Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

Продължението от мнение #3837

Казали са му че имали специална оферта за него след като е отишъл в офиса. А тои тогава им е бил клиент на 3 месеца.

Сега сметката му е 360+ Лева

Smart U със 80GB са му дали за 165лв. Само мобилната услуга. Отделно като е плащал по Google Play, телефон на лизинг е станала 360+ лв.

Но да оставим това. Той има цели 165 лв сметка само плана Smart U без другите работи


От неограничен нет 50лв
На 80гб за 165лв??

Какво е това цакане не мога да разбера.
Казах му да ходи да им търси сметка и да пуска жалби. Ама е паралия и ми вика а боли ме ***

Ей от такива хора операторите си пълнят гушата с пари

[Изображение: yVqBmeS.jpg]

[Изображение: RCoCS8f.jpg]

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
Аксесоари

Да попитам - хората, които сте на Теленор, кога ви правят оферта за нов договор (преподписване). Все си мисля, че беше 3 месеца преди изтичането му.
Също и да си сверя "плана" - ако има потребители на такса 25-6лв. какво ви предоставят като МБ, защото при мен са 10ГБ в България и 4.8ГБ в Европа и ми се виждат много малко. От 2012 съм им клиент. Брат ми също е към тях и за 29 лв. ползва 20ГБ в България. 
Питането ми е продиктувано от това, че все повече мнения на хора срещам как им се предлагат Х ГБ, а те си издействат увеличени Y ГБ и се чудя дали да наглея и аз при  преподпосването. Ще се радвам някой да отговори и да даде съвет.


Цитирай

Май няма да се получи с наглеенето. Изглежда, ч искат да увеличат таксите, а това става като предлагат по-малко за същите пари, което те принуждава да минеш на по-висок план.

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

(2019-07-28, 18:56:28)tivanov96 написа:  Да попитам - хората, които сте на Теленор, кога ви правят оферта за нов договор (преподписване). Все си мисля, че беше 3 месеца преди изтичането му.
Също и да си сверя "плана" - ако има потребители на такса 25-6лв. какво ви предоставят като МБ, защото при мен са 10ГБ в България и 4.8ГБ в Европа и ми се виждат много малко. От 2012 съм им клиент. Брат ми също е към тях и за 29 лв. ползва 20ГБ в България. 
Питането ми е продиктувано от това, че все повече мнения на хора срещам как им се предлагат Х ГБ, а те си издействат увеличени Y ГБ и се чудя дали да наглея и аз при  преподпосването. Ще се радвам някой да отговори и да даде съвет.

Влезни през сайта им и си влезни в профила, оттам може сам да си избереш оферта - горе долу са налични всички възможни оферти, стига да си в последните 3 месеца Smile

telenor.bg > вход > профил (профил) > моите предложения
Цитирай

Не е нужно да си в последните 3 месеца. Аз преподписах март месец и в момента отново имам оферта за преподписване.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Да, но излизат само такива, които са на цена на твоя/или по-висока цена.
Цитирай

Ако някой чаша по-добри условия на по-ниска цена ще си почака. Теленор вече не са онези Теленор ( те и преди не чупеха с оферти), Виваком се продават, А1 .. те на мен въобще не са ми избор за мобилна услуга.

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Две седмици след Теленор и Виваком са започнали да пускат 2600 LTE в София. Много съм доволен, постигнах рекордни скорости- 315 mpbs даунлоуд и 65 mpbs ъплоуд. Добре дошли в света на истинските скорости при 4G LTE мобилен нет Smile

Още нещо- не ви е необходим скъп супер-дупер смартфон, за да се възползвате. Тестовете са извършени с Xiaomi MI 9T- модел за 550 лв. от Китай или 660 лв. от Бг. Освен агрегацията, телефона има вграден сензор за отпечатъци в дисплея, изскачаща предна селфи камера, уникален цял екран без ночове или дупки, 3 камери- основна 48 мегапиксела, широкоъгълна и 2x телефото камера, поддържа VoLTE.

Скрииншотове:

https://images.vfl.ru/ii/1564656552/287e...401773.png

https://images.vfl.ru/ii/1564693546/9922...408105.png


Цитирай

Виваком продължават промоцията с гледане на тв през тяхното приложение без да черпи от включените МБ и през месец август:

https://www.vivacom.bg/bg/tv/paketi/tv-go/tv-go-start


Цитирай

Днес ми предложиха от Теленор по телефона оферта от 15.99 неограничени разговори и 8 000мб и 19.99 неограничени разговори и 15 000мб. Преподписах на 19.99 с двугодишен договор. Офертите се давали само по телефона на дългогодишни абонати от 891516.
Цитирай

(2019-08-02, 18:30:27)vertu написа:  Днес ми предложиха от Теленор по телефона оферта от 15.99 неограничени разговори и 8 000мб и 19.99 неограничени разговори и 15 000мб. Преподписах на 19.99 с двугодишен договор. Офертите се давали само по телефона на дългогодишни абонати от 891516.

Изглежда ми добра оферта, честито.
Колко време си им клиент,  че не знам как го дефинират дългогодишен абонат. Мисля да отида тия' дни да видя какво имат за мен.


Цитирай

От 2008 съм абонат на Глобул. Момчето в магазина каза че за първи път виждал такава оферта. Явно в магазините са далеч от скрити оферти.
Цитирай

Предложение от Виваком за преподписване на изтекъл план Хибрид-за 13.99 лв. 1000мин. и 3000мв. или за 14.99лв. 2000 мин. и 2000мб.
Цитирай

(2019-08-02, 19:39:42)vertu написа:  От 2008 съм абонат на Глобул. Момчето в магазина каза че за първи път виждал такава оферта. Явно в магазините са далеч от скрити оферти.


То момчето в магазина през 2008 сигурно е било на 8. Като ги гледам какви ги наемат, дето представа си нямат през какво се е случвало през годините с оператора, за когото работят, защото са твърде малки... Big Grin

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

За Теленор може и да е вярно, че за първи път вижда. Аз не разбирам кой нормален човек би станал абонат на Теленор с безумните им цени. Те дори и за преподписване предлагат смешни цени.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай

За преподписване в сайта ми бяха пуснали 21лв неограничени и 8000мб.
Цитирай

То не е само до цени, и качество на мрежата трябва да търсиш. А Теленор може би имат най-качествената мрежа от трите оператора. И не говоря за скоростите при спийдтестове, а за качествено изградена мрежа без да ти се разпада и прекъсва разговора, както в градове, така и в села и паланки. Също и за VoLTE поддръжка на почти всички марки и модели на пазара, а не само на Huawei, както Виваком.
Та не само цената е фактор. Предполагам не си купувате сирене от палмова мазнина само защото е 2 лв. килограма.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Не знам спрямо какви наблюдения правиш този извод, но лично аз съм на коренно противоположно мнение. Аз ползвам оранжевите, жената е на сините. Не мога да кажа, че обикаляме много, но от това което сме видели сините са пълна скръб.
Пример от днес - аз си държа 100Mbps през lte, тя не може да проведе нормален разговор, а интернета е мираж.

iPhone 14 Pro
Цитирай

Всеки оператор има слаби точки от картата на България. Ама я влез по форумите и виж абонатите на Виваком колко проблеми имат с батерия на мобилни данни и със закъсняващи известия от приложения. И това е защото просто мрежата им е изградена зле. Не че е с некачествено оборудване, просто е правена от некадърници.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Аз съм на теленор, а моята приятелка е към мтел и си има повече нет от мен, когато идем на майната си. Може би при нас се получава това, може би пък наистина си е така. За Виваком само хвалене чувам, но дали са толкова добри - нямам никакво инфо.


Цитирай

В момента съм по южното черноморие и от цялата група над 10 човека, които сме заедно, всички които са на Виваком берат ядове с мрежата им и обмислят пренасяне към друг оператор при първа възможност. Аз на Теленор нямам ядове никакви.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Моите отзиви от мрежата на Виваком са отлични. Перфектен нет и качество на разговорите през VoLTE. При пътувания и сравнения с телефоните на други от останалите два оператори имат най-доброто покритие в планината, затънтени пътища и села.

Това разбира се са лични впечатления. Не претендирам за изчерпателност и всеки оператор има дупки в обхвата.


Цитирай

Мрежата на Виваком се "разбира добре" с телефони на Huawei и други китайски марки. Но ползваш ли Виваком с Apple или Samsung устройство, много лошо. Нещо хич, ама хич не си пасват с модемите на тези две марки. Неслучайно може би до този момент Apple води като ненадеждна мрежата на Виваком и при преминаване в менюто на телефона от 3G на 4G, изписва предупреждение, че ще хаби повече батерия. При Теленор и А1 мрежите са сертифицирани от Apple, явно имат някакви изисквания, и няма такова предупреждение.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Писах, писах и сега си изтрих поста. Няма смисъл от подобна дискусия. Всеки да си ползва това, от което е доволен и така.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай

@ivan_vylka, да не си служител в Теленор? Голяма реклама им направи.
С някои модели на различни марки се появяват проблеми с мрежите. Преди време Sony Xperia Z или някой от другите им модели ( не помня точно) имаха проблем с мрежата на Мтел (сега А1).
Самсунг ( една от двете ти любими марки телефони ) имаха проблем с мрежата на любимия ти оператор Теленор при моделите Samsung Galaxy S7 / S7 Edge.
Ето ти материал от форума да си припомниш проблема: https://forum.androidbg.com/showthread.p...1%83%D0%BB
И тук: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1381902
от пост № 3115 нататък.

1916 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 5 гост(и)