Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какъв автомобил да си взема?

Един глас за Mazda-та. Smile

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
Аксесоари

(2016-08-05, 18:50:16)bodonance написа:  Данчо ти не знаеш какво става кат сложа и адидаса ... ВЪЙ си е направо Smile
Инак пак взех да се заглеждам по 407 2.0 дизела 136 коня с автоматика ... Ама нещо в класа му да кажете да се загледам? Да не е BMW, че имам непоносимост към тях ...
Да ти кажа и аз... Ма тоя автоматик (и всеки друг), нищо, че е японски се прецаква. И въпросът е не дали, а кога. Изчетох много. Ремонтът клони към 3К за читав такъв.
И най-лошото е, че често се предава веднага и те оставя на пътя. Не че не може и друго да те остави, но за 12 години да чукна нито Бравата ме е оставяла, нито 406-цата.
Така че всеки екземпляр над 180-200К му предстои тази съдба.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Искаш да кажеш че автоматика е калпав ли?
Колкото до скапването ... Всичко се скапва. При автоматика пък няма демпфери съединители и т.н., а комфорта за смазаното ми ляво коляно с накъсания минискус и счупения ляв глезен който при лошо време напомня силно за себе си е безценен ... Особено в задръстване ...
Гаранция няма ... Късмет и здраве се иска ...
Инак ме заинтригува с автоматика ... Повече инфо?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Съединител и демпфер мой колега е заменил с чисто нови за 1400 лв. с труда на такова Пежо.
Съседа ми за ремонт на автомата на неговото Ауди а4 е дал също 1400 лв...За рециклиране обаче. За ремонт с нови части са му искали 3400...
При теб явно е не само удобство, но и наложително. Просто ти казвам да си знаеш. Проблем с автоматика е голям проблем, разбирай скъп, при всеки един такъв.
И ако не намериш автомобил под 100К, можеш да си сигурен, че ще ремонтираш ако караш колата няколко години. Също като съединителя. Читавите сервизи са малко - София и Пловдив, доколкото съм чел и цените са дебели. Но мен най ме притеснява, че за разлика от един съединител при механична кутия, тук много често се чупи изведнъж и те оставя на пътя. И ако си на една разходка в Гърция с колата става весело. Прибирането ще ти струва поне половин комплект съединител с маховик. Big Grin
Ако взимам от магазина ще е задължително автомат ама за стар кош ... Не съм сигурен колко удачен избор е.
Между другото на един пич от Пежо форума са му обявили цена между 10 и 15 ХИЛЯДИ за ремонт на такъв автоматик в СФА. Big Grin
Предполагам става дума за чисто нова кутия, но все пак мерси. Smile

P.S.
Още нещо, което се сетих. Маслото на СК е хубаво са се сменя на 50-60К км. Обаче Пежо и много други марки казват, че то не трябва да се сменя през живота на кутията. При правилна експлоатация производителят дава живот 250К км. При нас такъв автомобил го водим още нов Smile
Тъпото е, че ако маслото не е сменяно първите 100К км., след това не е препоръчително да се сменя, защото има голям шанс да се скапе кутията. И ако не знаеш дали е сменяно (общия случай) не знаеш и кое е правилното решение.
P.S. 2
Смяната на маслото излиза около 400 лв.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Като пишеш така и аз да попиша ... 3 скоростни кутии за 2 седмици + 1 съединител ... това на голфо с непризнатия (те признат нямат за това и ги осъдиха) фабричен дефект в UUD кутиите ... Като се пръсна диференциала и направи дупка в корпуса 10х10 см и разпиля сателитите по пътя не ме остави на място сякаш ... Има още безброй аварии които да те оставят на пътя ... Всичко е на късмет според мен. Маслото знам за 120к че се сменя ... но кара и по 200к ... без ядове.
Та нов автоматик ... икономическата обстановка казва че ще е стар ... а си трябва, че след 30 мин градско особено ако има и задръствания и съм спрял за 30мин почивка, че коляното отказало и няма кой да натиска съединителя ...
Цитирай

Не бе, човек, споделям ти какво знам. Голфове не карам и казах, че всичко може да се случи. Тук имаш още едно нещо, което е по-рисково, така да го кажем. Всеки си преценява за себе си. Ако можеш пък да си докараш нещо читаво от чужбина със сервизна история и на малко километри е най-добрият вариант.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Дай боже да има такава опция за читаво.
Към момента съм се зазяпал в 407 2.0 дизела 136 коня или мазда 6 пак 2.0 дизела ... и за двете се оглеждам да са комби. Принципно гледам нещо от този клас в рамките за без пари, ако е с пари макс 8000 ...
Та ще гледам да е автомат поради по горните причини, но и ръчни не връщам ... сега съм с ръчни ... Още се чудя особено като погледна поддръжка колко струва, разхода на гориво за някои коли ... абе филм си е за нещо дърто ... С новите лесно се оправям, ама финансовата инжекция ще е 10к лв само ...
Цитирай

Arrogant виждам, че сте фен на Пежо. Имате ли наблюдение върху модела 207, 1.6 дизел, 90 и 110 к. с.

2008 или 2009 година производство.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Цитирай

Фен силно казано, просто доволен ползвател Smile
Имат доказани дизели и това ми харесва.
Разликата между тези двата предполагам е, че единият има кулер, а другият не. Този със 110 к.с. го слагат и на 407, но идва доста слаб за купето, на 207 ще е добре. Виж дали има разлика в съединителите и маховика при двата варианта. Ценово имам предвид.
Вече за специфични дефекти трябва да потърсиш. Мога да разказвам дълго само за 406 и 407 Smile
@bodonance
Дизелите на Мазда май не са им от най-силните им страни, поне по бърз прочит на форума им, че и аз ги бях загледал...
Аз ходих да гледам 2-3 407-ци. Ама все нещо не беше читаво. Че и пари много им искат. Ако имаш вариант някой да ти докара без да е пудрена тука е най-добре.
И определи 8К ти е тавана за покупка или за вкарване в пътя, че разликата често минава 2К Smile
Всъщност виждам, че си приготвил 10К
Пежото градско не е много икономично особено автоматика. Гледам се споменават числа от сорта на 10-11 софийско. Аз правя 9, така че е нормално за тежкото купе, по-мощният двигател и 17-ки.
Извън града ми е 5.5 с крузконтрол на 130, тук-там ластик до 160-170.
С 80 км/ч ми пише 3.7 Smile
Сложи го литър нагоре за 407.



Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

На Мазда дизелите са от Форд. До 2005-та
Зтова са калпави. После мисля Пежо ползваха.
А на Psa 1.6 HDIе проблемен с дюзите. Лесно ги запича, а свалянето е мъкаааа.
Гледах да купувам Фокус  на 7г, 130к километра 1.6 с тоя мотор, от Мото Пфое купен и поддържан, като фо запалих и отзад синя мъгла. Търговеца се изчерви, и вика...вй тука в ценичката едно тестване на дюзи...но аз по прочетох после по форуми,порсзпитаф,и приключих.
Цитирай

Мазда ползват само 1.6 двигателя на Пежо, който по-често може би има проблеми от 2.0, но чак масово не знам.
Другите им двигатели след 2005 са си тяхна разработка:
Production of improved, cleaner and more powerful common rail direct-injection turbocharged version of Mazda RF engine was started with July 2005 Mazda 6 facelift. This drivetrain still has most of typical features of its predecessor including belt-driven SOHC valve train with rocker arms and mechanically adjusted screws (in contrast to frequently mismatched, absolutely different Ford Duratorq ZSD or PSA DW10 engines). 
Друг двигател, който е проблемен на Пежо е 2.7 дизел. 2.2 не е лош и върви много повече от 2.0, но има по-скъпа поддръжка и е би-турбо. Но пък няма турбо лаг.
Маздата помня също, че имаше малко по-скъпа поддръжка. Съединител + маховик беше 2К. Но то всичко зависи на каква бройка ще попаднеш и кое те кефи да го гледаш повече Smile
И отвън и отвътре.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Извинявам се за спама. Така ми казваха и за Алфата. Ти луд ли си? Маховик скъп... бля бля бляяяяя... е вече близо 30к карам бабичката пък не се е наложило да го сменям. Всичко е до късмет.

-----------
Пай сеее ...
Цитирай

Е мн ясно. За моето Пежо ми казват от 4 години, че съм за съединител. Но това е нещо, което се износва. В даден момент ще се сменя 100%. Друг е въпросът, че може да си сменил колата дотогава.
А и зависи кой как кара. Ако я дам на жената ще е доста бързо Smile

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

За баща ми бях харесал мазда 6 комби. Отказах се като видях,че отпред е с няколко носача. После инцидентно намерихме едно 406 комби 2.2 HDI.
Търсехме партнер или берлинго,но всичко което видяхме беше скрап.

-----------
Пай сеее ...
Цитирай

406 има здраво окачване. Противно на мненията за френските коли. Возията е изключителна, по-добра от 407. Смених една беалета като я взех и 4 години не съм пипал нищо. Сега явно е тръгнала другата, защото от време на време ми се чува нещо като че ли, макар и на ГТП нищо да не видяха.
Въпросът е, че вече са на годинки. Последните са произведени 2004, но такива трудно се намират.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Колегата ми, за 6 г каране на 406 комби, смени една предна, и ако не се лъжа...две задни биалетки.
2.0 Hdi
Цитирай

Грешка, тръгнах да се изказвам, ама видях, че съм го сторил 2 страници по-напред Wink

Арогант, аз явно съм от изключително малкото доволни ползватели на автоматици и твоя върл негативизъм ми идва леко в повече. Не може всички твои познати и познати на техните познати да са изтеглили късата клечка.


Цитирай

Не съм казвал такова нещо, извинявай. Просто искам да съм подготвен и съм чел повечко. Поддръжката на автоматик и евентуален ремонт са скъпо удоволствие. Факт. Лесно се проверява във всеки сервиз за такива.
Разбира се може никога да не ти се наложи. Просто е твърде вероятно предвид, че в България влизат коли на 200-250К километра в най-добрия случай. За конкретната кутия дават живот 240К км.
Имам приятел с Пежо 307 автоматик. Супер доволен, но го взе на 60К, сега е на 110К.
Пишем си тука, да не стане като една мацка дето скоро писа в раздела на G4 как не сме я предупредили за възможните проблеми. И там така - може да ти изгори платката, може и да не. Нека се знае. Изненади не обичам.
Prepare for the worst, pray for the best е мотото ми Smile

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Точно,преди всичко нека да бъдем реалисти Smile

-----------
Пай сеее ...
Цитирай

@zlobich дааа,всичко е на късмет.
Чисто нов мерцедес може да те остави на магистралата както и всяка нова кола докато една бабичка може да те вози дълги години по магистралите без да има проблем.
Ние си взехме кола на 2години 40 000км и почна да скимучи електрониката, прозорците, при студен мотор като се запали се усеща леко тресене Smile ... и така !
Майка ми си взе преди 2г. Кола 2011 за сега нищо не е сменяла преправяла като нова си е колата за около 30 000км .
Всичко е на късмет, ми се струва и на мен.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Именно. Това е скромния ми житейски опит до сега.

-----------
Пай сеее ...
Цитирай

Vw Touran. За тези пари ще намериш добра година и по - новичка. Всички плюят DSG-ТО , но кумът ми кара такова и няма никакви ядове. За потдръжка мисля, че е сравнително поносимо. Като всеки автомобил попаднеш ли на кофтито не може се спасиш. Всичко на късмет.

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
Цитирай

Много са калпави DSG кутиите наистина. По всички форуми реват.  Поддръжката им е убийствена.  А проблемните 2.0TDI мотори,  са легенда вече.. Масло горят по туба за 10 000км, още нови.  Обаче едно бензинче,  2.0 с  ръчна кутия бива. А и ще е с 200К км по-малко!
Цитирай

Като кажат еди кой си кара и няма проблем. Е ако го взел ново или на 20К км остава и да има проблем. Дайте да видим какво се случва на 180-200К км, щото на тези километри цените са такива. Че и доста повече.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Това с километрите е тоооолкооова относително Smile
Как може да си сигурен,че даден автомобил "нов внос" е точно на тези километри?
Слагаш главата в торбата и се молиш Big Grin

-----------
Пай сеее ...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)