Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

Това е лична оферта? Със сигурност не е от сайта. Редовно ги следя и не излизат подобни. Все ми излиза 20лв -10гб. Изтичаше ли ти договорът?

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
Аксесоари

Офертата е по телефона с изтекъл договор и за дългогодишни абонати.
Цитирай

(2019-08-22, 22:06:43)simeonivanov22 написа:  В роуминг оператора няма данни веднага какво потребление си направил, тъй като всичко минава през друг оператор и най-вероятно това е причината да не може да те хване веднага при достигане на лимита.

В България съм почти сигурен, че почти веднага ще ти резнат потреблението при достигане на съответния лимит - поне при мен/мои близки е било така положението Smile

При приближаване на 80% от включеното потребление, дали на включен пакет или на финансова граница се изпраща сигнал за refresh за да се върне съобщение с актуална информация относно потреблението. Възможни са забавяния поради натовареността на системата и по-късно обновяване на данните, когато вече даден пакет свършва и се надвишава или дадена финансова граница бива надвишена. С каква сума вече е различно при всеки, иначе refresh request-а се изпраща коректно.
Цитирай

(2019-08-22, 22:06:43)simeonivanov22 написа:  В роуминг оператора няма данни веднага какво потребление си направил, тъй като всичко минава през друг оператор и най-вероятно това е причината да не може да те хване веднага при достигане на лимита.

Хайде пак. За предплатените има данни, ама за тея за няколко стотин месечни сметки няма нали, колко удобно!
Цитирай

Аз до колкото разбрах при предлатените карти при самото регистриране в мрежата на чуждия оператор се задава лимит с услугите, налични в картата на ниво самия роуминг оператор да те ограничи при приключването им. Тоест самия чужд оператор следи за достигане на лимита. Докато при абонаментните отчитането става с известно закъснение, като през определен интервал се подава информация до българския оператор за това какво е израсходвано до момента и българския оператор налага ограничения, а не чуждия оператор.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2019-08-24, 11:25:14)ivan_vylka написа:  Аз до колкото разбрах при предлатените карти при самото регистриране в мрежата на чуждия оператор се задава лимит с услугите, налични в картата на ниво самия роуминг оператор да те ограничи при приключването им. Тоест самия чужд оператор следи за достигане на лимита. Докато при абонаментните отчитането става с известно закъснение, като през определен интервал се подава информация до българския оператор за това какво е израсходвано до момента и българския оператор налага ограничения, а не чуждия оператор.
Exactly, бих казал. Точно така е. Ако някой иска да избистри причината какво, защо и как така едното така, пък другото иначе, да се свърже с инженерите на операторите...

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

В рамките на четири дни, от 30 август до 2 септември, А1 предлага четири смартфона на специални цени при поръчка онлайн. В рамките на този период потребителите могат да закупят с намаление A1 Alpha (-35%), Honor 20 lite (-25%), Samsung Galaxy A50 (-20%) и Huawei P30 (-15%): https://pcworld.bg/mobilni/2019/08/30/39..._v_onlain/

 
Цитирай

Виваком ми звъннаха по телефона за преподписване на 20 лв - 7000 Мб, 4450 Мб в роуминг, неограничени минути и 100 мин към ЕС. Досега бях на същата такса, само че имах 4300 мб.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

(2019-09-07, 20:11:11)android_97 написа:  Виваком ми звъннаха по телефона за преподписване на 20 лв - 7000 Мб, 4450 Мб в роуминг, неограничени минути и 100 мин към ЕС. Досега бях на същата такса, само че имах 4300 мб.
На 28.08 в магазин на Виваком ми предложиха същата оферта за преподписване след изтекъл договор през юли. Досега съм на изтекъл договор, на тази такса, като минутите са ми: 700 към оператори в България и 100 минути към ЕС, но мегабайтите ми са 1200.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай

Плановете са смешни на фона на старите условия които бяха , двойно увеличение на цените. В близко бъдеще няма изгледи да се оправи положението. За 18 лв имах 15 гб интернет и неограничени минути.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

С по-високите тарифни планове на Vivacom вече имате включен абонамент за TIDAL, като офертата важи за договори след 2-ри август. До края на годината има и безплатен трафик в приложението. Кои планове са включени в офертата и как може да го активирате тук: http://www.vivacom.bg/bg/tidal
Иначе се предлага и отделно за 8,99 лв. на месец.
Цитирай

Тази платформа няма големи шансове! Едва ли ще бутнат спотифай, което не е единственото музикално приложение за стрийм на музика. Освен това спотифай може да се ползва безплатно с реклами/не са болка за умиране/, както и има много по-голям асортимент от музика. Накрая ще стане като приложенията за телевизии при всичките ни оператори, ще ги има задължително към плановете, само за да се взимат пари за тях. Това не е упрек към теб, а коментар за приложението! Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Знаели някой какъв е начина за оспорване на излязла фактура за месечна сметка на вивата? Имам някакви смс-и, които не съм пращал до "брекзит"! Не че е голяма сумата, ама да защо да плащам нещо дето не съм ползвал.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Освен някакво приложение да имаш и да праща тО

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

Последна инсталация декември 2018, и то по препоръка от тук. Игри не играя, фейсбук не ползвам! Малки деца нямам. Причината е оператора, търся начин на противодействие, ако някой знае или го е правил.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Във офис пускаш жалба, като фактурата си я плащаш, за да не ти се спре картата и впоследствие ще видиш резултата. Ако признаят грешката, стойността ще бъде приспадната от следващата фактура. Стискам палци!
Цитирай

След като ти дадат отговор на жалбата от оператора,
ако не те устройва прилагаш отговора към омбудсмана и описваш ситуацията отново.
Шансът оттам вече да ти хареса отговора е много голям.
Цитирай

Ще Ви държа в течение за развитието, утре живи и здрави към магазин на оператора.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2019-09-11, 18:40:52)solo5 написа:  След като ти дадат отговор на жалбата от оператора,
ако не те устройва прилагаш отговора към омбудсмана и описваш ситуацията отново.
Шансът оттам вече да ти хареса отговора е много голям.
Омбудсмана нали подаде оставка  Big Grin

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Заместничката и стана омбудсман
Надали нещо ще се промени
Има създадена организация
Май са добри в мачкането на самозабравили се мобилни оператори

(2019-09-08, 12:01:49)alisali1234 написа:  С по-високите тарифни планове на Vivacom вече имате включен абонамент за TIDAL

Като гледам от Smart L нагоре всичко е с TIDAL
Аз лично бих предпочел вместо него pCloud
В момента съм с 128GB и ще ми липсва много след преподписване

Сега видях, че и pCloud си го има, което е добре
Цитирай

Посетих магазина в дъ мол, коментирах случая с един от служителите, той ми препоръча да пусна жалбата по интернет. Ставало по-бързо, иначе не отказа на място да го направи той, насърдчи ме и беше изключително любезен. Все още не съм платил сметката, но ще я платя преди да ми спрат телефона. Няма техничиска възможност да се спрат изходящи международни смс-и, така ми каза служителя. Доста се учудих, но щом казва може и да е така. На няма седмица след зануляването съм и имам пак някакъв смс. Явно и втора жалба ще има, но нека излезе фактурата да видя за какво става дума.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Ей така не се пускат смс-и от само себе си. Има няколко възможности като месинджър апп, като нещо в браузъра, като абонамент към някой си. Някой друг да е ползвал телефона дори за малко, някое дете/тийн? Имате ли възможност да видите към кой номер отиват съобщенията?

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

Съгласен съм. Ако е периодично е странно. И по-скоро не би следвало да е от оператор.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Явно не четете какво съм написал! Помолих за конкретно нещо, не за теории на конспирацията. Последно инсталирано приложение декември по препоръка от тук, малки деца нямам, фейс и др. социални мрежи не ползвам. Подадох оплакване, чакам решение от оператора!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Ще споделиш ли номера, до който са съобщенията?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)