 бензин 155 коня автомат, като акорда ми е фаворита. Моля да не ми пишете, че е много по-добре да си взема нова кола, всеки има право на мнение, на този етап търся употребяван автомобил.

Поздрави

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай

Евтина поддръжка и автоматик не знам как ще стане. Там дори елементарни неща като изтощен акумулатор изискват пътна помощ. Малко по високия резход на гориво не го споменавам, защото си струва комфорта. Всеки се плаши от скъпи съединители и ангренажни комплекти, но истината е че те се сменят на 70-100 000км и докато им дойде времето за втора смяна, най-вероятно ще искаш друга кола. Важно е да се гледа и цената на ремонтните услуги, не само тези на частите. Например Пежото на жена ми е със свещи между задната страна на двигателя (под егр) и купето. Смяната им е изключително трудна. Дори в официалния сервиз не ги сменят. Иначе самите свещи нито са скъпи, нито изпълняват някаква роля, освен да подпомагат регенерацията на филтъра за твърди частици.
Та мисълта ми е да прочетеш форумите на съответните марки модели и да си направиш сметка кое е по-страшно. Другото е на късмет. Може и само масло и филтри да сменяш, ако случиш на бройка.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

Японска кола и евтини части? Няма такъв филм. Нито вече са, с прословутата японска здравина.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

От личен опит, или си чувал?

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Май само е чувал, но не помни за японските ли беше или за френските. Неее за румънските е ставало въпрос.

1916 
Цитирай

Какъв автомобил да си взема?

Червен! Тъмно червен!
Цитирай

От това, че се занимавам с продажба на части за автомобили. Всеки ден търсят за някоя японка и се почва реване. Не казвам че са лоши коли, а че вече не са това което бяха. Типично за форум, кажеш нещо срещу сектата и реагират.
Както казах и преди, когато се взима втора-трета ръка кола, не робувайте на марки.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

(2020-10-04, 09:42:33)abv86 написа:  От това, че се занимавам с продажба на части за автомобили. Всеки ден търсят за някоя японка и се почва реване. Не казвам че са лоши коли, а че вече не са това което бяха. Типично за форум, кажеш нещо срещу сектата и реагират.
Както казах и преди, когато се взима втора-трета ръка кола, не робувайте на марки.
Казваш не робувайте на марката,а не даваш препоръки.Това важи за всички марки,не са това което бяха,по здравина.Или Японска или Германска,ако искаш надеждност.
Цитирай

(2020-10-04, 09:56:29)DoryanY написа:  Това важи за всички марки,не са това което бяха,по здравина.Или Японска или германска,ако искаш надеждност.

Много точно си го казал.

1916 
Цитирай

Точно, не давам препоръки. Взимаш н-та ръка кола, карана от незнайни хора, поддържана по незнайни начини. Тук няма марка или модел. Има запазена или гробник.
Да кажеш немско или японско, е робуваме. Нагледах се достатъчно, на 'надежните' немски и японски.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Аз карам Хонда Сивик 2006 VIII генерация (хечбек) 2.2 дизел - вече 4-та година. Да чукна на дърво, освен окачване и косумативи, нищо друго не ми се е налагало да пипам по колата. Smile

iPhone 4S > iPhone 7 Plus > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy Note 20 Ultra > iPhone 13
Цитирай

Тъй като търся специфичен модел Корола автомат, бензин 2005-6 - какво ще ми струва да я взема (не аз) от Германия например? Тук не знам защо няма, само дизели и то друга кутия...

Пп. Какво алтернативи имам (ако е от БГ, до 6-8к) за нещо не с 10см клиренс и средна големина, без да се троши през месец? Много ми се щеше японец но ограничаването до автомат (бензин за тия години) доста блокира процеса.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

То и в немското мобиле, излизат едва 15тина обяви за бензин автоматик. Но цените са скочили доста:
https://m.mobile.de/auto/search.html?dam...EAR&vc=Car


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

Привет
Към какъв модел ще ме насочите с изискване:
хечбек или малък седан, да не се чупи през ден, да е с пълен автоматик и да е 4-6к лева.
Бензин, с опция и за круиз контрол. С максимално лесни за натискане педали и добро серво.
Нещо от азиатския пазар дали може да се намери?
Други производители също са добре дошли.

ПП: Някой тук да членува в hardwarebgVisslar

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

За тия пари нищо няма да намериш. Камо ли пък свястно. Особено автомат ще е убит от каране и почваш да правиш и да псуваш. Гадно но е така. Парите се обезцениха.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

То екстрите струват толкова. Малък автомобил автоматик и с круизконтрол е труднономираем. За тези пари без много екстри 2000--5 г макс. А за да не се чупи през ден, това зависи от предишния собстеник. Например бензинов смарт, бензинов сеат, бензиново клио бензинова фиеста - автоматици.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Ок, а 20 годишна Корола с автомат, и газова на 1-2г - нормално ли е да е 8к?
Не съм наясно с автоматите - ако се прецака - какво следва? За дизелите знам че едно 1000лв не ти мърдат.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Автоматите ако се прецакат, си е 2~3000 лв
Просто като си набележиш кола, отиваш в официалния сервиз на БГ за марката за преглед, и не жалиш пари. Обсъждаш със сервиза и продавача, съответно ремонта и цената, и взимаш решение! Това е моята кола, или това не е моята кола.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Търси тойота Ярис, Корола и т.н. от старите автомати с хидротрансформстор, горе долу за тия пари вървят

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай

Да, разбирам, явно ще е от БГ.
Корола в БГ не видях с пълен автомат, предполагам това визираш?
"класически автомат хидротрансформатор с 4 скорости" 
mobile.de

Това за прегледа при официалния сервиз на БГ - задължително ли е да е там?
Мислех, най много през някой японаджия да я види, но предвид че ми е позната... /но пък от жена/ - не трябва да вярвам много какво ми казва.
Като изключим недарозумението ММТ - има ли и други деривати на автоматичната? 

Andon0v у нас поне не съм виждал последните 2 месеца такъв автомат при Корола, а Ярис може би е по-разпространен и може да изпадат, но не е ли твърде малък (т.е. и лоша возия)?  Huh
Двувратата кола има ли някакви предимства освен здравината на купето?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Единственото предимство на двувратките (тривратките), е че са им по-големи вратите в сравнение със съответните четириврати (петврати) модели.
Относно здравината на купето не ми се струва да има съществена разлика.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)