Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

Айде сега Huawei или Vivacom ще излязат проблемни за това, че Samsung не се научиха да направят кадърно една батерия от първия до последния си модел, същото е при iPhone. Особено това второто, което даже за смартфон го нямам. Не мрежата на Vivacom се разбира само с Huawei, а Samsung и Apple не считат за нужно да сложат най-сетне качествени батерии. Имал съм достатъчно от двете марки, от както съм с Huawei вече трета година. Samsung-а трае няколко месеца, после е трагедия. Не на един модел, на множество, но последния случай с A5 2016 ме накара повече да не погледна Samsung. iPhone-и съм имал, това си е домашен телефон, батерия трагедия. То направено да стои само на кабелче. На едно и също място в затворена сграда P10 Lite/P20 Lite хващат почти пълен (без 1 черта) LTE на Vivacom, при S8 и Telenor са две черти и скорост на 3G в център на населен град. На едно и също място с лож обхват и при трите оператора, на Vivacom с една и съща SIM S7,S8 и XPERIA (не си спомням кой модел, ще излъжа, от флагманските) и P10 lite (20-ката не съм го тествал на това място, пресен ми е) - XPERIA-та изобщо не намира мрежа, Samsung-ите мятат непрекъснато между EDGE/HSPA а при опит за 3G-Only намират и губят мрежата през минути. Същата карта в P10 Lite води до 3 черти "захапани" на 3G-only и мрежата се губи не повече от веднъж за час и за не повече от минута, ползва се и за hotspot с възможност за 360p streaming без проблем. Излишно е да казвам, че самито едва отваря станици, да не говорим за клипове.

И понеже мнението ми може да породи някакви спорове бързам и аз да кажа, че това е "лично мнение" и не претендира да е експертно. Претендира обаче автора на мнението да има Samsung за абсолютни боклуци (iPhone не го включвам дори в категория смартфон, това за мен не съществува изобщо) с жалки батерии, които след година ползване стават само да бъдат нацепени в някой кош. Това съм видял лично, това споделям. От както съм минал на Huawei видях какво е батерия, какво е ъпдейт, след който не е нужно всичко да забива и да е адски бъгаво, какво е обхват на места, на които преди ред Samsung-и са хващали по черта или нищо и пр. плюсове.

Нито рекламирам, нито смятам, че някой друг пък е рекламирал Telenor. Не, просто Samsung-ите толкова си могат. Мрежите на оранжевите и сините са изградени добре, това, че ябълки и корейски боклуци не ловят обхвати и топят батерии е друг въпрос. Сменете си ги с Huawei.
Цитирай
Аксесоари

(2019-08-04, 20:11:03)alisali1234 написа:  Мрежите на оранжевите и сините са изградени добре, това, че ябълки и корейски боклуци не ловят обхвати и топят батерии е друг въпрос. Сменете си ги с Huawei.

Аз съм доволен от Vivacom и обхвата на XS-а, но НЕ съм доволен, че по всякакъв възможен начин третират китайските като "най-съвместими" за VoLTE и VoWiFi.
Погледни Англия колко съвместими телефони имат 3-те оператора:

O2:

[Изображение: O2.jpg]

3 (Three): 
[Изображение: 3.jpg]

EE:
[Изображение: EE.jpg]

А сега погледни Vivacom колко съвместими имат:

Samsung: Galaxy S8 и S8+ само 4G Voice, при условие, че имаме вече S9, S10 каква е логиката за стария S8 кой знае...
Huawei: Mate 20 Pro, P30, P30 Pro, P30 Lite, P Smart Z - само те са съвместими с VoWiFi.

Цели 2 марки, което само по себе си говори кой е платил баницата, за да си продава китайските боклуци.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Всеки път когато се замисля дали следващия ми телефон да не е Huawei и се появява някой като теб, който твърди, че дори гадните Lite модели на Huawei са THE BEST и отново се отказвам. Да не се превърна и аз в някой ултра китайски фен и да взема да си пренасочвам всички пари в посока AliExpress и GearBest  Blush

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Защо абсолютно всеки път трябва с главни букви, с подчертаване и удебеляване на шрифта (отказвам вече да го правя, не говоря с малоумни) да се пише и повтаря стотици пъти, че става въпрос за ЛИЧНО мнение и наблюдение. ВСЯКО мнение в този и който и да е форум изразява мнението единствено на автора, чийто "nickname" стои встрани от мнението. Нужно ли е всеки път да се уточнява, че става въпрос за лични мнения и личен experience?

Да, в моите очи това корейското е абсолютен боклук, а това с ябълката дори не е смартфон, мина му модата дори вече и фешън играчка с обърната с ябълката нагоре в кафене да е. Но това е ЛИЧНОТО ми мнение, базирано на СОБСТВЕНИЯ ми опит през годините с различни марки и модели, вкл. и достатъчно от тези на Apple/Samsung.

Huawei в мрежовата инфраструктура са номер - не по лично мнение, а доказано вкл. и сега с 5G, нормално и логично е техните телефони наистина да са добре с обхвата, все пак си имат и Kirin, имат си нужните познания, иновации, технологии и хиляди патентни. Що за учудване, нормално е.

Преди години по случайност и за временно имах Huawei G6 (заместваше 9-месечния бял 4S в сервиз) и се удивих от батерията. Вярно, тогава iOS имаше наистина много по-добър интерфейс от този в Android, но EMUI 1.1 /2.0 (май нещо такова беше) ме впечатли с някои приятни екстри като Firewall на приложенията (за мобилни и WiFi дори си имаше поотделно), custom известия и т.н. неща , които влязоха стоково след години в Android. Батерията беше уникално нещо, а беше временен заместник втора употреба. Хич не беше зле. Не предполагах, че след няколко години ще стигна по случайност до P10 Lite и ще им стана такъв фен.

Пак казвам, че това са изцяло мои мнения, мои наблюдения с мои у-ва. Може би iPhone и Samsung са уникални, страхотни и т.н. , но просто не и в моите очи и няма да лицемернича и да си кривя мнението заради общото. Не, ЗА МЕН това са боклуци, а батериите - трагедия. При Samsung преди години се сещам даже как играеха процентите, трагедия...

Не съм си поръчвал нищо от Ali или други подобни сайтове - единия 2017 г. го вземах от МТел, сега този от Виваком - нямам практиката да пазарувам чисто нови телефони от интернет. А не си взимам флагман, защото едва ползвам и половината от това, което може lite-а да ми предложи, игри не играя от години, камерата - както снима, така си снимам, на авто си запечатвам някакви моментни спомени за пращане по чата и това е. Не ми трябва флагман, няма с какво да си оправдае сумата просто при моето ползване.
Цитирай

Абонат съм на А1 с планове 2000 минути и 4,5гб и мобилен интернет за таблета 13гб. Доволна съм.
Цитирай

Един въпрос към по-запознатите с тарифните планове на трите оператора. Договора ми към А1 изтече преди близо година, но нищо не се промени, продължавам и досега да си плащам на промоционалната такса от 14лв., не си спомням как се водеше плана, ако не греша включваше 500 минути и 2000МБ интернет.
Напоследък обаче взеха да ми звънят всеки ден с предложение за преподписване и с уточнението, че до месец вече ще започна да плащам пълната, непромоционална такса. Та въпроса ми е кой е най-изгодният план включващ минути и мобилен интернет с такса до 20-22лв.? Рових се из сайтовете на операторите, но нищо не разбрах...
Предварително благодаря!

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

В сайтовете няма да намериш това, което търсиш. За 22 лв. може да вземеш 9000МВ интернет, неограничени разговори, 50 мин. разговори към ЕС и минути и мегабайти в роуминг. Всичко това за А1 става въпрос, при преподписване на договора.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2019-08-03, 23:46:09)ivan_vylka написа:  Мрежата на Виваком се "разбира добре" с телефони на Huawei и други китайски марки. Но ползваш ли Виваком с Apple или Samsung устройство, много лошо. Нещо хич, ама хич не си пасват с модемите на тези две марки. Неслучайно може би до този момент Apple води като ненадеждна мрежата на Виваком и при преминаване в менюто на телефона от 3G на 4G, изписва предупреждение, че ще хаби повече батерия. При Теленор и А1 мрежите са сертифицирани от Apple, явно имат някакви изисквания, и няма такова предупреждение.

Знам колко добре се разбират със самсунг, със Xiaomi няма проблемите които имах при самсунг с мрежата, даже е по силен обхвата сега....

Но аз лично съм много доволен от Vivacom, много често ми се е случвало от 3те оператора само вивата да има обхват. Докато при а1 нямах нищо

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

(2019-07-28, 18:56:28)tivanov96 написа:  Да попитам - хората, които сте на Теленор, кога ви правят оферта за нов договор (преподписване). Все си мисля, че беше 3 месеца преди изтичането му.
Също и да си сверя "плана" - ако има потребители на такса 25-6лв. какво ви предоставят като МБ, защото при мен са 10ГБ в България и 4.8ГБ в Европа и ми се виждат много малко. От 2012 съм им клиент. Брат ми също е към тях и за 29 лв. ползва 20ГБ в България. 
Питането ми е продиктувано от това, че все повече мнения на хора срещам как им се предлагат Х ГБ, а те си издействат увеличени Y ГБ и се чудя дали да наглея и аз при  преподпосването. Ще се радвам някой да отговори и да даде съвет.

Малък ъпдейт на нещата.
Мой приятел се възползва от офертата им от 40гб за 30лв., която му беше направена преди 2 седмици и докато говореше с тях, го накарах да попита и за мен какво имат. Параметрите по моя план съм ги предоставил в цитата. След запитването ми звъннаха и предложиха същата оферта (допълнение - аз се водя техен клиент от 2014, а той от 2009 г.). За мен е повече от добре, тъй като имам увеличение на МБ 4х пъти за 5 лева. Влизат 2 позиции и 3 (х10гб) трафик пакета + 12гб основен в БГ.


Цитирай

А1 е най-коректният мобилен оператор.
Цитирай

(2019-08-09, 19:16:55)didolinka написа:  А1 е най-коректният мобилен оператор.
Чудесно, обаче не са нужни сентенции, а взаимопомощ.
Цитирай

(2019-08-09, 19:16:55)didolinka написа:  А1 е най-коректният мобилен оператор.
Вица на годината!!! Big Grin Big Grin Big Grin

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Въпросния трол се представя и под други имена в най-известния сайт за споделяне на мнения , свързани с работодатели и е написал доста постове под различни имена, представяйки се за работещ мениджър в А1, който имал 4-цифрена висока заплата, дали му безплатен iPhone XS Max и не знам си още какво.

Или някой е доста луд, или А1 са почнали странна тролска кампания из форумите, след като преди 2 години затриха собствения си. При тях не се учудвам от нищо, те не удрят дъното, те са самото дъно и какво и да направят вече по-надолу няма. Падението при тях е факт отдавна, те са си фабрично изпаднали тия. Нищо ново под слънцето, жалко, по-жалко, най-жалко....А1.

Има толкова за оправия в тая компания, като почнеш от потресаващите цени, потресаващите договори, хипер-потресаващите гимназисти-консултанти, потресаващо лошото 4G (като скорост, обхват и приоритет...абе, като всичко), потресаващи оферти...и изобщо цялата фирма е срам за мобилните оператори по света. А бяха времена, когато развиха първата 3G мрежа, партнираха си с Vodafone, партньорство с RIM (Blackberry), мобилния портал с безплатен трафик VF Live с мобилна телевизия, радио и чатове още 2006-та и т.н. и т.н.

Нищо от новатора не остана, грам.
Цитирай

Който ви е мислил PR стратегиите е редно да бъде уволнен незабавно и публично линчуван като възможно най-тъпата рекламна стратегия, която някога е съществувала за мобилен оператор. Ако изобщо предвид 4G "качеството" може да се нарече оператор. Трагични сте. Жалка история. Смешно е.
Цитирай

Айде вече по-кротко!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Цитат от "коментар", част от измислената от някой болен мозък - PR на А1 в сайт за мнения от работодатели:

Цитат:От две години съм управител на магазин А1, вече съм 112кг ама то защото заплатата и ежемесечните бонуси са супер яки.Редовно си преизпълняваме таргета, имам "златна" Кредитна Карта на А1 даже от ръководството ми подариха Айфон XS, завиждате ли хахаха.Та както писах и по-рано крадливите Телемор и Свиваком, постоянно мамят и ощетяват финансово абонатите си.Набутват ги с ненужни и не искани услуги и екстри, които те трябва да плащат.Имаме милиони абонати, който ни подкрепят и обичат, защото А1 е най-коректният мобилен оператор във вселената.

Редовно си преизпълняваме таргета, имам "златна" Кредитна Карта на А1 даже от ръководството ми подариха Айфон XS, завиждате ли хахаха

Не разбрах с кое по-кротко, тия тролски мнения, част от жалък опит за PR акция какво правят тук...има ги и в други сайтове, има един друг много популярен за новини около мобилния свят - бая им напълниха форума с тролене. Подобна глупост не знам как може да им дойде на главата, при тия финанси дето имат, да бяха измислили нещо приятно като реклама. Навремето старото ръководство поне направи забавни рекламни "една дупчица...? Big Grin". Тия и това вече не могат да направят.
Цитирай

Някой може ли да сподели как да проверим на Samsung A20 колко МВ са изразходвани в роуминг. Пробвахме през 123 и през приложението и излизат само тези за БГ. Има такива налични МВ и е активиран роуминга.


Цитирай

(2019-08-16, 21:31:18)tivanov96 написа:  Някой може ли да сподели как да проверим на Samsung A20 колко МВ са изразходвани в роуминг. Пробвахме през 123 и през приложението и излизат само тези за БГ. Има такива налични МВ и е активиран роуминга.
С обаждане до оператор, без значение модела на телефона. Имайте предвид, че потреблението в роуминг се отчита понякога със сериозно закъснение от българския доставчик, така че може да нямат актуална информация. Това е и причината доста хора да трупат солидни сметки, които в пъти превишават кредитния им лимит, докато са в държава извън ЕС.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-06-20, 06:39:40)Ивайло69 написа:  Тези карти са с неограничен интернет.


не всички са с неограничен интернет


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

(2019-08-17, 00:11:32)Гeoрги написа:  С обаждане до оператор, без значение модела на телефона. Имайте предвид, че потреблението в роуминг се отчита понякога със сериозно закъснение от българския доставчик, така че може да нямат актуална информация. Това е и причината доста хора да трупат солидни сметки, които в пъти превишават кредитния им лимит, докато са в държава извън ЕС.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Причината е, че искат да ни шибат, а не, че се отчита със закъснение! Що с една предплатена карта с 10 кинта не мога да ползвам едни 10-15 ГБ като били бавни с отчитането????!
Цитирай

(2019-08-20, 18:17:43)eksoldier написа:  Причината е, че искат да ни шибат, а не, че се отчита със закъснение! Що с една предплатена карта с 10 кинта не мога да ползвам едни 10-15 ГБ като били бавни с отчитането????!
Предплатените карти са по различна билинг система и при трите оператора, като при тях всичко е предварително зададено като брой и количество, за разлика от абонаментните. При тях също не отчита баланса минути/МБ веднага, но това няма значение, тъй като картата е била предварително ограничена още при регистрирането в мрежата - има X мб и нито байт повече.

А и не виждам как от факта, че отчитат със закъснение, може "да ни шибат". Знаеш колко МБ в роуминг имаш, ограничаваш си телефона с 15% надолу и нито стотинка грешна няма как да платиш. За хората, които ползват като за последно и си мислят, че като не спрат, и системата не ги спира, значи са прекарали някого и са на далавера, сигурно е така, "шибат" ги...

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Тук идва резонният въпрос:

- Защо само предплатените карти са на различна билинг система,

при която всичко е предварително зададено и то при трите оператора?

Отговорът е:

- Защото така им е по-изгодно - все някой няма да си направи сметка и ще плати

На месечна база все някой милион прибират горница...
Цитирай

А не е ли нормално като си на абонаментен план да можеш да се възползваш при нужда, дори да трябва да си платиш? Дори на мен ми се е случвало още преди безплатния роуминг в ЕС да съм в чужбина и да ми се наложи спешно да проверя адрес, който ми трябваше в интернет. Платих си за това, но беше много по-добре, от колкото да нямам възможност да го направя.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Тя система е еднаква, въпроса е, че при предплатените се задава един pre-set със определено количество MB, минути или SMS и няма как да бъде надвишено. Това е така не при трите оператора, а при всички и в цял свят. Така работи предплатената услуга. Крайно изненадан съм, че някой трябва да разяснява подобно нещо.

От своя страна, абонаментните планове се ограничават от системата не по зададено количество, а чрез следене на потреблението, като подобен refresh на самите данни е до 2 ч. след използването (допустим макс. на refresh без бъгове или забавяния в системата, което вече е по вина на оператора). Можете да го пробвате в реално време без интернет - обаждате се от предплатена карта на кой да е оператор, говорите 3 от 100 минути и след минута проверявате баланса - веднага се отразява ползването. Сега пробвайте същото с абонаментен план - говорете и влезте в My Vivacom/A1/Telenor - отрази ли се? Не. Пробвайте след 40 мин. Вероятно вече е отразено. Ето това е разликата.

Наистина съм изненадан от подобни въпроси, мислих, че поне тези неща се знаят. Е, видно не. Не са вид далавера, а начин на работата на системите на всички оператори в света.

Правя едно уточнение за абонаментните планове - refresh time-а е допустим както казах в рамките на до 2 ч. Ако говорите към чужбина към мобилен номер чрез включените си минути (както аз към ЕС) проверявайте наличните такива и тогава говорете, като имайте предвид дали са минали 2 ч. от последно такова обаждане и дали е обновена информацията, тъй като разговори към чужбина (и особено извън ЕС) се таксуват високо. Като се замисля, те и европейските не са евтини. Казвам го, защото при А1 (преди година, съответно и да се прехвърля към Vivacom) системата допусна грешка и не обнови информацията над 24 ч., и аз бях подведен за наличие на минути, които ги няма и за няма и 60 мин. навъртях сума от близо 80 лв. Сега, че после стигнах до съд, до опрощаване на фактури и т.н. е излишно да коментирам, но е факт, че се случват подобни грешки в системите (при А1 най-често - при тях или не работи, или работи с грешки). Така, че внимавайте с международните разговори и имайте едно на ум.

При Vivacom нямам наблюдения да има неточности в тарифирането - информацията се обновява всеки час и хубавото е, че в приложението пише кога е обновена. Същото и при Telenor. А1 нямат такава информация с недъгавото си приложение, а и да имат не се предоверявайте и при чужбински разговори помнете какви минути сте имали преди разговори и какви ви показва преди започването на нов. Засичане може да си направите и сами през call log-а на смартфона си.
Цитирай

(2019-08-20, 20:06:26)Гeoрги написа:  Предплатените карти са по различна билинг система и при трите оператора, като при тях всичко е предварително зададено като брой и количество, за разлика от абонаментните. При тях също не отчита баланса минути/МБ веднага, но това няма значение, тъй като картата е била предварително ограничена още при регистрирането в мрежата - има X мб и нито байт повече.

А и не виждам как от факта, че отчитат със закъснение, може "да ни шибат". Знаеш колко МБ в роуминг имаш, ограничаваш си телефона с 15% надолу и нито стотинка грешна няма как да платиш. За хората, които ползват като за последно и си мислят, че като не спрат, и системата не ги спира, значи са прекарали някого и са на далавера, сигурно е така, "шибат" ги...

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Шибат Жоро, шибат, щото при определен лимит от 90 кинта платих 180! Лимитът е лимит, за да може като го стигнеш да спре да ти работи услугата! Не да ми дрънкат глупости, че бавно било отчитало, все едно съм на Марс, а не в Сърбия. Сега разбра ли защо шибат, или е сложно?!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)