Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какъв автомобил да си взема?

Аз съм решил да взема Astra G Bertone със 2.2 мотора(Z22SE),някой да изкаше преки впечатления ?

Maximus VII Ranger | i5-4690K@4.4GHz+NH-U14S | G.SKILL 2x4 RipjawsX 1866M C9 | SS-660XP2 | Corsair Obsidian 750D | WD5000HHTZ | Dell U2414M | Vengeance® 1500 | Xbox 360 Wireless Controller
Цитирай
Аксесоари

@shisharkata, не знам дали си си купил вече колата, но ще ти кажа нещо.. Издръжлива тояга си е, но все пак, ако си решил да се "святкаш" с 200km/h, няма да стане. 180km/h ако вдигнеш с нея, постижение. Градско ще ти гори към 10, извънградско пада принципно до 6-7 или пък до 8, зависи. Ако си в голям град и често попадаш в задръстване и нямаш много пари за гориво, не е много добър вариант. Добре ще е, ако имаш 1000 лева още да й сложиш една газова и поне да караш евтинко.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай

Не разбираш ти нищо Дака...
Колата е п..е ловка.
Шишарка,бих те насочил към двата Опел форума,сигурен съм,че ще намериш доста изписано за модела и за двигателя.


----------------------
Spaghetti racing Team
Цитирай

Знаете ли от къде могат да се смъкват ъпдейти за навигационните на колите?
Става въпрос за Europe NAVI 950 Опел Мокка.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2016-07-08, 23:25:46)Compare написа:  Знаете ли от къде могат да се смъкват ъпдейти за навигационните на колите?
Става въпрос за Europe NAVI 950 Опел Мокка.

В сервиз на Опел. Ако номерацията на моката е същата NAVI 600-650, 900-950, то самите карти са ти качени на твърд носител намиращ се в автомобила.
При по старите модификации, до 2014 специално при зафира турър бяха на сд карт носител и дори могат да се закупят онлайн все още.
Всичко зависи коя година ти е мока-та, предполагам.
Цитирай

Проблема е че не ми се плащат новите карти поради причината че има само няколко нови улици в Европа а цената от 179евра ..... просто не ми се коментира.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Пичове станахме 4 драйвера на гоУфо и нещо не ми допада идеята да си правим график на кой кога ще му трябва ... та мисля си за 407 136 коня дизела. Гледам добре е уж мАтора. какво да му гледам като най проблемно на модела?
Цитирай

Най - проблемно е емблемата или по - точно фирмата производител. Иначе, ако може да провериш демферен маховик, шайби... Всички демферни тъпотии по колата, щот са една торба пари

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

Пежо форум е мястото. В частност ПКБ,че има едно изродено форумче Пежо Фенс.


----------------------
Spaghetti racing Team
Цитирай

(2016-07-09, 12:49:09)jorrddan написа:  Най - проблемно е емблемата или ...
... кОла со бОрче, со мАчка и со пИ*ка не радим Tooth


Цитирай

Те хората са казали "играй голф, не го карай" ама и таквоз жЮвотно се мъча с безброй интериорни недомислици като всеки друг VW.
Наскоро се заиграх с ъпдейти на телематиката на едно 407 и интериора ми допадна ... почти всичко си е както трябва, почти като в чистокръвен японец ... та нещо ме хвана мерака.
Гледам цените, малко височки за годините и националността, но се преглъщат ... та, казваш демпферите ... при автоматика пак ли е такова изпълнението?
Кой е тоз ПКБ форум?
Цитирай

Това, което знам от личен опит - Пежо 206 (2бр) и Рено Клио, и трите до '00г. автоматиците са боклук. Ръчните на същите години и те. Ксантия, пак от тия години - перфектен автомат. Автомата след 407-мицата изобщо не го знам. Иначе съм на автоматици вече 9-а година, ама от една друга марка, от един друг континент Wink


Цитирай

Само щи кажа - внимавай с автоматика. Моята лагуна я взех от Париж, сервизна книжка, перфектна, уж. На 1-я месец - нова скоростна кутия, която ми струваше точно 4800 лева. Така че имай го предвид...

Choosing...
Цитирай

Аз имам 406 hdi и за 4 години супер безпроблемно. Сега мисля за 407. Автоматика е уж някакъв на Порше, но според мен стар автоматик - не. Имам приятел с такова 136 к.с. супер доволен. Дизелът на Пежо е един от най-добрите. Не се води от градски легенди Wink
Чети форумите повечко.
Съединител+ маховик моя приятел е сменил за 1300 лева с труда. Но го сменяш веднъж.
Все пак - диагностика, съединител, турбо гледай.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

^ Дефинирай "стар автоматик" pls.
Стар като технология, или стар като минал М-найсе-100тин-хиляди км.?
Щото ходих за един приятел да тествам кола автомат, 2011-а г на 60К км и беше много, ама много по-зле от моя автоматик на 230К км, измислен и произведен миналия век. Разбирай новите технологии не винаги са по-добри. Ако нещо е правено, карано и поддържано с акъл, може да те надживее.
Това с технологиите важи и за демпферния маховик. Предназначението му е да улеснява работата на двигателя и трансмисията, но дойде ли време за смяна на плащащия операцията му се реве. А демпфера е консуматив, който рано, или късно трябва да се смени. Това обикновено се случва на щастливия, втори собственик на прекрасната каляска, нов внос от Италия, на 129000 км.

В този ред на мисли, на някои други марки дизели от старо поколение, демпферния маховик и съединителя се заменят с обикновени такива, но на цена без една нула от горепосочената сума Wink За Пежо не знам, дали става това упражнение и дали има смисъл. Питай/прочети в ПКБ (Пежо Клуб България, предполагам).


Цитирай

Мерси, сигурно съм прочел... За 406 също има обикновен маховик, но цената пак е около 700 лева за комплект + съединител. За 307 вече може да се намери и по-евтино решение. А виж как хубаво го каза за автоматика - АКО е поддържан добре. Ама гаранция за това няма. И докато една обикновена скоростна кутия можеш да намериш втора ръка за 3-400 лева, то при ремонт на автоматик сумите са в пъти по-високи. Хайде да не се правим, че не разбираме. Има и слаби модели по начало като Ауди 2.5 автомат примерно. Само сега да не се появи някой да каже как има такова и няма проблем. Сигурно и такива има Big Grin

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Не съм се изразил правилно. Това с четенето и уточнението къде се отнасяше за питащия - bodonance Wink


Цитирай

Аз жена не избирах така ...
Автоматика на 407 уж бил нещо си от порше ама не понел много добре ... Имало 2 автоматика с 4 и 6 предавки. Как се разбира обаче коя с колко е. По обявите пишат автоматик и толкова. Ще ми се автомат, понеже след 2006 и зверска катастрофа имам ядове с лявото коляно и понякога в задръствания когато трябва да си тръгни спри през метър се обажда и карането става наказание за мен и автомобила.
Съединителя при 407 автомата бил хифравличен уж, което пък спестява от демпфери и т.н. ...
Абе хареса ми модела като интериор, чета 2.0 хди безпроблемен други пишат 2.2 хди по добре, трети 2.2 не е добре ...
Май трябваше да взема веднага след като се навих, че сега май се разколебах...
Цитирай

(2016-07-12, 09:28:12)bodonance написа:   ... имало 2 автоматика с 4 и 6 предавки. Как се разбира обаче коя с колко е. ...
Както казах не знам нищо за автоматика на 407-мицата.
От обща култура - 4-степенен автоматик звучи като да е добрия стар хидротрансформатор. По принцип този вид автоматици са здрави кучета, но всяко правило си има изключения. Четвърта степен е свръхдиректна, т.нар. оувърдрайв (overdrive или O/D).

6-степенния автоматик, предполагам, е от новите чудеса на технологиите известни като роботизиран автоматик. Може да е някаква подобрена версия на 4-степенния хидротрансформатор, но щом говориш за хидросъединител може да е (почти)обикновена ск.кутия, разбирай (грубо казано) ръчна, със два съединителя. Не съм запознат как точно работи, но предвид сложната конструкция, включваща и много електроника, вероятността да се наиграеш много бързо е голяма, финансово и психически.

Колко степени е автомата се разбира с каране. Усеща се леко придърпване и падане на оборотите при превключване, но наистина трябва да е леко, почти незабележимо. Четири степенния автомат може да те подведе при теста, защото би трябвало да има и lock-up. Това е заключване на хидротрансформатора, при което връзката между двигателя и кутията става твърда. Както си караш на 4-та усещаш един вид още едно превключване и падане на оборотите, все едно имаш 5-а Wink Ефекта при моя автоматик е че на 4-та + локъп 120 км/ч ги поддържам на 3000 об/мин, докато кола като моята но с ръчни скорости ги поддържа на 3500 оборота на 5-а предавка. Говоря за бензин 2.0 л 158 коня, при дизела от моята марка не знам как е.


Цитирай

Те 4 степенния го дават по икономичен от 6 степенния. Автоматици съм карал доста, знам как е. Служебните ми са ...
Въпросът беше за по обява, но явно ще е със звънене и ще се гледа на място ... ходих да видя една на местна ... на снимките май беше друга кола ...
Ще чета в ПКБ и ще видя какво ще измисля ...
Цитирай

Ни мойм да разберем, защо тези 407 са толкова скъпи? Ние имахме 407ца, ръчка, преди около 5 години и не беше нищо особено. Единствено бутона за багажника е много готин...

Choosing...
Цитирай

И аз бих искал автомат зарад жИнатЪ ама плашлив съм нещо Big Grin
Иначе колко да са скъпи - като всеки друг подобен автомобил. Хубавите са скъпи, моргите са евтини.
А 2.2 мисля е с две турбини, което пак не е много добре, ако мислим за worst case scenario...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Следващата кола,задълже ще е автомат. Имал съм възможност да карам автомат и си е супер,а и жената няма да има оправдание да не шофира... аааа и като се замисля мога си къркочкам когато искам Smile

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Цитирай

Един път докоснал се до автоматик, не виждам причина да се върви назад в развитието... Smile

Choosing...
Цитирай

Е и аз съм карал и ми е мечта, ама нов от магазина. Или друг клас автомобил. За кола 7-8 К да ти искат 4К за ремонт... Не е приятно.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)