Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

Вижда се кой се опитва да си налага мнението. Второто гнездо било за служебна сим.
Никой не може да ме задължи да го ползвам за служебна карта. Защо да не поставя sd карта примерно?
@milenvn сподели неговите наблюдения и ти заедно с @ivan_vylka в един глас - не било изгодно. За други може да е идеален вариант.

1916 
Цитирай
Аксесоари

Колега, не с лошо! Как се наложих? Планът ми на вивата ме устройва, а именно 10 ГБ + неограничени минути към всички+ тв за 23,99. Затова изразих мнение, че е по-лошо от финансова гледна точка да имаш 2 плана, с 2 сим карти за по 15 лв. В случая има съвпадение на моето, и на Иван мнението. Това е.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Само, че като свърши нета просто махаш картата и слагаш друга с 15GB за 15 лв., а като ти е включено в плана айде купи си доп. пакет с 15GB за 15 лв... Напротив, идеален вариант е.
Цитирай

В момента съм на А1, 34 лв. със 24 GB нет в плана. По принцип ми стигат, но сега лятото ще има месеци в които и аз бих добавил едни 15 за 15 лв. По цял ден навън, по плажове, на морето... Само малката кат хване телефона и в тубата няколко GB са излетели днес. Не се рязправям с мизерните Wi Fi по хотелите. А ментела искат по десет кинта за пет гигабайта. Не ми е проблем да им ги давам, но сега ще се замисля...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Цитирай

(2019-04-18, 11:32:10)alisali1234 написа:  Само, че като свърши нета просто махаш картата и слагаш друга с 15GB за 15 лв., а като ти е включено в плана айде купи си доп. пакет с 15GB за 15 лв... Напротив, идеален вариант е.

На мен не ми свършва, просто скоростта пада след изчерпване на 10 гб. Тук обсъждахме как е по изгодно като пари, и дали си заслужава този вариант или другия. Но всеки си знае според потреблението и финансиите. Аз за себе си съм взел решение, ти също.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Аз имам малко страничен въпрос. Как успяват да изразходвате 20-30 гб нет за месец? Аз ползвам телефона си почти непрекъснато и месечното ми потребление е достигало макс 10 гб. Туба, инсталирам и фейс не ползвам.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай

На мен 10 ми стигат, при Али е друга тема, ако си го чел преди ще знаеш. Но като цяло, явно тройния картел са скапали всички планове към настоящия момент. Имам още година до края на договора, да видим дали ще се промени нещо. Имах надежди в други 3 оператора, 2 от които вече ги няма, а третия е част от един от 3-те!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2019-04-18, 14:27:43)dani_z25 написа:  В момента съм на А1, 34 лв. със 24 GB нет в плана. По принцип ми стигат, но сега лятото ще има месеци в които и аз бих добавил едни 15 за 15 лв. По цял ден навън, по плажове, на морето... Само малката кат хване телефона и в тубата няколко GB са излетели днес. Не се рязправям с мизерните Wi Fi по хотелите. А ментела искат по десет кинта за пет гигабайта. Не ми е проблем да им ги давам, но сега ще се замисля...

Радвам се, че нашите постове са ви дали алтернатива. Точно за това пиша- повече потребители да научат всички възможности и да получат максималното за парите си. Трите оператора вкупом скапаха всичките си планове, хубаво е ние като потребители да си защитим правата по някакъв начин и да се запознаем с всичко, което може да ни помогне!

(2019-04-18, 11:32:10)alisali1234 написа:  Само, че като свърши нета просто махаш картата и слагаш друга с 15GB за 15 лв., а като ти е включено в плана айде купи си доп. пакет с 15GB за 15 лв...

Чудесно казано, поздравления! Само бих добавил- не е необходимо да си махаш сим картата. Просто слагаш предплатената сим карта във второто гнездо на своят смартфон и настройваш нета да идва от тази карта!


Цитирай

@pepy1, то при никой не свършва, а пада на бавна скорост. Какво обаче се предполага да правя с тая бавна скорост? Едното нищо...направо си е като свършил.

@gurcayy, при всеки потреблението е различно. При мен телефона е и hotspot и главен достъп до интернет, миналия месец най-спокойно си направих 120GB. Нямам рутери и кабели, това ми е връзката може би вече 3 години.
Просто от миналата година август съм на Smart U, защото този трафик при А1 се постига с много доп. пакети за доста пари, а при оранжевото предложение трафика е безлимитен.

Също така предпочитам 4G, а хотелски, бензиностанции и темподобни с WiFi, предпочитам как ноември като заснех 7GB видео и веднага го качих в pCloud-a, 4G навсякъде, трафик неограничен - пускам upload, телефона в джоба и си става каквото си става. Същото важи и за download-и. Много примери имам с големи обеми клипове, музика, филми - просто всичко през облака и въобще не броя трафик. Не съм вързан за дадено място да стоя докато се качи/свали даден файл, а съм навсякъде , където реша on-the-go. Тези 50 лв. многократно се избиват, а и pCloud е наистина пълноценен с този план. И телевизията също - просто трафик безлимитен - гледаш си, сваляш си, споделяш интернет без да се дразниш колко MB/GB са заминали и така.

Същите тези екстри при A1 ми струваха и до 200 лв. с доп. пакети, както и някакви ограничения кое къде да го кача - за едните backup-и съм ходил на кафене и чакам мизерния им WiFi по 2 часа за елементарни неща, които с 4G отнемат 20 мин.
Цитирай

С твоя коментар на част от писанията ми, се губи смисъла на това което искам да кажа, и темата отива съвсем в друга посока, това е единственият ми упрек към теб! От няколко страници дискусията е насочена към "как е по-изгодно да се ползва интернет от операторите, на план или от предплатена карта" . Както и един личен въпрос. Защо плащаш тази сума , която плащаш в момента? Защо не плащаш 1/3 или 1/2 от нея , а после да ползваш нет от предплатени карти, и то без да променяш настоящото си потребление? Ще цитирам част от статия, към която после ще пусна линк, тъй като не съм автор.

Цитат:разбирам, че голяма част от хората са с безсрочни договори с поовехтели условия и минимален интернет (някои дори с платен след изчерпване), защото не искат да се обвързват с оператора си за още време. Но нека си го признаем - минимална част от нас планират да напуснат страната в следващите 12/24 месеца. Не обмисляме и възможността да хвърлим телефона си и да прекратим всички договори. Точно поради тази причина трябва да погледнем какво предлагат операторите като актуални условия за същите пари, които заплащаме в момента. Така за същите 20/30 лева на месец ще получим повече интернет, много или неограничени национални минути. Няма смисъл да даваме всеки месец по 10 лева за допълнителни пакети, след като е почти сигурно, че за същата такса ще получим “безплатно” този допълнителен интернет. За да сте винаги в крак с най-новите промоции, задължително следете статиите от поредицата “Битката за клиента”, където сравняваме предложенията на трите телекома.

Пак казвам, моя план  е мой личен избор, стигат ми 10гб за 24 лв, и за мен той е по- изгоден от допълнително плащане на нет от предплатени карти! Затова и съм привърженик на тази теза, което не значи ,че за друг е споделена и правилна!
За да можем да оптимизираме желаното, и да спрем нежеланото потребрение на трафик, посто трябва да оптимизираме потреблението си. Въпреки, че в статията става дума за друго устройство, тя напълно важи и за тези устройства. От личен опит знам /колеги, приятели/ , че почето от тях са с настройки по подразбиране, което ги кара да включват и изключват мобилните данни само когато ползват такива! Изключение прави домашна мрежа. Това става от незнанието за оптимизация на личното потребление. Всички ние си мислим, че операторите ни лъжат на всяка цена за всичко, но не всички ние настройваме приложенията си в наш интерес.

https://hicomm.bg/feature/ne-plashtajte-...nieto.html

Факт е обаче, че и 3 оператора се изложиха с плановете си откъм интернет и цени. Но 3 закон на Нютон никой не може да промени! Smile
харесвам, че въпреки различията в мисленето, се запази добрия тон в темата!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2019-04-19, 09:25:06)alisali1234 написа:  @pepy1, то при никой не свършва, а пада на бавна скорост. Какво обаче се предполага да правя с тая бавна скорост? Едното нищо...направо си е като свършил.

@gurcayy, при всеки потреблението е различно. При мен телефона е и hotspot и главен достъп до интернет, миналия месец най-спокойно си направих 120GB. Нямам рутери и кабели, това ми е връзката може би вече 3 години.
Просто от миналата година август съм на Smart U, защото този трафик при А1 се постига с много доп. пакети за доста пари, а при оранжевото предложение трафика е безлимитен.

Също така предпочитам 4G, а хотелски, бензиностанции и темподобни с WiFi, предпочитам как ноември като заснех 7GB видео и веднага го качих в pCloud-a, 4G навсякъде, трафик неограничен - пускам upload, телефона в джоба и си става каквото си става. Същото важи и за download-и. Много примери имам с големи обеми клипове, музика, филми - просто всичко през облака и въобще не броя трафик. Не съм вързан за дадено място да стоя докато се качи/свали даден файл, а съм навсякъде , където реша on-the-go. Тези 50 лв. многократно се избиват, а и pCloud е наистина пълноценен с този план. И телевизията също - просто трафик безлимитен - гледаш си, сваляш си, споделяш интернет без да се дразниш колко MB/GB са заминали и така.

Същите тези екстри при A1 ми струваха и до 200 лв. с доп. пакети, както и някакви ограничения кое къде да го кача - за едните backup-и съм ходил на кафене и чакам мизерния им WiFi по 2 часа за елементарни неща, които с 4G отнемат 20 мин.
Ако в домашни условия го ползваш, аз лично не виждам смисъл. И то да се дават толкова пари за това. Четох внимателно постовете и не може да ме убедиш в някои неща.
Цитирай

50 лв. никакви пари не са за unlimited мобилна услуга. Не го ползвам само вкъщи, а навсякъде. А имам 3 къщи - сега 20 дни съм в едната, после в друг град в другата... но нета винаги е безлимитен 4G. Според ангажиментите си съм в определената къща (една и два апартамента по-точно). Ако за трите плащам по 20 лв домашен нет са 60 лв., и мобилен ако плащам 20-25 за 80-90 лв. губейки и неограничената мобилност навсякъде.

А кой в какво е убеден - аз не пиша за да убедя който и да е, просто пиша от своя опит.
Цитирай

Преди няколко дни преподписах на Виваком Smart L+ 26.50лв. 18GB и неограничени мин.
Цитирай

Има ли някаква уловка с тези 10000 МВ бонус, които се активират след влизане в приложението My Vivacom? Например- автоматично поновяване след 30-я ден, но вече като платен пакет.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай

(2019-04-20, 14:49:55)krassiy написа:  Има ли някаква уловка с тези 10000 МВ бонус, които се активират след влизане в приложението My Vivacom? Например- автоматично поновяване след 30-я ден, но вече като платен пакет.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Не, добавяй си ги спокойно..

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Нещо скрито при преподписване от вива?
Цитирай

(2019-04-19, 18:12:42)alisali1234 написа:  50 лв. никакви пари не са за unlimited мобилна услуга. Не го ползвам само вкъщи, а навсякъде. А имам 3 къщи - сега 20 дни съм в едната, после в друг град в другата... но нета винаги е безлимитен 4G. Според ангажиментите си съм в определената къща (една и два апартамента по-точно). Ако за трите плащам по 20 лв домашен нет са 60 лв., и мобилен ако плащам 20-25 за 80-90 лв. губейки и неограничената мобилност навсякъде.

А кой в какво е убеден - аз не пиша за да убедя който и да е, просто пиша от своя опит.

Аз казвам просто, че мобилния няма как да ми замени WiFi в нас. Пък ти си го ползвай и на 10 места ако искаш.
Цитирай

На мен понеже вече не ми трябват повече от 10 ГБ, следващият пък когато преподписвам, ще търся нещо такова с неогр.минути, минути към чужбина (поне 200), hbo go, някакъв Клауд с добро криптиране и също някоя телевизийка. Но и без последните екстри, пак бих преподписал на някоя индивидуална оферта с първоначалните параметри. WiFi имам вече навсякъде, при това по оптика и скорости от порадъка на 70-90мбпс по въздух.

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай

Някой може ли да сравни като качество домашният нет на Виваком и А1?
На Виваком ме дразни, че са с оптика до избата и оттам тръгват с UTP
Навремето Булсат влизаха с оптика до дома и слагаха GPON, към който си бях вързал добър рутер
Сега при Вива дори да си взема добър рутер ще трябва да го вържа за умрелия им стоков Huawei, който е пълна трагедия
С тройна услуга съм и около Коледа има шанс да им оставя само мобилната телефония и то ако не се изгаврят с офертите
Цитирай

Не знам за къде става въпрос, но според моята информация предпочитат от А1 да влязат с оптиката във вас. Аз в София не съм имал проблем с нет и ТВ.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

(2019-04-22, 08:26:09)Santos71 написа:  Аз казвам просто, че мобилния няма как да ми замени WiFi в нас. Пък ти си го ползвай и на 10 места ако искаш.

Айде да не се заяждаме. Всеки има конкретното си потребление, начин на връзка и нужди. Аз съм споделил вариант, а всеки си избира своя. Моят начин е един алтернативен и при начина ми на живот се е наложил като стандарт, а право на всеки си е да приеме или не. Аз само предлагам.
Цитирай

(2019-04-22, 09:35:34)solo5 написа:  Някой може ли да сравни като качество домашният нет на Виваком и А1?
На Виваком ме дразни, че са с оптика до избата и оттам тръгват с UTP
Навремето Булсат влизаха с оптика до дома и слагаха GPON,  към който си бях вързал добър рутер
Сега при Вива дори да си взема добър рутер ще трябва да го вържа за умрелия им стоков Huawei, който е пълна трагедия
С тройна услуга съм и около Коледа има шанс да им оставя само мобилната телефония и то ако не се изгаврят с офертите

Направо си вземи един хубав рутер и го сложи, защо ползваш този на виваком,бодваш го директно и нета тръгва.
Цитирай

(2019-04-22, 17:52:41)alisali1234 написа:  Айде да не се заяждаме. Всеки има конкретното си потребление, начин на връзка и нужди. Аз съм споделил вариант, а всеки си избира своя. Моят начин е един алтернативен и при начина ми на живот се е наложил като стандарт, а право на всеки си е да приеме или не. Аз само предлагам.

Напълно съм съгласен с теб. След като имаш нужда от такъв план и го ползваш на 100%, то тези 50 лева отдавна си си ги избил.

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай

(2019-04-22, 18:47:08)astrata написа:  Направо си вземи един хубав рутер и го сложи, защо ползваш този на виваком,бодваш го директно и нета тръгва.

Защото хубавият рутер трябва да го бодна в техния смотан рутер.
Няма вариант да им заобиколя рутера
Цитирай

+1
Vivacom Smart U неограничен

Като ученик от 200 до 350 - 400 GB интернет спокоино отиват. Сега съм на 2рия ден от зануляване без да съм навън съб и неделя имам 27 GB потребление.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 7 гост(и)