Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

(2019-11-22, 23:29:43)solo5 написа:  Ако го правя ще е временно, колкото да се откача от тия схеми, в които все ми увеличават таксите
Явно първа стъпка е да разкача услугите от комбинация и после когато има акция да се включа за план, който аз избера
Оставам с впечатление, че искат те да решат на какъв план да разпиша
В началото на другият месец като си плащам сметките ще реша какво да правя
като видя как ще подходят и дали ще има някакво смислено предложение

това с комбинация на услуги е голям капан
явно трябва да отделя мобилния от останалите услуги
Имай предвид, че не можеш да си запазиш номера от договора като номер на предплатен при Виваком.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
Аксесоари

Може да се прехвъриш на предплатена към а1 примерно и след 3 месеца да се прехвърлиш отново към Вива за да си запазиш номера.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

(2019-11-23, 12:36:04)krassiy написа:  Имай предвид, че не можеш да си запазиш номера от договора като номер на предплатен при Виваком.

Хм... и защо не може да се запази номера.
Какъв е проблема с прехвърлянето на предплатена към Виваком?
Може и към А1 да прехвърля. Ще видя, не съм решил още.
Все си мисля, че ако са по-гъвкави може и да ме запазят като клиент.
Пък ако не, ще се местя и/или ще променям планове
Цитирай

Просто не прехвърлят от договор към предплатена, малоумници са. Аз прехвърлих от договор на Вива към предплатена на а1, защото няма възможност към предплатена на вива и така и не се върнах при тях, въпреки че мога да прехвърля от а1 към предплатена на вива...

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

Сега като разгледах предплатената на А1 ми се струва че никак не е лоша
Дават 200 национални минути и 4GB Net при първоначално зареждане валидни 14/19 дни
След това при презареждане над 10лв дават 200 национални минути и 2GB Net валидни 30 дни
като взимат 5лв за ползването им и явно остават 5лв на разположение отделно от дадените
Надали ще са ми необходими повече от 2 зареждания по 10лв в месеца
Така че има вариант да си мигрирам номера към предплатена карта на А1
и да закрия нет+тв при виваком ако продължават да се правят на интересни
По-доволен бях от нета на Булсат преди да се върна отново на виваком
Цитирай

[Изображение: 90304aa55ecad20d4136fdfaff867d06.jpg]
Цитирай

Виваком пускат онлайн промоция от 28.11 до 01.12. Не виждам да има отстъпка на телефони въпреки рекламата, но удвояват МБ в плана за целият срок на договора. Например за плана от 50 лв. получавате 100 000 МБ вместо 50 000 досега, за този от 40 лв. получавате 50 000 МБ, за 36 лв.- 30 000 МБ. Вече по-надолу няма нищо, което да си заслужава. Странна промоция: https://www.vivacom.bg/online/bg/orange-friday

По- интересното е, че пускат уикенд пакета с 5 000 МБ безплатно за всички уикенди до края на годината, започвайки още от другиден- 30.11. Мегабайтите от тези пакети се ползват с предимство пред включените от тарифата, така че активирайте смело и ползвайте на макс по празниците: https://www.vivacom.bg/bg/my-vivacom-app


Цитирай

Това с онлайн промоциите за някой като мен е кофти,
оставям настрана че е на стандартните им цени за план,
но когато имаш 3 услуги в комбинация, като мен, не е добре да се подписва онлайн само за мобилни
защото може да има изненади после като например да са ти с удължен договор и останалите услуги
Така ме предупреди една позната, която е бивш техен служител
Цитирай

(2019-11-28, 16:17:02)solo5 написа:  но когато имаш 3 услуги в комбинация, като мен, не е добре да се подписва онлайн само за мобилни
защото може да има изненади после като например да са ти с удължен договор и останалите услуги

Така е. Но пък при теб има други облаги- вероятно по-ниски такси с "Комбинирай и спести". Всеки има глава на раменете и да преценява кое му е най-изгодно.

Промоцията само за мобилни е добра, защото за 50 лв. дават 100 000 МБ, което е без аналог при другите оператори. Аз щях да подпиша, но за съжаление не разрешават преминаване на по-висок план преди края на договора. Тази глупост стои от не знам колко години...

А вече е изкупен Xiaomi Mi 9T Pro от промоцията, няма никаква наличност...


Цитирай

Да напомня на всички BOB-ъри: на 30.11.2019 г. изтича срока за активиране на допълнителен пакет за мобилен интернет 4000 MB. За активация СМС с текст A4000MB на кратък номер 1221.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

Като изтече тая, след нея ще пуснат и друга. Имам 4 смс-а от септември досега, което ме кара да вярвам, че ще има и още шансове за възползване.

ПС: Има ли вариант някъде от сайта на А1, или трябва да звъня на оператор за информация, при положение, че искам да видя кога ми приключва договора?
Разгледах, но не открих някъде, кога съм го подписал, а документите не ми се занимава да ги търся.
Цитирай

На страницата на БОБ няма такава възможност. С А1 нямам договор и не знам как стоят нещата. Добре е човек да си пази договорите. Cool

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

В приложението на А1 можеш да видиш кога ти изтича договора.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Ако сега подпиша нов договор към Виваком на 50 лв/100 GB мога ли в последствие да взема телефон,примерно след 2 месеца ?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

(2019-11-29, 07:46:55)nanobanano написа:  Ако сега подпиша нов договор към Виваком на 50 лв/100 GB мога ли в последствие да взема телефон,примерно след 2 месеца ?
До 1 месец е срока.
Цитирай

(2019-11-28, 17:31:44)milenvn написа:  Но пък при теб има други облаги- вероятно по-ниски такси с "Комбинирай и спести".

Имаше. Вече няма файда от тройна услуга. Опитват се да заблуждават в офисите, но реално нищо не дават
Комбинация м/у Нет и ТВ си има обявени в сайта, но тройните услуги е време да се развалят
Цитирай

(2019-11-29, 09:40:06)solo5 написа:  Имаше. Вече няма файда от тройна услуга.

Тогава ги махай. Всичко се променя в днешно време...

Бонуса вече е активен и може да се активира:

[Изображение: 28742045.jpg]


Цитирай

Този "Бонус" се активира с автоматично подновяване и предполагам ще трябва да се спира след 29.12. с обаждане на 123?
Цитирай

(2019-11-29, 16:48:28)pezilink написа:  Този "Бонус" се активира с автоматично подновяване и предполагам ще трябва да се спира след 29.12. с обаждане на 123?

Грешиш напълно Smile 

Не си ли го ползвал досега? Активира се единствено ръчно от приложението "My Vivacom" и важи само за конкретният уикенд. Следващият уикенд активираш пак, ако искаш.


Цитирай

Имам 5 карти от предплатените 15гб за 15 лв ,но не мога да заредя 5000мб уикенд пакета.Изписва ми че трябва да заредя първо 8лв след това ще могло.

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

Пакета не е ли само за абонати на договор?

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

Нямам идея преди съм зареждал други пакети.

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
[Изображение: 096ec77633d0712c962c8f235a7c0950.jpg]
Цитирай

Безплатни или платени? Не ми се вярва Виваком да раздават безплатни пакети за предплатени карти.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

Безплатен е пакета И ЗА ПРЕДПЛАТЕНИ карти. Имам на сметка и на предплатена... И на ДВЕТЕ съм активирал пакет 5000mb. Явно все пак трябва да има някакви авоари, а не нулева наличност

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

Да,и преди трябваше да имаш някакви стотинки поне

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)