Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

Лимита е препоръчителен, а не задължителен и зависи от времето, в което ще бъдете refresh-нати от системата, т.е. до 2 часа. Това за лимита не е от вчера, а от години и е част от условията.

Какво става тая година бе, колите си пушат от както има автомобилостроене, само в последните 2 години преоткриха , че от ауспуха излизал дим. Той не пречеше преди 5 или 10, ма сега се сетиха.
После пък с тия шезлонги и чадъри, дето винаги са си били платени, тая година сензация - били платени. Бяха и преди 5, и преди 10, и преди 15 години, винаги е било така.

Сега пък някой установил, че кредитния лимит не е задължителна граница, при която те спира с-мата. Че това е не от 10, не от 15 години ами от както има билинг системи и абонаментни планове....

Предплатените планове работят по този начин от както съществуват, и абонаментните планове работят така, от както ги има. Тая година рекорд по преоткриване на топла вода отчитам.

Сега очаквам септември да се почне с недостига на детски градини и класирането в училищата...пак ще откриваме водата. Търсите къде да се почешете, сериозно ви го казвам. Нормални неща, които са като дейност с години ще го изкарате, че сега го виждате и чувате.

Няма такива сървъри и системи, които да могат да обновяват в напълно реално време и веднага няколко млн. предплатени и абонаменти карти на момента, всичко е на интервал за refresh, няма такъв вариант в която и да е било държава. Понякога активирането на дадена услуга или обновяване на информация е по-бързо при по-малко натоварване на системата, но толеранса е до 2 ч. при всякакви условия. Вие представяте ли си що за сървъри и системи ще са тези, дето ще следят, отчитат и обновяват информация за всяка карта всяка секунда. Технически е невъзможно.

Брутално изумен съм, че дискутираме подобно нещо, което не е от вчера или днес, а от както има GSM услуги.
Цитирай
Аксесоари

(2019-08-20, 22:17:01)alisali1234 написа:  
Аз пък съм БРУТАЛНО изумен от многото глупости написани от теб!да не ги изброявам може и сам да си ги прочетеш!
Лимита е БИЛ препоръчителен а не задължителен Huh А защо не е задължителен?!? Visslar Защо не е като при предплатените карти-свършваш минутите и те резват?Били на друга билинг система били еди-що си-айде стига!!!
Технически било невъзможно?!? Lol Технически си неграмотен Алисали! Ако в 21 век една такава компания не може да ОТЧИТА потреблението на всеки един абонат всяка една секунда то тя ще фалира за нула време.Това защо не го ОБНОВЯВА видимо за клиента не е технически недостижимо а просто така заложено.Няма да го коментирам-ЗАЩО!
Цитирай

Едното е зададен лимит, другото е refresh в даден интервал, като последния такъв може да видите в приложенията My Telenor и My Vivacom. Защо А1 нямат такава информация в приложението - не знам. Те много неща нямат.

Разграничавайте нещата. Ако можеше всичко да се включва на момента щеше да е възможно - ако ви е изключена услугата "роуминг" и я включите от приложението, профила в сайта на оператора или я заявите от технически сътрудник тя се заявява на момента, но SMS , че е активна не идва в същата секунда real-time, а минути или час по-късно - именно когато се случи този refresh. Активирането на MB, минути, SMS и т.н. по подобен начин. Нищо не се случва абсолютно на момента, в реално време и не се подлъгвайте , че е така по предварително зададените лимити.

Убеждението, че сте прецакани и излъгани си е лично ваше, а факта, че лимита е препоръчителен наистина го има част от условията и това е от години - не е промяна в условията, а е заложен така от самото стартиране на услугата като лимит. И се води препоръчителна именно защото е възможно разминаване и "преразход" преди refresh-а от системата, след което да може да се приложи лимита. Разбира се, може и преди това. При достигане на 80% от вкл. MB се изпраща заявка за refresh и получавате SMS минути по-късно, че сте достигнали значително количество, близко до вкл. лимит. През това време обаче какво и колко употребявате няма как да се следи моментално. Технически няма как. Ако по време на получаването на SMS , в който пише "оставащи 800MB" но в същия момент вие теглите дадени файлове вие продължавате вашето потребление, няма как SMS-а в реално време да брои, нали така?

Препоръчвам ви използвате на безплатен data manager или ползването на вкл. такъв в Android. Дали този, дали разширен и подробен от Play Store биха ви решили проблема - задавате опр. количество от дата до дата и при достигане на 85% приложението просто може да изключи мобилните данни и да ви предупреди за евентуален преразход и следователно - възможно таксуване. Такъв инструмент мисля, че е включен серийно в Android, или поне в EMUI си го има и работи идеално, макар, че не го ползвам отдавна (не е нужно на неограничен Smart U).

Ако отново не успяваш да разбереш написаното от мен, то чувствай се измамен, ограбен и излъган - българина обича това чувство. Не мога да си обясня защо. Няма лъжа и измама, вярвай ми. Или ако искаш - недей.
Цитирай

(2019-08-20, 21:40:05)eksoldier написа:  Шибат Жоро, шибат, щото при определен лимит от 90 кинта платих 180! Лимитът е лимит, за да може като го стигнеш да спре да ти работи услугата! Не да ми дрънкат глупости, че бавно било отчитало, все едно съм на Марс, а не в Сърбия. Сега разбра ли защо шибат, или е сложно?!
До колкото съм чувал този лимит е равен на безкрайност. По една или друга причина най-много да получите известие за достигнат лимит, пък може да продължите да си цъкате. Разберете обаче, че, когато сте в сърбия и ви дойде сметка тук и си я платите тук, то после нашия оператор плаща на сръбския. Сърбите са ви предоставили услугата на определена цена, която е ясно посочена на всеки сайт на наш оператор. Сръбския оператор отчита потреблението ви, праща го някога в българия, отивате оставяте торбите с пари, и се ядосвате как нашия оператор бил много зъл и подъл и няма душа. Всичко е до информацията- ползвате пренос на информация/данни, но преди това трябва да имате информация за това, колко ви струва.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

Не, те си мислят, че всичкото го прибират нашите, сякаш по чуждите мрежи безплатно се говори, те си дават инфраструктурата ей така да се ползва, а нашите си тарифират за разкош.

Когато един човек си внушава, че е постоянно излъган, измамен, преметнат и прецакан никой не може да му помогне. Когато влизаш в магазин с презумпцията, че веднага ще те излъжат и измамят, когато се отнасяш със съмнение към всяко нещо и веднага го свързваш с трупане на несметни богатства на твой гръб - те това чувство си е лично твой проблем. Тарифите са ясни и точни, условията специално по този кредитен лимит не са се променяли от както има изобщо някакви лимити и това, че някой не знае основни условия , които са такива десетки години не е по вина на оператора. Имаше една приказка, че незнанието не познаването на закона не е основа да бъде нарушаван, та нещо от тоя род.

Вече, когато оператора греши - греши. В миналогодишната си случка А1 сгрешиха и над 24 ч. нямаше refresh на информацията, което ме подведе. Макар и чрез куп жалби и оплаквания, та чак и съд все пак опростиха въпросните 80 лв. а защо се занимавам цяла година за 80 лв. - ей така, не заради парите, просто защото не е редно и не са тяхно право да ги вземат, когато грешката е тяхна и аз бивам дезинформиран над 24 ч., т.е. 22 часа над позволения толеранс (и без опция да се види последния refresh в приложението им или на друго място).

При самолетите как е - можете да си потърсите обезщетение при определени условия и след дадени часове закъснение, а не при всяко едно закъснение, нали така? И всяка компания си има написани ясно и точно условията на сайта си, има си call center, където могат да му бъдат разяснени както и мрежа партньори (в техния случай - туроператори, агренции, билетни центрове /посредници/). Ясно и точно. Прилагат се законите както на европейските директиви, така и местните закони и разпоредби, спрямо условията на превозвача. Същото важи и при мобилните оператори - освен КЗП откъм страна на потребителя и КРС, си имаме и евро директиви, диктуващи тавана на цените за разговори в еврозоната и количеството трафик, което трябва да бъде включено спрямо MB/цена на план. При всяка промяна на тези условия ви се изпращат и уведомителни SMS с линк към новите условия, също се оповестяват на началните страници на мобилните оператори и секциите за потребители (My A1/Vivacom/Telenor).

Друго за разясняване не виждам да има. Честита топла вода. За който пак не е разбрал и е решил, че това са глупости, а той просто е измамен и прецакан няма какво да кажа. Те това е. Съдържателно и ясно разяснено в три подробни поста. Четвърти няма да има, камбаната не бие 100 пъти.
Цитирай

(2019-08-21, 11:51:30)bitmad написа:  До колкото съм чувал този лимит е равен на безкрайност. По една или друга причина най-много да получите известие за достигнат лимит, пък може да продължите да си цъкате. Разберете обаче, че, когато сте в сърбия и ви дойде сметка тук и си я платите тук, то после нашия оператор плаща на сръбския. Сърбите са ви предоставили услугата на определена цена, която е ясно посочена на всеки сайт на наш оператор. Сръбския оператор отчита потреблението ви, праща го някога в българия, отивате оставяте торбите с пари, и се ядосвате как нашия оператор бил много зъл и подъл и няма душа. Всичко е до информацията- ползвате пренос на информация/данни, но преди това трябва да имате информация за това, колко ви струва.
Глупости! Не е равен на безкрайност щото спряха изходящите повиквания веднага щом човека стигна границата от 90 кинта. Аз бях с него в Сърбия, картата е на мое име. Докато се приберем в България вече лимита беше превишен двойно, че и повече. След няколко месеца четох, че една жена ги е резнала чрез КЗП и си е платила само цената до дадения и лимит, щото тоя лимит е за това, не да лъжат, че бавно отчитала системата, скапаняци смотани. А защо моя лимит от 240 кинта не мога да го намаля на 50 лв. не може да ми отговори никой адекватно!
Цитирай

Като си изясните нещата, може да ни пишете. Не случайно казах, че лимита е равен на безкрайност- щото тея 90 лв спокойно стават 180 и ти се струва като безкрайност.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

(2019-08-21, 13:49:23)alisali1234 написа:  
Наследството от операторите ти се личи ама яко!
1.Много приказки,но нищо съществено.
2.В написаното от теб в първата част оператора не греши.После греши ама явно само при теб и само ти си ги осъдил Cool 
3.Накрая пак дъра-бъра и философско изказване относно топлата вода и камбанен звън.
4.5.6.......спри се  Bu
Цитирай

По принцип с @alisali1234 имаме разногласия по други теми, но в случая е абсолютно прав. Само човек, който не знае за какво иде реч може да се "опари" с голяма сметка за роуминг. Който има познания и опит няма начин да допусне такава грешка. Напомня ми на времената около 2010г. когато смартфоните започнаха да навлизат масово и всеки втори ревеше за големи сметки за трафик на данни, защото не знаел, че телефона сам си се свързвал с интернет, а пък той нямал включени данни в плана. Както и тогава всеки неразбрал си беше виновен сам, така и сега с роуминга.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Разбирам, че се чувстваш измамен, подведен и излъган, но това просто не е така. Дал съм достатъчно примери във всяко едно направление и във всяка една ситуация - това, че ти не приемаш си е твой проблем. Добре тогава, правят го за печалба, лъжат ни и ни мамят. Прочете ли го, доволен ли си, левия във десния ли е вече?

Не, че оператори греши или не греши - толеранса за refresh е до 2 ч., дори с обаждане до сътрудник call center като искаш да активираш дадена услуга обикновено ти казват "до 2 часа ще получите потвърдителен SMS...". Вече над 24 ч. , когато се приема, че границата от 2 ч. е премината и липсва изписан час на обновяване на информацията - това вече е тяхна грешка и факта, че все пак опростиха тази сума и си признаха грешката доказва факта, че е такава.

В случая ако утре от 500 минути изговориш 50 и след 10 мин. провериш информацията и там пише, че още са 500 - това е защото информацията още не е обновена. Но ако дори след денонощие провериш, и въпреки разговорите си числото продължава да стои на 500 (а не на реалните 450 да речем) - това вече е тяхна грешка. В случая се получава второто, и щеше да се забележи, че е грешка, ако в приложението имаше час на обновяване, както го има при Telenor и Vivacom. Подобна информация липсва при А1 и може да доведе до подвеждане, но забележи времевия интервал - къде са 2, къде са 24 часа.

Как само ти не го разбра още не знам. Не те считам за глупав, по-скоро като по-голяма част от населението си втълпяваш чувството, че си измамен, потъпкан и излъган, макар, че наистина не си.
Цитирай

(2019-08-21, 15:38:13)ivan_vylka написа:  По принцип с @alisali1234 имаме разногласия по други теми, но в случая е абсолютно прав. Само човек, който не знае за какво иде реч може да се "опари" с голяма сметка за роуминг. Който има познания и опит няма начин да допусне такава грешка. Напомня ми на времената около 2010г. когато смартфоните започнаха да навлизат масово и всеки втори ревеше за големи сметки за трафик на данни, защото не знаел, че телефона сам си се свързвал с интернет, а пък той нямал включени данни в плана. Както и тогава всеки неразбрал си беше виновен сам, така и сега с роуминга.
Абе сметката ясна. Човекът е забравил да спре нета, въпреки, че предупредих. В тоя ден имаше и рожден ден, та докато зацепа, че му пишат по чатовете... Отиде с 25 кинта за мегабайт. Аз до сега не съм имал случай с цакане в роуминг, винаги съм знаел какво правя. Цакат с тва, че ме карат да плащам повече от лимита! И един ден ако се случи така, че отново се попадна в подобна ситуация, това плащане няма да се повтори тей като има ясно посочен лимит!
Цитирай

(2019-08-21, 15:38:13)ivan_vylka написа:  По принцип с @alisali1234 имаме разногласия по други теми, но в случая е абсолютно прав. Само човек, който не знае за какво иде реч може да се "опари" с голяма сметка за роуминг. Който има познания и опит няма начин да допусне такава грешка. Напомня ми на времената около 2010г. когато смартфоните започнаха да навлизат масово и всеки втори ревеше за големи сметки за трафик на данни, защото не знаел, че телефона сам си се свързвал с интернет, а пък той нямал включени данни в плана. Както и тогава всеки неразбрал си беше виновен сам, така и сега с роуминга.
Въобще даже не е прав.Свикнал е още от времето на работата в оператора да говори много и нищо де не казва!Самият той си признава,че е "опарен" от неговите любимци,но обяснява наляво и надясно как ние не разбираме нищо!Ай стига!!!Капацитета са го "изгърбили" от фирмата в, която е работил та няма да извозят някой който не разбира-а такива са много!Отделно разчитат,че хората нямат време да заведат дело и всичко заминава ей така!Самият той след сума ти перипети си е върнал обратно парите ама сега тръби като проповедник какви били мили родните ни оператори!Той като е знаел как да процедира защо се е стигнало до съд?!?
Съгласен съм,че много хора спекулират или сами са си виновни,но има и не малко сериозни грешки от тяхна страна(операторите),които ако не минат през съд доброволно не ти съдействат по никакъв начин!
Цитирай

Обяснявам отново и смятам, че е крайно време да вникнеш в думите ми по-дълбоко, оставяйки на страна въпросното "изгърбване".

Провеждам разговор към ЕС (разговорите ми винаги удрят лимита от 60 мин. и после говоря пак), но не проверявам колко минути имам, защото по спомен ги имах (не знам дали имат или нямат затруднения със системата). Малко над 24 часа след това провеждам нов разговор, като проверявам минутите бяха останали близо 90 мин. Провеждам разговор от 60 мин. Очаквам да останат 25-30 мин. грубо. Какво се случва обаче? Системата е имала моментно затруднение (бъг, проблем или каквото е имало в момента) и информацията е останала последната налична от преди първия разговор, а не актуалната информация след него (т.е. вече съм имал 30 мин. като съм провел разговор от 60). След което навъртам малко над 80 лв. за този разговор.

Къде в случая е грешката? В приложението на А1 липсва информация "последно обновен", каквато имат синьото и оранжевото приложение. При тях при затруднение в системата можете да видите, че информацията е от преди еди какъв период (например 5 часа) и да си направите сметката. При А1 тази информация в приложението липсва, което и не би трябвало да е проблем, ако информацията се обнови до 2 часа, тъй разговора е проведен малко над 24 часа след първия, а не до 2 часа. Ако беше втория веднага след първия няма как за 2 минути да очаквам системата да обнови тази информация.

Сега успя ли да го разбереш? Не е грешка, че са ме таксували - аз действително съм надвишил минутите, грешка е, че информацията не е обновена над толеранса от 2 ч., ако беше нямаше да имам никакви претенции срещу тях. Самата сметка не се начислява веднага, а до 2 часа след разговора виждаш по-високата сметка. Системата обаче не обновява над 24 ч. тази информация, което ме дезинформира и на практика води до преразход на включените минути. Аз не отричам, че съм водил такъв разговор и щях да съм съгласен с начислената сума, ако беше обновена в рамките на тези 2 ч. и аз бях видял актуалната информация на време, тъй като разговора беше 24 часа след втория, а не до 2, т.е. трябваше отдавна и то няколко пъти да се обнови.

По-подробно как да ти го напиша? Никого не величая, никого не вдигам или свалям - казвам факта такъв, какъвто е , според директиви от 2 години и общи условия от над 15 г., които винаги са си били такива.

А1 имат съвсем други проблеми и те са на съвсем друго ниво, а именно - високите цени спрямо най-ниското качество на пазара и липсата на новаторския дух, който имаха, липсата на екипите и грамотните техници, вместо пубертети в магазинната мрежа. Уви, повечето специалисти са на вън и успяват да привлекат само младите, които все още не са успели или не им се е отдал шанс също да бъдат навън (а при някои като гледам с какво отношение са към шанса, който им е даден и вродената им некадърност не ги виждам как ще се справят в мечтаната чужбина).

Време е да вникнеш в думите ми, да прочетеш детайлно какво точно ти описвам като случай, а не да обобщаваш с "хвали ги", "плюе ги", "гърбят го". Отдавна не са ми и любимци, не и с липсата на VoLTE, с лошия си обхват и скорост на 4G, със ниския си приоритет на същото това 4G , губещо се в сгради и т.н. Това качество на мрежата откривам само във Vivacom и Telenor, като на нуждите ми отговаря само Vivacom, тъй като Smart U беше единствения план в България с неограничен трафик на максимална скорост. А1 не предлагат нито такъв план, нито такъв обхват. Това е причината, а не, че сме се съдили.
Цитирай

(2019-08-21, 17:35:10)alisali1234 написа:  
1.Не ме нито интересуват, нито вълнуват разногласията ти с А1,още по-малко пък де вниквам във ферманите ти!
2.В края на краищата виновни ли са или не?Щом си ги осъдил-значи са ВИНОВНИ! Всички останали подробности и още 100 пъти да ги повториш нямат никакво значение!
Цитирай

Да, прав си, бил съм изгърбен, измамен, прецакан, излъган! Ужас!

Като не искаш да четеш и да вникнеш в казаното от мен ЗАЩО изобщо коментираш? Не искал да чете, ама искал да отговори. Не отговаряй на нещо, което не си прочел от край до край, без значение размера му.

Пожелавам ти до живот да си останеш с любимото си чувство на съмнение, че цял живот те гърбят, мамят, ограбват и крадат. За вас няма условия, за вас няма директиви - за вас всичко се приема в буквалния смисъл и се слага под общ знаменател.

И за да стане ясно на всички веднъж за винаги: кредитния лимит не е услуга със задължителен характер поради спецификата на billing системи, без значение от оператора. Това е услуга с препоръчителен характер, като сумата може да бъде надвишена и да не бъдете ограничени на момента. Кредитния лимит не е услуга с цел ограничение на реализирана сметка, а нещо съвсем друго.

Това, че се възприема по този начин и никой не си е направил труда да прочете условия, които са такива от над 15 години си е личен проблем.

Подчертавам и второ нещо за да стане ясно: толеранса при обновяване на информация за абонаментния план, който за разлика от предплатения не е предварително зададен е до 2 часа от проведения разговор, реализиран трафик, изпратен SMS или друг разход /активиран пакет трафик, минути, активирани други услуги, деактивирани/.
Показаните данни не са в реално време, а при Telenor/Vivacom последния час на refresh е изписан в приложението. При А1 няма такава функция, но както казах - толеранса е до 2 часа.


Всичко останало са измислици, лични убеждения и чувство за измама, на базата непознаване на условия и начин на работа на определени услуги, които в този случай работят така от години, а не са нещо ново.

За следене на трафика в реално време, както и за ограничаването му (вкл. и по приложения) можете да ползвате вградения във смартфона си data manager или да свалите такъв от разнообразието в Google Play Store. Datally е добро предложение от самите Google и е максимално леко и опростено като работа.
Можете да го свалите от тук или както казах да използвате вграденото.
Цитирай

(2019-08-22, 10:06:53)alisali1234 написа:  И за да стане ясно на всички веднъж за винаги: кредитния лимит не е услуга със задължителен характер поради спецификата на billing системи, без значение от оператора. Това е услуга с препоръчителен характер, като сумата може да бъде надвишена и да не бъдете ограничени на момента. Кредитния лимит не е услуга с цел ограничение на реализирана сметка, а нещо съвсем друго.

Пълни глупости. Ти вземи вникни в думите максимална финансова граница.
Цитирай

Много добре знам какво е въпросния лимит и те уверявам, че по условия той няма задължителен характер да те ограничи при достигането си - т.е. може и да не го направи или да го направи след превишение, именно дължащо се на въпросното обновление на информацията на времеви интервал.

Разбирам желанието ви да имате услуга, която като излезе в чужбина и направите 60 лв. и да ви спре да правите повече, да ви ограничи и да се предпазите от нежелани разговори, ясно ми е какво е вашето желание и как смятате, че би трябвало да работи тази услуга, но тя не работи така и не е предназначена да прави това с точност. Можете да достигнете и двойно на сумата преди да ви ограничи, това е и по условия, това е така от години и е абсолютно нормално. Да, абсолютно нормално!
Цитирай

(2019-08-22, 13:16:17)alisali1234 написа:  Много добре знам какво е въпросния лимит и те уверявам, че по условия той няма задължителен характер да те ограничи при достигането си - т.е. може и да не го направи или да го направи след превишение, именно дължащо се на въпросното обновление на информацията на времеви интервал.
================
Може или не може да го направи?!?И ако те ограничат кой го прави-машина или човек ?!?
Цитирай

(2019-08-22, 14:42:40)шерлок холмс написа:  Може или не може да го направи?!?И ако те ограничат кой го прави-машина или човек ?!?

Ти сериозно ли го задаваш тоя въпрос? Ти как си представяш да е човек? Ей така, дето следи разговорите на милиони номера? Интересно...

Може да го направи, може и да не го направи. Точно такъв е отговора, т.е. не е категоричен, както на теб ти се иска. Не всичко е както на теб ти се иска.

Обясних многократно как се случва този процес. Т.е. може да направиш и 800 лв. сметка при ограничение 60. Да, факт, така е, не е както ти се иска. И е по условие, позволено е, нормално е, така, както беше 2013, 2010, 2008, 2007 и всяка друга година, в която е имало абонаментни планове и услуга финансов лимит. Този лимит не е точно лимит и не работи така, както на теб ти се иска.

Виждам, че ти се искат много неща, но те не работят така, както ти си представяш за редно.
Лимита може и да не те лимитира. Кое още не разбра? Може да не те ограничи, може и да го направи, може да превишиш лимита с известна сума и тогава да го направи. Не е човек, гарантирам ти.

Тези системи не се използват само от нашите оператори, напр. Amdocs се използва в цялата група на А1. Тези системи се ползват в десетки, стотици оператори по цял свят така, както се използва оборудване на Huawei/Nokia/друг. Не са писани и проектирани само за един. На тази база работят болшинството и в чужбина, и тук.

Лошото е, че пак нищо няма да разбереш, защото на теб ти се иска да не е така, смяташ го за некоректно и смяташ, че е лимита е затова, за да те спре и предпази от по-голяма от посочената в ограничението сума. Уви, не е така, не е по договор, не е по условие и никога не е бил. Иначе нямаше да има сметки по 500 лв. при лимит от 50. Примерно.

Дано вече си го разбрал! На теб ти се иска да работи така, но то просто никога не е работило по начина, по който ти смяташ за реден. Нито сега, нито вчера. Винаги е работило на описания от мен принцип.
Цитирай

(2019-08-22, 14:55:43)ivan_vylka написа:  Една лелка седи на един стар компютър и от време на време спира тези, които са си превишили лимита  Lol
Ама като се заговори с приятелки и то лимита на човека набъбнал  Lol
Имаш добро чувство за хумор ,но наливаш само масло в огъня на пенсионирания касиер на А1 Visslar
Имах впредвид хората написали софтуера-пределно ясно ми е,че няма кой да следи толкова абонати!
Програмата за отчитане и рефрешване + спиране на трафик или разговори е писана от човек.Може и от лелката да е написана  Cool
Тогава или е оставена вратичка да не се спира навреме или вратичката е затворена.При различни клиенти може да се процедира-различно-корпоративните например!При машините няма лабаво!!!Ако има команда за спиране то ще те спре.А не може и да може  ама понякога може и да не иска!Само лелката може да го проспи -нали така?Въпроса ми беше повече риторичен към Алито!
Един тогава въпрос към теб:-Когато си с предплатена карта и си в роуминг лелката спинка ли или натиска копчето насекундата след като профукаш зададените парици?!?

Това,което той го казва,че системата или го прави или не -не е вярно!!!Ако е настроена системата ще те спре-ако е настроена да не те спира -ЗНАЧИ Е НАСТРОЕНА ДА НЕ ТЕ СПИРА!Средно положение няма!
Цитирай

Или те ограбват, или не те ограбват, а?

Ти на колко години си? И изобщо какво работиш? Ще оставя настрана и определенията за пенсионирани касиери - не можем да искаме работодателите да ни уважават, след като ние сами си говорим по този начин и се обиждаме един друг. Всеки един лев ми е изкаран с труд, така , че дали мета кенефи, или съм касиер - всичко е минало през ръце, през мозък и през умения. Думите ти доказват единствено капацитета ти, която явно клони към Бай Ганьовския - излъгаха ме, измамиха ме, прецаках ме, тия са гадни и долни, гърбят ме.

Лъжат те, мамят те, виждам, че ти това заслужаваш. Нека те мамят повече.

Средно положение има, но след като ти не го разбра...в твой ущърб е.
Цитирай

Влизам да видя нещо интересно дали има от операторите(за каквото всъщност е темата!) и пак фермани! Не ми е работа, но защо не се разберете на лично и тук да споделите заключението?

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Що, нека е тук, публично най-накрая да се разбере и да се спре със спекулацията на тема "кредитен лимит" и очакванията на отделни индивид, които са в разрез с реалните условия и начин на работа на услугата, които най-потресаващото е, че са такива с години, но топлата вода продължава да се открива.
Цитирай

В роуминг оператора няма данни веднага какво потребление си направил, тъй като всичко минава през друг оператор и най-вероятно това е причината да не може да те хване веднага при достигане на лимита.

В България съм почти сигурен, че почти веднага ще ти резнат потреблението при достигане на съответния лимит - поне при мен/мои близки е било така положението Smile
Цитирай

(2019-08-22, 17:57:37)i.stojanov написа:  Влизам да видя нещо интересно дали има от операторите(за каквото всъщност е темата!) и пак фермани! Не ми е работа, но защо не се разберете на лично и тук да споделите заключението?
Да не останеш разочарован от темата, аз преподписах с Теленор на 19.99 неограничени разговори и 15гб. Имаше и 15.99 неограничени с 8гб.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)