Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

(2019-03-13, 21:26:21)Гeoрги написа:  В роуминг е доста трудно да се направи, най-малкото защото отчитането става с доста голямо закъснение, понякога дори с дни, но освен това системите на операторите трудно могат да го изпълнят, тъй като потреблението в роуминг не се отчита по стандартната билинг система, с която работи дружеството, а минава през един куп канали и чак тогава е достъпна в "суров" вид на техническо ниво. Първо потреблението трябва да бъде отчетено от обслужващия оператор в страната, след това е дълго...

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
 
Е не знам колко е трудно, но теленорското приложение е перфектно в това отношение.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
Аксесоари

Много добро приложение (ползвах го до преди да мина на неограничен Smart U, сега просто не ми трябва) :
https://play.google.com/store/apps/detai...hter&hl=bg
Има различни опции вкл. ограничения за отделни приложения, забрани за трансфер вечерта, да слагате лимити, да следите трафик и т.н. За роуминг просто го нулирате преди да се качите в самолета (примерно) и го пускате при регистриране в новата държава. И да почва да смята, като винаги имате предвид, че отчитаното от оператор е възможно да е повече, тъй като там има таксуване на определени килобайти. Ако имате лимит 7400MB в роуминг (примерно) направете лимита на 6800 в приложението и следете от там. Може и на повече, но все пак после имате таксуване на mb , затова едни 10% ги сложете в аванс като застраховка.

И не само в роуминг, полезно е и принципно. Също така ползвайте бразуер с adblocker и ако не ви трябва локацията я спирайте, тъй като GPS-а работи съвместно мобилните данни и също генерира трафик (временно в роуминг ги спрете от location settings ако няма да ползвате навигация и не ви трябва автоматично тагване от хотелското лоби докато пиете кафе Big Grin Big Grin).
Цитирай

А1
21лв 15ГБ
20лв 8ГБ, 50мин 50смс 50МБ межд.


18лв 6МБ
Всичко с неограничени... 

Колебая се между 3ти и 2ри. Има ли сметка от тези международни? ? 
Макс да изляза 1път в годината в Европа.

Но ако звънна от Рим до Сф ще ме таксуват (за обратното си имаме квота от безплатните), та май се замислям за този с 2лв отгоре. 
Инче 2-3ГБ на месец ми е потреблението, но не разбрах дали включва и ФБ (освен 6гб имах отделни х2ГБ, вайбър и тубата, които ще ми паднат с новия). 

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Международните са точно обратното.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

(2019-03-15, 10:21:55)hakama написа:  А1
21лв 15ГБ
20лв 8ГБ, 50мин 50смс 50МБ межд.


18лв 6МБ
Всичко с неограничени... 

Колебая се между 3ти и 2ри. Има ли сметка от тези международни? ? 
Макс да изляза 1път в годината в Европа.

Но ако звънна от Рим до Сф ще ме таксуват (за обратното си имаме квота от безплатните), та май се замислям за този с 2лв отгоре. 
Инче 2-3ГБ на месец ми е потреблението, но не разбрах дали включва и ФБ (освен 6гб имах отделни х2ГБ, вайбър и тубата, които ще ми паднат с новия). 
Ако звъннеш от Рим до София няма да те таксуват,защото използваш минутите които имаш в домашната мрежа. Ако звъннеш обаче от София до Рим и нямаш в плана си минути за международни разговори ще ти одерат кожата.

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай

(2019-03-15, 14:42:24)Johnnie написа:  Ако звъннеш от Рим до София няма да те таксуват,защото използваш минутите които имаш в домашната мрежа. Ако звъннеш обаче от София до Рим и нямаш в плана си минути за международни разговори ще ти одерат кожата.

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk
А докато е Рим и се обади до Берлин да речем по коя тарифа ще го таксуват?

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Безплатно ще е. Европейския роуминг ги задължава да ползваш включените ти услуги за цяла Европа, но в самата държава нямат право да налагат това. И така се получава, че навън е по-изгодно от колкото в собствената ти държава  Big Grin

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2019-03-15, 15:02:26)ivan_vylka написа:  Безплатно ще е. Европейския роуминг ги задължава да ползваш включените ти услуги за цяла Европа, но в самата държава нямат право да налагат това. И така се получава, че навън е по-изгодно от колкото в собствената ти държава  Big Grin
Ха, това значи ли, че ако се сдобиеш с френска карта да речем с неограничени минути към Франция, и я ползваш в роуминг в България, ще говориш неограничено към всички и у нас? Ето я схемата...

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Точно това означава, но ще е за определен период от време.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

(2019-03-15, 15:32:28)bitmad написа:  Точно това означава, но ще е за определен период от време.

Четири месеца.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай

    Наличен е бонус 10000мб подарък от Виваком за всички абонати, без значение на договор или предплатена. Бонусът важи за един месец и може да се активира до края на месец април!

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай

Вече сме в месеца на Велик ден, някой инфо за промоционални договори?

Samsung S10e; iPhone 11; LG G7 ThinQ
Цитирай

За абонати на Мтел и мобилното банкиране на УниКредит, бонус от 1000МБ...при заплащане на 1 сметка и запазването ѝ като шаблон

[Изображение: bf919748ffc00d9c6fa96fbf27a7f23c.jpg]

Sent from my Gangbang using Tapatalk
Цитирай

За абонати на Вива има бонус 10 000 МВ.

https://mobilebulgaria.com/news/vivacom-...my-vivacom
 
   

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

(2019-04-01, 13:33:06)GH0STFACE написа:  За абонати на Мтел и мобилното банкиране на УниКредит, бонус от 1000МБ...при заплащане на 1 сметка и запазването ѝ като шаблон

[Изображение: bf919748ffc00d9c6fa96fbf27a7f23c.jpg]

Sent from my Gangbang using Tapatalk

Да няма някаква игра с булбанк? На жена ми има съобщение от А1, ако плати онлайн до 14.04 ще получи 500 мб на макс. скорост. Така било последните няколко месеца. А аз си активирах 10 000 на вивата, чакам да ми се отчетат от приложението и на страницата им в акаунта ми. Иначе получих съобщения от 123, че били заявени и активирани!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

На мен пък са ми изчезнали предложенията “за теб” в профила ми в сайта на Теленор. Ползвам една интернет карта и договорът и изтича след месец. Имах доста апетитно предложение, за 21 лева 40 000 МБ и включено hbo go за срокът на договора.

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай

До края на месеца ако се поднови договора към Теленор през електронният им магазин, клиентите ще получат чаша или тениска с логото на "Игра на тронове".

https://mobilebulgaria.com/news/podarats...na-telenor

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

(2019-04-01, 23:40:15)ronnie72 написа:  До края на месеца ако се поднови договора към Теленор през електронният им магазин, клиентите ще получат чаша или тениска с логото на "Игра на тронове".

https://mobilebulgaria.com/news/podarats...na-telenor

И освен това, първите 100, които преподпишат ще получат Chromecast 3 (а не както в твоя линк пише, че ще е томбола)

Цитат:Награди – 100 бр. Chromecast 3.0
Първите 100 клиента подновили абонамента си с план с HBO GO за 24 месеца, получават награда –
Chromecast 3.0, за да гледат Game of Thrones на голям екран
Цитирай

Някакви великденски оферти от Виваком? Че до края на месеца трябва да преподписвам.

П.П: Предложиха ми за 21лв 15гб мобилен и неограничени минути. Чудя се дали да не преподпиша направо.
В момента съм на 6гб мобилен, но ми трябват едно 5-6гб отгоре поне. Като цяло ми се струва добра оферта, това което ми предложиха. Пък и нещо няма промоции/празнични, като едно време или поне аз не съм виждал. Като например - 50% от таксата за определен период.

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Viber получава нова екстра- виртуален локален номер: https://www.gsmarena.com/viber_brings_vi...-36441.php

Какво означава това- получавате виртуален мобилен английски номер например, на който можете да приемате обаждания и смс през интернет. Независимо дали мобилен или Wi-Fi нет. Таксата е 4 лв. на месец и може да се спре по всяко време. Скрииншот с предлагания ми номер: https://images.vfl.ru/ii/1554752270/7c56...116129.png

Покрай тази новина и премеждията на мои приятели, които наскоро се завърнаха от почивка в Бали, Индонезия и Тайланд със сметка за роуминг от над 500 лв., ми дойде идеята как да избегнем тези безумни сметки при почивка в екзотична дестинация. И така, ето ръководството:


1. Регистрираме Виртуален локален номер, плащането става през Гугъл магазина или с дебитна карта.
2. Ден-два преди пътуването отиваме до някоя съседна страна от ЕС. Ако сте от Южна България- Гърция, ако сте от Северна- до река Дунав. От настройките на телефона настройваме пренасочване на входящите разговори и в трите случая: при заето, недостъпен и изключен телефон към английския номер, предоставен ни от Вайбър. След това даваме ръчно търсене на мрежа и избираме чуждестранната от ЕС. Регистрираме се към нея и провеждаме разговор за проба. След това изключваме телефона- последното е много важно! Включваме го отново чак когато се приберем от екзотичната почивка! По този начин телефона остава регистриран в чуждата мрежа за телеком централата на вашият оператор! Междувременно в Бг ползвате предплатена карта с нет, за да приемате обаждания към вашият номер през Вайбър.

Тогава важат правилата на ЕС регламента- щом имате план с неограничени минути в БГ, то и всички разговори към английски номера в ЕС роуминг ще бъдат безплатни за вас. Или казано с други думи- когато ви търсят на вашият номер, разговорите безплатно ще бъдат пренасочвани към вашият английски номер, а оттам ще ги имате на Вайбър през мобилният нет от произволна предплатена карта, както в БГ, така и в екзотичната дестинация, където отивате на почивка!

3. Много често полетите към екзотични дестинации са от ЕС летища. Тогава точка 2 отпада, необходимите настройки ги правите в съответната европейска страна.

Заминавате на почивка, там си взимате местна предплатена карта за мобилен нет: 10- 15 лв. Спестявате 500 лв. от роуминг, които можете да дадете за запознаване с повече забележителности и допълнителни екскурзии на място. Връщате се в БГ, прекратявате абонамента към Вайбър за виртуалният номер, включвате си основната сим карта в мрежата на вашият оператор и прекратявате пренасочванията. Всичко е точно, а емоциите, снимките и преживяванията по време на екзотичната екскурзия ви остават за цял живот [Изображение: smile.png]


Цитирай

Булсатком имат подобно предложение. Не работеше лошо.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

Гледам плановете и се чудя откога не е било толкова подигравателно и мизерно. Вярно, че са по каталог, а на персонални, но това не ги прави по-мизерни....

А1 - 52 лв. на месец за 15GB или 8GB за 38 лв. (!). Това вече е гавра. 2015 бях на план за 22 лв. с 8GB, това направо е върха. За 30 лв пък предлагат позорните 4GB. За толкова имах 15GB по каталог в Теленор 2016-та.

Теленор - 50 лв. за 20GB. Пак не съм съгласен , но сравнено с А1 си е направо златно. За 39 лв. може да получиш 8GB , което даже е с левче отгоре на А1. За цели 22 лв. получаваш 1GB. Споменах ли 2015-та за същата цена колко имах?

Виваком - 40 лв. за 9GB или 29 лв. за 4GB. Чудничко. Но само те предлагат напълно неограничен за 50 лв. Миналия месец имах 120GB трафик, този - 105GB. Идеален за hotspot (за какъвто го и ползвам), теглиш, гледаш и изобщо ползваш без да се замисляш. Оползотворява и pCloud 128GB облачното пространство, защото правиш upload/download колкото ти се иска. По-добро от 15/20GB при А1/Теленор за тази цена.

Сравненията са само по каталог държа да отбележа, като единствено Smart U в най-високия ценови диапазон си заслужава. Всичко друго е пълна подигравка, а разни HBO-та, диеми и т.н. надали компенсират високата цена. Буквално ни върнаха години назад.

При предплатените планове отново Vivacom е най-добре.

За 8 лв. А1 ти дават 2GB, Telenor - 2GB отново и Vivacom - 6GB. Разликата е прекалено голяма. Отделно в My Vivacom приложението имате и подарък 1GB и трафика общо става 7GB, като мисля, че при Telenor също имаше такъв бонус и това прави трафика 3GB. A1 не знам в момента дали дават нещо, мисля, че имаше някакви варианти за вземане на 500MB. А и само Vivacom-ската карта ти дава 300 мин. към всички и 300 мин към собствената си мрежа, като А1 дават само 200 национални а Теленор 100 към всички и 200 към собствена.
Отделно оранжевата карта носи 2GB при зареждане от 10 лв.
Цитирай

Това са най мизерните и скъпи планове от последните 5 години , дежурното им оправдание е роуминга в което няма нищо вярно.Направиха масово да се подписва за 24 месеца , в нормалните държави ако не купуваш телефон се подписва в повечето случай за 12 месеца.И телефоните които предлагат са на завишини цени , добре е че има алтетернатива с доставка от белите държави.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

То винаги си е било за 24 месеца, но пък и винаги имаш варианта да се откажеш с 3 пълни такси, което пак е по-добро от всички такси до края на договора както беше до преди 2-3 години. Пълна лудост.

Въпроса е какво ни касае роуминга, сякаш всеки ден ходим в чужбина, примерно аз бях в Англия между 15 януари и 15 февруари и се върнах и до края на годината други пътувания не планирам. А и повечето хора изобщо не правят и подобни пътувания. Сякаш всеки ден 7 млн. се изнасят и на другия ден се връщат, това с роуминга и за оправдание не става. Жалка ситуация са тия планове.
Цитирай

За първи път преди 2 дни платих сметката си през приложението на вивата. Обикновено плащам през банковото приложение или жена ми в изи пей. Обаче останах приятно изненадан, когато прочетох, че :


Прикачени файлове Миниатюри
   

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)